Skip to content

Będą sankcje przeciw Polsce

loslos
edytowano July 2017 w Forum ogólne
Polityka przez tysiące lat polegała na mordowaniu, rabowaniu i zniewalaniu. Kryterium było proste - silny mordował, rabował i zniewalał, słaby był mordowany, rabowany i zniewalany. Czy kto może być tak głupi, by myśleć, że nagle 50 lat temu, ni z tego ni z owego człowiek się zmienił? Nic się nie zmieniło, nie zmieniła się nawet retoryka - bo przecież mordowanie, rabowanie i zniewalanie praktycznie zawsze ozdabiano deklaracjami pomocy, opieki i cywilizowania.

Polska jest ekstremalnie słaba, bo zdrada jest akceptowana. Wróg nie musi wprowadzać wojsk, może posłużyć się tutejszymi. Nie idzie nawet o to, że nie ma patriotów, ale nie mają oni naturalnego odruchu łączenia zdrajców z latarnią za pomocą sznurka. Jesteśmy dobrotliwi. A jak kto ma mientkie serce, to musi mieć twardą dupę.

Że wprowadzą te sankcje pod bałamutnymi argumentami? Argumenty nie muszą być prawdziwe, starczy by interesy takie były.
«1

Komentarz

  • Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
  • Żeby było tak jak było, tzn. stolicą Europy ma być nadal Berlin. A nie jakaś W-wa.
    Zatrzymają wiatr historii?
  • +1
  • Franek_Majeranek napisal(a):
    Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
  • to się jeszcze okaże, nie jesteśmy bez przyjaciół, bez różnych możliwości nacisku, bez siły

    a jej głównym składnikiem jest prawda, która jest bardzo silną bronią

    no i Pan Bóg jest nad nami, nic nie stanie się bez Jego woli
  • TVinci napisal(a):
    Franek_Majeranek napisal(a):
    Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
    bardzo dobrze, że nie przyjęto - teraz byłyby z nimi tylko kłopoty
  • KAnia napisal(a):
    TVinci napisal(a):
    Franek_Majeranek napisal(a):
    Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
    bardzo dobrze, że nie przyjęto - teraz byłyby z nimi tylko kłopoty

    nie pozostaje mi nic innego jak nazwac kolezanke idiotką
  • POTUS dał głos


    @POTUS There is no rebellion in Poland. This is a well organized and paid campaign of political marketing #astroturfing forbidden in the USA

    21 odpowiedzi 160 podanych dalej 273 polubione
  • TVinci napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    TVinci napisal(a):
    Franek_Majeranek napisal(a):
    Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
    bardzo dobrze, że nie przyjęto - teraz byłyby z nimi tylko kłopoty
    nie pozostaje mi nic innego jak nazwac kolezanke idiotką

    Z całym szacunkiem określę Kolegę jako osobę, która stałaby z pewnością najniżej w hierarchii więziennej..
  • Mania napisal(a):
    POTUS dał głos


    @POTUS There is no rebellion in Poland. This is a well organized and paid campaign of political marketing #astroturfing forbidden in the USA

    21 odpowiedzi 160 podanych dalej 273 polubione
    Miłe, ale to chyba niestety fejk.
  • Proszę bez paniki.
  • TVinci napisal(a):
    Franek_Majeranek napisal(a):
    Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
    gorsze wg mnie bylo zlekcewazenie ludzi ktorzy zbierali spolecznie podpisy pod kandydatura JK. To bylo cenne, bo ci ludzie chodzili od domu do domu.
    PiS mial ich dane kontaktowe, mogl trzymac ich w odwodzie, poprzez nich mobiliziwac i organizowac na dole do akcji spolecznych. To wszystko poszlo w pierdu.
  • Wystarczy dobry kontakt z RM.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • TVinci napisal(a):

    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
    Ala jak PiS ich nie chciał to co stało na przeszkodzie się zorganizować osobno? Petrusiowi się udało, Kukizowi się udało a 100k patriotom nie?
  • Co się odwlecze to nie uciecze. Prócz tego jak wyżej: Radio Maryja, Kluby GP, Ronin, Solidarność, kibole itd i itp. Mało ? To jest tylko jest nadal w odwodzie. Jeśli jest jakiś problem to czy jest wystarczająca zdolność i szybkość mobilizacji. Potem czy jest dobre dowodzenie i dyscyplina.
  • @Los

