Skip to content

Sezon zbieracko-łowiecki 2016

2»

Komentarz

  • U mnie też zdecydowanie za zimo, dzisiaj ok. 11 w lesie było 4*C.
    Potrzeba jakichś 2 tygodni majowej temperatury i coś powinno wystrzelić, wydaje się, że jest odpowiednio wilgotno.
    Niestety, w moich ulubionych miejscach sporo powycinano.
  • Nie pamiętam, w którym temacie rozmawialiśmy o jerzykach: od tamtej dyskusji pilnie wypatrywałem ich za oknem i rzeczywiście, nie ma, choć wtedy głowę dałbym sobie obciąć, że widziałem ich harce. Miałeś Brzoście rację.
  • Ja też ich jeszcze nie widziałem. A ściślej rzecz biorąc widziałem ale ponad tydzień temu - w Rzymie. Natomiast są już u nas jaskółki dymówki a wczoraj po raz pierwszy w tym roku słyszałem kukułkę.
    A co do wody jest jej faktycznie pod dostatkiem. Rzeki Wilgi z takim wysokim stanem nie widziałem chyba nigdy.
  • Przed chwilka widziałem na fejsie doniesienie (z fotkami) z ok. Włocławka, bardzo ładna rodzinka maślaczków :)
  • edytowano May 2017
    Przed tygodniem otworzyłem sezon 2017 2 koźlarzami babkami i 7 maślakami :)>-

    Mimo sporych przecież wiosennych opadów, w lesie generalnie sucho. Dolny Śląsk i Wielkopolska do przezwyciężenia skutków wieloletniej suszy (?) glebowej/ (?) hydrologicznej potrzebują chyba równie wielu lat z ponadnormatywnymi opadami (także śniegu)
  • Juhuhu! Grzyby przybyły! Lecę w las!
  • Serio, już są ?
  • Śledzę doniesienia grzybowe od kilku ledwie lat, ale takie majowe punktowe mikrowysypy (także prawdziwków i borowików ceglastoporych) nie są na Podkarpaciu, w świętokrzyskiem czy w Małopolsce czymś nadzwyczajnym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.