• Niemcy 1:3 Polska. Elementarne, pszesz.

• ja ostrożnie 2:2 ;-)
  • 5:0 dla nazistów
    To się nazywa być krytym na wszystkie strony

:D
  • Chyba drugi raz w historii to nie Niemcy są faworytem. Pierwszy raz kiedy tak było przegraliśmy w meczu na wodzie 0-1, teraz faworyta nie ma. My mamy zespół, oni odbudowują po tąpnięciu w obronie po Mundialu i kontynuacji problemu z napastnikami. Tyle że grajków mają jednak lepszych. Wszystko wskazuje na remis.

JORGE>
  • No chyba jednak Niemcy są faworytami. Przedwczesny triumfalizm jest nierozsądny.
    A gdzie tu tryumfalizm ? Niemcy nie są faworytem, ale my też nie. Pojedynek mistrza świata w kryzysie z drużyną ewidentnie idącą w górę, liderem grupy, posiadającą paru piłkarzy światowego formatu. Wszystko może się wydarzyć.

JORGE>
  • edytowano September 2015
    Dodam tylko, że reprezentacja Polski nie przegrała od 548 dni, co oznacza, że jesteśmy najdłużej niepokonanym zespołem w Europie. Niby ciekawostka, ale też coś znaczy. Jak się to wszystko zsumuje ...

JORGE>

Statystyki sobie zobaczcie, są miażdżące. Mecz też był miażdżący, do bramki Milika. To nie Polska wygrała, bo nie wygrywa się meczów oddając 4 strzały. Niemcy przegrały nieskutecznością, to był wypadek przy pracy.
    Analiza piłkarska wskazuje na solidne zwycięstwo Niemców, tak 2:0.

Pół żartem mogę dodać, że jak zbliżały się wybory to zawsze był remis, w towarzyskich ;)
  • Kursy widzę 1.36-1.4 na Niemcy :D, nie są faworytem? :)

JORGE>
  • A Gruzja wygrywa (65 minuta) ze Szkocją 1-0. Jeżeli to się utrzyma do końca, to nie biorąc pod uwagę meczu z Niemcami, jesteśmy jedną nogą w ME.

JORGE>
  • Porzućcie wszelkie nadzieje (szczególnie Horhe). Hitlerowcy zrobią z naszych kebab z kaczek dzisiaj
  • Wyrównamy? :-/
  • narodziła się mała nadzieja
  • Może się jednak udać. Niemcy stracili impet. Nasi wytrzymali z małą stratą.
  • 3:3 w dwumeczu. Polacy przystojniejsi, bardziej przebojowi, bardziej medialni, z lepszymi kibicami i lepiej ubranym trenerem. bedzie dobrze.
  • 3:1 dla ubranych na biało
  • Zobaczymy. Ja zawszę rozpatruję tego typu mecze w kategoriach szans w 10 spotkaniach. Na dzień dzisiejszy (przy takich składach, takiej formie, takiej mentalności, na ich boisku) 3 zwycięstwa Niemców, 2 Polaków, 5 remisów. Buki mnie nie interesują (oczywiście to jest sport. jedno z 3 zwycięstw może zakończyć się 3-0 dla Szkopów). Przed Mundialem bym tak nigdy nie szacował.

JORGE>
    Ja swoją prognozę dałem przed bukami, w tej rebelkowej zabawie w typowanie LM, w której jakoś korespondencyjnie uczestniczę (2 razy 2. miejsce na 3 udziały) też nigdy nie sprawdzam buków. Raczej analizuję grę (jak kogoś oglądałem) i statystyki (jak nie oglądałem). Poza wynikiem (bo już ani grą, ani statystykami) meczu w Warszawie literalnie wszystko przemawiało za Niemcami.
    Natomiast dla oceny "kto jest faworytem", czyli kto za faworyta uchodzi (bo na czym innym polega bycie faworytem?) buki są miarodajne. Bardziej niż jakieś smęcenie Kołtonia.

JORGE>
    Nie jesteśmy, nie jesteśmy.
    Niemcy 16
    Polska 14
    Irlandia 12
    Szkocja 11

Polacy i Szkoci mają jeszcze po 1 meczu z Gibraltarem, to lekką ręką dopisujemy po 3 pkt
    Polska 17
    Niemcy 16
    Szkocja 14
    Irlandia 12

Ale! Niemcy i Irlandczycy grają z Gruzją, co daje trochę mniej lekką ręką, ale też po 3 pkt:
    Niemcy 19
    Polska 17
    Irlandia 15
    Szkocja 14

Zostają kluczowe mecze: Szkocja-Niemcy, Szkocja-Polska, Irlandia-Niemcy i Polska-Irlandia. Łatwo policzyć, że jeśli nie uzyskamy w nich chociaż punktu to nie łapiemy się nawet na baraże. Natomiast przy założeniu wygrywających do końca Niemców sam remis z Irlandią daje awans, a sam remis ze Szkocją baraże. Ale to są drużyny, z którymi Polakom gra się bardzo ciężko, bo grają siłowo.
  • Jak będą baraże będzie dobrze. I tak jest o wiele lepiej niż spodziewałem się przed eliminacjami
  • Niemcy kopali piłkę, a Polacy biegali po boisku.
    Czy podawanie piłki do nogi kolegi to sztuka nie do opanowania?
  • Szkocja i Irlandia to jednak inna klasa niż Niemcy. Jak się zmobilizujemy to jeden punkt ugramy, a przy odrobinie szczęścia 2-3. Wczoraj mogło być 1:2 lub 2:3, a to już byłby wielki sukces na wyjeździe u mistrzów świata powracających do formy po kryzysie. Ma rację Podolski mówiąc, że Polacy wypadli teraz lepiej niż w wygranym meczu na Narodowym. Niestety Niemcy już prawie powrócili do swojej zwykłej dyspozycji.
    Przypominam, że w zeszłym roku mieliśmy lepszy wynik z Niemcami niż ze Szkotami na przestrzeni 4 dni.
  • W zeszłym roku na jesień Hitlerowcy byli cały czas na Majorce albo innych Kanarach w ramach niekończącego się Urlaub po letnim zdobyciu Weltmeister. Myślami i duchowo oczywiście, a wielu z przerwami także i fizycznie
    Ale absmak. Hitlerowcy byli do walnięcia i powinni schodzić z boiska ze spuszczonymi głowami. Zadecydowało 10 minut i KATASTROFALNA gra w obronie w tym okresie. Jakie to jest proste, zero polotu, Piszczek nie ghał dlugo, Piszczek slaby, Piszczka sthona ghajmy. I kurwa grali. A do tego Fabiański, co ma wpuścić to wpuści, co ma wybronić to wybroni. I nic więcej, dobry uczeń. Ale nawet, w 45 minucie powinno być 2-2 i łzy w oczach nazistów. By się już nie podnieśli. A tak w 75 minucie padliśmy kondycyjnie. Nie dało się. Powiem tak, gdybyśmy jutro zagrali z resetem (nie było meczu), ale z Linettym, Pazdanem i Szczęsnym powinniśmy wygrać. Wczoraj po fatalnej grze w obronie nie dało się tego meczu wyciągnąć.

JORGE>
    Przestań, to my wczorajszy mecz przegraliśmy a nie Niemcy wygrali. Żeby nie było, taka jest opinia zdecydowanej większości ludzi, a nie że ja bronię swojego zdania,