Skip to content

Ziemkiewicz z Kukizem zakladają Endecję

edytowano March 2015 w Forum ogólne
a tu cicho?
Będą się zajmować poważnymi sprawami i produkować elity.
«1

Komentarz

  • Produkować w fabryce, czy drogą płciową?
  • No nie, oni nie chcą tak zwyczajnie produkować elit, oni chcą zbudować habrykę do produkcji elit.
  • Próba neutralizacji propisowskiego Mariana Kowalskiego
  • Ziemkiewicz to mógłby się jakoś określić, czy chce robić politykę, czy o niej pisać.
  • Już wiem dlaczego jak wyleczyłem się z lewactwa i Baader-Meinhof zostałem piłsudczykiem i neosanatorem a nie neoendekiem z popłuczyn po tajszu Moczarze albo innym Zjednoczeniu Patriotycznym "Grunwald". Łagier pod Suwałkami z nowym Kostką-Biernackim jako komendantem należy się tym absztyfikantom jak psu Szarikowi micha
  • Chce robić politykę ale tak się do tego nie nadaje, że musi o niej pisać.
  • los napisal(a):
    Chce robić politykę ale tak się do tego nie nadaje, że musi o niej pisać.
    W punkt.
  • Pigwa napisal(a):
    Ziemkiewicz to mógłby się jakoś określić, czy chce robić politykę, czy o niej pisać.
    Pewnie, że robić. On po prostu nie chce postawić swojego stempelka na jakiejś obciachowej, albo nieperspektywicznej inicjatywie. Kompleks exupeerowca i coś jeszcze. Swego czasu zerkał na PO (na początku tej bandy, tak mi się wydaje, a i jeszcze w 2010 r.), później liczył na Giertychomiśki, a ogólnie przez te ćwierć wieku przygląda się i czeka. PiS to obciach, a latka lecą. Pan Rafał A. Ziemkiewicz musi w końcu gdzieś zaistnieć. Zakłada więc sam. Coś.

    Z mojego punktu widzenia - obciachowa, nieperspektywiczna, durna inicjatywa. Powodzenia miszczu !
  • Od Tadeusza Adama Wileckiego vel Wałacha przez Romana Gertycha do Marka Jakubiaka i Rafała Aleksandra Ziemkiewicza: czasy się zmieniają, ale patronat zawsze ten sam :)
  • los napisal(a):
    No nie, oni nie chcą tak zwyczajnie produkować elit, oni chcą zbudować habrykę do produkcji elit.
    A kredytu na budowe habryki udzieli Moryc Welt.
  • Byle nie zapomnieli ubezpieczyć. I niech uważa na Cukiermana.
  • Nie miałem może najlepszego zdania o ziemkiewiczu ale od teraz będę go miał za kompletnego śmiecia.

    Jednak, zaskoczenie. Kukiza uważam, za kompletne dno.
  • Przy okazji zakładania nowej patrii, przypomnę spiżowe słowa Antwana, które kiedyś wyrzekł w rozmowie z wziewnikarzem, z Nowego bodaj Państwa. Niestety, nie mogę źrzódła znaleźć, więc musiecież zawierzyć mojej pamięci, przez alkohol wypłukanej.

    Owoż, założyć i prowadzić partię to nie taka prosta sprawa, tu trzeba bardzo poważnych umiejętności. Kiedyś myślałem, że takie umiejętności mam i nawet założyłem własną partię, ale niewiele z tego wyszło. Jarosław Kaczyński umiejętności te w oczywisty sposób ma i dlatego postanowiłem zostać członkiem jego partii.
    I koniec, i kropka. Cytaty z Antwana także tu: https://pl.wikiquote.org/wiki/Antoni_Macierewicz
  • Ale do kogo ta mowa drogi Szturmowcu?
    Przeciez nie do Ziemniaka, ktoren w de ma takie "umiejetnosci": maloz to razy mowil, ze "partie wodzowskie" go nie interesuja?

    swojo szoso to jemu naprawde mentalnie blisko do RenOdrzan: co jest poza jego umiejetnosciami musi sprowadzic do parteru.
  • Fajny watas.
    Btw, Ziemniak naduzywa?


