Skip to content

Westworld - no, to zapowiada się niezły serial

2»

Komentarz

  • Dlatego każdy sifi seryjal lub książke lajkuję do momentu gdy z sifi pozostaje jeno fi, bowiem si poszła sie szłajać z logiką.
  • edytowano November 2016
    Niezła gra aktorska. Nie przeszkadzałoby mi nawet baaaardzo wolne tempo scenariusza, gdyby nie dziwaczne przeskoki akcji wybijające z rytmu oglądania. W połączeniu z tym - niestety odpuściłem go sobie (a trochę szkoda - świetna rola Anthony'ego Hopkinsa).
  • Mnie również przypadł do gustu.
    Zastanawia mnie tylko, jak wygląda świat poza granicami parku. Czy hosty wykorzystywane są do celów wyższych niż marna (przepraszam... nie taka marna) rozrywka?
  • Serial nabiera nowego potencjału. Do 7 odcinka zanosiło się na westernową wersję Blade Runnera, z klasycznym pytaniem Dicka. Ale później, hmmm. Może to wszystko zmierza w stronę innego pytania Dicka, ale znanego z Ubika, co i kto jest rzeczywistością ? Albo tak jak w Truman Show, cały cyrk jest zorganizowany dla jednej osoby ? Jest też parę wskazówek, które świadczą, że wszyscy są tam maszynami. Gdzie i kiedy goście śpią ? Niektóre scenariusze są jednodniowe, co się dzieje wtedy z gośćmi ? Podobnie jak jest ze zbieraniem trupów, gdzie są wtedy goście ? Jakoś nigdy ich nie ma. Jakby ktoś zrobił pauzę nie tylko robotom, ale wszystkim.

    Serial może też podążać w stronę nieistnienia realnego świata, za granicą parku nie ma niczego. Rożnie może być, akcja jest chyba tak skonstruowana, żeby nas wbić w fotel podczas ostatniego odcinka I sezonu. Musza czymś zaskoczyć. Serial może pójść też inną drogą niż film, proszę jednak żeby ci którzy znają film nie spojlerowali.
  • edytowano December 2016
    Sezon 1 dobiegł końca. Nie wiem czy jest sens robić następny, nie wiem jakie są plany. Generalnie jest to na pewno bardzo dobre kino. Dopracowane w 100%, do scenariusza nie można się też przyczepić zupełnie. Mnie jednak zagadki nie porwały, w akcję się nie wkręciłem, w klimat również. Jestem po prostu innego typu odbiorcą.
  • A i oglądajcie ostatni odcinek do końca, po napisach, jest tam ostatnia scena, niby mało ważna, ale może zwiastujące ciąg dalszy. Nie wiem.
  • edytowano December 2016
    Mnie natomiast serial w pełni usatysfakcjonował; tak całość, jak jego ukoronowanie. Zupełnie trafia w moją wrażliwość. Liczę na kolejny sezon.
    Swoją drogą, Michael Crichton, czyli twórca koncepcji serialu, jest również autorem Parku Jurajskiego; czy fakt ten nie stwarza przypadkiem możliwości do daleko idącego twórczego rozwinięcia fabuły w ewentualnych kolejnych sezonach? Już pewne wydarzenia w dopiero co zakończonym, dawały podstawy by tak właśnie sądzić (proszę wybaczyć tę eliptyczność, ale odwołuję się do własnych dość mglistych wspomnień //oto jest moment, kiedy to ubolewam nad wątłością swej pamięci// na temat kilku teorii dotyczących potencjalnych kierunków, w których serial mógłby podążyć), z tego co pamiętam... Tak czy inaczej, finis coronat opus, lub dokonując pewnej reinterpretacji dla miłośników rzeczonego dzieła: "gwałtownych uciech i koniec gwałtowny".

    Errata:
    Twórcy serialu potwierdzili, że sezon kolejny nastąpi, jednak najwcześniej w roku Pańskim 2018.
  • A ja czytałem równolegle spojlery :)
    Bo się pogubiłem.
    A tam stało, że film jednocześnie/równolegle dzieje się w trzech linaich czasowych!
    Młody Williams to stary Man In Black, ttd....
    I spodobało mi się to rozwiązywanie zagadki która wcale nie została rozwiązana do końca.
  • Ja oglądałem na zalukaj.pl i film się urywa w 1 godzinie i 2 drugiej minucie. Gdzie mogę obejrzeć całość.
  • No był tu link, powtórzę

    http://films4free.net/serial-online/804-westworld/

    strasznie dużo innych okien zię otwiera, ale się nauczyłem....
    do każdego odcinka jest kilka linków
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.