Skip to content

Mistrzostwo wykonania, ale koniecznie po polsku

13

Komentarz

  • A co Wy na to? Nowe:



  • Skrzek po prostu mistrz!
  • Byłam kiedyś na jego koncercie i cały przeryczałam. Coś cudnego.
  • Nie wiem czy mistrzostwo wykonania akurat, ale to jest ostatni kawałek Dżemu w historii. Po prawdzie to nie jest Dżem a Cree, a wokalistą jest Riedel, ale nie Rysiek, jego syn. Natomiast kawałek utrzymany w dżemowym klimacie:

  • Po wysłuchaniu "Piosenki o krótkiej pamięci" odsłania się link do kawałka kabaretowego występu Andrzeja Zaorskiego "Na stojaka". Wysłuchałam z prawdziwą przyjemnością, z każdą minutą coraz lepiej się bawiąc. Na końcu - cymesik, fraszka Mariana Załuckiego :D
  • Piosenka o krótkiej pamięci
    Niech wierci nam serca i myśl
    Nie wolno się łatwo zniechęcić,
    By znowu nie wyrósł tu krzyż.

    Rok 1981. Prorocze, wiele krzyży odtąd wyrosło. A myśmy wszystko zapomnieli...
  • Nie wszyscy Losie. I nie wszystko...
  • Może nie mistrzostwo, ale na tle różnych Kaś Moś czy innych Sars, jest to wykon bardzo dobry
  • Lubię ten stary, naiwny rock:


  • może zostać?
    nie wiem czy po polsku
  • W zasadzie całe Nieszpory Ludźmierskie to mistrzostwo - napisane m.in. jako podziękowanie za upadek komuny, ale kilka psalmów i pieśni jest szczególnych





    Upadek Sowietów


  • a tem czasem takie cóś istnieje
    na razie króluje Jerzy Połomski
    może spróbujemy swych sił?
    można słuchac na internecie

    https://radio.opole.pl/549,0,opolska-lista-polskiej-piosenki
  • edytowano October 2021
    Marcin Patrzałek, podbił Amerykę w Mam Talent, teraz podbija świat. Gitarowy geniusz.
    Nokturn Chopina.


    Księżycowa Sonata


    Kaszmir (Led Zepp) z komentarzem
  • Armeński X-Factor z 2016. W komisji zasiada dwóch lemingów i jedna pani, jeszcze sowiecka, która pamięta kim był Czesław Niemen. Warto zobaczyć, jak maestro Wydrzycki zza światów głosem 26-letniego wykonawcy zmienia buzie młodych Ormian i zgina ich kolana.
    (najlepiej od 5:33)
  • jowita napisal(a):
    Armeński X-Factor z 2016. W komisji zasiada dwóch lemingów i jedna pani, jeszcze sowiecka, która pamięta kim był Czesław Niemen. Warto zobaczyć, jak maestro Wydrzycki zza światów głosem 26-letniego wykonawcy zmienia buzie młodych Ormian i zgina ich kolana.
    A mię, po powyższym, jutjubka zaproponowała tę aranżację. I pierwsze słyszę o kimś takim - Lilit Minasyan. (A sam występ w 2019 r. na Białorusi, festiwalu "Słowiański Bazar" (?).

  • edytowano April 2022
    c.d.
    a jednak gdzieś mi mignęła...
    nie przeszła przesłuchań w ciemno w The Voice
    4 lata temu




    edit: Ormianka z Polski, jej ojciec gra na instrumencie duduk, mieszkają w Szczecinku,
    śpiewa m.in. na koncertach papieskich, na ŚDM
  • romeck napisal(a):
    jowita napisal(a):
    Armeński X-Factor z 2016. W komisji zasiada dwóch lemingów i jedna pani, jeszcze sowiecka, która pamięta kim był Czesław Niemen. Warto zobaczyć, jak maestro Wydrzycki zza światów głosem 26-letniego wykonawcy zmienia buzie młodych Ormian i zgina ich kolana.
    A mię, po powyższym, jutjubka zaproponowała tę aranżację. I pierwsze słyszę o kimś takim - Lilit Minasyan. (A sam występ w 2019 r. na Białorusi, festiwalu "Słowiański Bazar" (?).

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Przecie Czesław znad Niemna to białoruski artysta
    Jak Czesław Miłosz to Litwin
  • christoph napisal(a):
    romeck napisal(a):
    jowita napisal(a):
    Armeński X-Factor z 2016. W komisji zasiada dwóch lemingów i jedna pani, jeszcze sowiecka, która pamięta kim był Czesław Niemen. Warto zobaczyć, jak maestro Wydrzycki zza światów głosem 26-letniego wykonawcy zmienia buzie młodych Ormian i zgina ich kolana.
    A mię, po powyższym, jutjubka zaproponowała tę aranżację. I pierwsze słyszę o kimś takim - Lilit Minasyan. (A sam występ w 2019 r. na Białorusi, festiwalu "Słowiański Bazar" (?).

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Przecie Czesław znad Niemna to białoruski artysta
    Jak Czesław Miłosz to Litwin

    Owszem. Ale śpiewała Ormianka... (W tej Białorusi). :)
  • Czesław Wydrzycki był wujkiem Maryli Rodowicz, ot co.
  • edytowano April 2022
    Mania napisal(a):
    Czesław Wydrzycki był wujkiem Maryli Rodowicz, ot co.
    1)

    Po występie jednego z seniorów Maryla Rodowicz zdradziła rodzinną tajemnicę. "Na pewno nie wiecie, że Czesław Niemen jest moim wujkiem" - zdradziła piosenkarka.

    "Moja babcia urodziła się i wychowała na obecnej Białorusi, kiedyś to była Polska — wieś Wasiliszki. Czesław też jest związany z tymi Wasiliszkami. Jego mama nazywała się Markiewicz, a nasz wspólny wujek Władysław Markiewicz i mieszkał w Chicago. I myśmy się mijali u tego wujka w Chicago. Taka historia" – powiedziała Rodowicz.

    Zdradziła też, że ona i Niemen od dawna wiedzieli o łączących ich więzach krwi. Dodała też, że słynny muzyk nie lubił, gdy zwracała się do niego per "wujek". "Mówił do mnie: „Nie mów do mnie wujku” - wspomina piosenkarka. (PAP Life)

    2)

    ... siostra muzyka Jadwiga Bortkiewicz ...
    Zaprzeczyła też jakoby Niemen i Rodowicz byli spokrewnieni.

    "Nasza matka miała na imię Anna, zaś jej bracia Józef, Antoni, Michał i Kazimierz. W rodzinie matki nie było nikogo o imieniu Władysław" - stwierdziła.

    Według niej Niemena z wujkiem Maryli miało łączyć tylko to, że pochodzili z grodzieńszczyzny i spotykali się tylko, by porozmawiać o rodzinnych stronach.

    "Na Żywo" poprosiło Rodowicz o komentarz w tej sprawie.

    "Ciocia Marysia, siostra mojej babci Józefy, pochodziła z Wasiliszek i wyszła za mąż za Władysława Markiewicza, który w czasie wojny znalazł się w Chicago. Przy pomocy mojej babci ściągnął swoją rodzinę do siebie. Zanim to się stało przez jakiś czas mieszkali z nami w jednym pokoju we Włocławku" - opowiada.

    "Odwiedzałam rodzinę w Chicago podczas koncertów i wiem od nich, że odwiedzał ich również Czesław. To wszystko, co wiem" - dodaje Maryla.

    •••

    Ot, co. :)
  • Sebastian Karpiel-Bułecka i Janusz Olejniczak

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.