  • Sylwester Chruszcz
    @S_Chruszcz
    Powstało Stowarzyszenia "Endecja" - Cała Polska musi być Wielkopolską, a Polska musi być dla wszystkich Polaków

    Plus za szczerość: kilkadziesiąt procent przewagi III RP nad Polską to cel Endecji.
  • marniok napisal(a):
    Fajny watas.
    Btw, Ziemniak naduzywa?
    To zależy od stanu jego choroby. Generalnie już nie może, ale kiedyś i lubił i mógł ponoć. Ale raczj hobbysta nie profesjonalista.
  • balbina napisal(a):
    Ale do kogo ta mowa drogi Szturmowcu?
    Przeciez nie do Ziemniaka, ktoren w de ma takie "umiejetnosci": maloz to razy mowil, ze "partie wodzowskie" go nie interesuja?
    No nie wię, jak zareagować. Chcesz budować partię? Musisz umieć. A to są umiejętności trudne i rzadkie. Ma takie Wielki Manitou. Miał chyba też don Aldo, czego dowodem fakt, że miał działającą partię.

    Ba, nawet Janusz jakieś tam umiejętności posiada, ale na poziomie nieprzekraczalnym 3%. Dowodem los UPR bez Januszka.

    Ani taysze narodowcy ani red. Ziemniakiewicz przez ostatnie ćwierćwiecze talentów w kierunku organizowania czegokolwiek nie zdradzili. Jeden pan piwowar coś tam zorganizował, ale z doświadczenia wiemy, że umiejętności w branży branżowej nie muszą z konieczności przekładać się na charyzmatyczne zawiadowanie tłumem.


  • Sylwester Chruszcz
    @S_Chruszcz
    Powstało Stowarzyszenia "Endecja" - Cała Polska musi być Wielkopolską, a Polska musi być dla wszystkich Polaków

    Co oni tam ćpajo?
    W innym wątku już pisałem, zaangażowany kolega ma portret Dmowskiego nad łóżkiem i całe życie głosuje na PiS. A ci komedianci niech się dalej bawią.


  • Sylwester Chruszcz
    @S_Chruszcz

    Cała Polska musi być Wielkopolską.
    Dafuq?
  • Też nie rozumiem, to chyba taka gra słów miała być.
  • No chyba nie tylko gra słów, to nawiązanie do mitu Wielkopolski jako tego rozsądnego, pracowitego, pozytywistycznego aspektu Polski; do Wawrzyniaka, Cegielskiego, kas spółdzielczych i bastionu ND-cji.
  • ... a obecnie bastionu PO ;)
  • a wcześniej bastionu UW, a jeszcze wcześniej PZPR
  • W ostatnich notowaniach 43% dla PiSu w WielkiejPolsce. Zawsze z władzą, choć pewnie pd-wschód Wielkopolski nadrabia.
  • To sondaż... w wynikach do Sejmu było 29,61%.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    To sondaż... w wynikach do Sejmu było 29,61%.
    Bo w tamtym momencie była jeszcze inna władza ;)
  • Brzost napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    To sondaż... w wynikach do Sejmu było 29,61%.
    Bo w tamtym momencie była jeszcze inna władza ;)
    Będę bezlitosny:
    http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/39.htm
    Okręg poznański
    http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/38.htm
    okręg pilski
    http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/36.htm
    okręg kaliski
    http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/37.htm
    okręg koniński

    Ówczesna władza PiSu nie poszalała...
    ;)
  • Wobec rządu mniejszościowego mogli nie czuć respektu ;-)
  • Ziemniak traci bliskich sojuszników ;)

    Cezary Kaźmierczak okłada go zarzutem najgorszym z możliwych: zarzutem romantyzmu! ;)
    W Polsce, na poziomie sejmowym, reaktywowano partię romantyczną. Myślę o stowarzyszeniu powołanym przez Pawła Kukiza i Rafała Ziemkiewicza. Kukiz – pół biedy, przyjdzie do niego ktoś inny, opowie mu jakąś inną historię i zacznie propagować jakąś kolejną ideę. Gorzej z Ziemkiewiczem – utalentowanym i wziętym publicystą, wywierającym wpływ na masy patriotycznej młodzieży.