    Ja rozumiem, że ludzie żyją zgodnie ze swoją naturą, ale jest to natura upadła, więc dlaczego ma stanowić punkt odniesienia?
  • TVinci napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    TVinci napisal(a):
    Franek_Majeranek napisal(a):
    Ja nie wiem co nas Polaków potrafi wqrwić - jesteśmy nad wyraz spokojnym narodem. Zajumanie z OFE kasiory nikogo nie ruszyło - prognozy emerytur też nikogo nie wyprowadzają na ulice (dla mnie przewidują 450 PLN - pod warunkiem, że będę pracował do 67 roku życia)
    Ekshumacje ofiar ze Smoleńska, które pokazują niebywałe zdziczenie - tez nikogo nie wqrwiają.
    Rzadko piszę i nie lubię za długo pisać. Krótko. Według mnie ostatnie 25 lat bardziej nas zdemoralizowało niż 45 komuny
    myli sie kolega, po 10kw 100tys ludzi chcialo sie do PISu zapisac, nie przyjeto ich bo kot sie zesr. pod trzynaską
    bardzo dobrze, że nie przyjęto - teraz byłyby z nimi tylko kłopoty
    nie pozostaje mi nic innego jak nazwac kolezanke idiotką

    wiem, jak wtedy wyglądała rekrutacja do PiS, wyłuskiwano pojedyncze osoby - i słusznie
  • celnik.mateusz napisal(a):
    @Los

    Ja rozumiem, że ludzie żyją zgodnie ze swoją naturą, ale jest to natura upadła, więc dlaczego ma stanowić punkt odniesienia?
    Nie zrozumiałem.
  • los napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    @Los

    Ja rozumiem, że ludzie żyją zgodnie ze swoją naturą, ale jest to natura upadła, więc dlaczego ma stanowić punkt odniesienia?
    Nie zrozumiałem.
    Człowiek to zwierzę z duszą anioła. W konsekwencji grzechu pierworodnego człowiek ma tendencję do sprowadzania tego, co w nim boskie, do poziomu zwierzęcego. W świecie zwierząt panuje kryterium siły. Stąd naturalnym modus vivendi człowieka jest przemoc. Przemoc jest skuteczna, dlatego jest atrakcyjna.

    Sądzę, iż mimo swojej atrakcyjności kryterium siły nie jest obowiązujące dla chrześcijan.

    --
    Nie jest to potępienie przemocy. Nie jest to pochwała słabości. Chodzi tylko o to, wg czego powinniśmy porządkować swoje myślenie i działanie?
  • Nadal nie rozumiem. Ja pisze o faktach. Nie moralizuje.
  • W porządku. Wątkotwórczy opis uznaję za prawdziwy.
  • Chyba czas na jakiś incydent. Berlin czy Paryż?
  • qiz napisal(a):
    Chyba czas na jakiś incydent. Berlin czy Paryż?
    o tym samym pomyślałam...
  • Ale jakiego rodzaju mają być to sankcje? Zabronienie członkom PIS podróży po Europie zachodniej, zabranie dotacji czy likwidacja zachodnich sklepów?
  • Zastanawia mnie, czy w przypadku jakichkolwiek sankcji moglibyśmy na nie w efektywny sposób odpowiedzieć - np. zawieszając działalność Lidla albo przejmując TP?
  • rdrrdr
    edytowano July 2017
    500 czy Lidl, to znaczy demokracja... Trudny wybór.

    Podobno kiedyś Dawid wygrał z Goliatem. Ale nie walczył na jego warunkach.

    Ale na na ogół Dawid oddawał wszystko za paciorki. Z rycerskiego siodła łatwej ocenić siłę smoka.

    EDIT: i po sankcjach, Lidl ocalony

  • edytowano July 2017
    Mania napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Chyba czas na jakiś incydent. Berlin czy Paryż?
    o tym samym pomyślałam...
    image

    "Five injured after chainsaw attack in Switzerland - tourists on alert in area"
    Co mniej więcej znaczy: "Pięciu poszkodowanych w ataku piłą łańcuchową w Szwajcarii, w rejonie zdarzenia alarm dla turystów".
    https://www.thelocal.ch/20170724/breaking-major-police-operation-underway-in-schaffhausen-city-centre
  • A co dalej z sankcjami i międzynarodową nagonką na Polskę KE pomyśli jutro. Albo w środe
  • A Orban też w balona zrobiony.
  • erka napisal(a):
    A Orban też w balona zrobiony.
    Znaczy jak?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.