Skip to content

Forumek jako źródło wiedzy

Po wielekroć czytam ja na tut. Forumku, że ten czy ów luminarz bublicystyki, osobliwie prawicowej zgapił coś z tut. Forumka.

Nu, podchodziłem do tego zagadnienia z pewnym dystansem, gdy wtem okazało się że jesteśmy źródłem wprost cytowanym w sejmowej interpelacji.

Tak było.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BHPJN9
«1

Komentarz

  • Ciekawe1 jakiego nicka ma p. Sasin :-)

    BTW, a propos ministrów zdrowia, przed paroma godzinami miałem niespodziewanie okazję zawrzeć znajomość z p. Łukaszem Szumowskim. Poznaliśmy się na pogrzebie teścia mojego znajomego, który to znajomy jest kolegą p. Łukasza z Instytutu Kardiologii.
  • edytowano August 2021
    ChNiNK
    Tuski Precz
  • edytowano August 2021

    → wątek o DKMS na fforumie był w listopadzie 2017


    Żeby było śmieszniej1, wątek założył i temat podjął rebelyowiec i krzyżowiec (forum krzyż), który zabawił na excathedrze chwilę tylko

    oraz śmieszniej2, że wątek jest na bazie przeklejonego w całości artkułu z wp.pl, który do dzisiaj "wisi" i z 405 komentarzami...
  • Omatko, znaczy sie trzeba na forum wchodzić w garsonce.
  • Notto napisal(a):
    Omatko, znaczy sie trzeba na forum wchodzić w garsonce.
    I w krawacie!
  • Notto napisal(a):
    Omatko, znaczy sie trzeba na forum wchodzić w garsonce.
    i umytym, kurde
  • Zapewne źle to wszystko zrozumiałem, ale wydaje mi się, że w zalinkowanym artykule znajdziemy tezy z tut. forumka.

    http://pospolita.eu/dosc-dyktatu-jednookich-ekonomistow-rozwoj-wymaga-zerwania-z-dogmatyzmem/
  • trep napisal(a):
    Zapewne źle to wszystko zrozumiałem, ale wydaje mi się, że w zalinkowanym artykule znajdziemy tezy z tut. forumka.

    http://pospolita.eu/dosc-dyktatu-jednookich-ekonomistow-rozwoj-wymaga-zerwania-z-dogmatyzmem/
    Ostatnio w Gazecie Sroczyński przeprowadził kilka takich wywiadów, niezłego mętliku narobił w głowach czytelnikom. ;)

    Dorzynanie klasy średniej? "Rząd obniża podatki, a krzyk jest taki, jakby podwyższał"
    Jak wydaliśmy miliardy na innowacje. "Stworzę portal dla kotów i to będzie żarło"
    "Patusy", "pasożyty", "hołota". Klasa średnia chce żyć i lżyć

