Skip to content

Phantom R.I.P.

13

Komentarz

  • a szkoda że o zrzutce na gregoriankę nie wiedziałem
    nie mam konta na R, czy mógłby ktoś dopytać czy nr konta tam podany jest aktualny np do zbiórki na pomnik?
    dziekuje
  • Dopytam, też mnie to ciekawi.
  • A tu za mało nas, żeby zamówić Mszę świętą?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano March 2016
    AnnaE napisal(a):
    A tu za mało nas, żeby zamówić Mszę świętą?
    A jaka jest nadwyżka ze zrzutu na serwer?
    Ewentualnie, kto z nas by się podjął przyjęcia "zrzutek"?
    córka_młynarza
    Uzbieraliśmy 4500 zł. Jesteście wielcy, nieodmiennie porusza mnie solidarność i ogromne serce ludzi z naszej ekipy.

    Gregorianki będą dwie.
    Magdusiu - proszę o numer konta SMA i pilotaż w pozostałych ustaleniach (oraz dopytanie, czy i na jakich warunkach możliwe jest zamówienie Mszy wieczystych).
    Drugą chcemy zamówić u ks. Jana z Ukrainy. Jeśli nie będzie takiej możliwości, to albo wyślę intencję na Jasną Górę albo czekam do jutra do wieczora na inne propozycje.
    Jeśli po dokonaniu przelewów na gregorianki spłyną mi jeszcze jakieś zabłąkane środki na konto, wpłacę je w całości na cel charytatywny (autokratycznie ustaliłam, że będzie to Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie).
    Rydugier
    Pięknie. Godna suma.

    Otrzymałem już informacje odnośnie miejsca pochówku. Pogrzeb odbył się wczoraj w Kołczygłowach/romeck: czyli 14. marca 2016/, tam, gdzie Rafał mieszkał i zmarł. Był to zwykły, katolicki pogrzeb. Rafał spoczywa na miejscowym cmentarzu, przy ul. Kwiatowej. Nie widzę jej na Google maps, ale jest oznaczony kościół, a miejscowość jest na tyle mała, że bardzo łatwo się dopytać, gdyby to nie było przy kościele. Z tego, co się dowiedziałem, cmentarz jest niewielki i ma tylko jedna alejkę, choć na poniżej linkowanych zdjęciach coś jakby większy się okazuje. Pewnie chodzi o aleję główną. Idzie się nią prosto od bramy prawie do końca ("4-5 rząd od końca, 5-6 mogiła na prawo"). Z dwu świeżych mogił tylko ta Rafała znajduje się między starymi grobami i ponoć rzuca się przez to w oczy. Generalnie łatwo znaleźć.

    Kołczygłowy to mała miejscowość na zachód od Bytowa, woj. pomorskie.
    Linki:
    https://goo.gl/maps/rqcNq1r65D22
    http://www.parafiakolczyglowy.pl/index.php/cmentarz-parafialny
    http://postimg.org/image/qzvn9nej1/

    Informacje pochodzą od tego samego człowieka, który poinformował mnie o śmierci Rafała. Wyraził wolę, by w okolicach jesieni, gdy ziemia się uleży, postarać się o kamienny nagrobek chyba, że Rodzina zrobi to własnym sumptem. Wspomniałem, że w takim wypadku znajomi Rafała z forów być może będą chcieć partycypować finansowo w razie, gdyby tak faktycznie było. Zasadniczo, o ile wiem, a jestem na bieżąco, musi się to odbywać w porozumieniu z dysponentem grobu (on podpisuje co trzeba). O to jednak zadbałby ten człowiek.

  • AnnaE napisal(a):
    A tu za mało nas, żeby zamówić Mszę świętą?
    z tego co widze gregorianki ma dwie
    warto by mu coś trwałego tu na ziemi zorganizować
    ale Msza Święta nie zawadzi na pewno, jestem za
  • Ze zrzutu na serwer zostalo 150,79 zl
  • i co dalej ze sprawą Mszy i zrzutki na pomnik?
  • R.I.P.
    Cieszy solidarność odnośnie skladki na Gregorianki. Znałem go tylko wirtualnie z FR - bardzo barwna i ekscentryczna postać. Najbardziej utkwiła mi w pamięci Jego traumatyczna historia z wypadkiem tramwajowym a raczej z Jego udziałem po wypadku...
  • Czy sprawa składki na pomnik dla Phantoma jest już zamknięta?
    Ktoś coś wie?
  • o dzieki Marniok, ze przypomniales.
    pierwsza rocznica juz niedlugo co?
  • edytowano October 2019
    image

    Czy ktoś z excathedrantów był na grobie Kocura?

    +++
    https://www.fronda.pl/forum/sluchajcie-sluchajcie,53494.html

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • +++

    Phantom ... - największy talent literacki FF. Żal, że jego opowiastki przepadły wraz z "czyszczeniem" FF. Co za barbarzyństwo, swoją drogą!

    W sprawie pomnika trza by się skontaktować z córką Kocura, a kontakt z nią ma chyba Rydygier.
  • +++
    AnnaE napisal(a):
    image

    Czy ktoś z excathedrantów był na grobie Kocura?

    Rydygier chyba odwiedza,

    👣

    🐾
    🐾

  • Rydygier jest pod nazwiskiem na TT.
  • Mania napisal(a):
    +++

    Phantom ... - największy talent literacki FF. Żal, że jego opowiastki przepadły wraz z "czyszczeniem" FF. Co za barbarzyństwo, swoją drogą!

    I zamknięciem FR, bo przecież Phantom był Rebelyantem - do końca.
  • edytowano November 2019

    +
  • trep napisal(a):
    Mania napisal(a):
    +++

    Phantom ... - największy talent literacki FF. Żal, że jego opowiastki przepadły wraz z "czyszczeniem" FF. Co za barbarzyństwo, swoją drogą!

    I zamknięciem FR, bo przecież Phantom był Rebelyantem - do końca.
    Tak.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.