    Politycznym twórcą tradycji romantycznej w Polsce jest Tadeusz Kościuszko – zarówno w słowie: „Czy Polacy mogą wybić się na niepodległość?” Tak, ale walcząc z trzema zaborcami równocześnie, jak i w czynie: wypowiadając na rynku w Krakowie, w 600 osób, wojnę trzem ówczesnym największym mocarstwom światowym. Za co dostał pomniki, a nie kaftan. Wszystko to pięknie opisane przez naszych wielkich poetów: te wszystkie „Chrystusy Narodów”, „Szabel nam nie zbraknie… jakoś to będzie”, „Rozumni szałem…”.

    A potem to już tylko znaczone krwią, regularnym wyrzynaniem naszych elit, pożogą materialną i kulturalną: 1768, 1792, 1794,1830, 1863, 1939, 1944…

    Piszę o tym dlatego, że już raz wydawało się, że owa tradycja w Polsce umarła – po tragedii 1863. Jednak w dwudziestoleciu międzywojennym gwałtownie odżyła, owocując kolejnymi katastrofami. Podobnie może być teraz - po hekatombie 1944, nawet najwięksi zwolennicy powstania, w praktyce w najmniejszym stopniu nie zamierzali naśladować jego dowódców i pewnie dzięki temu w 1956 czy 1980 roku Polska nie spłynęła krwią.

    Inicjatywa Ziemkiewicza pokazuje, że być może jednak wracamy.

    Po 1989 roku, obojętnie kto rządził, polska polityka zagraniczna była stała i realistyczna. Akcenty jedynie były różne. Nawet niewiele rozumiejący z tego politycy PSL tego nie kwestionowali. Opierała i opiera się z grubsza na:

    1. Trzymamy z silniejszym: Niemcy/ USA/ Unia Europejska.

    2. Nie możemy dopuścić przejęcia przez Rosję Ukrainy (w zasadzie uniemożliwia nam to obronę), a w przypadku sprzyjającej koniunktury, próbujemy ją wciągnąć do NATO, żeby ewentualna konfrontacja Wschód/ Zachód – jakkolwiek brutalnie to zabrzmi – odbyła się nad Dnieprem, a nie nad Wisłą.

    Teraz jest to kwestionowane i chyba po raz pierwszy przez tak znaczące osoby. Przy zachowaniu wszelkich proporcji – przypomina to sytuację, w której, skądinąd najwybitniejszy chyba Polak, Hetman Stanisław Żółkiewski i kilku magnatów, ruszyło na Moskwę, żeby zdusić w zarodku rodzącą się potęgę – nie tylko nie dostali wsparcia króla i szlachty, ale spotkało ich wrogie działanie, w postaci choćby jednego z największych błędów politycznych w historii Polski, zgody na przeniesienie Patriarchatu kościoła prawosławnego z Kijowa do Moskwy przez Zygmunta III Wazę, co de facto umożliwiło stworzenie imperium.

    Tak czy inaczej – romantycy wracają. To, że pod flagą endecką, no to już poczucie humoru Pana Boga. To, że Rafał Ziemkiewicz, głosi idee, które radykalnie potępiał i zwalczał w „Jakie piękne samobójstwo”, to już złośliwość losu.

    Będą nam wmawiać, że nasza Polska nie leży pomiędzy dwoma wielkimi blokami militarnymi, tylko (w domyśle) gdzieś na jakimś Oceanie Spokojnym, do najbliższego państwa jakieś 5 tysięcy kilometrów, no i oczywiście powinniśmy bić się ze wszystkimi równocześnie! Pytanie skąd weźmiemy broń – zdrada! Broń zastąpi nam furia odwetu! (Monter) Niech żyje Kościuszko!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.