Skip to content

Ciężkie obowiązki Folksdojczów

2

Komentarz

  • DMC napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    To ja powiem, co mówi młody Niemiec, którego w tym tygodniu mam pod swoją komendą w pracy: "Już nie mogę się doczekać wyborów, kiedy tę durną babę będzie można odsunąć od władzy. Niestety to jeszcze rok i przez ten czas będzie nadal rozwalała Niemcy i Europę". "Unia ok, może być, ale trzeba wreszcie pozbyć się tego idiotycznego euro i wrócić do normalnych pieniędzy"
    Gorzej jak odsuną na rzecz prorosyjskiej socjaldemokracji i zielonych.
    Niestety raczej tak. A Alternatywa to też niewiadoma. raczej prorosyjska. Problemy rosną, ale my nic na to nie możemy poradzić. Możemy tylko się na nie przygotowywać jak na burzę: zamykać okna, wracać do domu i mieć sprzęt gaśniczy i pompy na podorędziu.
  • Ja się nie znam, ale obecne Niemcy też są raczej prorosyjskie (trochę się przy tym krygują, ale w praktyce).
  • Pigwa napisal(a):
    Ja się nie znam, ale obecne Niemcy też są raczej prorosyjskie (trochę się przy tym krygują, ale w praktyce).
    No oczywiście że są. Rosja jest dla Niemiec ważniejszym partnerem niż np. Łotwa czy Polska. Niemcy udowodniły to budując Nord Stream i centrum wyszkolenia dla armii radzieckiej.

    Dla mnie zdumiewające jest to, że oni tego nie widzą, że jakby nie rozumieją, że to ich kompromituje w roli architektów nowej lepszej Unii, gdzie wszyscy jesteśmy przyjaciółmi i miłujemy się solidarnie a mocno.
  • Niemiec mało liczy się z opinią na arenie, a jeżeli już to z zachodniacką. Negatywny stosunek do Rosji jest spotykany wyłącznie na wschód od południka wyznaczonego Odrą, a i to nie wszędzie.
    Stosunek Niemców do ludów ościennych doskonale opisuje charakter okupacji w latach 1939-44. Za ukrywanie Żyda we Francji - rok ancla, a w Polsce rozstrzelanie całej rodziny i spalenie domostwa. Co do zasady nic się nie zmieniło poza środkami artystycznego wyrazu i poziomem ekspresji.

    Podsumowując. Kompromitacja przed ludami mieszkającymi na wschód od Odry jest nieistotna, jako że przeznaczeniem owych ludów jest trafić w całości pod teutoński but i siedzieć cicho.
  • randolph napisal(a):
    Niemiec mało liczy się z opinią na arenie, a jeżeli już to z zachodniacką. Negatywny stosunek do Rosji jest spotykany wyłącznie na wschód od południka wyznaczonego Odrą, a i to nie wszędzie.
    Stosunek Niemców do ludów ościennych doskonale opisuje charakter okupacji w latach 1939-44. Za ukrywanie Żyda we Francji - rok ancla, a w Polsce rozstrzelanie całej rodziny i spalenie domostwa. Co do zasady nic się nie zmieniło poza środkami artystycznego wyrazu i poziomem ekspresji.

