Skip to content

edycja Intencji Stałych

edytowano August 2015 w ŻRFF - modlitewnik
proponuję aby każdy kto zamieszczał wśród Intencji Stałych swoje własne lub w imieniu znajomych z ŻRFF, dokonał korekty lub aktualizacji poszczególnych wpisów
niektóre z intencji sa juz byc może nieaktualne
niektóre, jak widzę, są rozrzucone to tu, to tam, a można by je zbić w jeden blok

wszystko to czyni je przede wszystkim bardziej czytelne i uporządkowane a poza tym w związku z ograniczeniem pojemnościowym postów na obecnym forumku ułatwi pracę zajmującym sie wątkiem modlitewnym ŻRFF

zacznę od siebie, proszę Cyrylico abyś zamieściła w moim i Elo imieniu:
_____________________________________________________
+ Elo i marniok (MarNak):
+ za siostrę Elo - o dobrą spowiedź i odrodzenie duchowe,
+ o Dar pracy,
+ w intencji marnioka: Maryjo, Królowo Polski, nie wypuszczaj go spod płaszcza płaszcza swej opieki i broń nieustannie przed demonami nałogu,
+ za małżeństwo Ż. - Panie, Ty wiesz czego im potrzeba, udziel im zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask,
+ za nas - abyśmy podołali i nie ulegli zwątpieniu w tym trudnym czasie, Boże powierzamy Tobie nasze sprawy i naszą rodzinę, niech sie dzieje wola Twoja,
+ za rodzeństwo Elo - o zwycięstwo Prawdy w ich sercach,
+ za ś.p. Piotra
+ za Agnieszkę i jej dziecko
+ za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę
_____________________________________________________
«1

Komentarz

  • edytowano August 2015
    Marku, zamieściłam Twoje intencje. Mam nadzieję, że dobrze. :)
  • +Za naszych kapłanów aby się nie ulękli
    +Za naszych biskupów aby starczyło im odwagi
    +Za naszych pasterzy aby prowadzili nas do Jezusa
    +Za nas samych abyśmy nie ulegli podszeptom diabła
    + za wszystkich forumowiczów, którzy dobrym słowem jak i modlitwą mnie wspierali
    + w podzięce za to że zrozumiałem że bez Boga nie ma szczęścia
    + za wszystkich małżonków by im Bóg błogosławił i sił do wytrwania w związku dodawał
    + za mnie, aby mi sił starczyło, a Duch Święty by mnie do dobrego kierował,
    + za dusze mojej matki i mego ojca, niech dostąpią światłości Pana i radości w Jego Królestwie
    + za moją córkę, aby zrozumiała dlaczego Bóg stawia przed nami wyzwania, aby była mądrą i szczęśliwą
    + za moją byłą żonę, by umiała przebaczyć sobie i innym,
    + za Danutę i jej rodzinę, by Bóg miał ich w swej opiece.
    +za naszych przywódców aby ojczyznie słuzyli z Bogiem w sercach i honorem w czynach.
  • edytowano August 2015
    Cyrylica
    Marku, zamieściłam Twoje intencje. Mam nadzieję, że dobrze. :)
    jest ok
  • należałoby chyba zamieścić podobne watki na pozostałych forumkach
  • marniok:
    należałoby chyba zamieścić podobne watki na pozostałych forumkach
    Zajmiesz się tym?
    Takie porządki wszystkim się przydadzą. Warto do nich wracać przynajmniej raz na pół roku.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Znalazłem taką intencję - już przecież nieaktualną....
    "+ Marek (kaczysta): o powrót do zdrowia i pełni sił,"
    =

    A propos, nie mogłem być na pogrzebie, ale w okresie Wszystkich Świętych mogę w imieniu ekskatedrowiczów pojechać i zapalić świeczkę....
  • marniok:
    należałoby chyba zamieścić podobne watki na pozostałych forumkach
    AnnaE
    Zajmiesz się tym?
    Takie porządki wszystkim się przydadzą. Warto do nich wracać przynajmniej raz na pół roku.
    na razie założe podobny wątek na IVRP, co do pozstałych forumków - R i AV - to wymaga zakładania tam kont
    nie bardzo mam teraz czas i ochotę powiem szczerze, może przez weekend się zmobilizuje.....
    chyba że Cyrylica tam zechciałaby po prostu skopiowac ten wątek, albo ty Aniu?
  • marniok:
    należałoby chyba zamieścić podobne watki na pozostałych forumkach
    AnnaE
    Zajmiesz się tym?
    Takie porządki wszystkim się przydadzą. Warto do nich wracać przynajmniej raz na pół roku.
    na razie założe podobny wątek na IVRP, co do pozstałych forumków - R i AV - to wymaga zakładania tam kont
    nie bardzo mam teraz czas i ochotę powiem szczerze, może przez weekend się zmobilizuje.....
    chyba że Cyrylica tam zechciałaby po prostu skopiowac ten wątek, albo ty Aniu?

