Skip to content

Pogoda (dział: Przyroda)

edytowano March 2015 w Poradnik
Otagowano:

Komentarz

  • Lepiey bo obrazkowo. I z moich własnych doświadczeń o wiele wiele dokładniej y trafniey.

    http://en.sat24.com/en/pl
  • Nie chcąc zaśmiecać watku kulinarnego,
    pozwoliłem sobie otworzyć wątek z prognozami pogody i z doniesieniami o pogodzie i o pogodzie wogóle. W Pcimiu, Polsce i Świecie...

    Ja - korzystam tylko z tej podanej, robionej przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego.
    Lokalnie - w Piekarach zlokalizowana jest stacja meteo (ok. 3 km od domu!) więc tu także zaglądam:

    pogoda w Piekarach


    Na meteo.pl nie chce mi się szukać Piekar (są wszystkie miasta), otwieram Katowice - do większych miast są skróty.
    ====

    U mnie w tej chwili jest 20 st. C, 1010 hPa, kierunek wiatru 193 st., wilgotność powietrza 53%, prędkość wiatru 19 km/g, pochmurno, trochę czasem pokropi, w nocy padało.... :)
  • edytowano September 2015
    Lepiey bo obrazkowo. I z moich własnych doświadczeń o wiele wiele dokładniej y trafniey.

    http://en.sat24.com/en/pl
    O, zgubiłem kiedyś, dzięki. :)
    ==


    ale mi taka grafika z meteo bardzo odpowiada:

    image
  • Ja tam lubie taki norweski serwer. Zwłaszcza w N/E Polsce jest chyba najlepszy.
  • edytowano September 2015
    meteo.pl/
    Z tego korzystamy z przyzwyczajenia.

    A macie jakieś linki do prognoz długoterminowych, ale tych liczonych w miesiącach?
    Mam nadzieję, że nie jesteśmy skazani tylko na wyrocznię z tajnych raportów sporządzonych dla Piechocińskiego?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Wygląda na to, że lato jeszcze nie odejdzie. Cieszę się
  • Gdzie to lato? U mnie to już zima bez śniegu.
    Nawet kot nie wyłazi spod kołdry.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Gdzie to lato? U mnie to już zima bez śniegu.
    Nawet kot nie wyłazi spod kołdry.
    Co to za kot? Gdzie takie koty dają? :)
  • To mój termofor tajger pod tytułem Kretek :)>-

    Taken, o
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • 27. stycznia 2015
    temperatura: 9 st. C.
    chmurno
    szaro
    buro
    :)
  • Zaproście tutaj Leosia Biedronkowatego, to będziecie mieli pro-gnozy meteo na bieżąco aktualizowane. A w pakiecie jako bonusik aktualne wieści z frontu globalnego ocipienia :>
  • czw. 21.10,2021
    Ale wieje!
    Jechałem do Szczecina busem, a przy drogach wielkie wierzby targane porywistym wiatrem.
    W porywach 90 km/godz.

    Jadę pociągiem Szcz →Kat
    249 minut opóźnienia, w zachodniej Polsce łącznie 160 zdarzeń (zerwane trakcje jak u mnie, powlone drzewa na tory)
    108.000 ludzi bez prądu (w domach)

    W pociągu wesołe rozmowy ze współpasażerami, bo cztery godziny dłuuuuuużej w pociągu...
  • Ja jestem chwilowo we wschodniej Polsce (Janów Lubelski) i tu też wieje, ale nie aż tak.
  • Druga połowa października. Pora na wykopki.
  • edytowano October 2021
    los napisal(a):
    Orkan Ignatz
    Niemcy zamknęli most w Rzepinie (nad Odrą), więc pasażerowie (w moim pociągu, Świn → Krak, przez Rzepin) klęli ile wlezie na polskie PKP (!), bo nie dojadą na samolot do Berlina...
  • Mogłeś ich pocieszyć, że samoloty Ignatz też uziemił.
  • Wogóle, ze Szczecina do Berlina na samolot pociągiem??? Tu na każdym rogu stoi kierowca busa lub vana: Do Berlina? Do Berlina? Trzy złote.
  • Rzepin nie leży nad Odrą tylko nad Ilanką a most graniczny na Odrze jest w Świecku to dwadzieścia kilka km dalej

    ;)
  • los napisal(a):
    Orkan Ignatz https://www.berliner-kurier.de/berlin/orkan-ignatz-an-diesen-orten-in-berlin-und-brandenburg-besteht-lebensgefahr-li.189960
    Wiedziałem, że Ignatz ma moc, ale że okolice Kopanicy zdezorientuje, to nie spodziewałem się
  • yusek napisal(a):
    Rzepin nie leży nad Odrą tylko nad Ilanką a most graniczny na Odrze jest w Świecku to dwadzieścia kilka km dalej

    ;)
    :)
    kiepskim z geografii

  • christoph napisal(a):
    Wiedziałem, że Ignatz ma moc, ale że okolice Kopanicy zdezorientuje, to nie spodziewałem się
    Pod Berlinem szalał destrukcyjny Ignatz!
  • Pod Kopanicą. Ignatz z Kopanicy.
  • Wyszłam zepsem po północy, coby kontemplować Perseidy i wypowiadać życzenia, a tu gucio, całe niebo zakryte chmurami. Wczoraj - tak samo, ale muszę się pochwalić, że w czerwcu, spojrzawszy na niebo zobaczyłam spadającą gwiazdę, która zatoczyła wielki łuk i zgasła na zachodzie; piękne to było zjawisko.
  • yusek napisal(a):
    Rzepin nie leży nad Odrą tylko nad Ilanką a most graniczny na Odrze jest w Świecku to dwadzieścia kilka km dalej

    ;)
    Z Rzepia do Berlina pociąg jedzie mostem kolejowym Kunowice.
    Świecko nie ma kolei
  • edytowano August 2022
    Kunowice to była ostatnia stacyjka( b. nowoczesna) przed granicą na Odrze. Obecnie dworzec Kunowice jest rozebrany a ostatnim przystankiem przed granicą jest peron Słubice. Most kolejowy administracyjnie i faktycznie jest w Świecku tak jak zawsze, kilkaset metrów od mostu drogowego w ciągu autostrady A-2. temu kolejowemu bliżej do Słubic niż do Kunowic. Ich bin hier. ;)
  • yusek napisal(a):
    Kunowice to była ostatnia stacyjka( b. nowoczesna) przed granicą na Odrze. Obecnie dworzec Kunowice jest rozebrany a ostatnim przystankiem przed granicą jest peron Słubice. Most kolejowy administracyjnie i faktycznie jest w Świecku tak jak zawsze, kilkaset metrów od mostu drogowego w ciągu autostrady A-2. temu kolejowemu bliżej do Słubic niż do Kunowic. Ich bin hier. ;)
    OK :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.