Skip to content

Windows Phone - warto czy nie?

edytowano March 2015 w Poradnik
Bo mam taką możliwość i się zastanawiam.
«1

Komentarz

  • Po pięciu latach na windowsie przeszedłem na androida (dostosowałem się do rodziny: syna telefona i tableta, żony telefona - ale również przesiadka z blueberry)
    i....
    z chęcią bym wrócił do windowsa! Serio.
  • Za mną chodzą różne zmiany. W tym i taka. Zwłaszcza, że Microsoft wypuścił fajną "patelnię" 5.7 calową (Lumia 640 XL) i w dobrej cenie. Może bym nawet ją kupił normalnie w sklepie i dokupił sobie do niej tylko usługi, jak mi się obecny cyrograf z operatorem skończy. W sumie jedynie nie wiem, jak mi gmailowe konta by chodziły na WP, ale to pewnie da się ogarnąć.
    (Alternatywą - gdybym telefon kupował w sklepie - byłby telefon z czystym Andkiem, np. Moto X lub Moto G, bo jeśli brałbym od operatora, to pewnie w grę wchodziłyby opcje sprzetowe bez dopłaty.)
    The author has edited this post (w 13.05.2015)
  • wg mnie warto
    mam na komórce
    mam na laptopie
    sprawdza sie, z tym ze ja na tym nie pracuje ale uzywam do celów prywatnych
    wg fachowców nie warto, kwestia przyzwyczajenia i potrzeb

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • wg mnie warto
    mam na komórce
    mam na laptopie
    sprawdza sie, z tym ze ja na tym nie pracuje ale uzywam do celów prywatnych
    wg fachowców nie warto, kwestia przyzwyczajenia i potrzeb

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Mi też bardziej do celów prywatnych. Awaryjnie do celów nieprywatnych i owszem, czasem się może zdarzyć.
  • zatem niech zdecyduje ekonomia - przelicz i zdecyduj co sie bardziej opłaca
    kafelki na windowsie są do ogarnięcia, z poczatku miałem kłopot ale teraz operuje intuicyjnie
    polecam

