Skip to content

VIII Rocznica powstania ŻRFF

edytowano March 2015 w ŻRFF - modlitewnik
Organizujemy?

Trzeba skontaktować się z Nelką i zamówić Mszę świętą.
Spotkamy się po Mszy św. na agapie, jeśli nam Nelka pomoże. Jeśli nie da rady, to... jakieś pomysły?
Może Ahawa z MarNakiem skontaktują się najpierw z Nelką?
Część krakowskich Płatków spotka się na Mszy św. w Krakowie. Będą z nami w łączności duchowej.

Ja wyjeżdżam na rehabilitację i wracam 8 marca. W sam raz na rocznicę, he, he :D
Zatem, weźmy się i zróbcie
[-O<

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Otagowano:
«1

Komentarz

  • a ksiądz dobrodziej dalej wikaruje w Świętochłowicach?
  • edytowano February 2016

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Lipiny_(Świętochłowice)
    Tylko nie wiem, jak z dojazdem, ale spróbuję (o ile w domu nie wydarzy się nic złego).
    A w kwestii czas: 8 marca wypada we wtorek, może w sobotę po południu (12) lub niedzielę rano (13) byłoby łatwiej przybyć pracującym? A może ksiądz będzie zajęty w tym czasie i tylko wtorek wchodzi w grę?
    Gdy już ustalimy datę, to można będzie zamawiać intencję (chętnie się włączę).
  • edytowano February 2016
    KAnia napisal(a):
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lipiny_(Świętochłowice)
    Tylko nie wiem, jak z dojazdem, ale spróbuję (o ile w domu nie wydarzy się nic złego).
    A w kwestii czas: 8 marca wypada we wtorek, może w sobotę po południu (12) lub niedzielę rano (13) byłoby łatwiej przybyć pracującym? A może ksiądz będzie zajęty w tym czasie i tylko wtorek wchodzi w grę?
    Gdy już ustalimy datę, to można będzie zamawiać intencję (chętnie się włączę).
    Może inaczej.
    Zaczekajmy na termin wyznaczony przez Nelkę, bo chodzi o Mszę św.
    Ja do 8 marca (włącznie) jestem w szpitalu na rehabilitacji, a więc na pewno odpada.
    Sobota lub niedziela, to dobry dzień.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Weekend bardzo ok - ze wskazaniem na niedzielę
  • ^

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zobaczymy co załatwi Ahawa
    Jak się nie uda pomyślimy o Betlejem
    gdy będziemy już pewni roześlemy po forumkach adres, kto zechce przyjedzie
    no i nr konta trza dac żeby ściepkę lud zrobił ale to chyba przez PW najlepiej rozesłać, ok?
    p.s.
    Aniu podaj dalej, dobrze?
  • marniok napisal(a):
    Zobaczymy co załatwi Ahawa
    Jak się nie uda pomyślimy o Betlejem
    gdy będziemy już pewni roześlemy po forumkach adres, kto zechce przyjedzie
    no i nr konta trza dac żeby ściepkę lud zrobił ale to chyba przez PW najlepiej rozesłać, ok?
    p.s.
    Aniu podaj dalej, dobrze?

    Na razie nie ma za bardzo co podawać :)
    Czekam na konkrety. Dopiero wtedy roześlę na Zarząd, a zelatorzy do Płatków w swych Różach.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano February 2016
    Szczęść Boże!

    Katowice wstępnie dogadane na 12 marca 2016 r. na godz. 11 lub 12.
    Kraków jeszcze się zbiera.
    Warszawa chce się też zorganizować i szuka chętnych.
    Bardzo proszę zelatorów o rozesłanie informacji do Płatków i zgłoszenia chętnych w wątkach na czwórforumku lub do nas.
    Bosman Misiek z Sokołówki liczy przynajmniej na 20 Płatków w Warszawie, czego mu z serca życzę :)

    Miejsce w Katowicach:
    https://www.google.pl/maps/place/Kościół+Matki+Kościoła+Niepokalanej+Jutrzenki+Wolności/@50.2365152,19.0070952,19z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x9fa8a06a998c596e

    http://www.michal.wiara.org.pl/index.php?id=12#menu


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • bardzo, bardzo wam zazdraszczam.
    przyslijcie jakie zdjecia a ja wam codziennie po 10 perelek.
  • no to dobra, miejsce jest...żeby ludzie dopisali bo z frekwencją jakoś licho ostatnio
  • balbina napisal(a):
    bardzo, bardzo wam zazdraszczam.
    przyslijcie jakie zdjecia a ja wam codziennie po 10 perelek.
    Bóg Ci zapłać!
    Będziemy duchowo z Tobą :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jeszcze sprawa aktualnej Księgi, którą trzeba wydrukować, zabrać i dać księdzu do poświęcenia i pobłogosławienia.
    Mam drukarkę, ale laser, czarno-biała. Trochę rozmazuje.