    Podsumowując. Kompromitacja przed ludami mieszkającymi na wschód od Odry jest nieistotna, jako że przeznaczeniem owych ludów jest trafić w całości pod teutoński but i siedzieć cicho.
    No ja rozumiem, ale subtelnym problemem jest to, że chwilowo nie rządzi u nas doktor Ewa. Myślę, że ten element może być tym ziarenkiem piasku, dzięki któremu będziemy się za sto lat dziwili czemu Waszcz tradycyjnie doprowadził do wojny światowej zamiast racjonalnie przyjąć racjonalnie żądania niemieckie.
  • @Szturmowiec.Rzplitej
    Bronek zasadzający się w chaszczach na dzika, nie pomyśli nigdy, że spodnie dziurawe na kolanie mogą być przyczyną wstydu przed zwierzyną. Niemcy są takim Bronkiem i myślą o nas jak o dzikach lub kaczkach krzyżówkach.
  • 30 auto na polskich blaszkach spalono jednej nocy w hitlerowie, taki zbieg okoliczności. http://www.berliner-kurier.de/berlin/polizei-und-justiz/irrer-feuerteufel-polizei-schnappt-polenhasser-von-schoeneweide-24213922
  • randolph napisal(a):
    @Szturmowiec.Rzplitej
    Bronek zasadzający się w chaszczach na dzika, nie pomyśli nigdy, że spodnie dziurawe na kolanie mogą być przyczyną wstydu przed zwierzyną. Niemcy są takim Bronkiem i myślą o nas jak o dzikach lub kaczkach krzyżówkach.
    nic dodac nic ujoc.
  • loslos
    edytowano June 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No ja rozumiem, ale subtelnym problemem jest to, że chwilowo nie rządzi u nas doktor Ewa. Myślę, że ten element może być tym ziarenkiem piasku, dzięki któremu będziemy się za sto lat dziwili czemu Waszcz tradycyjnie doprowadził do wojny światowej zamiast racjonalnie przyjąć racjonalnie żądania niemieckie.
    Na to pitanie odpowiedzieli bracia Szkoci, niedługo będzie siedemsetna rocznica:

    Jak długo przynajmniej stu z nas pozostanie przy życiu, pod żadnymi warunkami nie poddamy się angielskiemu panowaniu. Nie walczymy ani dla chwały ani dla bogactw ani dla zaszczytów, jeno dla wolności - która jest jedynym skarbem, którego żaden godny człek się nie wyrzeknie, nawet jeśli życiem przyjdzie mu zapłacić.

    Podobne motywy chodzą w polskim hymnie.


  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a): Myślę, że ten element może być tym ziarenkiem piasku, dzięki któremu będziemy się za sto lat dziwili czemu Waszcz tradycyjnie doprowadził do wojny światowej zamiast racjonalnie przyjąć racjonalnie żądania niemieckie.
    Nie potrzebowałeś Pan tego mówić, to są niedobre słowa.

  • czemuż aż czemuż za 100 lat, skoro już dziś wiemy, że "Polska jest izolowana"? Swoją drogą głupio być przekaziorem takiej mądrości etapu.
  • DMC napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    To ja powiem, co mówi młody Niemiec, którego w tym tygodniu mam pod swoją komendą w pracy: "Już nie mogę się doczekać wyborów, kiedy tę durną babę będzie można odsunąć od władzy. Niestety to jeszcze rok i przez ten czas będzie nadal rozwalała Niemcy i Europę". "Unia ok, może być, ale trzeba wreszcie pozbyć się tego idiotycznego euro i wrócić do normalnych pieniędzy"
    Gorzej jak odsuną na rzecz prorosyjskiej socjaldemokracji i zielonych.
    Ten młody człowiek to raczej za Alternatywą jest, a do Zielonych pała zoologiczną nienawiścią, jak na prawdziwego leśnika przystało i nie wierzy w globcia ;-)
  • extraneus napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a): Myślę, że ten element może być tym ziarenkiem piasku, dzięki któremu będziemy się za sto lat dziwili czemu Waszcz tradycyjnie doprowadził do wojny światowej zamiast racjonalnie przyjąć racjonalnie żądania niemieckie.
    Nie potrzebowałeś Pan tego mówić, to są niedobre słowa.

    Na całe szczęście nic nie powiedziałem!!!

  • edytowano June 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a): Myślę, że ten element może być tym ziarenkiem piasku, dzięki któremu będziemy się za sto lat dziwili czemu Waszcz tradycyjnie doprowadził do wojny światowej zamiast racjonalnie przyjąć racjonalnie żądania niemieckie.
    Nie potrzebowałeś Pan tego mówić, to są niedobre słowa.

