Skip to content

Zdjęcie dnia

1117118120122123241

Komentarz

  • image

    Wątpię by to było podłączone finalnie do prądu ale za sam pomysł należy się pochwała....
  • No nie wiem. A jak kto głupi zobaczy i zapragnie wyprobowac?
  • Miszczowie świata. Żyją jeszcze ?
  • Czy to zostało ściągnięte ze stronki pt. "Dlaczego faceci żyją krócej od kobiet?"
  • edytowano March 2019
    Nic im się nie stanie bo przy tej ilości wody opór za duży na śmierć. Ja wyszedłem za nastolatka z wanny, do której wpadło radio.
  • Radio pewnie było na baterie.... ;)
  • No nie sądzę. Tam leży rozgałęźnik na grubym kablu. Jedyna nadzieja w bezpiecznikach.
  • uhrr napisal(a):
    No nie wiem. A jak kto głupi zobaczy i zapragnie wyprobowac?
    Selekcja naturalna?
  • marniok napisal(a):
    Radio pewnie było na baterie.... ;)
    bez żartów , wpadło mi radio z lista przebojów pr.3 na kablu. Pamiętam, ze mnie ścięło i z najwyższym trudem wylazłem z wanny,. Potem w szoku na golasa wparowałem do salonu gdzie mama przyjmowała koleżanki. Czyli Śmierć , cud i wstyd w jednym.
  • edytowano March 2019
    Dyzio_znowu napisal(a):
    ... Czyli Śmierć , cud i wstyd w jednym.
    :))
    Raczej 2w1:
    porażenie (prądem) i przerażenie (widokiem koleżanek mamy)
    :)


  • Chwała Panu!
  • Biedny. Znam takie głupie sytuacje.

  • Rożawa, Kurdystan w Syrji
    image
  • Zostawienie Kurdów samym sobie nie uspokoi ich i nie uciszy tylko przeciwnie. Nie będą mieli innego wyjścia jak uderzyć znowu w Turcję. Turcja i Iran są konkurentami i raczej nie ma szans na ich porozumienie. Rosja bez któregoś z tych państw nie ma na Bliskim Wschodzie co robić i jak tam dotrzeć. Chiny tak samo z tym że Turcja jest dla nich mało przydatna i za droga. Kurdowie wcale nie są bez wyjścia. Z pomocą Chin i Iranu są w stanie rozwalić Turcję i zapewnić im dostęp do Morza Śródziemnego via Syria. Oczywiście USA są w stanie z Izraelem to spacyfikować ale o wiele drożej, tak z kilkadziesiąt razy drożej, niż utrzymanie Syrii i Kurdów w Iraku i Rożawie. Decyzja o wycofaniu jest kretyńska.
  • Spokojnie, super-komandosi z Arabii Saudyjskiej i ZEA ogarną sprawę.
  • Szkoleni przez Izrael
    Po o po to było spotkanie w Warszawie
  • Co się stanie jak informacji nie zweryfikujemy w innym źródle....
    image
  • image

    Zaintrygowalo mnie to zdjęcie i napis. A mianowicie pytanie co łączy oryginalny obraz Jezusa Milosiernego z Całunem Turyńskim?
    @romeck ty bardzo dokładnie opisywałeś gdzieś różnice pomiędzy oryginalnym a najpopularniejszym obraz "Jezu ufam Tobie".
    Wiesz coś na ten temat? Tzn aby twarze z obu wizerunków przystawały do siebie, były podobne lub wręcz identyczne? Jednym słowem czy istnieje między nimi zależność jak pomiedzy Całunem, chustą z Oviedo i Manopello?
  • edytowano March 2019
    W tle, ok. 6 minuty, na filmie:


    i dalej w wyjaśnieniach reżysera.

