Skip to content

Kot superstar

edytowano March 2015 w Kultura
Że jest dobry, wiadomo było już wtedy gdy zagrał Riedla. W roli Religi jest ponoć rewelacyjny - zgodnie twierdzą recenzenci.
No więc, choćby ze względu na niego warto będzie zobaczyć "Bogów". Film też zbiera same pochwały, że inteligentnie zrobiony, że trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny, że swietnie oddany peerelowski klimat i wogóle.
Jedyny minus tej pięknej sytuacji: koproducentem filmu jest Agora. Cuszsz, that's life.
The author has edited this post (w 11.10.2014)

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
«1

Komentarz


  • Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Btw; w jutrzejszym WSieci będzie o tym jak Kopaczowa niszczyła Religę.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Charakteryzacja b. dobra. Choc patrzac na Kota nie jestem teraz w stanie zapomniec o jego komediowej masce i sitcomowych wygłupach. Moze rola Religi bedzie tak dobra, tak oszalamiająca, że w moich oczach stworzy nową twarz, poważnego aktora? Ciekawa jestem.
  • uhr
    Charakteryzacja b. dobra. Choc patrzac na Kota nie jestem teraz w stanie zapomniec o jego komediowej masce i sitcomowych wygłupach. Moze rola Religi bedzie tak dobra, tak oszalamiająca, że w moich oczach stworzy nową twarz, poważnego aktora? Ciekawa jestem.
    I to jest cecha dobrego aktora. Jednego dnia potrafi zagrać "śmiesznego kretyna", drugiego zaś chirurga z pasją.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • A w czym ten biedny Kot miał grać? Reżyserzy- gazownicy od tego filmowego chłamu finansowanego przez PISF upodobali sobie Karolaka i Szyca, a generalnie, filmów robi się w Polsce niewiele. Żeby coś zarobić i utrzymac rodzinę bierze się role w serialach i różnych sitcomach, które- nawiasem mówiąc- nie są gorsze od "ambitnych" filmów robionych przez różnych pieszczoszków III RP typu Szumowska, czy innych, których nazwisk nie chcę pamiętać. To ja już wolę Kota w sitcomie.
    Uhr, a widziałaś go w roli Riedla? Nie jest łatwo zagrać artystę- menela, żeby nie przerysować roli, a jeszcze trudniej było pokazać wewnętrzne dobro i ciepło tej postaci. Jemu się udało.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • A ja nie mam pretensji do Kota, tak jak nie mam pretensji do Carreya. Kazdy wybiera własną drogę.
    Filmu o Riedlu nie widziałam do tej pory, co zresztą jest b. dziwne, bo jedna z gł. rol zagrał tam moj kolega. No ale nie oglądalam, chyba temat mnie nie pociąga. Natomiast o Relidze raczej obejrzę, z ciekawosci jak sobie Kot poradzil. Ale nie w kinach agory!
  • Nie obejrzę dla zasady. Jestem wstrząśnięta (nie zmieszana).
    Nie mogłam uwierzyć, że tytuł został zaakceptowany przez prof. Zembalę. Z drugiej strony, na korytarzu kliniki wisi kilka dyplomów od GW.
    Dziwne to wszystko.
    Będziecie jako bogowie...
    Niczego im to nie przypomina?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie pozwalałaś dzieciom czytać mitów greckich?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Nie pozwalałaś dzieciom czytać mitów greckich?
    Nawet z nimi przerabialam, by mity pozostały na zawsze w sferze baśni, a to w/w się dzieje naprawdę. To oni decydują, który z pacjentów ma żyć. Na dodatek nie oprotestowali tytułu filmu?
    Coraz mniej osób wierzy w to, że dawcy serc do przeszczepów nie żyją "na amen".
    Czy Bóg długo jeszcze to cierpieć będzie?
    http://www.sccs.pl/upload/File/opieka-nad-dawca.pdf
    Nie wierzę też, zwłaszcza po tym oświadczeniu:
    http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/skandal-na-sympozjum-prof-talar-nie-istnieje-smierc-mozgu/lvwvt?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=allonetsg_info_dsainfo
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @AnnaE- to mi nie przyszło na myśl. Jeśli juz to w znaczeniu pop-kulturowym, gdzie z emfazą określa się np. idoli przymiotnikiem "boski". Chodzi o najwyższy stopień zachwytu kimś. "Bogini srebrnego ekranu", itp. Religa mógł uchodzić, w oczach uratowanych od śmierci chorych za idola o "boskich" umiejętnościach, za tego, komu udawało się czasem "zdążyć przed Panem Bogiem". Tyle, że film, z tego, co piszą (bo ja go nie widziałam) wcale nie buduje pomnika Relidze, zdaje się, że, razem z z zaletami, pokazuje tez jego ułomności i słabości. No więc tytuł miałby tu sens z lekka ironiczny. A czy chirurg wchodzi w kompetencje Pana Boga? Nie. Ratując zycie spełnia tylko swoją powinność i nie zawsze mu się to udaje. Relidze też nie zawsze się udawało.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • AnnaE
    Coraz mniej osób wierzy w to, że dawcy serc do przeszczepów nie żyją "na amen".
    To nie jest kwestia wiary, a wiedzy. Chodzi o śmierć/trwałe zniszczenie mózgu. Sądzisz, że Prezydenta Kennedy'ego dało się uratować?
    A czy fakt, że zdarzają się nadużycia, czy wręcz zbrodnie polegające na handlu organami ma zniweczyć całą transplantologię? Pierwsza oddałabyś swoją nerkę gdyby szło o życie kogos bliskiego.
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Jeśli chodzi o tytuł:
    Skąd pomysł na nazwę filmu? Z pewnej opowieści. Była taka słynna historia w Zabrzu, gdy grupa studentów medycyny weszła do klubu na zamkniętą imprezę, a selekcjoner nie chciał ich wpuścić. "A kim wy jesteście - zapytał." Wtedy odpowiedzieli: "Bogami". I coś w tym jest, bo lekarz, trzymający w dłoni ludzkie serce jest panem naszego życia lub śmierci.
    Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3570737,piotr-wozniakstarak-bogowie-religi-nie-zawsze-tacy-swieci,id,t.html
    A w sprawie śmierci, zajrzyj pod zapodanego przeze mnie linka albo poszukaj w sieci o oświadczeniu prof. Talara.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ale film nie traktuje o całej transplantologii, a nerki są dwie.
    Poczytaj:

