Skip to content

Chrześcijańska muzyka nie musi być obciachem

edytowano March 2015 w Kultura
Może być nawet hitem i to nie byle jakim. Dwoje najlepszych z najlepszych jakich ma Australia, czyli Kasey Chambers i Paul Kelly (ikona muzyki OZ, nalepszy teksciarz i klasa sama w sobie jako wykonawca) kilka lat temu nagrało taki kawałek:
http://www.youtube.com/watch

“It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

“I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
«1

Komentarz

  • Pewnie ze nie musi, ale ta jest.
  • I like it.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • A ja się z całego popu wymiksowałem, nie mogę tego słuchać ani na to patrzeć. Muzyka ludowa, najlepiej religijna (i tak większość taka jest) oraz liturgiczna - im starsza tym lepsza.
    Chrześcijanka z kolczykiem w wardze... ja wiem że wszyscy mamy słabości ale pop to jest pierwsza linia ataku, żadnej taryfy ulgowej.
  • Kolega to się zna jak drób na przyprawach korzennych. Nawet country kolega nie lubi? A przecież to muzyka ludowa! A tekst kolega wysłuchał? Hę?
    Ale jako że sie kolega wymiksował to mu łaskawie odpuszczam
    :)
    The author has edited this post (w 11.07.2014)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • A np. Man in Black Casha? Muzycznie top a chrzescijanstwo tez nie kremowkowe.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Cash to klasa sama w sobie
    :)
    Wontas klepnąłem gdyż jak słucham RM lub Radio Wnet to mi czasem zęby cierpną jak muzę puszczają. A tyle dobra jest tam w eterze......

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • fatuswombatus
    przecież to muzyka ludowa!
    Kantry to taka sama muzyka ludowa jak diskopolo. Cash jest wyjątkiem potwierdzającym regułę, hehe.
    The author has edited this post (w 11.07.2014)
  • Oj, tak, tak. I mię wkurzają nasze rodzime nowomodne sacrosongi polegające na wciskaniu wokalnych ozdobników, a te ozdobniki pewnie dlatego, że trzymanie się linii melodycznej ujawniłoby mizerną (nudną, nijaką) melodię utworów. To takie popisy na siłę, bez entuzjazmu, ani uciechy. Jestto niby lepsze niż nic, ale czasem słuchając, myśle sobie, ze takie bylejakie wielbienie Stwórcy Piękna obraża jego doskonałe uszy.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • przemk0
    fatuswombatus
    :
    przecież to muzyka ludowa!
    Kantry to taka sama muzyka ludowa jak diskopolo. Cash jest wyjątkiem potwierdzającym regułę, hehe.
    Nie tylko Cash jest wyjątkiem, kantry ma cudownych śpiewaków pci obojga.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Kris Kristofferson też miał hiciora Chrześcijańskiego. I nawet nieskromnie obdarzona Dolly Parton dawała radę.
    Pobłazliwie przemilczem stwierdzenie że country to takie disko polo.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Mania
    Oj, tak, tak. I mię wkurzają nasze rodzime nowomodne sacrosongi polegające na wciskaniu wokalnych ozdobników, a te ozdobniki pewnie dlatego, że trzymanie się linii melodycznej ujawniłoby mizerną (nudną, nijaką) melodię utworów. To takie popisy na siłę, bez entuzjazmu, ani uciechy. Jestto niby lepsze niż nic, ale czasem słuchając, myśle sobie, ze takie bylejakie wielbienie Stwórcy Piękna obraża jego doskonałe uszy.
    Ale kilka razy rodzimi tez dali radę. Taki 1,2,3 ze
    http://www.youtube.com/watch
    albo co według mnie jest może jeszcze nie objawieniem ale powiewem świeżości i nadzieją że obciach nie będzie panował w naszych radiach,
    czyli pani Magdalena Frączek
    http://www.youtube.com/watch

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Pani Frączek; ... obudziłam się przy refrenie (effatha) i potem było już w tym jakieś życie, emocje, ale początek utworu... Fatalny, myślałam, że słucham Marii Peszek i nie mam na myśli tekstu, ale sposób wykonu i bardzo podobny głos.
    A Raz Dwa Trzy - są moimi fanami od zawsze.
    The author has edited this post (w 20.07.2014)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Maniu
    Wiesz że teraz jak rzuciłaś peszkiem to może ....może....nie, jednak nie da się. Peszek to jednak nawet w głosie ma te gnijące coś, takie siarą jadące ścierwo. A ja tego u tej dziewczyny nie słyszę. Moim zdaniem ma fajne teksty, jedne mniej, inne więcej udane. ALe każdy jest powiewem świeżego powietrza na tle sacro-polo jakim niestety pasie nas RM i radio wNet. Choć te drugie czasem potrafi się wyłamać i dać coś odlotowego
    :)
    The author has edited this post (w 22.07.2014)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Najpiękniejsza muzyka chrześcijańska to chorał. Nie ma nic doskonalszego.
    Zresztą cała tradycja 20 wieków muzyki tworzonej na chwałę Bożą jest najważniejszą, najwspanialszą częścią muzyki powstałej gdziekolwiek i kiedykolwiek.
    Kto miał okazję usłyszeć i zachwycić się XVII-wiecznymi polskimi pieśniami pogrzebowymi (przetrwały na Litwie, w Święciańskim Powiecie), litaniami (ostrobramską), kolędami, Godzinkami, śpiewem Gorzkich Żali czy choćby melorecytacją Różańca w wiejskim kościółku, ten nigdy nie użyłby słowa "obciach".
  • kania.zu.kurz
    Najpiękniejsza muzyka chrześcijańska to chorał. Nie ma nic doskonalszego.
    Zresztą cała tradycja 20 wieków muzyki tworzonej na chwałę Bożą jest najważniejszą, najwspanialszą częścią muzyki powstałej gdziekolwiek i kiedykolwiek.
    Kto miał okazję usłyszeć i zachwycić się XVII-wiecznymi polskimi pieśniami pogrzebowymi (przetrwały na Litwie, w Święciańskim Powiecie), litaniami (ostrobramską), kolędami, Godzinkami, śpiewem Gorzkich Żali czy choćby melorecytacją Różańca w wiejskim kościółku, ten nigdy nie użyłby słowa "obciach".
    A kto użył? Dawać go tutaj i na pal go!!!

