Skip to content

Zróbmy to !

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Parę słów wprowadzenia (ale to nie jest wątek wyłącznie piłkarski). Finiszuje właśnie nasza piłkarska ekstraklasa, mamy dodatkowe mecze między najlepszymi. Na czele tabeli jest Jagiellonia Białystok, dodajmy że od dłuższego czasu. Nigdy w historii Jaga nie zdobyła mistrzostwa. Pomimo, że mamy najlepiej zarządzany klub w Polsce (tak tak, polaczki cebulaczki potrafią) finansowo mocno ustępujemy potęgom z Warszawy, Poznania czy Gdańska. Środowisko piłkarskie nie chce tytułu dla Jagiellonii, jako główny powód słabe wyniki w pucharach i pobudzony apetyt na kolejny zespół w Lidze Mistrzów. No nie, to się nie skleja, komentatorzy z Canal+ już dawno zaczęli pewną gierkę, ale nie tylko oni, to widać, słychać i czuć. Osobiście mnie to wali, ale jednak. W Białymstoku jest napinka, poniżej link do oficjalnego filmiku klubowego:



A poniżej oprawa z ostatniego meczu u siebie:



Uda się ?
«1

Komentarz

  • godnie
  • "Cześć cześć, Legia wita wieś ;)"

    "Nigdy nie będziecie mistrzami!"


    A teraz do rzeczy: filmik godny. Nie bez kozery trzy razy przewija się w nim krzyżyk.
    Macie super politykę transferową, wyróżniający się zagraniczniacy z terenu dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
    Macie wybitnego Vassiljewa. To obok Vadisa najlepszy zawodnik w lidze, porównywalni z nimi są tylko Radovic i Stilic, ale tylko w najwyższej formie (a ta była dawno i nie wróci). Pytanie, czy "Cesarza" uda się zatrzymać złotym kontraktem i walczyć o LM. A ten wielki napadzior wygląda jak inwestycja w LM.

    Minusy:
    -chyba brak godnej nabojki, na poziomie krajowym (ergo światowym).
    -danie dupy z Koroną. Po co to było? Wyglądało jak przedsmak eurowpierdolu.

    Plusy:
    - mistrzostwo rozstrzygnie się w Białymstoku. Pewnie nie z Legią, jeśli Lech wcześniej nie umoczy, to dopiero 4 czerwca, z Lechem. Lechia za cienka psychicznie,
    - motywacja i "zasługi" są po stronie Jagi,
    - z góry kibicuje Wam śp. Paweł Zarzeczny, który pociesznie zalecał się do uroczej wiceprezes


  • no napiszę szczerze że Jaga naprawdę imponuje formą, świeżością. Ten sezon w Legii jest zupełnie porąbany, od kompromitacji do tryumfu, to znów do kompromitacji, konflikt między właścicielami, publiczne pranie brudów... Nieco podobnie Lech, finał pucharu to była kompromitacja. W Jadze wszystko wydaje się dobrze poukładane, do tego ładnie grają grajki. Wasiljew, Szeridan, no robią wrażenie. Myślę że jak zdobędziecie mistrza to nikt nie może się czuć obrażony czy oszukany. Byłby to wynik solidnej pracy i konsekwencji, piękny polski sen.
  • Byleby się ten sen nie zakończył w mokrej pościeli, eurowpierdolem w jakiejś Armenii czy Macedonii...
  • Trzeba było nie oddawać punktów jakimś dziadom z Korony!
  • Dziś L zagrała jak mistrz.
  • Tymczasem Sandecja praktycznie w Ekstraklasie. A jeszcze niedawno przyjeżdżali do nas na mecze ze Stalą Kraśnik
  • Wprawdzie nie chce mi się tego czytać, ale ciekawe są tutaj tabelki. Np. taka, która pokazuje, że Jaga ma najwyższą rentowność w Ekstraklasie, na poziomie 44%:
    http://gospodarkanarodowa.sgh.waw.pl/p/gospodarka_narodowa_2017_02_04.pdf

    P.S. Tylko Lechia!
  • dyzio napisal(a):
    Tymczasem Sandecja praktycznie w Ekstraklasie. A jeszcze niedawno przyjeżdżali do nas na mecze ze Stalą Kraśnik
    Super by było. Jako stary piwniczanin, popieram Sandecję z urzędu.
  • Mojem zdaniem Kolejarz Stróże wniósłby więcej smaczku, choćby przez doping senatora Koguta ;)
  • No to Lechia sobie skomplikowała życie. Bo reszta pewnie wygrała. Inna sprawa, że Korona jest jedynym zespołem, który grając o nic, walczy. Dość nieszczęśliwie przegrała z Lechem, zabrała punkty Jadze, teraz Lechii. Co ciekawe, trener po sezonie odchodzi, mimo że wykręcił dobry wynik w sumie. Powinna być więc zlewka, ale nie jest. W środę pierwsze mecze o wszystko. Jagiellonia gra w Gdańsku, gdzie Lechia musi wygrać, inaczej wypadnie ze stawki. No i Legia-Lech. Będzie się działo !
  • qiz napisal(a):
    Byleby się ten sen nie zakończył w mokrej pościeli, eurowpierdolem w jakiejś Armenii czy Macedonii...
    W dupie mam puchary. Co to za argument ? W tej lidze gra się o tytuł mistrza Polski, a nie o występ w pucharach. To jest dodatek.
  • Jest jakaś przejrzysta strona gdzie można sobie sprawdzić tabelę, dotychczasowe wyniki i terminarz rozgrywek? Gdzie nie zajrzę, tam jakieś durne kolorowe animacje, które tylko przeszkadzają.
  • A ja zapytam: można kupować możliwość oglądania poszczególnych spotkań Ekstraklasy czy trzeba mieć pierdyliard sportowych kanałów?
  • To dziwne uczucie, kiedy z urzędu jestem za Legią, ale zwycięstwo Jagiellonii by mnie w sumie nie zasmuciło...

