Skip to content

Oto w jaki sposób stracimy resztki suwerenności:

2

Komentarz

  • A.Macierewicz o groźbie utraty suwerenności:

  • No dobra stracimy suwerenność i będziemy mieli Stany Zjednoczone Europy.

    Czy myślicie, że po wykopaniu USA z Europy to zaraz Europa z Rosją złapią się za ręcę?

    Wg mnie Niemcy szybko się przekonają, że mając już całą Europę nie będzie im tak łatwo się dogadać z Rosją jak dotychczas.

    Dodatkowo bez dużej armii niemiecki projekt imperialny może szybko być sprowadzony do parteru.

  • Francuzi wezmą armie, a gospodarkę oddadzą Niemcom?

  • @christoph powiedział(a):
    Francuzi wezmą armie, a gospodarkę oddadzą Niemcom?

    a później najadą na Niemcy ;)

  • dał nam przykład Bo Naparty

  • loslos
    edytowano October 2023

    W projekcie United Europe naliczniejszym narodem w krótkim czasie mogą się okazać... Arabowie. Tak zabawnie jest, że we Francy Francuzów ciągle więcej niż Arabów, w Belgii więcej jest Belgów ale cuzamen... Więc zrealizuje się projekt polityczny od stuleci znany, opracowany w najdrobniejszych szczegółach i co najważniejsze - sprawdzony w praktyce!

  • Arabska wiosna.

  • Ostatnie komentarze w tym wątku czytam jak luźne pomysły na powieść w stylu Toma Clancy'ego.

  • Nie będzie żadnych US of UE. Jeśli powstaną to jako kilkuletnia najwyżej efemeryda. Europa jest zbyt zróżnicowana wewnętrznie, a Bruksela jest przebiurokratyzowana i w dodatku nie ma odpowiednich zdolności militarnych, żeby wszystko trzymać w ryzach.

  • Mnie wogle frappuje, w jaki sposób Hamerykanie, w sensie Usańczycy postrzegają sami się. Czy jest tam "Jestem Teksańczykiem, Wirginijczykiem, Idahoaninem"? Czy może wyjazd z Vermont do Nowego Meksyku to jak przeprowadzka z Łodzi do Rzeszowa?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Mnie wogle frappuje, w jaki sposób Hamerykanie, w sensie Usańczycy postrzegają sami się.

    A którzy usańczycy? tam jest straszna mieszanka kultur i wynikających z nich postaw.

  • edytowano October 2023

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Mnie wogle frappuje, w jaki sposób Hamerykanie, w sensie Usańczycy postrzegają sami się. Czy jest tam "Jestem Teksańczykiem, Wirginijczykiem, Idahoaninem"? Czy może wyjazd z Vermont do Nowego Meksyku to jak przeprowadzka z Łodzi do Rzeszowa?

    To drugie. Delikatne podśmiechujki mogą wystąpić, ale nic poza tym.

  • @Exspectans powiedział(a):
    Nie będzie żadnych US of UE. Jeśli powstaną to jako kilkuletnia najwyżej efemeryda. Europa jest zbyt zróżnicowana wewnętrznie, a Bruksela jest przebiurokratyzowana i w dodatku nie ma odpowiednich zdolności militarnych, żeby wszystko trzymać w ryzach.

    No dokładnie, że też nic nas nie nauczyła 13-letnia historia tysiącletniej III Rzeszy.

  • Ale co mieli naszkodzić to naszkodzili.

  • @Tomek powiedział(a):
    Ostatnie komentarze w tym wątku czytam jak luźne pomysły na powieść w stylu Toma Clancy'ego.

    bo to, co się u nas dzieje to nie teoria, a praktyka spisku - to jest ostatnia bitwa o Polskę.

  • @Mania powiedział(a):
    bo to, co się u nas dzieje to nie teoria, a praktyka spisku - to jest ostatnia bitwa o Polskę.

    Jeszcze będzie wiele takich ostatnich bitew. Nie z takich klęsk się podnosiliśmy.

  • Wiecie co mnie frapuje? To, że PiS wcale nie rezygnuje z utworzenia rządu. Na serio. Tak mi to wynika z wypowiedzi A.Macierewicza w radiu WNET.
    I to, co mówi Przydacz; że PAD nie będzie rozmawiał we wtorek i środę o sejmowej arytmetyce, bo ta jest znana. W domyśle: PAD będzie chciał jasnych deklaracji na tematy zasadnicze, czyli obronności i niemieckiego Traktatu.

