Skip to content

Lewandowski, już cię nie ma

edytowano March 2017 w Forum ogólne
Ministerstwo Rozwoju poprosiło Lewandowskiego o współpracę w promowaniu Polski. Tymczasem piłkokopacz odmówił, ze względu na natłok innych zajęć.
Teraz może sobie strzelać i 100 goli w meczu, ale to i tak psu na budę...
Otagowano:
«13

Komentarz

  • obawiam sie. ze jest kolezanka bardzo odosobniona w swym zdaniu...
  • Nie oskarżałem Lewego nigdy o przesadny patriotyzm. Z piłkarzy to Błaszczykowski ma poukładane w głowie jak należy, może kilku jeszcze, ale szczegółów nie znam.
    Ale Lewy grając pod siebie, czy chce czy nie, robi dla nas robotę. Jak Małysz w swoim czasie, choć wiadomo jakie ma poglądy.
    Z celebrytów, tych sportowych także, nie bycie ostatnim skurwysynem, to już coś. Ale fajerwerków nie ma się co spodziewać.
  • Ano. Takichmy czasów dożyli.
  • Z tego co czytałem to osoby zwróciły się nie bezpośrednio do Lewego ale do któregoś z managerów
    to zasadniczo samego piłkarza nie tłumaczy ale wiemy jak czasem takie sprawy wyglądają
    mimo wszystko minus dla Lewego choć plusów nie sposób przeoczyć
  • KAnia napisal(a):
    Teraz może sobie strzelać i 100 goli w meczu, ale to i tak psu na budę...

    Najsłynniejszy obecnie polski reprezentant, Robert Lewandowski przyznaje, że wiara w Boga pozwala mu prowadzić lepsze życie: "We współczesnym świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów".
    W czasie porażek w swoim pierwszym sezonie w Bundeslidze, Lewandowski często chodził do pobliskiego kościółka: "Mogłem się tam pozbyć wszystkich swoich zmartwień i obaw" - przyznał.


    image


  • Swoją grą, pracą oraz postawą jako sportowca i katolika - sam jest ministerstwem promocji Polski i "tradycyjnych wartości" na świecie.
  • Jest i jeszcze długo będzie. Mam nadzieję. A ciekawą jego wizytówką były słowa jakiegoś mniemca "jak nie Polak".
  • @romeck - niby tak, ale przypomnę Radwańską i jej nagą sesję krótko po uczestnictwie akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Internauci zrobili nawet zgrabny mem z nagą Radwańską w basenie, w którym piłeczki tenisowe układają się w napis "Jezus". Ze zrozumiałych powodów nie wrzucam.
    Do czego zmierzam - celebrytom naprawdę nie warto przesadnie ufać. Miło i fajnie kiedy wypowiadają się dobrze i własciwie - ale to celebryci. Nigdy nie wiesz z czym wyskoczą, w każdej chwili mogą się znaleźć po drugiej stronie.

    Kojarzysz Lao Che? Ich ciągle dla mnie znakomitą płytę Powstanie Warszawskie? A potem ich wywiad dla Wyborczej? Przykłady można mnożyć.
  • tak jak jedna z sióstr Przybysz, znakomita jako współtwórczyni projektu Dziwczyny Wyklęte a potem ta sprawa z zamałym mieszkaniem i aborcją....
  • Lewy ma huk roboty u bałera, szczęście że w ogóle na mecze repry może się wyrwać.
  • Kurcze a ja myślałem że wam biega o tego Lewandowskiego hochsztaplera...

    A wy o jakimś kopaczu nawijacie jakby on był kimś znaczącym.

  • fatuswombatus napisal(a):
    Kurcze a ja myślałem że wam biega o tego Lewandowskiego....
    Moja mama z domu jest... Lewandowska!
    Mam kupę kuzynów na L.
    I kiedyś jeden mi mówi, że w pubie podczas meczu polskiej reprezentacji z Lewym, barman krzyknął: Kto okaże dokument (że L.) pije za darmo!
    Paru ich było i świetnie się bawiło..... :)

  • Pardon za słowo, ale tag jest wyjątkowo gówniany.