    A tu inne źródło informacji:
    http://www.faustyna.eu/zgromadzenie2_pl.htm

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano March 2019
    marniok napisal(a):
    Zaintrygowalo mnie to zdjęcie i napis. A mianowicie pytanie co łączy oryginalny obraz Jezusa Milosiernego z Całunem Turyńskim?
    @romeck ty bardzo dokładnie opisywałeś gdzieś różnice pomiędzy oryginalnym a najpopularniejszym obraz "Jezu ufam Tobie".
    Wiesz coś na ten temat? Tzn aby twarze z obu wizerunków przystawały do siebie, były podobne lub wręcz identyczne? Jednym słowem czy istnieje między nimi zależność jak pomiedzy Całunem, chustą z Oviedo i Manopello?
    coś ci się w głowie przypomina....

    a podawałem juz na naszym forum!!!

    otóż twarz z obrazu wg wizji św, Faustyny IDEALNIE nakłada się na się twarz z całunu
    (i to musi być oryginalny, czyli pierwszy, czyli malowany pod czujnym okiem samej Faustyny,
    zresztą jest właśnie na plakacie,
    kopia 1:1 wisi w klasztorze sióstr Faustynek w Myśliborzu i robi wrażenie)

    zaraz go poszukam.

    2. nie istnieje taka zależność z głównej przyczyny: tamte trzy utworzone są mocą boską, technologią niedostepną dziś (i pewnie nigdy) i w zasadzie wiernym, dosłownym odtworzeniem twarzy,
    tutaj, obraz to jednak ręka malarza... powiedzmy, że PRAWIE idelanie :)
  • film
    chusta a Manopello - obraz Faustyny

  • Ciekawostka aktualna, za to mało sympatyczna - otóż polski, oryginalny napis "Jezu ufam Tobie" został przez braci Litwinów zakryty. Obok obrazu jest tablica z całą listą tej modlitwy-zawierzenia w wielu językach, również naszym. Taka to odmiana tolerancji?, równouprawnienia?, ... nie wiem, jak to określić.
  • Marek Kondrat, ten stary komuch i platformowiec nawrócił się na starość, czy to tylko pieniądz?
  • Maria napisal(a):
    Ciekawostka aktualna, za to mało sympatyczna - otóż polski, oryginalny napis "Jezu ufam Tobie" został przez braci Litwinów zakryty. Obok obrazu jest tablica z całą listą tej modlitwy-zawierzenia w wielu językach, również naszym. Taka to odmiana tolerancji?, równouprawnienia?, ... nie wiem, jak to określić.
    zazdrość i głupota prowadzące do buntu przeciw Panu Jezusowi, który powiedział wyraźnie, jaki ma być napis w jakim języku
  • Maria napisal(a):
    Ciekawostka aktualna, za to mało sympatyczna - otóż polski, oryginalny napis "Jezu ufam Tobie" został przez braci Litwinów zakryty. Obok obrazu jest tablica z całą listą tej modlitwy-zawierzenia w wielu językach, również naszym. Taka to odmiana tolerancji?, równouprawnienia?, ... nie wiem, jak to określić.
    ?
    I tak napisu nie było widać (jest/byl na ramie obrazu)
    image
  • KAnia napisal(a):
    Marek Kondrat, ten stary komuch i platformowiec nawrócił się na starość, czy to tylko pieniądz?
    To nie Marek tylko Michał.
  • edytowano March 2019
    @romeck - moja informacja pochodzi od bezpośredniego pielgrzyma i jest nowsza niż to zdjęcie. Chyba że na skutek interwencji napis został odsłonięty w ostatnich dwóch-trzech miesiącach.
    I nie rozumiem, co oznacza Twoje określenie "I tak napisu nie było widać".
  • Maria napisal(a):
    I nie rozumiem, co oznacza Twoje określenie "I tak napisu nie było widać".
    w sensie - jaki byłby cel zasłonięcia, jeśli jest i maly i na ramie obrazu
    na zdjęciu (wstawiłem wyżej) widać, jak widać...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.