    Prof. Wolniewicz: Śmierć mózgowa to ludożerczy szwindel

    1
    Wolniewicz-stef-okProf. Wolniewicz: Śmierć mózgowa to ludożerczy szwindel
    Ja tzw. śmierć mózgową uważam za ludożerczy szwindel. Zmieniono definicję śmierci, żeby dostosować ją do tych praktyk medycznych - twierdzi prof. Bogusław Wolniewicz, filozof i publicysta, w rozmowie z portalem Stefczyk.info.
    Stefczyk.info: W ostatnich dniach głośno było o 17-letnim Kamilu, którego wbrew woli matki chciano odłączyć od respiratora a narządy wykorzystać do przeszczepu. Czy według Pana istnieje coś takiego jak śmierć mózgowa, która uzasadniałaby takie postępowanie?
    Prof. Bogusław Wolniewicz:
    Ja tzw. śmierć mózgową uważam za ludożerczy szwindel. Gdy 50 lat temu pojawiła się sprawa przeszczepów, zaczęło się od przeszczepu serca, to wtedy pojawiła się też kwestia, że to ludzkie mięso, żeby się nadawało się do przeszczepu, musi być świeże i trzeba się do niego jak najszybciej dobrać. Zaczęto kombinować, jak to zrobić, żeby ten moment uznania człowieka za zmarłego przesunąć jak najwcześniej. I wymyślono nową definicję śmierci, bo przedtem definicja śmierci była po prostu taka, że człowiek nie żyje wtedy, kiedy się w nim skończy krążenie krwi. A to z przeszczepowego punktu widzenia, który ja uważam za ludożerczy, było za późno, wtedy ten organ się nie nadaje. I dlatego zmieniono definicję śmierci, żeby dostosować ją do tych praktyk medycznych. Dlatego mój stosunek do całej tej sprawy jest całkowicie negatywny. Podzielam tutaj stanowisko prof. Talara z Poznania.
    Jest Pan całkowicie przeciwny transplantacji organów?
    Czy całkowicie, tego bym nie powiedział. Uważam tylko po pierwsze, że to jest praktyka ludożercza zmieniająca człowieka w
    surowiec
    i po drugie, że właśnie tego ludożerczego aspektu sprawy nie bierze się w ogóle pod uwagę. Bierze się tylko pod uwagę, że komuś przedłużono trochę życie, że to wszystko inne wyjaśnia, natomiast nie bierze się pod uwagę tego, że to całkowicie zmienia nasz stosunek do ludzkiego ciała, życia i śmierci. Ciało ludzkie staje się surowcem i to musi zupełnie i w nieobliczalny sposób zmienić naszą postawę
    moralną
    . Dlatego mój stosunek tutaj nie powiedziałbym, że jest totalnie negatywny, ale jest głęboko krytyczny. Ja w każdym razie nigdy bym się na coś takiego nie zgodził, ani w stosunku do siebie, ani w stosunku do nikogo z moich bliskich.
    Co Pan sądzi o tym, że jeśli ktoś jasno nie wyrazi swojego sprzeciwu, to jego organy mogą zostać pobrane do przeszczepu?
    Ta tzw. domniemana zgoda na przeszczep to drugi szwindel. Jeżeli ktoś nie wyraził wyraźnie sprzeciwu, to znaczy, że wolno mu zabrać organy i wobec tego zwłoki stają się własnością państwa. Państwo jest właścicielem zwłok i ich dysponentem, czemu jestem absolutnie przeciwny. Dysponentem
    zwłok
    jest wyłącznie rodzina.
    Rozmawiał Bogusław Rąpała
    Czytaj oryginalny artykuł na:
    http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/prof-wolniewicz-smierc-mozgowa-to-ludozerczy-szwindel,11158500337#ixzz3FyZINdFp
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Czytałam oświadczenie prof. Talara. I dobrze, że są tacy jak on, pracujący nad wybudzaniem, bo to jest walka o ludzkie życie. Jesli jest choć cień nadziei, trzeba walczyć do końca. Słowa klucze to: etyka plus wiedza. Tyle, że gdy człowiek ginie w wypadku i mózg wypływa z rozłupanej czaszki- prof. Talar, ani żaden inny nic już nie pomoże, a zmarły w ten sposób człowiek moze uratować życie kilku osobom, za zgodą rodziny, oczywiście. To są przypadki bezdyskusyjne i zdarzające się dość często. I o takich mówimy.
    A studenci w dyskotece (z tej opowiastki) to albo gówniarzeria, albo... niekoniecznie. Autoironia też może wchodzić w grę.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • No to słowa studenckiej gówniarzerii stały się inspiracją dla tytułu, a ten nie włączył alarmu w sumieniach kardiochirurgów. I to mnie przeraża.
    O dawcach organów. 6 II 2011 Wiceminister, prawnik oraz zakonnik
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=udpfxegv6CY