    Sugerowałbym nie iść ręka w rękę ze stażystami z wyborczej, którzy od wczoraj z satysfakcją nadają niesamowitą rangę mało znaczącemu wydarzeniu.
  • edytowano March 2017
    TecumSeh napisal(a):
    Z celebrytów, tych sportowych także, nie bycie ostatnim skurwysynem, to już coś. Ale fajerwerków nie ma się co spodziewać.
    Absolutnie się z Tobą zgadzam TecumSehu. Zaskoczony to ja jestem nie wtedy, gdy robią jakieś brzydkie rzeczy, ale właśnie gdy zachowają się porządnie. Sam się na tym przyłapałem, gdy pewna aktorka-celebrytka (konkretnie Dereszowska) po powrocie z Indii, gdzie była prowadzącą wywiady w ramach filmu dokumentalnego na temat tamtejszych gwałtów (filmu, który swoją drogą oglądałem i byłem autentycznie zszokowany...) w wywiadzie opowiadała, jakie to straszne rzeczy słyszała, a gdy prowadząca wywiad próbowała ją ustawić pod antypolską narrację, zadając pytanie w stylu "No, ale u nas przecież też tak jest, co nie?" nieoczekiwanie nie tylko nie przytaknęła, ale nawet nie udzieliła odpowiedzi wymijającej, tylko wprost zaprzeczyła, mówiąc: nie, u nas nie ma takich obyczajów, nie ma takiego przyzwolenia jak w Indiach, a jak nawet się jakieś pojedyncze, sporadyczne głosy w tym stylu pojawiają, to są powszechnie krytykowane. Przyznam szczerze, że byłem zaskoczony taką odpowiedzią. Niby powiedziała najszczerszą prawdę, wręcz oczywistość, ale w takim środowisku to nieczęste (oględnie mówiąc), więc byłem zaskoczony.

  • edytowano March 2017
    natenczas napisal(a):
    Pardon za słowo, ale tag jest wyjątkowo gówniany.

    Sugerowałbym nie iść ręka w rękę ze stażystami z wyborczej, którzy od wczoraj z satysfakcją nadają niesamowitą rangę mało znaczącemu wydarzeniu.
    być może, ale to było pierwsze skojarzenie - sprzedał się Niemcom, a dodatkowo tajming wybrał naprawdę znakomity

    Polsce się nie odmawia, Polskiemu Rządowi się nie odmawia
  • KAnia napisal(a):
    Polsce się nie odmawia, Polskiemu Rządowi się nie odmawia
    JBPP w natarciu, a teraz poproszę o źródła całego zamieszania.

  • romeck napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Teraz może sobie strzelać i 100 goli w meczu, ale to i tak psu na budę...
    Najsłynniejszy obecnie polski reprezentant, Robert Lewandowski przyznaje, że wiara w Boga pozwala mu prowadzić lepsze życie: "We współczesnym świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów".
    W czasie porażek w swoim pierwszym sezonie w Bundeslidze, Lewandowski często chodził do pobliskiego kościółka
    i co z tego, skoro w jego życiu niewiele z tego wynikło, jak widać
    o takich to nawet jest przysłowie: Modli się pod figurą...

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Polsce się nie odmawia, Polskiemu Rządowi się nie odmawia
    JBPP w natarciu, a teraz poproszę o źródła całego zamieszania.

    źródeł nie brak, pierwsze z brzegu:
    http://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/robert-lewandowski-odmowil-ministerstwu-morawieckiego-jest-reakcja-rzadu/8t53lp4
  • Psychofani PiSu znów nadajo...

    Przypomnę, że agentem Lewandowskiego jest Cezary Kucharski, będący jednocześnie p-osłem PO. Skoro rozmowy były z agentem a nie piłkarzem, to proszę się od piłkarza odstosunkować.

    Inna sprawa, że Robert nie jest moim ulubieńcem. Może by się to zmieniło, gdyby pogonił Kucharskiego. Bo to ponoć Kucharski sugerował (skutecznie) Robertowi, by ten nie trzymał się w Borussi z Błaszczykowskim i Piszczkiem, ale z niemiaszkami.
  • ferb napisal(a):
    Psychofani PiSu znów nadajo...

    Przypomnę, że agentem Lewandowskiego jest Cezary Kucharski, będący jednocześnie p-osłem PO. Skoro rozmowy były z agentem a nie piłkarzem, to proszę się od piłkarza odstosunkować.

    Inna sprawa, że Robert nie jest moim ulubieńcem. Może by się to zmieniło, gdyby pogonił Kucharskiego. Bo to ponoć Kucharski sugerował (skutecznie) Robertowi, by ten nie trzymał się w Borussi z Błaszczykowskim i Piszczkiem, ale z niemiaszkami.
    dzięki
  • No kurcze przecież ma robotę i kontrakt oraz mecze w tym czasie.
  • problem w tym, że ten celebryta uważa, że odmówił "pisowskiemu rządowi", tymczasem odmówił Polskiemu Rządowi
  • KAnia napisal(a):
    problem w tym, że ten celebryta uważa, że odmówił "pisowskiemu rządowi", tymczasem odmówił Polskiemu Rządowi
    A jakiś dowód takiego twierdzenia?

  • Zabawne, certyfikat folksdojcza wystawiony na podstawie krzykliwego tytułu z niemieckiej, polskojęzycznej gazety.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    problem w tym, że ten celebryta uważa, że odmówił "pisowskiemu rządowi", tymczasem odmówił Polskiemu Rządowi
    A jakiś dowód takiego twierdzenia?