    Na całe szczęście nic nie powiedziałem!!!



    Na szczęście Kolega nie mógł, bo analogia bardzo daleka jeśli jest. Natomiast jest chyba trochę bliżej do czasów saskich. Na szczęście JarKacz jest większego formatu niż Leszczyński, a i Polska chyba w nieco lepszym stanie. Szwedzi słabi, ale Niemcy i Rosja jak zawsze starają się w nasze sprawy maczać palce. Unia słabnie po Brexicie, Polska traci sojusznika więc sukcesja polska znowu staje na wokandzie. Wystarczy doprowadzić do przedterminowej elekcji pod unijną kontrolą. Kandydat w zasadzie jest. Czeka w Brukseli na znak.

  • A tak na marginesie, to wierny uczeń Bocheńskiego Kazimierz Michał Ujazdowski już od momentu niemieckiej agresji na Polskę pod koniec 2015 r. w swoich publicznych wystąpieniach zdaje się przyznawać, że te co racjonalniejsze z racjonalnych niemieckich żądań racjonalnie będzie uznać.
  • @Extraneus

    to dla wszystkich, ktorym niemieckosc wciaz kojarzy sie z racjonalnoscio:

    http://www.dlapolski.pl/przedstawiciele-niemieckich-elit-o-niemczech

    jako rowniez czternastolatka w Niemcach, podpisuje sie pod ks. prof. obiema recami.

    Poalcy obudzcie sie!
  • Jakoś nie mogie znaleźć wywłątka o cierpieniach dzików, siepanych przez pisoskich siepaczy. Więc wkleję tukej, gdyż co się okazało. Ovaj, działacze Placformy obóżają się, iże nasz Nierząd zbyt mało siepie dziki.

    Dziwne?

    Niby dziwne, ale red. Ziemniakiewicz wyłapał, że to dlatego, że ASF wykryto w Wielkiej Polszcze, a więc już blisko nienieckiej hranicy.

    https://www.tvp.info/45666354/ko-chce-szybszej-redukcji-dzikow-przed-rokiem-mowili-o-plutonach-egzekucyjnych
  • ombretta napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Ale serio?
  • Sojusz Kurnika z Kacapią jak widzę niewzruszony.
  • marniok napisal(a):
    W kontekście świń i kwestii żydowskiej wypowiedział się mesje Putę
    https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladimir-putin-o-polskim-dyplomacie-jozefie-lipskim-to-byl-bydlak-i-antysemicka/rgvzq35
    Szykuje sie do inwazji na Polskę?
  • Od zawsze
  • I znowu z Niemcami.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ombretta napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Ale serio?
    Ależ oczywiście. Tomatem zajmowała się nawet tzw. Komisja Etyki Reklamy:

    https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ker-reklama-okladki-tygodnika-nie-zniewaza-pamiec-ofiar-holokaustu

    Prawda jest czasem dziwniejsza od fikcji.
  • Urbach już nieraz był piętnowany za antysemityzm.
  • edytowano January 2020
    kto to jest @anna.marzec.5 ? (w sensie taka excathedrowa czy nie) na twitter

    która to napisała petycję do rządu
    a ta petycja niczym Łańcuszek św. Antoniego rozprzestrzenie się w sieci (powiązań międzyludzkich)


    By Anna Marzec · Polska · 19.01.2020

    Szanowni Państwo! Kochani!

    W ostatnim czasie nasi przedstawiciele, zarówno w Parlamencie Polskim jak i w Parlamencie Europejskim, zabiegają o naciski ekonomiczne na naszą Ojczyznę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nikt pozostający przy zdrowych zmysłach nie zagłosuje ponownie na ludzi, którzy w oczywisty sposób łamią złożone nam ślubowanie zapisane w art 104 Konstytucji "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej" i dopuszczają się przestępsw przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej usankcjonowanych w Kodeksie Karnym w art 128 i 129 zagrożonych karą 10 letniego pozbawienia wolności.

