Skip to content

Zdjęcie dnia

1107108110112113241

Komentarz

  • Maria napisal(a):
    romeck napisal(a):
    czyli żadnej porządnej...
    publika taka, jak zwykle - fani Gajosa&Janndy
    I o to chodzi.
    Bo tylko ta nagroda się liczy. Dlatego powiało mi grozą.

    Poza tym, czy Ty naprawdę uważasz, że jakiekolwiek nagrody przyznawane przez jakiekolwiek gremia na jakichkolwiek festiwalach są w dzisiejszych czasach "porządne"?

    festiwali już nie ma, nie liczą się.
    teraz liczą tv talent schow
  • Baa, nie liczą się już nawet literackie i pokojowe Noble.
  • Michał Nowak25.09.18 (10:08)
    https://i.wpimg.pl/644x331/d.wpimg.pl/1943070921-1531578135/krzyz.jpgimage
    W Chinach płoną krzyże. Władza walczy z chrześcijaństwem
    Wciąż nasilają się represje komunistycznego rządu Chin wobec chrześcijan. Najgorzej jest w regionie Pekinu. Symbole wiary mają zostać zastąpione przez chińskie flagi oraz portrety przedstawicieli władzy.

    Krzyże zastępowane są flagami oraz portretami prezydenta Xi Jinpinga oraz Mao Zedonga. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać płonący symbol wiary chrześcijańskiej na kościele w XinXiang – centralnym punkcie prowincji Henan.

    Liang Zhang, 49-letni proboszcz parafii w XinXiang mówi, że w ostatnim czasie władza intensyfikuje swoje działania przeciwko wierzącym. Od obywateli Chin wymaga się, by byli ateistami.

    Ogłoszono, że dzieci nie mają wstępu do kościoła, a znaki na zewnątrz budynku mają zostać zdemontowane – mówi Liang Zhang w rozmowie z ABC.

    Władze wkraczają do kościołów, zabierają całe wyposażenie. Drewniane ławy oraz krzyże, a także księgi liturgiczne płoną na wielkich ogniskach. Wyznawców Chrystusa zmusza się do podpisywania dokumentów świadczących o wyrzeczeniu się religii.

    Karą za sprzeciwienie się woli władzy jest utrata pracy a także pozbawienie świadczeń socjalnych. Nowe represje mają związek z umacnianiem się u władzy prezydenta Xi Jinpinga. Wielu chrześcijan modli się w domach oraz zakłada niezalegalizowane przez władzę kościoły.

    Chiny z coraz większym zaangażowaniem walczą także z muzułmanami. Dociera coraz więcej informacji, na temat tworzenia specjalnych zakładów, w których wyznawców Mahometa siłą przekonuje się do porzucenia wiary. Chiny zaprzeczają tym informacjom.
  • Słusznie. Nie od dziś wiadomo, że Chiny znakomicie wprowadzają w życie społeczną naukę Kościoła, nie jak taka np. fałszystowska Polska.
  • Najważniejsze, że z panem papieżem się porozumieli.
  • edytowano October 2018
    A co!
    (chciałem w swoim wątku, ale dlaczego nie w tym?)

    image

    moja praca (zdjęcie) w Sejmie! :)
  • Szkoda że tu nie idzie lajków dawać; bym dał!
  • Dobry fotograf!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Szkoda że tu nie idzie lajków dawać; bym dał!
    hurtowo taniej... :)

    image
  • image
    miejsce śmiertelnego wypadku Joerga Heidera, ojca narodowych prawic w Europie po powstaniu EU
    zginął 10 lat temu
    tu artykuł ze Szwajcarji, pisza że z niego i Trump i Le Pen
    https://www.tagesanzeiger.ch/ausland/europa/der-mann-der-den-modernen-rechtspopulismus-erfand/story/13561380
  • Przesada. Le Pen to już istniał w polityce zanim powstała EU.
  • A HGW nie sprząta?
  • Przesłodkie. Szwajcarzy cudze chwalą, swojego nie znają. Haider wynalazł populizm, a to że bełł dzieckiem w kolebce, kedy Christoph Blocher przestawiał wajchę w szwajcarskiej Demokratycznej Unii Centrum, to jakoś się im zapomniało, tak?

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szwajcarska_Partia_Ludowa
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Christoph_Blocher
  • A ten Haider to w ogóle ma pecha: https://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Rajib_Haider

    Nie mówiąc już o tym, że zginął za kerownicą mając 1 koma 8 wolta, a do tego wracając z klubu pedalskiego. Pytałem ja red. Sommera, był-li Haider pedałem. "Jak z nim rozmawiałem na kilka miesięcy przed jego śmiercią, to jeszcze nie był."
  • noji to je powód żeby bywać na exC!
    dokształt na całego
  • Śmierć zmienia człowieka.
  • Pisał Rezun, że każda ewakuacja Aerofłotem do centrali zaczynała się od zastrzyku z ginem. Trudno dziś ustalić czy Haidera ktoś akurat nie ewakuował w zaświaty.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A ten Haider to w ogóle ma pecha: https://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Rajib_Haider

    Nie mówiąc już o tym, że zginął za kerownicą mając 1 koma 8 wolta, a do tego wracając z klubu pedalskiego. Pytałem ja red. Sommera, był-li Haider pedałem. "Jak z nim rozmawiałem na kilka miesięcy przed jego śmiercią, to jeszcze nie był."
    A gadali też, że mu mossad podmienił volkswagena phaetona na niepancernego.
  • randolph napisal(a):
    Pisał Rezun, że każda ewakuacja Aerofłotem do centrali zaczynała się od zastrzyku z ginem. Trudno dziś ustalić czy Haidera ktoś akurat nie ewakuował w zaświaty.
    Skoro w ramach standardowego żydobolszewickiego rytuału sponiewierali nieboszczyka i sieroty, głosząc wszem i wobec, że sekretarz jego ciotem był, to chyba jednak ktoś mu podał pomocną piłę do przecięcia przewodów h. Aaa, sekretarz owszem był, ale mosadnikiem.
  • Najdłuższy most świata- połączenie Hong Kongu i Makau - w środku 7 km. tunel.

    image
  • Też most ;-)
  • Tworzą alternatywę dla NATO i marzy im się "europejskie imperium. Zupełnie serio.
  • wszyscy już byli imperjami, poza Niemcami, bo to było szaleństwo a nie imperjum
  • edytowano October 2018
    No bywali imperium i to nie raz. Problem w tym że oni i reszta tej grupy bardzo pragną nimi być i nie chcą się pogodzić z faktem że się nie nadają bo nie mają potencjału. Nie mają potencjału gospodarczego, ludnościowego i militarnego, a nade wszystko atrakcyjnej oferty dla wasali. Jak wielokrotnie w przeszłości chcą to osiągnąć poprzez sojusz z regionalnymi konkurentami, znaczy w ramach tej grupy. I każdy chce ten sojusz od początku zdominować. To takie sojusze zawsze rozsadza i kończy się jatkami. Mam nadzieję że USA spacyfikuje skutecznie tę niebezpieczną i szkodliwą inicjatywę.
  • to troche jak Międzymorze,
    chętnych do liderowania kilku, mało kto chce być wasalem albo junior partner
    Polska, Węgry to naturalne, Rumunja z powodu wsparcia USA i bardzo dobrej współpracy z Izraelem też nie odpuści
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.