    Zdaje się, że Dex kiedyś polecał zgłaszanie sprzeciwu:
    ——————————————–

    Rejestr sprzeciwów dla tych, którzy nie zgadzają się na oddanie narządów do transplantacji
    http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

    Do potencjalnych dawców i biorców narządów:

    NIE MIEJCIE POCZUCIA WINY, ŻE ZGŁASZACIE SIĘ DO REJESTRU SPRZECIWÓW!

    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ad. prof. Wolniewicz; no, jest głęboko krytyczny i ma do tego prawo.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Trzecia wiadomość: narządy pobrane ze zwłok (mówiąc kolokwialnie: od trupa) nie nadają się do przeszczepu. Narządy muszą być pobrane od żywego człowieka.

    http://kefir2010.wordpress.com/2013/10/09/ujawniam-prawde-o-transplantacjach-material-mrozacy-krew-w-zylach-18-zglos-sie-do-centralnego-rejestru-sprzeciwow-inaczej-pobiora-twoje-narzady-na-zywca/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Narządy nadają się do przeszczepów kiedy są jeszcze ukrwione/dotlenione, o to chyba chodzi. Ale trudno nam będzie o tym rozmawiać, bo nie jesteśmy lekarzami. A mam na półce ksiązkę pt. "Trup", napisaną przez prof. med., ktorą kupiłam wieki temu i jeszcze nie przeczytałam.
    PS. Ten Kefir to jakiś niuejdżysta. Groch z kapustą.
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • AnnaE
    los
    :
    Nie pozwalałaś dzieciom czytać mitów greckich?
    Nawet z nimi przerabialam, by mity pozostały na zawsze w sferze baśni, a to w/w się dzieje naprawdę. To oni decydują, który z pacjentów ma żyć. Na dodatek nie oprotestowali tytułu filmu?
    Czy pan Zembala w jakikolwiek sposób odpowiada za film? I skąd wiemy, że nie oprotestował tytułu?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Czy pan Zembala w jakikolwiek sposób odpowiada za film? I skąd wiemy, że nie oprotestował tytułu?
    Nie posłuchaliby go? Nie spotkałam się z jego protestem, a na Śląsku pojawiło się mnóstwo artykułów, relacji i rozmów z Profesorem, związanych z filmem i pracą trójcy ze zdjęcia.
    Druga sprawa, że film startuje przed wyborami samorządowymi, a prof. Zembala w nich zdaje się bierze udział jako członek z ramienia PO.
    Powiem szczerze, że jest godzien szacunku, ale dla mnie nie jest już postacią jednoznaczną, choć winna mu jestem wdzięczność.
    Tym bardziej wstrząsnęła mną fota z tytułem na stronie tytułowej DZ. Zupełnie jak obietnica szatana w raju. Zapewniam, że w artykule było już tylko gorzej. W treści słowo bogowie było pisane wielką literą wielokrotnie. Przeraziło mnie to do tego stopnia, że gazetę wyrzuciłam od razu do kosza. Nie mogłam na to patrzeć bez emocji.
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE
    los
    :
    Czy pan Zembala w jakikolwiek sposób odpowiada za film? I skąd wiemy, że nie oprotestował tytułu?
    Nie posłuchaliby go?
    Mnie pismaki nie posluchaly a to nie byl nawet wywiad a artykul. Dali naprawde paskudny tytul obrazliwy dla ludzi, ktorych obrazic nie chcialem, i zupelnie wypaczajacy tresc artykulu. To powszechna praktyka a pismactwo to gnoj wyjatkowy.
    Gdzie i jak sobie wyobrazasz to protestowanie? Ze stanie na placu i bedzie wykrzykiwac o swojej krzywdzie albo do licznych obowiazkow doda jeszcze procesowanie sie z kims, kto na spluniecie nawet nie zasluguje? Wiekszosc ludzi w takiej sytuacji machnie reka.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    AnnaE
    :
    los
    :