    Unia Europejska jest Międzynarodową Organizacją, która nie zastępuje roli państwa. Nasi przedstawiciele wszystkich trzech równorzędnych władz : Ustawodawczej, Wykonawczej i Sądowniczej, zobowiązani są do działania dla dobra Polski a nie na jej szkodę. Przywołajmy tych ludzi do porządku, zamin po raz kolejny Rzeczpospolita Polska, przez nieodpowiedzialnych zdrajców, utraci swoją Suwerenność.

    Podpisz, zainm będzie za późno!

    oraz treść petycji (czy prawnie to wogóle ma sens?)




    Adresat/Adresaci petycji: Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro

    Działając na podstawie art. 4 Konstytucji, jako zwierzchnia władza Rzeczpospolitej Polskiej, zwracamy się z apelem o natychmiastowe podjęcie działań zmierzających do ustalenia czy europosłowie z Polski Róża Thun, Michał Boni, Danuta Hübner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, głosujący za uruchomieniem art. 7 TUE przeciwko Polsce

    oraz

    Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Hetman, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller, głosujący za rezolucją sprzeczną z zapisami TUE mającą na celu przyjęcie przepisów wprowadzających uzależnienie dostępu do środków unijnych od (subiektywnej oceny) przestrzegania praworządności, nie dopuścili się przestępstwa określonego w art. 129 Kodeksu Karnego.

    Apelujemy o zbadanie jaki był udziału polityków z Polski w powstaniu niniejszej rezolucji. W 2018 roku ówczesny Poseł Rafał Trzaskowski przyznał, że politycy z Polski złamali ślubowanie złożone Rzeczpospolitej Polskiej, zapisane w art. 104 Konstytucji, domagając się w strukturach Unii Europejskiej, która jest Organizacją Międzynarodową, mrożenia funduszy unijnych do czasu wygrania wyborów przez jego ugrupowanie. W naszym przekonaniu w sposób jednoznaczny dopuścili się przestępstwa określonego w Kodeksie Karnym w dziale Przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej art 128 i 129 KK.

    Apelujemy również o zbadanie czy sędziowie sprawujący w RP władzę sądowniczą, jedną z równoważnych władz, pozostającą obecnie poza system demokratycznym, zabiegający w UE o naciskanie na Polskę i demokratycznie wyłonioną władzę ustawodawczą i wykonawczą, poprzez angażowanie Międzynarodowych Intytucji w proces legislacyjny Suwerennego Państwa oraz kwestionujący legalność konstytucyjnego organu jakim jest KRS nie dopuścili się przestępstwa z art. 128 i 129 KK Rozumiemy, że użyte w art 128 słowo "przemoc", dotyczy każdego rodzaju przemocy w tym psychicznej i ekonomicznej.

    Apelujemy również o podjęcie inicjatywy ustawodawczej zmierzającej do ustanowienia dotkliwych sankcji za łamanie ślubowania zawartego w art.104 Konstytucji w zakresie „strzeżenia Suwerenności i interesów RP” oraz za łamanie ślubowania sędziego w zakresie "służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej"

    Oczekujemy, że odniesie się Pan do naszego apelu na konferencji prasowej, oraz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, udostępniając odpowiedź w mediach społecznościowych.
    Z poważaniem,
    [Imię i nazwisko]

  • romeck napisal(a):
    (czy prawnie to wogóle ma sens?)
    Zależy po czyjej stronie jest prawo silniejszego.
  • czy suweren (obywatele) poprzez "apel" w formie petycji z podpisami pod nią
    ma sens
    czyli czy min.Ziobro ma obowiązek odpowiedzi,
    czy też yo akcja bardziej medialna (jak np. stanie w nocy ze świeczkami pod sądami)
    ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.