Skip to content

Charakter sporu w Polsce <br>(to nie jest wątek z cyklu "oburzajmy się")

2»

Komentarz

  • Pewnie Balcerek
    ?
  • To ja nie patrząc w żadne dane postawię na Jaruzela rolującego gierkowskie długi. W końcu z dekady '80 wyszliśmy jako bankrut.
  • krzychol66 napisal(a):
    To ja nie patrząc w żadne dane postawię na Jaruzela rolującego gierkowskie długi. W końcu z dekady '80 wyszliśmy jako bankrut.
    I znowu pierwsza odpowiedź była poprawna. Nie bawię się.
  • KazioToJa napisal(a):
    jeszcze http://mojawarszawa.blox.pl/2013/11/200-tysiecy-zwlok.html
    Dzięki. Nigdy nie słyszałem (lub nie zrwóciłem uwagi i się xzapomniało).
  • los napisal(a):
    Nie bawię się.
    Ech, te smoki... :)
  • los napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    To ja nie patrząc w żadne dane postawię na Jaruzela rolującego gierkowskie długi. W końcu z dekady '80 wyszliśmy jako bankrut.
    I znowu pierwsza odpowiedź była poprawna. Nie bawię się.
    No, ale to jednak był strzał, nie twarda wiedza.
  • Niemniej era tuskowska też robi wrażenie:
    image
  • krzychol66 napisal(a):
    los napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    To ja nie patrząc w żadne dane postawię na Jaruzela rolującego gierkowskie długi. W końcu z dekady '80 wyszliśmy jako bankrut.
    I znowu pierwsza odpowiedź była poprawna. Nie bawię się.
    No, ale to jednak był strzał, nie twarda wiedza.
    To dość proste. Gierek zostawił $22 mld długu, a Jaruzel $48 mld przy mniejszym majątku narodowym (za Jaruzela nie odbudowywało się potencjału przemysłowego, a więc maszyny i urządzenia zżerała galopująca amortyzacja) oraz spadku PKB.

  • los napisal(a):
    Mania napisal(a):
    My to wiemy, pytanie jak wielu nie-pisowców uświadomi sobie tę prawdę, że bycie członkiem/sympatykiem PO/KOD/Ubywateli RP jest hańbą.
    Jeśli należą do tej samej formacji (anty)cywilizacyjnej, to im się podoba. Nie o nich idzie ale o nas - byśmy to pamiętali. Bo co rusz ktoś to wyda z siebie "ale przecież wszyscy jesteśmy Polakami." Oni nie są. Polacy mają inne obyczaje pogrzebowe.
    Dla odmiany Miller chyba jest Polakiem bo powiedział ze do naszego zwyczaju należy szczególne dbanie o zmarłych
  • nie o ten dlug mi chodzilo
  • rdr napisal(a):
    nie o ten dlug mi chodzilo
    Ok
  • "Nie są Polakami ani Niemcami ani Rosjanami, nie są nikim, jedynie agresywną nicością."

    Myślałem, że mi przejdzie, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Agresja wzrasta. Ich trzeba wypieprzyć z kraju, nie wnikać, z całymi rodzinami.
  • JORGE napisal(a):
    "Nie są Polakami ani Niemcami ani Rosjanami, nie są nikim, jedynie agresywną nicością."

    Myślałem, że mi przejdzie, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Agresja wzrasta. Ich trzeba wypieprzyć z kraju, nie wnikać, z całymi rodzinami.
    Ciekawe, jak to się w końcu ułoży wszystko. Bo w to że agresja im rośnie, to jestem skłonny uwierzyć. Zawsze byli tą lepszą kastą, a teraz nagle stali się gorszym sortem. W takiej sytuacji, jak nauczał Freud profesor, w człowieku budzi się agresor.

    Arcymciekaw, jak się to przełoży na wybory 2019.

    Jak dotąd, PO okazała się trwalsza niż podejrzewałem - subwencja budżetowa wg przepisu Ludwika Dorna robi swoje.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jak dotąd, PO okazała się trwalsza niż podejrzewałem - subwencja budżetowa wg przepisu Ludwika Dorna robi swoje.
    Przede wszystkim ludzie bazowi też chcą być reprezentowani.
  • edytowano June 2017
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    "Nie są Polakami ani Niemcami ani Rosjanami, nie są nikim, jedynie agresywną nicością."

