Skip to content

Przyczyny upadku PO

rdrrdr
edytowano March 2015 w Powitania
Nie mozna ludziom odebrac na raz tozsamosci narodowej, tozsamosci religijnej, utrzymywac w ciaglym strachu i niepewnosci, namawiac lub zmuszac do oszczedzania mowiac ciagle jak wspaniale rozwija sie kraj.

«1

Komentarz

  • Zgadzam się z każdym słowem. Dodatkowo arogancja PO, pycha, buta, pogarda dla ludzi, hipokryzja.
  • Dlaczego więc przez osiem lat mieli władzę totalną, także umysłów?

    Pewna transakcja, nie ma innego wytłumaczenia.
  • Przygotowanie do totalnej władzy było już za rządów PiS. Wyśmiewali, poniżali, szczególnie prezydenta. Wyprali tak ludziom mózgi, że ci w końcu uwierzyli, że wstydem jest popieranie PiS-u, że ci, którzy popierają PO są lepsi i mądrzejsi. Nie pamiętam, kiedy Tusk nazwał nas moherami i kiedy powstało określenie dla kiboli, ale to ma też z tym związek, bo to określenia pogardliwe. A kiedy przejęli władzę, było już łatwo, bo ich wyborcy uwierzyli, że są kimś lepszym, a służalcze media potwierdzały to na każdym kroku.
  • Hydra jeszcze nie padła.
    Przedwczesny pogrzeb.
  • romeck napisal(a):
    Hydra jeszcze nie padła.
    Przedwczesny pogrzeb.
    dokladnie: o jakim upadku mowa, kiedy maja 25%!!!

  • Tego się obawiałam.
  • edytowano October 2015
    Tak są nadal bardzo groźni. Na tę sytuację najlepsze określenie dał Radek Sikorski. Trochę się pośpieszył i źle zaadresował, ale jest w sam raz. To będzie długi proces. Moim zdaniem potrzeba na to kolejne 8 lat.
  • Wyglada jakby w zwyciestwie PiSu dzialala jakas sila wyzsza.

    Nie mam czasu na wyliczanki ale na pewno niepokoje na Ukrainie duzo znaczyly. Ludzie moga zniesc duzo ale nie straszenie wojna nuklearna, konfilktem a potem okazuje sie, ze baza broniacego nas NATO jest pod Szczecinem.

    Ja na miejscu PO bym swietowal bo wynik 23% jest swietny.
  • rdr napisal(a):
    Wyglada jakby w zwyciestwie PiSu dzialala jakas sila wyzsza.

    Nie mam czasu na wyliczanki ale na pewno niepokoje na Ukrainie duzo znaczyly. Ludzie moga zniesc duzo ale nie straszenie wojna nuklearna, konfilktem a potem okazuje sie, ze baza broniacego nas NATO jest pod Szczecinem.

    Ja na miejscu PO bym swietowal bo wynik 23% jest swietny.
    Wynik PO, szczególnie w połączeniu z Nowoczesną, jest zasmucający. Proces odtrucia ledwie się zaczął. Dlatego media są nadal bardzo ważne. W średnim okresie polityka historyczna i szerzej kulturalna.
  • rdr napisal(a):
    Ja na miejscu PO bym swietowal bo wynik 23% jest swietny.
    dokładnie 24,09%
    a plus 7,66% Pet.ru = 31,75%

  • Na pewno upadku ? 24 % po 8 latach rządzenia ? Nie przeginamy, od bandy do bandy ? Pocieszające jest tylko, że samej Platformie mogą tak uważać. Nie ma władzy i konfitur, jest tragedia. Trzeba się rozliczyć i po mordach strzelać. A prawda jest taka, że PO ma wielkie szanse za 4 lata do władzy wrócić.

    JORGE>
  • PO to juz nie, ale Nowoczesna PO tak.
  • Wg mnie PO przesta istnieć. Nawet jak ma te 25%. Ale zobaczymy.
  • No to jest ciekawe1, jak będzie funkcjonować bezideowa partia władzy w opozycji. Czy jest jakiekolwiek spoiwo poza fruktami i nienawiścią do Wielkiego Manitou.
    Sobie ich wyobrażam trochę jak Golluma, któremu Zły Kaczyński zabrał pierścień.
  • Golumn dąży do odzyskania pierścienia.Dąży bezustannie i fanatycznie, aż do zatracenia.
  • Przyczyny? Jak wyżej, plus Smoleńsk. Zastanawiam się czy trzeba było aż tak wielkiej ofiary, żeby doszło do oczyszczenia? Gdyby nie Smoleńsk nie zobaczylibyśmy prawdziwej twarzy przeciwnika.
    No i jak wyżej napisano - proces dalszego oczyszczania będzie rozłożony na lata, ale mamy już ku temu warunki. Pierwszy, najważniejszy etap się dokonał.
  • A ja uważam, że główną przyczyną porażki PO było 8 lat. I tyle.

