Skip to content

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie.

edytowano April 2017 w Smoleńsk 2010
Kochani,

umówiłam się na jutro z Budyniami i Alfami o 18:45 na rogu Senatorskiej i pl. Zamkowego przy wyjściu ze schodów ruchomych.

Kto chciałby do nas dołączyć i wybrać się na Mszę oraz marsz, serdecznie zapraszam.

Rozpiska obchodów:
http://niezalezna.pl/96784-10-kwietnia-badzmy-razem-dokladny-program-obchodow-rocznicy-katastrofy-smolenskiej
«1

Komentarz

  • Dzięki za info :-) Do miłego towarzystwa zawsze chętnie się dołączam.
  • Brzost napisal(a):
    Dzięki za info :-) Do miłego towarzystwa zawsze chętnie się dołączam.
    Extra! :)
  • USG wtedy mamy. :)
  • zazdraszczam.
  • Przemko napisal(a):
    USG wtedy mamy. :)
    Cudownie :)
  • no i po konferencji smoleńskiej. Wybuch...
  • Zazu napisal(a):
    no i po konferencji smoleńskiej. Wybuch...
    Zupełnie nie miałam dziś czasu tego śledzić.
  • edytowano April 2017
    Up!
  • Widziałem na szybko filmik na Interii. 42 minuty MEGA profesjonalizmu.
  • Prezentacja prof. Berczyńskiego - super.
    Uroczystości na KP i przemówienie PAD - super.
    Studio tvp INFO z Gmyzem - super.
  • edytowano April 2017
    Nic nie widziałem, jestem zawalony robotą.
    Dajcie jakieś linkie do obejrzenia w wolnym czasie (pewnie dopiero jutro w nocy).
    O, to by mnie interesowało
    Mania napisal(a):
    Prezentacja prof. Berczyńskiego - super.
    Uroczystości na KP i przemówienie PAD - super.
    Studio tvp INFO z Gmyzem - super.
    Z góry txh.
  • Cały dzień sprzątałam, myłam okna przy włączonym tvpINFO i NIC mnie nie wkurzyło, dziennikarze spisali się na 5, a dla Marzeny Paczuskiej - dozgonna wdzięczność za dzisiejsze Wiadomości. O 22.30 będzie jeszcze jakaś telekonferencja z prof. Berczyńskim, nie wiem czy tvp to nada. Myślę, że jutro powinien być komplet tych wydarzeń w sieci.
    Ciekawa jestem info od Erki, czy łobywatele RP byli widoczni w tym tłumie Polaków i czy rozrabiali, bo tvp dziadostwa nie pokazywała.
  • Było jak należy. Nieprzekonani mają kolejną szansę się przekonać. Nigdy nie jest za późno stanąć po stronie prawdy i dobra. Przekonani zaś mogą czuć się pokrzepieni i utwierdzeni. Warto trwać i nie tracić nadziei.
  • Słuchałem Berczyńskiego. Mają wszystko.
  • Mam przemówienie PAD
  • O, dopiero teraz w INFO pokazują zadymiarzy i okrzyki "spieprzaj dziadu" do JK!
    los napisal(a):
    Słuchałem Berczyńskiego. Mają wszystko.
    Powiedział w rozmowie z Rachoniem, że bomba termobaryczna mogła ważyć tylko kilogram.
  • Reuters juz podaje wersje Berczynskiego
  • Czekali na deal Trumpa z Chinami?
  • Tak na szybko.
    Profesjonalizm w warstwie techniczno- badawczej jeśli chodzi o prezentację lotu jest porażający, wgniata w fotel.
    Przemówienie PAD pierwszorzędne jeśli chodzi o siłę, sugestie, emocje i wybrzmiałe w treści oskarżenie. Mocne, patriotyczne, bez owijania w bawełnę.

  • Dominik Tarczynski‏ @D_Tarczynski

    W ciszy przeszedłem dziś przez grupę "Obywateli RP".

    Tylko obserwowałem.
    Zaatakowli mnie fizycznie.