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • a u mnie (śląsk) leci Radio M - 107,6
    słuchał kto?
    ale to jest 'neo' bo tam nawet spiewana i grana Koronka do Bożego Miłosierdzia jest - zawsze mnie nurtuje co jest nie teges w takim wykonaniu?
    powiem szczerze że często klękam w kuchni i modle-spiewam sie z nimi
    ale pomijając muzyke sa fajne relacje i audycje

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • marniok
    a u mnie (śląsk) leci Radio M - 107,6
    słuchał kto?
    Radio Archidiecezji Katowickiej. Ale puszczają taki misz-masz muzyczny, że odpuściłem sobie tę stację i wróciłem do... "trójki".
    ramówka
    A co do śpiewanej koronki na melodię Starego Dobrego Małżeństwa (tak mi się kojarzy!) -  to nie cierpię,
    a jeszcze gorzej, że same siostry faustynki (Myślibórz) zrezygnowały z tradycyjnego "babcinego wycia"* na rzecz tej melodii.
    edit:
    *
    kania.zu.kurz
    ...melorecytacją Różańca w wiejskim kościółku...
    The author has edited this post (w 23.07.2014)
  • posłuchajcie
    http://www.radioem.pl/upload/audycje/koronka_katowice.mp3

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Nie działa mi....:(

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • fatuswombatus
    Nie działa mi....:(
    niemozliwe
    spróbuj tu:
    http://www.radioem.pl/index.php/component/content/article/211
    a;bo wygooglaj Radio eM

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • marniok
    ...albo wygooglaj Radio eM
    Ja wyżej wkleiłem link przecież...
    I to właśnie ta eM'owska wersja mnie odstrasza...
  • romeck
    Ja wyżej wkleiłem link przecież...
    ja tez ale fatusowi nie działa, więc...
    poza tym to wykonanie kleryków WŚSD wie czemu nie koszer?
    The author has edited this post (w 24.07.2014)

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Nie działa mi na ognistym lisku (Bóg wie czemu?) ale zaciągnąłem za pomocą IE zaraz sobie dosłucham i jeśli przeżyję to dam znać
    :)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • wnosze że zyjesz bo na forum obecnyś
    :)
    i jak?

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • no ....szczerością moich żębów.....no nijak. Nie leży mi to. Ale lepsze to niż wiele innych jaki muszę, chcąc nie chcąc, słuchać gdym jest nastawiony na RM na ten przykład.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Podoba mi sie to australijskie country.
    Z polskich b. lubię (może nie pojawia sie tam wprost słowo Jesus, ani Bóg, ale można sobie dośpiewać, jak myslę):
    weteran Krajewski
  • Uhr
    - dziękuję za odświeżenie tego wątku, bo go jakoś przegapiłam. Wklejam tu swoją propozycję, a Manię proszę o wykasowanie mojego "bliźniaka".
    http://www.youtube.com/watch
    Ponadto zawsze aktualne, ale ostatnio jakby aktualniejsze Suplikacje w wykonaniu Dziubka
    https://www.youtube.com/watch
    W dyskusji, która tu się toczyła niewiele mam do powiedzenia. Ja dzielę muzykę tylko na dwa - tę która mnie porusza do głębi i resztę. Inne podziały dla mnie w ogole nie istnieją. Czasem sama jestem zaskoczona, jak odmienne gatunki i style muzyczne łykam z ogromnym upodobaniem. Wszakże każdej muzyki muszę słuchać w ciszy i skupieniu. Nie umiem pracować przy muzyce, czytać przy muzyce, rozmawiać - chyba, że jest to rozmowa w kawiarni i muzyka pełni rolę zagłuszacza. Od tego jest jeden wyjątek - kiedy jestem sama w samochodzie.
    Zatem mój pogląd na wątkowy temat jest niezwykle precyzyjny:
    muzyka chrześcijańska
    nie musi
    być żadnym obciachem, ale
    może być
    wielkim obciachem. O!
    :D
  • Golcowie w hołdzie Janowi Pawłowi II -
    http://www.youtube.com/watch
    "Santa Maria de Guadalupe" - ładne wykonanie:
    http://www.youtube.com/watch
    "Santa Maria de La Mer" -
    http://www.youtube.com/watch
    The author has edited this post (w 26.10.2014)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • MM mogłaby zaśpiewać książkę telefoniczną i zrobić z niej HICIORA !
    Piękne!!!

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Jakby co, w Dobrym Miejscu 7 grudnia odbędzie się adwentowy koncert Antoniny Krzysztoń, "Kiedy przyjdzie dzień".
    http://dobremiejsce.org/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.