    Czy pan Zembala w jakikolwiek sposób odpowiada za film? I skąd wiemy, że nie oprotestował tytułu?
    Nie posłuchaliby go?
    Mnie pismaki nie posluchaly a to nie byl nawet wywiad a artykul. Dali naprawde paskudny tytul obrazliwy dla ludzi, ktorych obrazic nie chcialem, i zupelnie wypaczajacy tresc artykulu. To powszechna praktyka a pismactwo to gnoj wyjatkowy.
    Gdzie i jak sobie wyobrazasz to protestowanie? Ze stanie na placu i bedzie wykrzykiwac o swojej krzywdzie albo do licznych obowiazkow doda jeszcze procesowanie sie z kims, kto na spluniecie nawet nie zasluguje? Wiekszosc ludzi w takiej sytuacji machnie reka.
    Na pewno nie chodziłabym na premiery filmu z takim tytułem w kolejnych miastach i nie udzielałabym wywiadów z nim związanych. Jeśli już, to to był doskonały moment na oprotestowanie tytułu.
    Ale ja jestem blotek.
    A jak Waść mi wyjaśniłbyś utożsamianie się porządnego, religijnego Profesora z ZMS, a teraz z PO?
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Anno, o panu Zembali pierwszy raz uslyszalem przed chwila i najprawdopodobniej byl to tez ostatni raz.
    Film mam w wilgotnym i zacienionym miejscu, pewnie go w ogole nie zobacze. Z calej sprawy interesuje mnie tylko metodologia myslenia - wydalo mi sie ekhem ekhem nie do konca poprawne wyrazanie opini o filmie na podstawie tytulu artykulu w gazecie.
    Jakby cos takiego zrobil ktos, kogo nie lubie, byloby to dla mnie przez jakis czas zrodlem radosci. Jak robi to ktos, kogo lubie - przypominam mu o pewnych zasadach wnioskowania.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Koleżeństwo musi się zdecydować czy:
    dyskutuje o kunszcie aktorskim Kota
    przymiotnikach właściwych dla filmu
    ideologii transplantacji
    metodyki transplantacji
    sposobach bojkotowania czegokolwiek
    Bo ni jak nie idzie POjąć o co chodzi
    :D

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Prowadzimy rozmowe inspirowana filmem.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • luźny temat
    :)
    no to ja się znikam.....
    The author has edited this post (w 13.10.2014)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Wątek jest o pop-kulturowej ciekawostce, ale zszedł na tomat stosowności/niestosowności  tytułu filmu.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    Wątek jest o pop-kulturowej ciekawostce, ale zszedł na tomat stosowności/niestosowności  tytułu filmu.
    A to z kolei zalezy, czy jest to tytul afirmatywny, sarkastyczny czy zupelnie nietrafiony. Taki np. "Zal z powodu zagubionego grosza" Beethovena nie jest zalosciwa pawana tylko wesolutkim kaprysem.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Ojtam, ojtam
    :)
    Zejszłam zes temata Kota, bo mój maużowinek przytargał był ową gazeciorę i położył był mię przed oko, a ja uznałam, że nie warto nowego wywłąta zakładać.
    Wybaczcie mi zatem temat oboczny.
    A nawiasem mówiąc, lubię taki typ rozmowy, bo ileż można o kocje, tylko dźeffka niet
    :D
    Oglądałam ten film o uzdolnionym narkusie ze Śląska. Aktor wywiązał się z zadania doskonale. Nawet uroniłam łzę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Etam, coji rusz ktoś u nasz woła "wydzielcie ten wątek!", bo podwątek jest wart dyskusji tak samo jak wątas główny, a czasem nawet bardziej.
    Tyle, że nie wiemy czy tytuł filmu jest serio, czy to sarkazm, bośmy go nie widzieli.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.