    Właśnie chciałam Cię, Marku, spytać, czy mogę Twój wątek skopiować. :) Dzięki, zaraz to zrobię. Co nie przeszkadza, żebyś tam założył konta. :) Jestem na 4 forach i wcale mi to więcej czasu nie zabiera. Czasem coś wkleję, poczytam, czasem się przydaje.
  • Cyrylico, trochę z innej beczki

    linki w wątkach cotygodniowych do wątku z zapisami do ŻRFF na IV RP i AV prowadzi do...nikąd
    gdy klikam wyskakuje mi "strona internetowa jest niedostepna"
    na R jest ok, przekierowuje gdzie trzeba
  • edytowano August 2015
    znalazłem właściwy do watku na IV RP
    on ci to :
    http://ivrp.pl/viewtopic.php?p=346067#

    potrzeba by znaleźć ten dobry z AV
    poszukasz Cyrylico?
  • edytowano August 2015

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • jest
    http://pismejker.yuku.com/topic/32/Przydaaby-si-Dama-albo-Rycerz-zgoszenia-ywego-R
    udało mi się znaleźć bez logowania właściwy wątek z forum AV
    poprawię wszystko
  • edytowano August 2015
    AnnaE


    Wszystkie podane są na
    zrff.pl


    http://pismejker.yuku.com/topic/32/Przydaaby-si-Dama-albo-Rycerz-zgoszenia-ywego-R#.VcoNi_nLLi9

    http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=11119
    cos mi się chrzani chyba bo jak klikam na llink żrff który Aniu podałaś przekierowuje mnie na zapisy do ŻRFF na AV...
    :-?
  • edytowano August 2015
    Na pismejkerze już działa. Uff.
  • Na IVRP i AV uporządkowałam te linki w aktualnych wątkach ŻR. Wszystko już działa jak należy.
  • Marku, jestem pełna podziwu dla Twojej czujności. :) Fajnie, że jesteś.
  • Cyrylica
    Marku, jestem pełna podziwu dla Twojej czujności. :) Fajnie, że jesteś.
    eee..tam...bez przesadyzmu
    dobrze ze wzajemnie się uzupełniamy :-h
  • edytowano August 2015
    + Ethanol: o zdrowie i dobrą pracę,
    + o uzdrowienie dla cierpiącej Sok.
    ________________________________
    + Ethanol: O modlitwę poproszę. Stres mnie wykańcza od czterech miesięcy. Nie mam już siły się modlić.

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    + Janusz: Ewa zachorowała po raz czwarty na raka. Panie Jezu, wierzę, że jeśli tylko zechcesz, możesz ją uzdrowić.
    ________________________________
    + Janusz: za Wojciecha i Małgorzatę - o błogosławieństwo Boże dla nich i ich poczętego dziecka, o szczęśliwe rozwiązanie,
    ________________________________
    + Janusz: O zerwanie Michała z nałogiem,
    + Janusz: o cud uzdrowienia dla Magdy,
    ________________________________
    + Janusz: o cud uzdrowienia małżeństwa Sławomira i Mai.
    ________________________________
    + Janusz: O cud uzdrowienia dla 2-letniej dziewczynki chorej na raka. Panie, ty jesteś wszechmocny. Wierzę, że jeśli taka jest Twoja wola,
    możesz ją uzdrowić.
    + Janusz: Panie, wierzę, że możesz uczynić wszystko. Wierzę, że jeśli zechcesz, Adam odzyska mowę. Proszę Cię o to.
    + Janusz: Niech dobry Pan Bóg sprawi, żeby sędzia orzekł zgodnie z faktyczną winą, nie kierował się koniunkturalnymi powodami, naciskami, polityką czy opinią publiczną,
    + Janusz: Panie, Ty jesteś wszechmocny,
    Wierzę, że jeśli tylko zechcesz, wiara Wojciecha umocni się,
    _________________________________
    + Janusz: o wyjście z problemów; moje sprawy zawodowe są teraz na zakręcie. Trochę się to wszystko plącze z innymi rzeczami.
    + za mnie i moją rodzinę,