  • Stara zasada: It's not over, until it's over.

  • @Exspectans powiedział(a):
    Stara zasada: It's not over, until it's over.

    It's not over. Żeby np zmienić zapisy w Konstytucji potrzebna jest większość konstytucyjna, nie? Tak więc, jeśli jest zapis, że polską walutą jest złoty, to nie może być nią euro. A większości konstytucyjnej opozycja nie ma i mieć nie będzie.

  • @los powiedział(a):
    W projekcie United Europe naliczniejszym narodem w krótkim czasie mogą się okazać... Arabowie. Tak zabawnie jest, że we Francy Francuzów ciągle więcej niż Arabów, w Belgii więcej jest Belgów ale cuzamen... Więc zrealizuje się projekt polityczny od stuleci znany, opracowany w najdrobniejszych szczegółach i co najważniejsze - sprawdzony w praktyce!

    W Polsce to więcej z Kazachstanu, Kirgistanu pracuje, i z tymi z muzułmanami jest czasem łatwiej się dogadywać niż z Polakami. Mają pierwotne poczucie honoru, w którym za przekleństwo chcą dać w mordę, żeby wyrównać rachunki i oczysćić relacje. Ich pasją są sporty pełne pierwotnej przemocy, jak kokbar, więc mają zdrowe podejście do zabijania zwierząt i nie muszą się litować nad nimi.

    Przy jednym czytałem Niezbędnik Sarmaty. Pokazywałem Jezusa, Maryję, mówiłem, że byłem na Jasnej Górze. To kiwał głową. Mówił, że wie, że Jezusa ukrzyżowali. Że nie stać go na pielgrzymkę do Mekki na razie, bo jest bardzo droga. Pytałem czy chodzi do meczetu, ale mówił, że nie ma gdzie i takie tam pierdu pierdu w miarach niuchania podstaw religijnych nawzajem. Gdzie Polakowi bym tłumaczył jak chińskim milicjantom na przesłuchaniu, Czym jest Bóg, czemu wierzę, czym jest wspólnota Kościoła.

  • @janosik powiedział(a):
    Arabska wiosna.

    Kościoła miała być, wiosna znaczy...

  • Kedyś to była nawet partia Wiosna, ale się do PZPR in gremio zapisała.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Kedyś to była nawet partia Wiosna, ale się do PZPR in gremio zapisała.

    Powiało chłodem, to uznali, że w kupie będzie cieplej.

  • Langsam, langsam, aber sicher. Głosowanie odłożone na "po wyborach", czyli Komisja Spraw Konstytucyjnych odbyta.
    https://www.tvp.info/73656148/zmiana-traktatow-ue-raport-komisji-przeglosowany

  • Czy zmiany traktatu o UE nie musi ratyfikować Sejm RP?
    Pytam, bo nie wiem...

  • O to samo pytała mnie moja Żona i też nie wiedziałem. Może jednak być tak że owszem musi, ale kto nie ratyfikuje ten jest wykluczany.
    BTW, miło Cię widzieć Mario!

  • edytowano October 2023

    Osobiście uważam, że w tym przypadku wystarczy że wiceminister kiwnie głową w kolejce do kantyny w gmachu im. Altierona Spinellego.

  • Ano. A nawet nie musi kiwać.

    Ludzie, obudźcie się. DZIEWIĘĆ MILIONÓW Polaków nie chce niepodległości. Nie ma cudów, by się ona utrzymała. Procedury mają trzeciorzędne znaczenie.

  • 11 000 000 Polaków wzięło udział w referendum.

  • edytowano October 2023

    @Maria powiedział(a):
    Czy zmiany traktatu o UE nie musi ratyfikować Sejm RP?
    Pytam, bo nie wiem...

    https://eur-lex.europa.eu/PL/legal-content/summary/revision-of-eu-treaties.html

    (jutro przeczytam, bo zasypiam)

    Edit.
    Umowy międzynarodowe ratyfikuje Prezydent: https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/legislacja/ratyfikowanie-umow-miedzynarodowych

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.