    Może ktoś inny da radę?
    Trzeba ze str. zrff.pl wydrukować stronę tytułową i poszczególne karty
    stąd:
    http://zrff.pl/?ksiega-zywego-rozanca-ff

    a potem aktualny skład po wymianie w marcu:
    stąd:
    http://zrff.pl/?aktualny-sklad-zywego-rozanca-ff

    i zszyć zszywaczem, albo umieścić w skoroszycie.
    Po Mszy św. trafi do Księdza Dyrektora, jako załącznik i aktualizacja do naszej Księgi, żeby nie musiał ze sobą dźwigać wszystkich dokumentów.

    Może ktoś to zrobić?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • też mam tylko czarno-biały laser....
    może ktoś pracuje w zakładzie poligraficznym, mógłby to po kosztach wydrukować i przesłać do Ani?
  • to może ja spróbuję jutro, bo jadę "do miasta" :)
    w jakimś lepszym serwisie ksero/oprawa/wydruk powinno się udać
  • edytowano February 2016
    Anno, mail poszedł
    tzn. e-mail ;)
    zajrzyj, proszę, do skrzynki
  • Należy ogłosić, że Księga wydrukowana.
    Bóg zapłać Kani!
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Bóg zapłać
  • edytowano March 2016
    Księga, Msza święta i agapa

    Dzięki KAni dotarła do mnie zaktualizowana Księga ŻRFF. To jej wersja bez szczegółowych danych Dam i Rycerzy, bo oryginalna (z kartami ewidencyjnymi) znajduje się u Księdza Dyrektora.
    Księga wykonana przez KAnię zawiera archiwalne karty (zaprojektowane przez Dr. Morelasa) i aktualne karty zbiorcze każdej z Róż. Całość elegancko oprawiona przez introligatora.
    Jeszcze tak pięknej Księgi nie mieliśmy.

    Bóg zapłać, KAniu!
    +


    Aktualności:
    Katowice, 12.03.2016 r., godz. 12:30

    Parafia św. Michała Archanioła, Katowice Brynów
    Kościół MATKI KOŚCIOŁA NIEPOKALANEJ JUTRZENKI WOLNOŚCI
    (po wejściu do środka warto patrzeć pod stopy, bo w posadzkę są wmurowane ciekawe kamienie).
    Msza święta w intencji ŻRFF w VIII rocznicę jego powstania zostanie odprawiona o 12.30 w najbliższą sobotę (12.03.2016 r.).

    Ahawa zachęca do wcześniejszego przyjazdu, żeby nieco pomóc i przygotować się do Mszy świętej.
    Przyjechać można na 11.30 - bo już postara się być przed salkami. Wejście do salek jest od strony Poczty Polskiej, od tyłu kościoła (nie z boku. przy matce Bożej z La Salette, tylko z tyłu, takie małe drzwi z domofonem).

    _________________

    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano March 2016
    będę z cała czeredką

    aha, co przywieźć?
    jest jakiś podział czy co kto ma?
    tylko żeby się nie dublować neipotrzebnie
  • edytowano March 2016
    Co kto może, ma i lubi :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ok
    a ilu nas będzie?
    meldować mi się tu...
  • edytowano March 2016
    Męlduję posłusznie, że się wybieram.
    (kawa, herbata, cukier, cytryna i małe Conieco)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • zabrać cię po drodze Aniu?
  • A zmieszczę się? Jeśli uznasz, że tak, to będę niezmiernie wdzięczna


    [-O<

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • nie bój się, opanujemy sytuację
    ;)
    trochę nagniemy przepisy ale damy radę, poza tym będziesz nawigatorem, ok?
    będę u Ciebie o 11.00 - może być?
  • marniok napisal(a):
    nie bój się, opanujemy sytuację
    ;)
    trochę nagniemy przepisy ale damy radę, poza tym będziesz nawigatorem, ok?
    będę u Ciebie o 11.00 - może być?

    Nie dam rady nawigować. Nie mam orientacji w terenie.
    Gdyby nie ta przypadłość, to jechałabym sama, bo prawo jazdy mam.
    ~X(

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ok,
    dojedziemy na pewno na miejsce
  • Już się łamałam, że może tym razem pojadę, i znowu nic z tego. Opiekowałam się chorymi wnuczkami i córką. Oni wyzdrowieli, ale w spadku dostałam choróbsko. Pomału się wygrzebuję z tego, ale jeszcze parę dni potrwa. Trzymajcie się. Będę z Wami duchowo.
    +
  • edytowano March 2016

    Rozmowy były bardzo gorące a atmosfera typowo rodzinna, pierwsza nieśmiałość szybko ustąpiła serdeczności i radości ze spotkania, gdyby nie obowiązki zawodowe i konieczność powrotu z pewnością do późnego wieczoru siedzielibyśmy w salce z której korzystaliśmy dzięki gościnności ks. Ignasiaka.


    poproszę o zdjęcia i swoje spostrzeżenia resztę szacownego towarzystwa...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.