    Parę przykładów akcji, na które zapracowany zawodnik znalazł czas:
    https://www.unicef.pl/O-nas/Nasz-zespol/Ambasadorowie-Dobrej-Woli-UNICEF/Robert-Lewandowski
    (i dalej tym tropem: UNICEF a Watykan)

    http://www.press.pl/tresc/44319,liczne-marki_-ktore-promuje-robert-lewandowski_-nie-zyskaja-juz-na-prestizu
    Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium, przed rozpoczynającym się dziś Euro 2016 praktycznie nie znika z telewizyjnych bloków reklamowych. Jest bohaterem wielu kampanii reklamowych. Dla T-Mobile śpiewa wspólnie z aktorem Tomaszem Kotem. Wcześniej związał się m.in. z markami- Huawei, Vistula, Head & Shoulders, Coca-Cola. Wystąpił także w kampaniach społecznych Narodowego Centrum Krwi i UNICEF. Ponadto figurki z jego podobizną promują markę Lotos. Brał udział w działaniach reklamowych Nike
    http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/superbrands-dla-lewandowskiego-pilkarz-jest,105,0,1805673.html
    W środowy wieczór 20 maja Robert Lewandowski otrzymał specjalną nagrodę Superbrands za promowanie Polski za granicą. Tym samym dołączy do wcześniej nagrodzonych: Lecha Wałęsy, Leszka Balcerowicza i Andrzeja Wajdy.
    Jako zawodnik niemieckich drużyn jest on twarzą nowoczesnej Polski: młody, zdolny, pracowity, odnoszący sukcesy, przystojny i do tego skromny. Czas wielkich bohaterów minął, a dzisiaj Lewandowski jest rozpoznawalny w świecie i kojarzony z Polską jak kiedyś Wałęsa - argumentuje wybór Monika Kowalewska, organizatorka gali Superbrands.
    Zaraz jednak przyznaje, że napastnik Bayernu Monachium i jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, reklamuje ojczyznę jednak nieco przypadkowo. Żadna z wielu polskich agend, zajmujących się promocją, nie wpadła na pomysł, by na Lewym budować popularność naszego kraju.
    - Nie będziemy rekomendować rozwiązań organizacjom promującym wizerunek Polski, ale jeżeli chciałyby się zdecydować na wykorzystanie ambasadora marki, to z pewnością Robert Lewandowski powinien znaleźć się na liście kandydatów - konkluduje Kowalewska.
    (bez komentarza, hehe)

  • No ale kto widział warunki? Co miał by robić?
    Jedno zdjęcie z orłem na piersi i juz się robi dla Ojczyzny.

    Hymn śpiewa? Śpiewa !

    A taki Oezil nie śpiewa ,a taki Podolski pomimo paszportu kasy rodziny szkół kontraktu nie śpiewa tez.
    A grają w reprezentacji
  • Może forumek podczytuje i MM nie lubi...
  • polmisiek napisal(a):
    Może forumek podczytuje i MM nie lubi...
    :DDD
    morze...
  • @ferb: "Bo to ponoć Kucharski sugerował (skutecznie) Robertowi, by ten nie trzymał się w Borussi z Błaszczykowskim i Piszczkiem, ale z niemiaszkami. "

    Bezdura i to na kółkach.
    Z Błaszczem Lewy ma jakiś zatarg, obaj o tym wspominali. Nie wiem który ma rację ale intuicyjnie bliżej mi do Błaszczykowskiego. Poza tym skoro nie tylko podają sobie na boisku ale przytulają się po strzelonej bramce, to chyba nie jest konflikt na śmierć i życie.

    Kucharski jest wujem i to jest bezdyskusyjne (nie tylko dlatego że z PO, ale i za próby podkopania Bońka i zastąpienie go JW Deconstruction, a także za inne rzeczy, ale nie o tym). Natomiast trudno mi uwierzyć, że wszystko odbyło się za plecami Lewego.

    Znając żyć, Lewy postanowił umyć rączki - rząd nasz pewnie nie jest przez niego lubiany, a na pewno nie jest lubiany w Niemczech, po co sobie robić złą prasę u pracodawcy.

    Natomiast póki Lewy powiedzmy "nie bierze udziału" ale jednocześnie nie pluje na Polskę, na przykład w stylu (pardon my french) tej k..wy Anji Rubik, gra i to znakomicie dla Polski (szczególnie ambitnie przeciwko Niemcom) - to naprawdę cieszmy się, bo na bezrybiu i rak ryba. I tak to towarzycho należy traktować.

    Dereszowskiej nie znam (w sensie poglądów) ale na oko - milem zaskoczony. Dobre i to ale znów - nie oczekujmy cudów.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.