    JORGE>
  • Nienawiść bez fruktów jest bardzo słabym spoiwem. Wykruszy się szybko.
  • Wkurzające, że przez 4 lata trzeba będzie płacić zdrajcom poselskie pensje.
  • JORGE napisal(a):
    A ja uważam, że główną przyczyną porażki PO było 8 lat. I tyle.

    JORGE>
    votum separatum

    Jeśli już coś było główną przyczyną to był to... Facebook!
    Piszę serio.

    (A dokładniej społeczeństwo internetowe i jej społecznościowe media)
  • Rafał napisal(a):
    Golumn dąży do odzyskania pierścienia.Dąży bezustannie i fanatycznie, aż do zatracenia.
    No właśnie, to jest słabość tej metafory.
    Podzielam pogląd, że PO raczej pójdzie w rozsypkę, bo nie ma spoiwa poza ciepłą wodą. Strach przed PiS ulegnie dyssypacji a nienawiść? No ileż ludzi naprawdę nienawidzi Kaczyńskiego? No? 5%? 4,9?
  • Golumn jest w Brukseli. W Polsce pozostała tylko materia, którą Golumn się posługiwał w swych działaniach. Bierna, bezwolna i zużyta.
  • No i teraz zacznie się walka o zagospodarowanie tej materii.
  • romeck napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A ja uważam, że główną przyczyną porażki PO było 8 lat. I tyle.

    JORGE>
    votum separatum

    Jeśli już coś było główną przyczyną to był to... Facebook!
    Piszę serio.

    (A dokładniej społeczeństwo internetowe i jej społecznościowe media)
    Od 4 miesięcy prowadziłem swoją prywatną wojnę na fejsbuku. Powoli już rzygam internetem, ale po tak dużej dawce nie ma jak się uwolnić. W każdym razie, szanse są nierówne. Memami można ich spokojnie czapkami nakryć, a w dyskusję nie wchodzą, albo są bardzo słabi. Właściwie to gdyby temu się poświęcić to można przez 4 lata internety wygrywać. Nawet kiedy orda nadejdzie, bo nadejdzie za jakiś czas szczucia.

    Oczywiście ja za tą swoją wojenkę zapłacę. Bo osiągnąłem dwie rzeczy, lemingi pytają mnie kto jest kto w polityce (np. w kwestii Stonogi), widzą że się orientuje. Zdobyłem też względny szacun w przypadku Korwinowców i narodowców. Z drugiej strony, cała ta milcząca, ale obserwująca wpisy orda, znienawidziła mnie. Klepałem te znajomości w fejsbuku jak pomylony, bo mi było wszystko jedno i tak nie korzystałem. Ale teraz, kiedy się aktywizowałem, mnóstwo ludzi widzi co piszę i wklejam. I już zauważyłem w realu, że paru ludzików, których widzę raz na rok i którzy mało o mnie wiedzieli, teraz dziwnie na mnie patrzą. A będzie gorzej, tyle że mam to w dupie. Internety zostały zaorane.

    JORGE>
  • los napisal(a):
    Golumn jest w Brukseli. W Polsce pozostała tylko materia, którą Golumn się posługiwał w swych działaniach. Bierna, bezwolna i zużyta.
    Orgi!
  • edytowano October 2015
    Oczywiście moje zdanie w kontekście Fejsbuka się nie zmieniło. Uzależniająca strata czasu. Ale wspaniałe narzędzie propagandy i obserwacji ludzi.

    JORGE>
  • Internet to bron obosieczna.
  • rdr napisal(a):
    Internet to bron obosieczna.
    W zestawieniu z telewizją to jest po potężny oręż. Internety są, że tak powiem egalitarne, telewizja jest wiadomo czyja.

    JORGE>
  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    Golumn jest w Brukseli. W Polsce pozostała tylko materia, którą Golumn się posługiwał w swych działaniach. Bierna, bezwolna i zużyta.
    Orgi!
    On niedlugo będzie chciał/musiał wrócić. Ma zapewniona synekurę na 2 lata, a już prawie rok minął.
  • Rafał napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    Golumn jest w Brukseli. W Polsce pozostała tylko materia, którą Golumn się posługiwał w swych działaniach. Bierna, bezwolna i zużyta.
    Orgi!
    On niedlugo będzie chciał/musiał wrócić. Ma zapewniona synekurę na 2 lata, a już prawie rok minął.

    Tuskowi właśnie nieformalnie zabrano władzę. Może nie dotrzymać do końca kadencji. Na 100% nie będzie dłużej niż 2 lata. Po co on komu teraz ? Handele zostało przeprowadzone, a on już nie ma na nic wpływu w Polsce. Dostanie kopa w dupę.

    Co nie znaczy, ze w Polsce się nie odrodzi.

    JORGE>
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.