Skip to content

2 listopada 2015 - Niech ten rząd PiS wreszcie coś zrobi !!!!!

2»

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Oznacza to, że jeśli powstający rząd PiS nie ukróci wpływów ww. grup, czeka nas powtórka z lat 2005-2007, a więc gra „wszyscy przeciwko PiS”.
    __________________________

    Jak to ukrócenie będzie wyglądało? Prezesa każdej korporacji o głowę, czy trochę mniej?
    Eh, Kolega jak zawsze w wyważony i spokojny sposób postuluje racjonalne reformy.
    W końcu Rozum. To i co się dziwić.
  • agent napisal(a):
    W końcu Rozum. To i co się dziwić.
    No to trochę klasyki dla popołudniowego relaksu :-)



  • Brzost napisal(a):
    agent napisal(a):
    W końcu Rozum. To i co się dziwić.
    No to trochę klasyki dla popołudniowego relaksu :-)

    image

    :))
  • edytowano November 2015
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    __________________________

    Jak to ukrócenie będzie wyglądało? Prezesa każdej korporacji o głowę, czy trochę mniej?
    Kolega daje znakomite propozycje rozwiązań. W łeb! I po krzyku!


    Znacznie skuteczniejsze od walenia w łeb jest zabieranie zabawek. Wadą tego rozwiązania jest, że bachor wrzeszczy. Wtedy można ewentualnie zamknąć w odosobnieniu lub dać, ale nie w łeb tylko po tyłku.
    -------------------------------------------------------------------
    Zamiast obrażać, choć to idzie ci najlepiej, Rewolucję zacznij od siebie.
    ------------------------------------------------------------------
    Juz odpowiadałem, ze istotą rewolucji jest działanie na zewnątrz. Postulat jest więc bezsensowny. Oczywiscie to nie oznacza że ja chcę rewolucji.
    ------------------------------------------------------------------------------
    Pisałeś, że masz jakichś dobrych prawników. Z "korporacji"? Radca prawny? Adwokat? Nie masz obowiązku zatrudniać radców ani adwokatów. Jeśli im nie zapłacisz, nie będą mieli kasy, państwo im nie płaci. Możesz zatrudniać na stanowisku ds. prawnych traktorzystę albo kolesia po podyplomówce z wos, jak mu zamkną gimnazjum. Co więcej, jak koleś będzie na etat może iść i reprezentować waszą firmę w sądzie, jedynie w SN i NSA nie, ale we wszystkich innych tak.
    Czemu tak nie zrobisz? Czemu nie pozbawisz owych łupów "pazernych, bezczelnych i nienasyconych profesjonalistów różnej maści, dla których interes społeczny i narodowy to przedmiot kpin i szydery w dobranym gronie"? A może tak naprawdę uważasz, że radca czy adwokat gwarantuje pewien poziom, a prawo jazdy na traktor nie? A tylko na forum obsrywasz radców i adwokatów, żeby tym szybciej zamienić je w gówno, które zalało rebelkę?
    -------------------------------------------------------------------------
    Miałem na myśli korporacje, a nie przedstawicieli tych profesji. Korporacje, a ściślej ich kierownicze gremia - prominentów i ich zauszników oraz protegowanych. Jeśli chodzi o szeregowych członków tych korporacji to mogę się dziwic tylko ich oportunizmowi - ze wybierają takich przedstawicieli,nie prostestują przeciwko ich rozpasaniu i nie starają się ich wymienić.

  • Najlepszym sposobem na nie zamienienie forumka w rebelke jest nie odpowiadanie na przysrywki ad personam
  • Nie wiem czy Kolegę zaskoczę, ale dobry radca prawny czy adwokat swój czas poświęca raczej klientom niż władzom samorządu zawodowego. Zresztą same wybory... nie wiem czy Kolega wie, jak to wygląda, a może i lepiej. Osobiście głosuje się tylko na delegata, z kolei delegaci na kolejnych itd. Nie że sobie Kolega idzie do komisji i głosuje na Dudę.
    Czyli rozumiem, to nie członkowie samorządów zawodowych są tymi pazernymi nierobami, ale władze samorządów. No coraz lepiej, coraz rozsądniej Kolega mówi :)
  • No i tym optymistycznym akcentem zakończmy ten watek. Przypominam, że nie załozyłem go w celu dyskutowania o korporacjach prawniczych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.