Skip to content

Zdjęcie dnia

1106107109111112241

Komentarz

  • raste napisal(a):
    Niby to zdjęcie nic nie mówi. Jednak mówi wszystko
    wrzucę TAKIE SAMO (!) z naszym papieżem Janem Pawłem IIi Carterem!!!

    bo mam w telefonie...
  • No to ciekawym co tez chciał przez to powiedzieć.
  • To wrzuć
  • image

    1979 rok, Biały Dom - pierwszy w historii papież, który był w Białym Domu

    św. Jan Paweł II
    Jimmy Carter

    papiez wpisuje się do książki gości (wiem, że to nie ta waga, co u Dudy, ale i to i to zdjęcie, wyrwane z kontekstu, może być tłem dowolnego mema.
  • Jednak zupełnie inna wymowa. Obydwaj, i Papież, i Carter stoją.
    Nie ma zależności ważny siedzi, petent stoi.
    Nie wiem czy tak odczytywać zdjęcie Duda-Trump ale taka będzie interpretacja.
  • edytowano September 2018
    Zupełnie nie TAKIE SAMO.

    Edit - chociaż piszę to tylko dla porządku, bo "problem" mi żeneralnie powiewa.
  • @Mania

    czyz nazwisko tego ksiedza nie jest wymowne?
  • kulawy_greg napisal(a):
    A o czy w ogóle jest ten kler i dlaczego be? Polskim kinem się średnio interesuję i na film z Gajosem nie mam ochoty, więc nawet nie zaglądałem o co tam biega.
    jak susznie zauwazyl Karon, produkcja Kler jest odczlowieczaniem ksiezy. taki 1938 r. dla kleru, tuz przed Noca Krysztalowa.
  • No generalnie jest jakaś masowana akcja na KK i to ogólnoświatowa, a "Kler" to tylko odprysk na zlecenie czy też polecenie zewnętrzne. Myślę sobie, zdroworozsądkowo po chłopsku, że światowe lewactwo, masoni i inny diabelski pomiot jest mocno zawiedziony marnymi efektami dziesiątków lat indoktrynacji, ogłupiania, osłabiania i demobilizacji społeczeństw, w tym szczególnie rozwiniętych społeczeństw Zachodu. Rodzina nadal jest wartością, tradycja też, a wiara nie zanika zupełnie, a nawet się odradza gdzie nie gdzie. Narody nie zanikają, ludzie cenią sobie własny język, kulturę i obyczaj przodków jakkolwiek by nie były one różne od sąsiadów. Globalizacja uwidacznia swoje negatywne efekty, ludzie najwyraźniej nie chcą żyć w globalnej wiosce tylko w swojej wiosce. Lubia wiedzieć "jak Chińczyki się trzymają", a nawet się przejechać do nich, ale potem zawsze wracają do siebie i u siebie im najlepiej, po swojemu i bez zbyt nachalnych obcych. I to jest zagrożenie dla planu Nowego Wspaniałego Świata. Wielki zawód, rozczarowanie i gniew. Wstępne rozpoznanie pokazało że zaniedbano podstaw. Głównym wrogiem jest Pan Bóg, Jezus Chrystus i jego Kościół. To on broni rodzin, życia, przypomina przykazania Boże,wytyka grzechy, zachęca jednak z pewną skutecznością do ćwiczenia i korzystania z sumienia. Z tym KK zwycięstwo wymyka się z rąk i nigdy nie będzie pewne i ostateczne. No to zaplanowali i rozpoczęli zmasowaną akcję specjalną.
  • ks. Skwarczyński już w dzieciństwie zobaczył prześladowania księży, które wkrótce mają nastąpić
  • edytowano September 2018
    Prześladowania księży (jak również różnych innych chrześcijan działających w imię Jezusa) były są i będą. W Chinach, Demoludach, Albanii, Rosji Sowieckiej i obecnej, Korei Pn, Meksyku, itd.

    To co się dzieje obecnie w USA i Europie, to nie początki prześladowania tylko podniesienie kamienia pod którym pełno wszystkiego co obrzydliwe dla człowieka. Ciężko zapracowali na obecne i przyszłe. Widziałem zajawki produktu Smarzowskiego i jest on obrzydliwy ale trudno zarzucić scenarzyście, że to stuprocentowa fikcja.
  • marniok napisal(a):
    Jednak zupełnie inna wymowa. Obydwaj, i Papież, i Carter stoją.
    Nie ma zależności ważny siedzi, petent stoi.
    Nie wiem czy tak odczytywać zdjęcie Duda-Trump ale taka będzie interpretacja.
    zgadzam się
    miły gospodarz i miły gość
    może i było krzesło, ale JP 2 wysportowany, dał radę w biegu,
    fajne foto, gratuluję !
  • Smarzoski wg mnie robi robote Judasza - ktos zrobic musial, ale winy mu to nie zmazuje
  • A film dostał nagrodę publisi na festiwalu w Gdyni.