    https://next.gazeta.pl/wywiady-sroczynskiego
  • edytowano August 2021
    Klasę średnią i male firmy na swiecie to przecież dożynają Big Korpo oraz ogólny trend konsolidacji przedsiębiorstw, a nie rządy, trzeba być słabym na umyśle lub zadaniowanym, by tego nie zauważyć.
  • Przemko napisal(a):
    Jak wydaliśmy miliardy na innowacje. "Stworzę portal dla kotów i to będzie żarło"
    Z wrażenia, aż się położyłem, bo już siedziałem jak czytałem. Maska przeciwGAZowa też mi spadła. Tak propaństwowy tekst w gazowni? Niezłe! Dzięki za polecenie.
  • No bo portale dla świń już mamy :-<
  • wojtek napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Jak wydaliśmy miliardy na innowacje. "Stworzę portal dla kotów i to będzie żarło"
    Z wrażenia, aż się położyłem, bo już siedziałem jak czytałem. Maska przeciwGAZowa też mi spadła. Tak propaństwowy tekst w gazowni? Niezłe! Dzięki za polecenie.
    Ech tyle było szarpaniny, a do Kolegi jeszcze nie dotarło, że Gazownia to jest wyborcza.pl, a te teksty są w gazeta.pl.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Jak wydaliśmy miliardy na innowacje. "Stworzę portal dla kotów i to będzie żarło"
    Z wrażenia, aż się położyłem, bo już siedziałem jak czytałem. Maska przeciwGAZowa też mi spadła. Tak propaństwowy tekst w gazowni? Niezłe! Dzięki za polecenie.
    Ech tyle było szarpaniny, a do Kolegi jeszcze nie dotarło, że Gazownia to jest wyborcza.pl, a te teksty są w gazeta.pl.
    Kajam sie w prochu...
    Właśnie dociera. ;) Lepiej późno niż wcale.
  • wojtek napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Jak wydaliśmy miliardy na innowacje. "Stworzę portal dla kotów i to będzie żarło"
    Z wrażenia, aż się położyłem, bo już siedziałem jak czytałem. Maska przeciwGAZowa też mi spadła. Tak propaństwowy tekst w gazowni? Niezłe! Dzięki za polecenie.
    Ech tyle było szarpaniny, a do Kolegi jeszcze nie dotarło, że Gazownia to jest wyborcza.pl, a te teksty są w gazeta.pl.
    Kajam sie w prochu...
    Właśnie dociera. ;) Lepiej późno niż wcale.
    Odkryłem to przez przypadek, jak ktoś z czytelników Wyborczej napisał u Orlińskiego na blogu "po co mam płacić za Wyborczą cyfrową jak tam nic ciekawego nie ma, a jak coś jest na przykład wywiad Sroczyńskiego, to i tak przekopiują to na darmową gazeta.pl".
  • edytowano August 2021
    zrodlo wiedzy
    kto to ta pani na "portrecie"?
  • edytowano August 2021
    nie wyszło wklejenie
  • MarianoX napisal(a):
    Klasę średnią i male firmy na swiecie to przecież dożynają Big Korpo oraz ogólny trend konsolidacji przedsiębiorstw, a nie rządy, trzeba być słabym na umyśle lub zadaniowanym, by tego nie zauważyć.
    Niewykluczone, że jestem słaby na umyśle, ale co jest złego w konsolidacji?
  • Argument z autorytetu ilościowego. Przecież tak wszyscy piszą na prawicowych forumkach.
  • celnik.mateusz napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Klasę średnią i male firmy na swiecie to przecież dożynają Big Korpo oraz ogólny trend konsolidacji przedsiębiorstw, a nie rządy, trzeba być słabym na umyśle lub zadaniowanym, by tego nie zauważyć.
    Niewykluczone, że jestem słaby na umyśle, ale co jest złego w konsolidacji?
    Klasa średnia - czyli faktycznie drobni i średni przedsiębiorcy plus ewentualnie przedstawiciele wolnych zawodów (a nie ludzie zarabiający średnią krajową czy zwłaszcza medianę) - stała się swego rodzaju "bożkiem" wielu osób, wszyscy to się troszczą o "klasę średnią", jest dogmat, że to złoto narodu, będzie silna "klasa średnia" to będzie super, wszystkie problemy się rozwiążą...

    Klasa średnia jednak super się nie ma, a wpływa na to właśnie dążenie do konsolidacji biznesu, zresztą w gospodarce wolnorynkowej zupełnie naturalne.
  • O ile dobrze pamiętam, Ziemniak argumentował, że klasa średnia jest pożyteczna bo jest finansowo niezależna (lub zależna w mniejszym stopniu), więc może sobie pozwolić na większą swobodę działania, ergo w polityce i dziedzinach pokrewnych będzie się zachowywać rozsądniej (tudzież: nie ulegac wpływom).
  • No popacz ja kiedyś czytałam ze klasa średnia to staly dochód, nieruchomość na własność i samochód. Łajt kolary i blu kolary.
    Staroczesny pogląd
  • edytowano August 2021
    celnik.mateusz napisal(a):

    Niewykluczone, że jestem słaby na umyśle, ale co jest złego w konsolidacji?
    Ależ ja piłem do ludzi obwiniających wyłącznie państwo o masakrację klasy średniej, więc nie do kolegi. A konsolidacja to trynd poniekąd naturalny wobec choćby powszechnej informatyzacji umożliwiającej centralizację kontroli.
  • polmisiek napisal(a):
    O ile dobrze pamiętam, Ziemniak argumentował, że klasa średnia jest pożyteczna bo jest finansowo niezależna (lub zależna w mniejszym stopniu), więc może sobie pozwolić na większą swobodę działania, ergo w polityce i dziedzinach pokrewnych będzie się zachowywać rozsądniej (tudzież: nie ulegac wpływom).
    Moje doświadczenie sugeruje, że drobny przedsiębiorca jest permanentnie zadłużony i nieustannie goni za klientami. Specjalista na etacie jest dużo bardziej niezależny.