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Pod względem ekonomii nie ma tematu (Lumie są tanie i - jak czytam - porządnie wykonane, a nawet nieco słabsze parametry im nie przeszkadzają, bo WP jest bardzo stabilny). Ja trochę korzystam z soszjal-midjów i tu mam mały zgryz, bo zdaje się, że apki Twittera i Instagrama są takie se. Ale to detale. Bez dwóch apek z gierkami typu futbolmenedżer się obejdę, obie są dostępne z poziomu przeglądarki, a ja przynajmniej nie będę miał pokusy, żeby w tym non-stop siedzieć. Do tego potrzebny mi przyzwoity klient do gmaila i poczty yahoo (ten ostatni jest, jak widziałem). Ale generalnie korci mnie, żeby trochę pozmieniać. Nie wiem, jak wypada optyka Zeissa, ale zakładam, że nie gorzej niż w przypadku Sony.
  • To zależy, jakich aplikacji chcesz używać (na WP jest ich stosunkowo niewiele, w porównaniu do androida i ios).  Jeśli te, których potrzebujesz, są dostępne na WP - to czemu nie?  Do instagrama jest podobnież jakaś third-party app, która daje radę.  Do ćwitera chyba też jest parę klientów.  Niestety ja nie korzystam, więc nie podzielę się wrażeniami użyszkodnika.  Klient do gmaila jest ok, choć osobiście wolę jednak tego z androida. Co do jakości zdjęć różnie bywa w zależności od konkretnej słuchawki, trzeba dokładnie dopytać i poczytać testy dot. upatrzonego przez Ciebie modelu.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • Ponieważ upatrzona patelnia dopiero weszła na rynek, to nawet w anglojęzycznym necie jest stosunkowo niewiele info. Ja tam połowy googleplaya nie ładuję na komórkę i tak ledwo mam czas, żeby skorzystać z podst. soszjalmidjów (to co bym chciał sobie na nowym sprzęcie zoptymalizować, to przeglądanie wiadomości, tj. ustawienie kilku blogów, do których zaglądam i kilka serwisów newsowych, które lubię). Aparat 13 MP powinien dać radę, choć była któraś Lumia z megaaparatem (już dawno temu consumer mówił, że na potrzeby normalnego użyszkodnika wystarcza 5MP). Ale też generalnie czytam, że poza ubóstwem aplikacji (i ich nierzadką odpłatnością), Lumie to bdb sprzęty.
    Jesli mi nie wypali pomysł z WP, to chyba przesiądę się na czystego Andka na Moto X2.
    The author has edited this post (w 13.05.2015)
  • Zgadzam się z opinią co do jakości lumii.  Jeśli potrzebny soft akurat jest, lumia może być dobrym wyborem.  Choć czysty android na motoroli też jest OK - tam chyba powinien być już 5.1 lub 5.02.  Ogólnie na 5.x pracuje się bardzo przyjemnie.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • W gruncie rzeczy szkoda, że moto x2 nie ma żaden z operatorów. Bo to bardzo przyjemny smarkfonik, przyznam że z oferty smarkowej low/mid-end wpadły mi w oko właściwie jedynie LG G3, Xperia Z3 Compact (z powtarzającym się tematem pękniętych szkieł, poza tym wolałbym coś większego) i HTC Desire 820 (choć tam zastrzeżenia budzi aparat). Z Lumii na dziś 930 i 640 XL.
  • Z tych dwóch lumii brałbym najchętniej zadbaną 930 z drugiej ręki.  Lumie nie są zbyt popularne, więc powinna być do kupienia w przyzwoitej cenie.  W cenie nowego G3 jest chyba nexus 6 z czystym androidem, ale to pewnie już nieco wyżej, niż mid-range.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Tę Lumię 640 XL będę miał za friko do przyzwoitego abonamentu, a do 930 (która kusi choćby świetnym ppi i rewelacyjną kamerą) musiałbym jednak dopłacić sporo, spróbuję jeszcze ponegocjować z operatorem, bo na wyróbowanie WP jestem w sumie zdecydowany.
    A propos ppi, nie wiem, czy to ma kluczowe znaczenie, oglądałem wczoraj na żywo różne komórki, w różnych standardach i cenach, i chyba moje oko nie jest jakoś mega wyczulone na "gęstość" wyświetlacza.
  • Wszystko powyzej standardowego komputerowego 72-96 dpi rozmywa sie, w komorke wgapiamy sie z blizszej odleglosci niz w ekran komputera ale to nie jest jakos istotne dla codziennej pracy.
  • No właśnie, bo przez mój dociekliwy charakter i porównywanie różnych różności, to właśnie na takie różne detale zacząłem zwracać uwagę i widzę, że tam producenci różne rzeczy upychają, liczbami mamią, a potem się okazuje, że z połowy rzeczy nie korzystamy, połowa nie ma znaczenia dla codziennej pracy, a w telefonach spokojnie by wystarczyły np. aparaty 5 mp pikseli
    :)
  • no prawie jak na zamówienie dostałem maila na temat wsparcia WP
    nie jestem biegły w angielskim a tłumacz google ino ściemnia sprawę
    wycofują się ze wsparcia z poziomu komórki na korzystanie z "Pokoju rodzinnego"
    o co kaman?
    An update on the end of support for Rooms
    You may previously have received an email from Windows Phone or seen news about the rooms feature for Windows Phone being discontinued soon. While we decided to keep it around a little longer than we'd originally planned, support for rooms will end in June 2015. Once support ends, you'll still be able to view and use your room photo albums, calendars and notes – but you will no longer be able to create new rooms or have access to chats.
    An alternative solution that you could consider as rooms end of support nears is
    GroupMe
    . You can use GroupMe to keep in touch with groups of people who matter to you, and it has similar features to rooms, like group chats with shared photos and location. GroupMe is available to download today.
    The changes to rooms will differ depending on which version of Windows Phone you are using.
    In Windows Phone 8 and 8.1
    After support for rooms ends in June 2015, you'll still see your existing rooms on your Windows Phone 8 or 8.1. You'll be able to view and use your room photo albums, calendars and notes on your phone. But you won't be able to create new rooms or make membership or permissions changes to existing rooms. Additionally, you and other room members won't be able to send any new room chat messages or create any new calendar events.
    In Windows 10 Insider Preview for phones
    Once you update to Windows 10 Insider Preview for phones, rooms will no longer show up on your phone. You'll still be able to get to your photo albums, calendars and notes, either on the web or by using other apps on your phone. You won't be able to see your chat history or send or receive any new chats, or create any new room calendar events.
    Note: If you have important info in your room chats that you want to keep, you should save a copy somewhere else before updating your phone beyond Windows Phone 8.1.
    To see room content using apps on your phone:
    • Photos – You'll find your photos and videos in the OneDrive app in a folder with same name as the room.
    • Calendar – Go to the Calendar app to see your room calendar.
    • Notes – Your room notes are in the OneNote app, in a notebook with the same name as the room.
    To see room content on the web:
    • Sign into
      Outlook.com
      with the same Microsoft account you use on your phone. You'll find your content there, in folders with the same name as your room.
    • Or just use these direct links to get to your:
    You can continue to see everything from rooms (except for chats) on
    Outlook.com
    , in the Outlook app and on
    windowsphone.com
    .
    For more info, take a look at the
    Rooms FAQ
    .
    We appreciate your feedback and your willingness to let us know what you think about our features, because it's helping us build better experiences for you. Thank you for using Windows Phone – stay tuned for more updates in the coming months.
    Thanks,
    The Windows Phone Team