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    intencje Ethanol można spokojne zbic w jeden blok
    a co z Januszami?
    to ten sam czy kilku różnych?
  • no i co z intencjami za zmarłych juz członków ŻRFF?
    (tą ostatnią zaznaczył juz wyzej @romeck)

    + w intencji Marka: R.I.P.
    Marek Dymkowski, znany wśród frondowiczów jako marekdym. Jego blog jest wspaniałym świadectwem walki z nieuleczalną chorobą,

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    + dr Morelas: Pokornie proszę o wsparcie modlitewne dla naszego kolegi Mateusza w intencji jego zdrowia. Sprawa jest poważna! Westchnijcie, proszę, za naszym kolegą w swoich modlitwach. Mateusz jest uczestnikiem III Róży ŻRFF - nick - Wesoły Janek.

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    + Marek (kaczysta): o powrót do zdrowia i pełni sił,
  • albo te?

    + Dama ŻRFF: o zdrowie dla Justyny, bo ma ogromne problemy z tarczycą,
    + o nawrócenie moich synów, synowej i wnuka.
    ________________________________
    + Dama ŻRFF: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niej i mającego wkrótce narodzić się synka,
  • tu chyba nie ma wątpliwości, prawda?

    + SzEm: o nawrócenie dla Dustina, Andrzeja i Piotra oraz o Błogosławieństwo Boże dla nich.
    + o łaskę czystej i świętej przyjaźni dla nas. Bóg zapłać !
    _______________________________
    + SzEm: o błogosławieństwo Boże dla Filipa, łaskę obrzydzenia dla grzechu dla Dustina oraz intencję Panu Bogu wiadomą. Bóg zapłać!
  • to raczej też ten sam misiu, nie ? :-)

    + mK: W tym miesiącu do intencji dołączam modlitwę o błogosławieństwo dla małżonków Tomasza i Elizy, o powrót Nataszy do męża i ich córek, o miłosierdzie dla duszy Gunhildy, która się powiesiła 28.I.15, za duszę Czesława i Krystyny.+++
    ______________________________
    + mK: proszę uprzejmie o modlitwę w intencji Fridtjofa i o rozwiązanie sporych problemów.
    ______________________________
    miś Korbiniana:
    + o Bożą opiekę, obronę i błogosławieństwo dla mej rodziny,
    + o lepszą pracę przez św. Józefa i bł. Jana Pawła II,
    + w intencji Gunnara, lekarza który stracił pracę bo nie chciał
    wypisywać skierowań na aborcję ani recept na środki wczesnoporonne,
    o Bożą opiekę dla niego i jego rodziny,
    + o uzdrowienie/wyleczenie Maksymiliana (niecałe 12 lat) z rdzeniaka
    mózgu z przerzutami (jest po operacji na chemii) i o wytrwałość i
    siłę dla jego rodziców, których choroba dziecka rzuciła w obce
    miejsce,
    + w intencji Joli, jej małżeństwa i córeczki o totalne uzdrowienie
    rodziny i jej naprawę,
    + w intencji Einara po zawale, o szybki powrót do zdrowia,
    + w intencjach Arnolda, Alwana, Wilhelma i Sebastiana o nawrócenie.
    + za duszę zmarłej Aleksandry,
    + o uzdrowienie dla Artura cierpiącego na białaczkę i opiekę dla jego rodziny,
    + o uzdrowienie Lindy z raka piersi,
    + o uzdrowienie Marii z chronicznej choroby gardła, z którą od lat nie radzą sobie lekarze, przez wstawiennictwo św. Błażeja,
    + W intencji Åse (Azy) i jej bliźniąt. W 19 tygodniu ciąży okazało się, że jedno z bliźniąt jest poważnie chore i prawdopodobnie nie przeżyje ciąży lub umrze tuż po przyjściu na świat. Drugie dziecko jest poważnie zagrożone. O zdrowie i nawrócenie dla matki i uzdrowienie i opiekę dla dzieci pod jej sercem.
    + o pomyślną operację i szybką rekonwalescencję dla 9-letniej Marii,
    + o uzdrowienie z jaskry i choroby nadgarstków dla Ireny i o jej
    nawrócenie. ,
    + o zdrowie dla Niny, matki trójki dzieci u której wykryto guza prawej piersi..
  • edytowano August 2015
    Marnaku, nie wnikaj aż tak głęboko. Nie można. To, że wiemy "kto", nie znaczy, że mamy ignorować dla porządku prośby proszących. Czasem chcą "zniknąć" w tłumie.
    Nie musimy być tacy drobiazgowi.

