Skip to content

Wspomnienie albo kadisz za Leonarda

edytowano November 2016 w Forum ogólne
Leonard Cohen nie żyje. Szkoda.

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Otagowano:
«1

Komentarz

  • uwielbialam go...
  • edytowano November 2016
    Niektóre kobiety będą niepocieszone. Ja na pewno. Uwielbiałam jego mruczando murmurando. Zawsze marzyłam, by przed snem ktoś mi tak mruczał do ucha. Rozczulał mnie do łez. Zostały nam stare nagrania. Nowych mruczanek w jego wykonaniu nie będzie.

    Na tym filmie trzyma w ręku różaniec, a więc i modlitwa wskazana.


    +
    „Boże pełen miłosierdzia, który mieszkasz na wysokościach, daj odpoczynek pod skrzydłami Twojej Obecności duszy zmarłego. Oby odpoczywała ona w Ogrodzie Edenu, oby Dawca Miłosierdzia przygarnął go pod cień Swoich skrzydeł na wieki i oby związał jego duszę węzłem życia. Bóg jest jego dziedzictwem - oby wytchnął on w pokoju na miejscu swojego spoczynku".

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Kochaliśmy go

    +
  • Ooooo...szkoda
    +
  • Ech... :-(
    +++
  • @Anna

    mnie sie wydaje, ze to buddyjski "rozaniec"

    no coz, nobody is perfect
  • edytowano November 2016
    balbina napisal(a):
    @Anna

    mnie sie wydaje, ze to buddyjski "rozaniec"

    no coz, nobody is perfect
    Wydaje mi się, że ma krzyżyk. Mogę się mylić. I tak pewnie tylko rekwizyt...

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Wspaniały bard z niego był
    +++
  • Najbardziej podziwiany był w Polsce. Duża tez zasługa Zembatego- tłumacza
  • Nie umiem znaleźć słów. Bardzo go lubiłam.
    +++
  • To jest jego pieśń - zaniesie ją dziś na spotkanie z Panem


  • Co jest w tym głosie i w tych emocjach, że nie daje się tego spokojnie słuchać?
  • @Cyrylica; bo to jest szczera modlitwa.
  • Słuchajcie - jak to jest z tym jego polskim ojcem i matką ortodoksyjną żydówką z Litwy ?
  • edytowano November 2016
    Jak by nie było, stwierdził podczas pobytu w Polsce, że dla niego nie istnieją flagi i partie.

    Ale innym razem (1985) odpowiada:
    – Czy pana rodzina wywodzi się z Polski ?

    Leonard Cohen: – Litwa była częścią Polski. Moja matka pochodziła z Litwy, a gdy w 1925 roku przybyła do Kanady, poznała mojego ojca. Moja prababka ze strony ojca pochodziła z Polski i pojawiła się w Kanadzie w 1865 r. Jestem więc całkowicie Polakiem!
    http://www.cohen.ugu.pl/polska/leonardcohen.konf.pras.html

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Te paciorki to chyba greckie komboloi, swiecki przyrzad do odmierzania czasu.
  • edytowano November 2016
    i pomyslec co by sie moglo z nim stac gdyby rodzina w swoim czasie nie emigrowala...
    moj Boze, ilu takich Coenow poszlo z dymem...
  • To posłuchajmy jeszcze

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Cudne. Jest mi bardzo smutno.
  • edytowano November 2016
    @Anna,

    to, obok Alleluja, moj ulubiony utwor.
    on byl naprawde Polakiem. Takich klimatow nieeuropejczyk nie stworzy...
  • no i pomyslcie w jakim dniu on umarl!!!
  • kadisz
    kadisz
    ale tu minjanu nie zbierzem
  • Swoją szosą: to on powinien był dostać nobla (swoją drogą nic już dziś nie wartego) za śpiewaną poezję a nie zaćpany Zimmermann.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.