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • No ja się nie rozeznaję w funkcjach WP, ale dość jasno stoi, że jedna z funkcji social jest wygaszana (bez konsekwencji dla danych). Co do jej ważności, to już bardziej koledzy użyszkodnicy się mogą wypowiedzieć.
  • Tak na oko ta Lumia 640 XL wersja Dual Sim wygląda bardzo porządnie.
    Z tym że osobiście nie doradzę, bo sam jestem andrutowcem testującym i sprzedającym jednego "chińcyka" po drugim.
  • Ja niestety tak mam, że zanim się zdecyduję, marnotrawię czas na kwerendy. Trudno się przyczepić do czegokolwiek w tej Lumii. Ekran solidny, bebechy wystaraczające, cena miodzio (ja i tak biorę od operatora, no ale bez dopłaty, co też ważne), człowiek w Saturnie polecał jakiemuś innemu człowiekowi, ładnie wykonany, ppi może trochę niskie (ale to i tak bez znaczenia), aparat też niezły i chyba fajny w obsłudze (choć bez Pure View i stabilizacji obrazu). W sumie na teraz dwiema alternatywami w moim budżecie są Huawei P8Lite i HTC Desire 820 (ten pierwszy ma chyba najbardziej optymalne bebechy, choć mógłby mieć nieco większy ekran, ten drugi - duży ekran, który by mi się przydał, ale za to podobno taki sobie aparat i nieco słabszy wyświetlacz).
    Trochę się obawiam przesiadki na windę ze względu na przyzwyczajenie do wygodnych andkowych apek (zwłaszcza Twitter na Andku jest obecnie rewelacyjny). Jeszcze pewnie parę dni sobie pomyślę.
  • Moje bogate przeżycia i doświadczenia związane z poszukiwaniem optymalnego rozwiązania na najbliższe dwa lata zamieszczam tutaj:
    http
    image /
    rutkos
    .
    blog
    .
    pl
    /
    2015
    /
    06
    /
    11
    /
    smartfonowy
    -
    i
    -
    taryfowy
    -
    zawrot
    -
    glowy
    /
    Generalnie, jeśli chce się zamknąć miesięcznych koszt w 50-70 zł to i tak jest w czym wybierać, a Lumia nie jest złym wyborem.
    The author has edited this post (w 11.06.2015)
  • zmieniam telefon i w oferownym jest WP ale 10
    na laptopie ma 8.1
    będa współpracowały bez zgrzytów?