  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    No popacz ja kiedyś czytałam ze klasa średnia to staly dochód, nieruchomość na własność i samochód. Łajt kolary i blu kolary.
    Staroczesny pogląd
    Pisał o tem chyba w Nowoczesnym Endeku. Tak średnio to pamiętam, ale zdaje mi się, że u niego „klasa średnia” to była taka zdecydowanie wyższa klasa średnia.
  • los napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    O ile dobrze pamiętam, Ziemniak argumentował, że klasa średnia jest pożyteczna bo jest finansowo niezależna (lub zależna w mniejszym stopniu), więc może sobie pozwolić na większą swobodę działania, ergo w polityce i dziedzinach pokrewnych będzie się zachowywać rozsądniej (tudzież: nie ulegac wpływom).
    Moje doświadczenie sugeruje, że drobny przedsiębiorca jest permanentnie zadłużony i nieustannie goni za klientami. Specjalista na etacie jest dużo bardziej niezależny.

    Twoje doświadczenie jest dobrym sugerantem.
  • Zdarzało mi się w 15 minut podejmować decyzję o zwolnieniu się z pracy i przeprowadzać ją. I co się działo? Nic się nie działo, znajdowałem inną pracę, zwykle lepszą a z całą pewnością nie gorszą. Czy przedsiębiorcę stać na takie rzucenie papierami? Przypuszczam że wątpię.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Klasę średnią i male firmy na swiecie to przecież dożynają Big Korpo oraz ogólny trend konsolidacji przedsiębiorstw, a nie rządy, trzeba być słabym na umyśle lub zadaniowanym, by tego nie zauważyć.
    Niewykluczone, że jestem słaby na umyśle, ale co jest złego w konsolidacji?
    Klasa średnia - czyli faktycznie drobni i średni przedsiębiorcy plus ewentualnie przedstawiciele wolnych zawodów (a nie ludzie zarabiający średnią krajową czy zwłaszcza medianę) - stała się swego rodzaju "bożkiem" wielu osób, wszyscy to się troszczą o "klasę średnią", jest dogmat, że to złoto narodu, będzie silna "klasa średnia" to będzie super, wszystkie problemy się rozwiążą...

    Klasa średnia jednak super się nie ma, a wpływa na to właśnie dążenie do konsolidacji biznesu, zresztą w gospodarce wolnorynkowej zupełnie naturalne.

    Uważam dokładnie odwrotnie. Zacznijmy od tego, że klasa średnia to grupa niezbyt w Polsce liczna, bo umówmy się, te 10 tys, miesięcznie to nie jest jakaś niewyobrażalna suma. Po prostu 90% społeczeństwa zarabia jeszcze mniej. Natomiast za tym progiem dochody rosną skokowo. Mamy więc ogromną większość ludzi bardziej lub mniej biednych - powiedzmy taką niższą klasę średnią i jakąś tam grupę bogatych. Różnie możemy przesuwać granice i definicje, ale zasadniczo nie zmieni to obrazu.

    Po drugie w Polsce jest nadpodaż mikro firm i to nie tylko mam na myśli patologię samozatrudnienia. Po prostu - każdy sobie rzepkę skrobie. Taki mamy klimat. Tymczasem badania pokazują, że efektywność przedsiębiorstwa, a co za tymi idzie również wynagrodzenia, wzrasta kilkukrotnie wraz z jego rozmiarem. Więcej np. tutaj:


    Klasa średnia to dla mnie takie osoby jak Los, czy Rafał, czyli specjaliści, managerowie, założyciele małych (przynajmniej 10 pracowników) czy lepiej średnich firm. A receptą na umocnienie klasy średniej jest właśnie konsolidacja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.