    Jeszcze bardziej mnie to utwierdza w konieczności pójścia i wrzucenia kartki na jakiegoś z PiS.
  • Peedzcie mi - dlaczego kiedy inni nad obiektem mlaskali z zachwytu, ja wiedziałem, że wytnie numer w tym stylu? Skąd coś takiego mi się wzięło?
  • edytowano September 2018
    Maria napisal(a):
    A film dostał nagrodę publisi na festiwalu w Gdyni.

    Jeszcze bardziej mnie to utwierdza w konieczności pójścia i wrzucenia kartki na jakiegoś z PiS.
    czyli żadnej porządnej...
    publika taka, jak zwykle - fani Gajosa&Janndy

    image

    image

    twitter @romeck_
  • romeck napisal(a):
    czyli żadnej porządnej...
    publika taka, jak zwykle - fani Gajosa&Janndy
    I o to chodzi.
    Bo tylko ta nagroda się liczy. Dlatego powiało mi grozą.

    Poza tym, czy Ty naprawdę uważasz, że jakiekolwiek nagrody przyznawane przez jakiekolwiek gremia na jakichkolwiek festiwalach są w dzisiejszych czasach "porządne"?

  • los napisal(a):
    Peedzcie mi - dlaczego kiedy inni nad obiektem mlaskali z zachwytu, ja wiedziałem, że wytnie numer w tym stylu? Skąd coś takiego mi się wzięło?
    Jeśli piszesz o ks. Stryczku, to odrzucało mnie od niego od zawsze. Niestety również od wielu innych księży bardzo popularnych medialnie.
    Generalnie jestem bardzo źle nastawiona do księży, którzy próbują pozyskiwać młodzież nie poprzez działalność duszpasterską i to na dodatek szczególnie zaangażowaną i głęboką, tylko wszelkiego rodzaju kolesiostwo, najogólniej rzecz ujmując.
    Jak na razie pozytywnie odbierałam o. Pelanowskiego. No to go odsunięto od głoszenia słowa Bożego.
  • loslos
    edytowano September 2018
    Stryczku? Ostatnie wpisy są o Smarzowskim. Także twój.
  • edytowano September 2018
    los napisal(a):
    Stryczku? Ostatnie wpisy są o Smarzowskim. Także twój.
    Smarzowski? To sorry. Nie widziałam żadnego dzieła tego pana. I nie zamierzam oglądać w przyszłości. Nie pamiętam również żadnego "mlaskania" - stąd pomyłka.

    Eeee - mam dzisiaj zły dzień (koniec lata, ale nie tylko). Dopiero teraz dotarło, że pewnie chodzi Ci o powszechne (niekoniecznie forumowe) zachwyty nad "Wołyniem".
  • Oj, byli zachwyceni, zwłaszcza Wołyniem.
  • Minęliśmy z komentarzami :)
  • Po „Weselu” było wiadomo co i jak. Po tym gównie więcej nie miałem przyjemności z twórczością.
  • los napisal(a):
    Oj, byli zachwyceni, zwłaszcza Wołyniem.
    To mnie też na pewno wśród tych mlaskających nie było bo nie oglądałem ;-)
  • Jak już tak wszyscy się "demaskują" to ja też Smarzowskiego zakończyłem na "Weselu" i miałem dość.

  • Dom zły. Obejrzałem z córką i zawsze wspominamy, jak chcemy się pośmiać. Co za gniot...
  • Ja też oglądałem tylko "Dom zły" i resztę , łącznie z Wołyniem sobie odpuściłem
  • KAnia napisal(a):
    ks. Skwarczyński już w dzieciństwie zobaczył prześladowania księży, które wkrótce mają nastąpić
    ks. Skwarczynskeigo bym do tego nie mieszala. zobaczyl swoja smierc, ktora miala nastapic kilka lat temu a jak wiemy, nie nastapila.
  • los napisal(a):
    Peedzcie mi - dlaczego kiedy inni nad obiektem mlaskali z zachwytu, ja wiedziałem, że wytnie numer w tym stylu? Skąd coś takiego mi się wzięło?
    bo rozpoznales metode systema: miedzy dawaniem ostra linijka po lapach, wrzuca jakas landrynke...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.