Skip to content

Wspomnienie albo kadisz za Leonarda

2»

Komentarz

  • Kadisz?

    Może jeszcze będziemy 24 grudnia urządzać wspólną, forumową ... Chanukę?
  • Cyrylica napisal(a):
    Co jest w tym głosie i w tych emocjach, że nie daje się tego spokojnie słuchać?
    Produkt z najlepszych składników- żydowski talent przesiąknięty polską duszą, obrobiony przez anglosaski profesjonalizm.
    Jakby nie nasi wszyscy najeźdźcy, to statkami byśmy eksportowali miliony takich produktów na cały świat. Podniecamy się Kołenem, a spójrzcie na Brunona Schulza, na ten przykład.
    BTW, był ktoś w Drohobyczu ostatnio? Jak tam wygląda to od strony memoriałowej?
  • qiz napisal(a):
    ... Kołenem...
    Nie miękkie "el", a
    nieme "ha"
    kohen to po żydowsku kapłan, z rodu lewitów (m.in. Mojżesz i Aaron)
    Ja wiem, że z angielskiej wymowy, ale mnie to draźni
    :)
  • qiz napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Co jest w tym głosie i w tych emocjach, że nie daje się tego spokojnie słuchać?
    Produkt z najlepszych składników- żydowski talent przesiąknięty polską duszą, obrobiony przez anglosaski profesjonalizm.
    Jakby nie nasi wszyscy najeźdźcy, to statkami byśmy eksportowali miliony takich produktów na cały świat. Podniecamy się Kołenem, a spójrzcie na Brunona Schulza, na ten przykład.
    BTW, był ktoś w Drohobyczu ostatnio? Jak tam wygląda to od strony memoriałowej?
    Bruno Schulz - przedwczoraj kolejna rocznica mordu na nim pijanego Austriaka co poklocil sie byl z Niemcem.

    to tak a propos naszych najezdzcow...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.