    Wniosek? Żaden ze mnie kibic :-D
  • miałem dziwną affinicję do BiałegoStoku, noale po tych filmikach to już bardzo bardzo mnie sie mniasto JORGEgo podoba
    trza będzie się kiedyś wybrać
  • Kuba_ napisal(a):
    Jest jakaś przejrzysta strona gdzie można sobie sprawdzić tabelę, dotychczasowe wyniki i terminarz rozgrywek? Gdzie nie zajrzę, tam jakieś durne kolorowe animacje, które tylko przeszkadzają.
    Oldskulowe 90minut.pl ?
  • extraneus napisal(a):
    A ja zapytam: można kupować możliwość oglądania poszczególnych spotkań Ekstraklasy czy trzeba mieć pierdyliard sportowych kanałów?
    Canal+Sport - 6 meczy w kolejce, Eurosport - 2 mecze (pierwszy w piątek i poniedziałek). I to tyle.
  • edytowano May 2017

    Oldskulowe 90minut.pl ?
    Pasuje mi to, dzięki!

  • edytowano May 2017
    JORGE napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    A ja zapytam: można kupować możliwość oglądania poszczególnych spotkań Ekstraklasy czy trzeba mieć pierdyliard sportowych kanałów?
    Canal+Sport - 6 meczy w kolejce, Eurosport - 2 mecze (pierwszy w piątek i poniedziałek). I to tyle.
    Uj, szkoda, obejrzał bym sobie raz na miesiąc jakiś mecz Ekstraklasowy :)

    (wczorajsza retransmisja Lechia-Korona wystarczy mi na kwartał, co za dno!)

    Tez mam sporo sympatii i szacunku do Jagiellonii i jej kibiców (mimo tego, że pierwszy raz o tym klubie dowiedziałem się z jednego z rozdziałów Pamiętnika kibica Zielińskiego ;) )

  • No, toście narobili w Gdańsku...
  • Fak, zapomniałem. Wspaniały ze mnie kibic, nie ma co. :D Ale od czego są skróty.
  • No i Legia na czele.
  • Brzost napisal(a):
    No i Legia na czele.
    Yeah!
  • Na ten moment Legia mistrz, a Jaga przegrywa (w głowach) walkę o puchary z drużynami niezdolnymi do bycia mistrzem- Lechią i Lechem.
    Szykuje się fantastyczny finisz "Pucharu maja". A na dodatek mogąca zaszkodzić każdemu Korona.
  • Pierwsze 20 minut to był koncert Jagiellonii. Lechia nie istniała, aż powiedziałem, że wygląda to zbyt dobrze. Szczególnie, że jakimś cudem nie padła bramka. No i poszło. Karny po błędzie Ryżego, drugi karny z dupy (Probierz po tym karnym do Musiała w twarz krzyczał - spójrz mi w oczy !). Pierwszą składną akcję Lechia przeprowadziła na początku drugiej połowy, kiedy padł gol na 3-0. Właściwie po dwóch karnych było po meczu. Bywa i tak. Niepokoi natomiast tragiczna gra Vassiliewa. On wygląda na niedoleczonego. Lechia wyłączyła też z gry Sheridana.

    Chyba po ptokach. Jagiellonia musiała wygrać z Lechią, zgrać z Legią na remis (o zwycięstwo będzie trudno) i u siebie, w ostatnim meczu, zagrać o wszystko z Lechem, zwycięstwo możliwe. Teraz się popieprzyło, po prostu trzeba wygrać z Legią. Jest szansa, w sporcie zawsze jest szansa, ale ja to rozpatruję prawdopodobieństwem 10 meczy między sobą. 6 wygra Legia, 2 razy padnie remis i dwa razy wygra Jagiellonia. Może to będzie ten raz.

    Jeżeli nie mistrzostwo to wybieram 4 miejsce. Te pucharowe boje od, nie wiadomo której, rundy eliminacyjnej to strata czasu i pieniędzy. I autentycznie rozwalają cały proces przygotowawczy.

    Legia zdecydowanie lepsza od Lecha. Ale jeżeli trener sadza na ławę Robaka to jak mieli bramki strzelać ? I czym podpadł Pawłowski, że poza składem był ?
  • Właściwie to najuczciwiej byłoby Legia na 1szym miejscu, a pozostali na 4tym ex aequo. Sam życzyłem Jadze mistrzostwa, ale przerżnąć z drużyną "najbardziej bez wyrazu"?

    Uważasz, że Jaga powinna nie awansować do pucharów? Z drugiej strony najbardziej zasługują na 2gie miejsce. A 3cie niech sobie rozstrzygną w bezpośrednim meczu L-L
  • edytowano May 2017
    Po tym meczu wiadomo jest jedno, Legia nie jest lepsza od Jagiellonii. I tyle. O mistrzostwie zadecyduje ostatnia kolejka, jeżeli nikt nie potknie się w przyszłym tygodniu (a walczy tylko Korona, która gra z Legią, reszta pada na kolana) to będziemy mieli dwumecz o mistrzostwo - Legia-Lechia i Jagiellonia-Lech. Legia ma o tyle dobrze, że wygrywa dwa mecze i tytuł. Ale Lechia będzie grała ostatecznie o puchary, więc łatwo skóry nie odda, niezależnie od wyniku w Białymstoku (którego nie będzie znała, bo mecze pójdą równolegle).

    Wg mnie na placu boku o mistrzostwo zostają dwa kluby - Legia i Jagiellonia. Ale wynik kto zostanie leży w nogach Lechii, Lecha i Korony.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.