    @agent - jak sie sprawuje Lumia 640XL?
    warto?
  • Marnioku ja od listopada korzystam z Lumii 640 LTE na MS. Na razie nie narzekam
  • I zdechło...
    Operator miedzy wierszami dał do zrozumienia że telefony z WP nie są dostępne
    Wziąłem chinola Huiweja P8 , całkiem zgrabna bestyja 2 giga RAM, dual SIM ale Android mnie trochę wkurza, pewnie się przyzwyczaje ale ciężko się rozstać z Windowsem, sentyment
  • marniok napisal(a):
    ...ale Android mnie trochę wkurza, pewnie się przyzwyczaje ale ciężko się rozstać z Windowsem, ...
    półtora roku i wciąż się wkurzam! :)
  • Nigdy nie czaiłem po wuj te telefony z trylionem funkcji. Ja mam telefon przez który mogę tylko dzwonić i smsować za 50 zł. Nie zamienił bym na nic;-)
  • filystyn napisal(a):
    Nigdy nie czaiłem po wuj te telefony z trylionem funkcji. Ja mam telefon przez który mogę tylko dzwonić i smsować za 50 zł. Nie zamienił bym na nic;-)
    Się z kolegą zgadzam. Kupiłem takie cuś. Duży ekran OK ale nie mieści się w kieszeń NIE OK. Bateria pada po 2 dniach bo pierdylion "apek" i innych wodotrysków prund ciągnie NIE OK. Więc je wyłaczyłem OK Ale co w takim razie mam? Ponad gabartytowy, nieporęczny telefon z dużym ekranem TOTALNIE NIE OK.

    Pomijam już sam fakt że ustrojstwo żyje własnym zyciem... Przez ostatnie dwa dni próbowało ściągnąć jakąś zupełnie mi nie potrzebną poprawkę do zamiany mowy na tekst w wydaniu polskim i fhrancuskim. Próbowało bo pierwsze co zrobiłem jak to cuś kupiłem to wyłaczyłem transfer danych....

    Tak więc mam za duży telefon i czekam aż wyzionie ducha by kupić coś normalnego do sms, dzwonienia, okazjonalnej foci i słuchania muzyki - radio i mp3.
  • Internet, apka banku, telefon, sms, aparat, mail, nawigacja samochodowa. Radio, tubka
    Duże Ramy ok - szybciej hula po Internecie
    5 cali ekranu w sam raz do pisania postów i czytania
    Wiele aplikacji jest niepotrzebne ale można je odinstalować - taki tłiter, fejs i inny szajs mi niepotrzebny
    Dual SIM jest o tyle fajny że mam druga kartę SIM tylko do Internetu i jednocześnie mogę z telefonu zrobić hotspot Wi-Fi
  • Dla jednego duży to więcej jak 4 cale, dla drugiego 5 cali to mały. Właśnie przekonuję małżonkę do porzucenia firmowego smartfona (stary 3-calowy z ekranem po którym trzeba ciskać paznokciem) oraz jeszcze starszego telefonu który słabo z mmsami sobie radzi, na rzecz dualsima 4,5 cala. Jej rownież dużo nie potrzeba, ale stary smartfon jak i stary telefon miały wieeeelką niezastępowalną obecnie już zaletę - wytrzymywały upadki. Zobaczymy ile wytrzyma Galaxy A3.
  • przemk0 napisal(a):
    Jej rownież dużo nie potrzeba, ale stary smartfon jak i stary telefon miały wieeeelką niezastępowalną obecnie już zaletę - wytrzymywały upadki. Zobaczymy ile wytrzyma Galaxy A3.
    Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to u mnie bardzo dobrze sprawuje się Samsung Xcover II - używam czwarty rok i przez ten czas zaliczył dziesiątki upadków na różne podłoże (m. in kamienie, błoto i woda) bez zauważalnych strat. Niestety, nie jest to dobry wybór dla ludzi, korzystających z wielu aplikacji - mała pamięć własna i brak możliwości instalowania na karcie.
    Podobno jeszcze wytrzymalszy jest smartwon MyPhone Hammer, w którym można instalować aplikacje na micro SD, a do tego ma dual Sim.

  • I w ten sposób system Windows Phone wyzionął ducha także na Excathedrze.pl ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.