    Większość była pijana.
  • Popatrzcie na jego oczy!
    image
  • Nie śledziłam dziś mediów. Nie wątpię, że wszystko było tak, jak piszecie. Niestety nie można tego powiedzieć o organizacji obchodów, które widziałam na żywo. To była absolutnie najgorzej zorganizowana rocznica.

    Barierkami zawalone było całe Krakowskie do pałacu. Podczas marszu po Mszy ulica była niemal pusta, natomiast ludzie zostali wtłoczeni między ogródki piwne (przestrzeń między barierkami a budynkami była bardzo malutka plus stał tam kordon policji. Natomiast przestrzeń pustej ulicy dość szeroka). Ludzie tłoczyli się niemiłosiernie, nie wyglądało to bezpiecznie.

    Poza barierki mogli wejść ludzie z przepustkami, o których nie informowano zbyt dobrze, na co wskazuje to, że:
    a) ja o tym nie wiedziałam ;)
    b) ludzi na ulicy było tyle, co kot napłakał.

    Szłam w żółwim tempie, w potwornym ścisku, dostałam też kijkiem od flagi po głowie (niechcący - poprostu taki tłok był, że ludzie na siebie wpadali). Dodam, że na placu Zamkowym ludzi było chyba tyle samo, co w zeszłym roku, więc ten ścisk to nie jest wynik frekwencji.

    I teraz absolutny hit - stałam po stronie Obywateli RP. Tak, tak - z tego miejsca starałam się słuchać przemówień. Nie mogłam iść gdzie indziej - chyba, że do domu.

    Było naprawdę KOSZMARNIE. Jestem na Mszy i marszu co roku, więc mam porównanie. Absolutnie nie mogłam godnie uczestniczyć w obchodach. Organizatorem tegorocznych obchodów było Ministerstwo Kultury.

    Zdjęcia dla atencji:

    Ulica (takimi partiami ludzie szli, czasem było ich więcej, niż tu, czasem zero)
    image

    Ludzie w ogródkach piwnych
    image

    Łupy wojenne - kwiatki Obywateli RP (niemal każdy z nich takie miał)
    image
  • Potwierdzam to co pisze erka. Efektem tego zgubiłem kontakt z naszą grupką i nagle zorientowałem się, że jestem otoczony Obrzygatelami RP. Udało się wyjść z okrążenia, ale przemówienie Jarosława słyszałem piąte przez dziesiąte, bo było zagłuszane.
  • Brzost napisal(a):
    ..Obrzygatelami RP....
    kupuję

  • marniok napisal(a):
    Jeden film mam.
    Dla zainteresowanych.
    https://m.youtube.com/watch?t=2296&v=dVDea7N-TR0&feature=youtu.be
    dzieki. nie obejrzalam jeszcze calosci.

    nasz samolot jest taki piekny w tym filmie.
    To chyba Suworow zauwazyl kiedys, ze polscy mundurowcy, polskie oznakowania uwaza za najpiekniejsze na swiecie.
  • edytowano April 2017
    Brzost napisal(a):
    Potwierdzam to co pisze erka. Efektem tego zgubiłem kontakt z naszą grupką i nagle zorientowałem się, że jestem otoczony Obrzygatelami RP. Udało się wyjść z okrążenia, ale przemówienie Jarosława słyszałem piąte przez dziesiąte, bo było zagłuszane.
    Natomiast super, że się na koniec znaleźliśmy i udało nam się pożegnać :D

    romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    ..Obrzygatelami RP....
    kupuję

    A tak wogóle - ich wiec transmitował na żywo na FB Sputnik :D

    Mania napisal(a):Ciekawa jestem info od Erki, czy łobywatele RP byli widoczni w tym tłumie Polaków i czy rozrabiali, bo tvp dziadostwa nie pokazywała.
    Siłą rzeczy byli widoczni, bo byliśmy zmuszeni do przebywania wraz z nimi. Były pyskówki, zagłuszanie przemówień etc. Natomiast było ich zdecydowanie mniej, niż nas, tylko co z tego, skoro nie mogliśmy uczestniczyć w obchodach?

  • romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    ..Obrzygatelami RP....
    kupuję

    Nie mam kopyrajta :-) Podchwyciłem od kogoś na Placu Zamkowym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.