Skip to content

nowy przewodniczący KNF Marek Chrzanowski

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Losie - co o nim wiadomo ? dobrze czy źle ? czyj człeń?
Otagowano:
«1

Komentarz

  • Pan nikt. Pewnie likwidator.
  • likwidator KNF?
  • Przekaże do NBP do Szałamachy. Praktyka rządów PiS pokazuje jednak, że z likwidatorami bywają problemy. No chyba że on z rekomendacji Pana Matreusza.
  • t_obi napisal(a):
    likwidator KNF?
    Ano. Ma przejść do NBP.
  • Wiewiórki ćwiąkają, że przydupny Glapińskiego. I tyle, proste wytłumaczenia są zwykle prawdziwe.
  • Ok, czyli Glapiński podporządkował sobie KNF, ale czy planuje realne prowadzenie nadzoru czy kontynuowanie pozoranctwa?
  • Sze zobaczi. Ja od Glapińskiego bym za wiele nie oczekiwał ze względu na wiek. A koncepcja właściwa.
  • No gdybym był cyniczny to bym powiedział, że ani były KNF dotychczas ani Glapiński od pojutrza pozoranctwa nie uprawiali i uprawiać nie będą. Inaczej rozłożą akcenty. Znaczy różny będzie przedmiot aktywności i zaniechań. KNF Jakubiaka był niezmiernie aktywny kontrolnie wobec np Skoków, a jako mało ważne lub wręcz poza swoim zakresem uznał piramidy finansowe oraz firmy pożyczkowe. Wnikliwie i szczegółowo badał raporty bieżące niektórych spółek, a mniej dużych banków (filii jak chce los) zagranicznych. Z Glapińskim pewnie będzie na odwrót i to będzie postęp.
  • los napisal(a):
    t_obi napisal(a):
    likwidator KNF?
    Ano. Ma przejść do NBP.
    los napisal(a):
    Sze zobaczi. Ja od Glapińskiego bym za wiele nie oczekiwał ze względu na wiek. A koncepcja właściwa.
    To po co ustawą z 2006 r. nadzór bankowy został wyprowadzony spod NBP do KNF?
  • To dłuższy temat.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    t_obi napisal(a):
    likwidator KNF?
    Ano. Ma przejść do NBP.
    los napisal(a):
    Sze zobaczi. Ja od Glapińskiego bym za wiele nie oczekiwał ze względu na wiek. A koncepcja właściwa.
    To po co ustawą z 2006 r. nadzór bankowy został wyprowadzony spod NBP do KNF?

    kontekst jest zgrabnie wytłomaczony przez senatora Biereckiego wew wPolityce
  • loslos
    edytowano February 2019
    Przypominam tak dla porządku. Może jeszcze zadam proroctwo: sprawa zdechnie. Nic już więcej o niej nie będziemy słyszeć a za trzy lata przypadkiem się dowiemy, że od roku jest umorzona a ETPC zasądził Chrzanowskiemu odszkodowanie za bezprawny areszt. Pewnie na taki układ po cichu umówią się pan mecenas z panem prokuratorem.

    O co pan Chrzanowski jest oskarżony? O napisanie na kartoniku dwu niegodziwych znaków: 1%. Na podstawie zeznania jednego świadka, jakby prokuratura nie znała zasady testis unus testis nullus.

    Ale nawet jeśliby jakimś cudem udowodnią mu ów zbrodniczy czyn, powiązać rzeczy z korupcją nie będą umieli, to przekracza wyobraźnię nawet najbardziej rozgrzanego swądu.
  • Jeśli już to nie TSUE a ETPC. Tem niemniej w procesie takim kibicowałbym panu Chrzanu.
  • Są jeszcze swądy w Europie!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeśli już to nie TSUE a ETPC. Tem niemniej w procesie takim kibicowałbym panu Chrzanu.
    Poprawiam. Nic nie wiem o prawie i jak coś muszę o nim napisać, to zawsze walnę babola. To zresztą ogólna reguła.
  • Podobnie będzie z Bartłomiejem M. Chyba że zmienią artykuł, z którego go oskarżają. Noji mu coś udowodnią.
    Z Ahnieszką M. na tyle się wygłupili, że od razu pozwolili jej zeznawać z wolnej stopy. Pytanie dla dociekliwych, dlaczego byłemu posłowi Mariuszowi A. K. wystarczyła kaucja 50 tys., a za niezwykle przecież bogatszą od niego urzędniczkę Jagnę kazano zabulić dwa razy tyle. Uwaga - imię i naźwisko p. osła zbieżne z szefem z rodzimej bezpieki to ślad prowadzący na manowce.
  • Waśnie zbliża się rocznica zapuszkowania pana. Celem rozbawienia towarzystwa zadam krotochwilne pytanie: Jak przez ten rok posunęło się śledztwo?
  • =))
    Udało Ci się. Rozbawiłam się.
  • Zbrodnia jezdo. Zbrodnia sądowa.
  • No było że wyszedł. Co odsiedział to odsiedział. Charchy nadal nie zmyte. To nie był złodziej i łapówkarz tylko nieprofesjonalny naiwniak i polityczny palant. Za to jednak nie powinno się wsadzać na miesiące do aresztu i opluwać. A Czarnecki nadal chodzi wolno i w luksusie się pławi. Najgorsze ze nadal ma wpływ na cudze pieniądze.
  • loslos
    edytowano November 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    TVN twierdzi, że wyszedł w styczniu:

    https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/byly-szef-knf-marek-chrzanowski-opuscil-areszt-sledczy-w-katowicach,903984.html
    A akt oskarżenia wpłynął do swądu?

    Kiedyś napisałem proroctwo (którego znaleźć nie mogę), że o panu Chrzanowskim znowu usłyszymy za kilka lat, jak jakiś unijny trybunał zasądzi Polsce słone odszkodowanie za niesłuszne uwięzienie. Wtedy też się dowiemy, że sprawa jest od jakiegoś czasu umorzona.
  • los napisal(a):
    proroctwo (którego znaleźć nie mogę)
    Ten ów prognostyk w tem tutej wątku jest powyżej. Koment z lutego czwartego.

    👣

    🐾
    🐾

  • Podobnie jak z pewną elektrownią.
    Nie skazali ostatecznie, ale kilka osób zajezdzili na śmierć. Doslownie
  • Śledzę sprawę https://fakty.interia.pl/prasa/news-gw-marka-chrzanowskiego-pograzylo-badanie-wariografem,nId,4271881

    Na dziś jest wrzuta najtańsza z tanich. W żadnym kodeksie wariograf nie jest traktowany poważnie.
  • Pociągnąć temat, przyprawić gościa o Berufsverbot i powoli zapomnieć
    Taki scenariusz widzę.
  • Up

    A jak sprawy nie było, tak nie ma.
  • czy ktoś go przygarnął i pozwolił mu przeżyć?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.