Skip to content

W Arabii dnieje - wątek saudyjski

W bieżącym tygodniu dwie uderzyły mnie nioski z Arabii Saudyjskiej. I nie jest tu mowa o przekształceniu tego państwa w Arabską Republikę Islamską. Ovaj, jakiś tam arcyxiążę od lat zapowiada, że beńdzi takim więtszym Dubajem. Że nie beńdzi opierał narodowej gospodarności na samej tylko ropce, że będzie po nowemu, postępowo i z polorem.

I wiecie co? I czytam ja, że zatrudnił jakiegoś Niemca, żeby mu wybudował miasto. I to nie jakiś tam kurnik, tylko za pińcet bez kozery miliardów ma postawić miasto o powierzchni 23.000 m2 - dla porównania trochę więcej niż Województwo Podlaskie. I będzie tam zupełnie odrębny system podatkowo-prawny, haj-tek, prawdziwy Babilon. W mieście ma być jakoby więcej robotów niż ludzi.

http://www.manager-magazin.de/unternehmen/artikel/a-1174455.html?xing_share=news

Zaś o robotów też Saudyta zadbał i nadaje im... obywatelstwo! Ktoś zdążył zauważyć, że dzięki temu roboty mają w Arabii więcej praw niż kobiety.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-26/pierwszy-robot-humanoidalny-otrzymal-obywatelstwo-arabii-saudyjskiej/?ref=aside_najnowsze

image
«13456

Komentarz

  • I pono kobiety maja mieć prawo do prawa jazdy i do prowadzenia aut
    Było juz na eC
  • A roboty?
  • A centralny port lotniczy i atomica też będzie? Ciekawe kto mu doradza.
  • edytowano October 2017
    los napisal(a):
    A roboty?
    Tylko roboty, robótki mają szlaban.
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    A roboty?
    Tylko roboty, robótki mają szlaban.
    Ale jaja, okazuje się, że wprost naprzeciwpołożnie!!!!

    Tako rzecze pan Adi:
    Google believes that the only problem might come if religious authorities in the country decide to classify the artificial intelligence driving the car as male. “That could cause a few issues,’”Moist acknowledged, “but we are trying to get around that by giving the system the name ABIA [Artifical Base Intelligence – Arabic] and making sure that it has a very feminine voice.”
    http://www.themideastbeast.com/google-car-launches-in-saudi/
  • edytowano November 2017
    "I wiecie co? I czytam ja, że zatrudnił jakiegoś Niemca, żeby mu wybudował miasto. "

    Jakie czasy i reżim taki Albert Speer. Ale narodowość się zgadza. Nowy Babilon ? Powinien być na terenie Iraku, ale co tam ...
  • syn Speera niedawno chyba zmarły budował miasta w Chinach
    wielki architekt potrzebuje wielkiego promotora
    z wielkimi środkami
    mało kto jedzie pod kKolonię, żeby zobaczyć kapliczkę ku czci Brata Klausa, choć postawił ją Zumthor, a pod piramidy czy do Moskwy prą prawie wszyscy
  • No to skończyło się budowanie listą aresztowanych:
    image
  • A do kompletu:
    BREAKING NEWS: A helicopter carrying 8 senior Saudi officials including prince Mansour Bin Muqrin, has crashed in Saudi Arabia.
  • kiedy kraknął ten heli Copter? i jakiej był firmy?
  • z telekomem były jaja
    zakazali whattsapa i skype , bo miejscowa firma nie zarabiała na połączeniach międzynarodowych, los coś pisał o współczynniku wiernych z kasą i rządzących do liczby potrzebnych niewiernych, żeby na nich pracowali
    czy to nie jest też sen obecnie rządzących w zachodniej Europie?
  • Przy czym to nie jest tak, że budowniczego aresztowali. To właśnie budowniczy aresztował, o!
  • Pamiętacie Boston Dynamics, tę firmę która wyprodukowała wszystkie przerażające roboty z Jutrąbki?

    Arabici kupili ją od Google.

    Aż nie wiem, jak to skomentować...

    https://www.theverge.com/2017/6/8/15766434/alphabet-google-boston-dynamics-softbank-sale-acquisition-robotics

    https://www.recode.net/2017/9/18/16317902/uber-softbank-vision-fund-big-investment-saudi-arab-emirates-apple-qualcomm-sharp
  • powiększą stopy i będą za wielbłądy robić

    Sztrmowcze odruch u Ciebie dobry
    zderzenie cywilizacji niepokoi

    to samo miałem przy info o zakupie KUKi przez ludzi z Chin

    kapital nie ma narodowosci - teraz to dociera do mnie
    alez slepe są te zachodniaki
  • Mieli kasę to kupili. Co w tym szczególnego?
  • Arabici nie wytransferuja technologii przynajmniej, zeby pozniej za jej pomoca zdobyc wladze nad swiatem. Wiedza pozostanie w glowach paru obywateli USA, ktorych mozna zatrudnic gdzie indziej
  • christoph napisal(a):
    powiększą stopy i będą za wielbłądy robić