    Jeśli chodzi o intencje zamieszczane przez nieżyjących już FForumowiczów, to zostawmy je. Myślałam już o tym. Przecież powierzyli je nam między innymi dlatego, by nie "umarły" wraz z nimi.
    Natomiast intencje o powrót do zdrowia, faktycznie, zdezaktualizowały się i są do usunięcia.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia


  • romeck
    Znalazłem taką intencję - już przecież nieaktualną....
    "+ Marek (kaczysta): o powrót do zdrowia i pełni sił,"
    =

    A propos, nie mogłem być na pogrzebie, ale w okresie Wszystkich Świętych mogę w imieniu ekskatedrowiczów pojechać i zapalić świeczkę....
    Bardzo prosimy!
    A intencję nieaktualną już usunęłam.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Aniu to nie jest kwestia ignorowania przeze mnie w jakikolwiek sposób umieszczonych intencji
    nikt poza autorem ich nie zmieni - ani w treści ani w umiejscowieniu
    inna sprawa że czasem mam wrażenie że wątek modlitewny ŻRFF sprawia wrażenie opuszczonego i zniedbanego grobu na cmentarzu....
  • Aniu to nie jest kwestia ignorowania przeze mnie w jakikolwiek sposób umieszczonych intencji
    nikt poza autorem ich nie zmieni - ani w treści ani w umiejscowieniu
    inna sprawa że czasem mam wrażenie że wątek modlitewny ŻRFF sprawia wrażenie opuszczonego i zniedbanego grobu na cmentarzu....
    I tu masz rację, bo to tak wygląda.
    Kiedyś na FF dyskutowaliśmy o tym. Podobno tak jest dobrze, bo to cudze intencje.
    Proszę zatem, by forumowicze nie zapominali o swoich intencjach zamieszczanych w bloku Intencji stałych ŻRFF. Przejrzyjcie je przynajmniej raz na pół roku.
    Powinny być zawsze aktualne.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • moja jest aktualna :)
    a swoją drogą, podeślę Misiowi zestawienie zrobione przez Marnioka, może dałoby się je uaktualnić - problem polega na tym, że on zagląda tylko na FF

    listę intencji czytam czasem wieczorem, przed modlitwą, kiedy przeglądam cały wątek - więc nie ma mowy, żeby była jakimś cmentarzykiem; a mam wrażenie, że przeciwnie - jest elementem porządkującym różne międzyforumowe sprawy, cały ten bałagan z multiplikacją forumków

    pomysł z jednorazowym wklejaniem listy w wątku i jej rozbiciem na mniejsze części jest bardzo dobry - a daje dodatkowo okazję do uporządkowania tekstu, np. można by oddzielnie dodawać intencje ogólne czy za kapłanów, a oddzielnie indywidualne intencje zgłaszane przez forumowiczów
  • pisząc o "grobie opuszczony i zaniedbanym" miałem na myśli znikomą aktywność Dam i Rycerzy ŻRFF w tym wątku (podobnie jest na IV RP, nie wiem jak sprawa wygląda na R i AV - ale chyba szału nie ma, co?), a jest nas ponad 200 osób!

    ja wiem i wierze ze wszyscy wypełniają swoje zobowiązania modlitewne, wszak nikt mi ani komukolwiek innemu nic nie obiecywał, jedynie wiąże nas odpowiedzialność za słowo przed Bogiem

    kiedyś przedstawiłem nawet pomysł aby cyklicznie, co miesiąc każda z XV Róż opiekowała się wątkiem ŻR, co byłoby wyrazem zaangażowania a jednocześnie bardziej nas ze sobą wzajemnie zbliżyło....niestety pomysł przeszedł bez echa....
    owszem - wspólna modlitwa to bardzo ważny (jeśli nie najważniejszy) aspekt naszej jedności, który wydaję się nas łączyć ponad wszystkimi innym podziałami - ale zaangażowanie w administrowanie wątkami modlitewnymi jest nie mniej istotne

    co do pomysłu KAni aby intencje podzielić na bloki - Ogólny, Za Kapłanów i Indywidualny - to jestem za
    jak Wy to widzicie?

    aha, to że Intencje moga pochodzić jedynie od Płatków ŻRFF to chyba wszyscy wiedzą i akceptują, prawda?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.