    Myślałem, że mi przejdzie, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Agresja wzrasta. Ich trzeba wypieprzyć z kraju, nie wnikać, z całymi rodzinami.
    Ciekawe, jak to się w końcu ułoży wszystko. Bo w to że agresja im rośnie, to jestem skłonny uwierzyć. Zawsze byli tą lepszą kastą, a teraz nagle stali się gorszym sortem. W takiej sytuacji, jak nauczał Freud profesor, w człowieku budzi się agresor.

    Arcymciekaw, jak się to przełoży na wybory 2019.

    Jak dotąd, PO okazała się trwalsza niż podejrzewałem - subwencja budżetowa wg przepisu Ludwika Dorna robi swoje.
    A dokąd oni mają pójść? Kto ich zechce?
    Trzeba by pogrzebać w źródłach, w literaturze w poszukiwaniu analogii. Do kogo podobna jest ta ich baza? Do jakiej klasy, warstwy czy innej schyłkowej i tracącej władzę i znaczenie grupy społecznej? Trochę ziemiaństwo, ale to porównanie jednak obraża ziemiaństwo. Bardziej lokalne elity kolonialne w krajach trzeciego świata po wyzwoleniu z zależności. Z tym że analogia powinna dotyczyć tych elit po drugim upadku, czyli upadku reżimu postkolonialnego z nimi na czele. Czy są jakieś pozytywne przykłady takich zmian?
  • Nienawiść kierowników i brygadzistów z PGRów do chłopów była przysłowiowa, a pogarda robotników z PGRów do chłopów też dobrze zauważalna (fakt, że do działało w obie strony).
    Jedyna nadzieja, to wzmiankowana przez losa nasza nadwiślańska pierdołowatość jak z Allo, Allo
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    "Nie są Polakami ani Niemcami ani Rosjanami, nie są nikim, jedynie agresywną nicością."

    Myślałem, że mi przejdzie, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Agresja wzrasta. Ich trzeba wypieprzyć z kraju, nie wnikać, z całymi rodzinami.
    Ciekawe, jak to się w końcu ułoży wszystko. Bo w to że agresja im rośnie, to jestem skłonny uwierzyć. Zawsze byli tą lepszą kastą, a teraz nagle stali się gorszym sortem. W takiej sytuacji, jak nauczał Freud profesor, w człowieku budzi się agresor.

    Arcymciekaw, jak się to przełoży na wybory 2019.

    Jak dotąd, PO okazała się trwalsza niż podejrzewałem - subwencja budżetowa wg przepisu Ludwika Dorna robi swoje.
    Oni ? Oni są niczym. Ale to coś, to nic, denerwuje, wkurwia mnie wręcz coraz bardziej. Ponoć u podłoża wszelakiej agresji leży kompleks. I chyba się z tym zgodzę, przynajmniej w tym przypadku. Moja agresja rośnie, bo nie mogę zrozumieć, jak mogliśmy się takim gównom, przez tyle lat, dać zdominować ?



  • starybelf napisal(a):
    Co do wspólnego grobu.
    Niemcy ofiary nalotu na Drezno po prostu spalili na ogromnych marach. Opisał to Robin Cross w książce "Strącony orzeł".
    Widać też, że to jednak inna cywilizacja. Cywilizacja Thuska i Neumanna.
    Chlałem niedawno z jednym dżentelmenem nie do końca lechickiego pochodzenia. I ten opowiadał mi, jak babcia jego postanowiła opuścić Gubin w momencie, gdy NACz była już na jednym końcu jej ulicy, a zaś RycWer bronił się jeszcze na jej końcu drugim. Podjęła szybki i zygzakowaty marsz w kerunku zachodnim -- i już niebawem była na dworcu głównem w Dreźnie.

    Stamtąd odebrali tę gromadę jacyś krewni czy znajomi i wywieźli pod miasto. Tej samej nocy zdarzyło się to, co się i tak musiało zdarzyć.

    Następnego dnia przyszli do miasta z wycieczką i wśród ruin oglądali płonące hałdy trupów.
  • Und wir werden euch finden,
    Aż warszawskie cmentarne skwery
    Odnajdziemy na Unter den Linden.

    Drezno też może być.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.