    Sztrmowcze odruch u Ciebie dobry
    zderzenie cywilizacji niepokoi

    to samo miałem przy info o zakupie KUKi przez ludzi z Chin

    kapital nie ma narodowosci - teraz to dociera do mnie
    alez slepe są te zachodniaki
    No to właśnie w kontekście Kuki jest. Przy czym miałem wrażenie, że Dynamiczny Boston jest jakby nowocześniejszy, bardziej wpieriod.
  • W marketingu Amerykanie są istotnie niezrównani. Cały świat nosi dżinsy, zajada się hamburgerami i panierowanymi kurczakami i zapija to Coca-Colą. Najmniej wygodny stój, najpaskudniejsze jedzenie, najobrzydliwszy napój.
  • Anglicy nie ustępują - sprzedają bimber jako alkohol premium.
  • Szkoci!
  • edytowano December 2017
    Przemko napisal(a):
    Anglicy nie ustępują - sprzedają bimber jako alkohol premium.
    Wedle kanonów bimbrownictwa "ruda wóda za myszach" to źle wydestylowany bimber.

  • u sąsiadów
    http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/171109333-W-Abu-Zabi-oficjalnie-zaprezentowano-nowe-muzeum-Luwru.html
    Za markę paryskiego Luwru na Bliskim Wschodzie rząd ZEA zapłacił miliard euro, za które może przez 30 lat korzystać z szyldu i ekspertyz jednego z najsłynniejszych muzeów świata. W międzyczasie Francuzi rozpoczęli mistrzowską dyplomację kulturalną, tworząc coś, co zostało opisane jako "pierwsze uniwersalne muzeum w świecie arabskim".

    Z napływu VIP-ów świata sztuki skorzystać chcą przede wszystkim Targi Sztuki w Abu Zabi. Ich nowa szefowa Dyala Nusseibeh powiedziała, że "w rezultacie będą one mieć zdecydowanie o wiele więcej gości z zagranicy". Dodała, że targi Abu Dhabi Art powołano do istnienia już dziewięć lat temu "w antycypacji na otwarcie tam Luwru". Już w tym roku udział w nich zwiększył się do 48 z 35 galerii w zeszłym roku.
  • edytowano December 2017
    Chamburgiery, kokakola i bimber zes myszów - mata moje zgode. Wew kwensti dżynsów letko protestywam.
  • Panie, bimber i koka to jeszcze są do spożycia. A francuskie ślimaki i żaby? Przecież to jest trudno na to wpaść w ogóle. Jak bitkojn nie przymierzając.
  • A gdzie napisane, że to Arabici a nie Japońce same? Bo kupuje Softbank japoński a Vision Fund, gdzie Arab trzyma połowę nie jest wymieniony w tym newsie o zakupie.
  • Gnębą napisal(a):
    Chamburgiery, kokakola i bimber zes myszów - mata moje zgode. Wew kwensti dżynsów letko protestywam.
    Widzę, że i kolega nie oparł się magii marketingu. Równo uszyte biodrówki ze źle ufarbowanej najtańszej bawełny z naszytymi kieszeniami może mają jakieś zalety na sawannie i niechybnie je przymierzę, jak przyjdzie mi do głowy zwiedzać sawannę. Nie wybieram się póki co.

    Osobiście wolę materiał i barwnik wyższej jakości (choć bawełnę uznaję), krój dostosowany do anatomicznej budowy i wszyte kieszenie.
  • los napisal(a):
    Widzę, że i kolega nie oparł się magii marketingu.
    Cusz, kiedysz bemdomc małem Gnembonkiem oczymałem pierszych dżynsów kierowełem sie raczy doznaniamy dupnemy.
    los napisal(a):
    Osobiście wolę ..... krój dostosowany do anatomicznej budowy
    Nualesz nie wykluczem isz mojo toleramcje dupno zwiemkszeł fakt isz moje ubogie rodzice nigdysz nie zamuwieli mie gaciów na miare. Tedysz wew naszem degustibusie czebasz uwzglemdnieć isz bieromc pod uwagie drabine klasowe siedzemy na inszych szczemblach. Ci dolni bardzij sie wżynajo wew dupe i dżynsy so tukej akuratno wew sam raz.

    Jednakowosz mniło mie słyszeć isz Kulega zaposiadywa nie tylko gustowne czerwone czapeczkie alesz takosz dobrze skrojono odziesz dolno.
  • Gnębą napisal(a):
    Nualesz nie wykluczem isz mojo toleramcje dupno zwiemkszeł fakt isz moje ubogie rodzice nigdysz nie zamuwieli mie gaciów na miare.
    Proszę sobie wyobrazić, że ludzie zbudowani są dosyć podobnie, gdzieś tam mają szerzej, gdzieś wężej i da się tę obserwację umieścić w masowej produkcji odzieży. Naprawdę nie ma żadnej konieczności, by spodnie były tej samej szerokości od góry do dołu.

  • Fakt, najlepsze sa dresy. Najki czy Adi?
  • Bym się firma Boston Dx nie martwił. Kilku Makaroniarzy założyło w garazu firmę Eliwell zajmująca się automatyką do wentylacji i chłodnictwa. Firma urosła, stała się znana i kupił ja międzynarodowy koncern, a sprzedający założyli natychmiast nowe przedsiębiorstwo o nazwie Dixell, które rozwinęli i po dziesięciu latach sprzedali tak jak poprzednio.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.