Skip to content

JK w tvp dziś

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Beata Mazurek‏ @beatamk

Prezes PiS Jarosław Kaczyński o 19:57 będzie gościem Wiadomosci w TVP Info.
08:08 - 13.11.2017
«134

Komentarz

  • Dzięki.
  • Uspokaja. W dobrej formie. Konkretów mało.
  • O reformie sądowniczej - na luzie, krótko, tak jakby sprawa była załatwiona.
  • Mania napisal(a):
    O reformie sądowniczej - na luzie, krótko, tak jakby sprawa była załatwiona.
    czy powiedzial, ze bedzie zmiana premiera?
  • edytowano November 2017
    @balbina; a skąd! Miał zastrzeżenia do MSZ i min. budownictwa. O ew. zmianach ma poinformować w grudniu pani premier.
  • Mania napisal(a):
    @balbina; a skąd! Miał zastrzeżenia do MSZ i min. budownictwa. O ew. zmianach ma poinformować w grudniu pani premier.
    bo w Roninie Karnowscy mowili dzis o tym jako o czyms oczywistym, juz postanowionym.
  • Ileż to już razy pogrzebali panią Beatę? Hue hue hue.

    Już mi stolarz robi trumnę
    A ja jemu gówno umrę!
  • @Szturmowiec

    nie, oni mowili o tym tak, jakby bli poinformowani.
    moze chcieli przykuc uwage, bo poza tym to, jak to Karnowscy, banal i nudy na pudy...
  • Szkoda że nie można wywalić Karnowskich.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ileż to już razy pogrzebali panią Beatę? Hue hue hue.

    Już mi stolarz robi trumnę
    A ja jemu gówno umrę!
    Będzie śmiesznie jak Becia wymieni Karnowskich, hrehre.
  • Beata to powiedziała expresis verbis: odejdzie, kiedy sama zechce. Przegapiliście bardzo ważny moment polskiej historii: czas Jarosława Kaczyńskiego się skończył.
  • edytowano November 2017
    Ja to zanotowałem, teraz jeszcze dobrze by było by nadszedł koniec tych tzw. naszych tzw. dziennikarzy.
  • A to już wcześniej.
  • edytowano November 2017
    To że Beata powiedziała że koniec z żenującym spektaklem nt rekonstrukcji rządu, w szczególności jej odejścia, zauważyłem już wcześniej. Podobnie wcześniej wskazywałem że sukcesja po JarKaczu to jest sprawa aktualna i pilna i powinna być przygotowana. Wiele razy też podkreślałem że najważniejszymi osobami i kandydatami do sukcesji są PAD i PBS, a nie jacyś harcownicy czy młody i zdolny Premier Morawiecki.Ostatnio doszedłem do wniosku uzupełniającego, że sukcesja nie będzie prostym zastąpieniem JarKacza bo on jest niezastępowalny w swojej roli i formule przywództwa. Tak więc musi się zmienić model przywództwa, albo się PiS i ZP rozpadną. Jaki to model nie wiemy. To się będzie wykuwać i na to JarKacz mieć będzie istotny wpływ. Moim zdaniem powinien to być model bardziej wielobiegunowy, z silniejszą demokracją wewnątrzpartyjną, w szerszej formule albo koalicji ZP, albo partii z dozwolonymi i identyfikowalnymi frakcjami, albo dwa w jednym.Rola Jarkacza nie dobiegła końca tylko się zmienia i zbliża do końca.
  • edytowano November 2017
    Ci którzy kładą lage na PBS i JK jeszcze się zdziwią.

    Jedyne zmiany jakie zapowiadał między wierszami JarKacz to min transportu ( "ceny autostrad nie spadły" - [ dopisek mój - koszty budowy czy opłaty?]) i min spraw zagranicznych "powinny być szybsze zmiany w zasobach ludzkich" ( już na zjeździe w Przysusze w czerwcu JK mówił o "złogach w MSZiecie").

    Jarosław wyraźnie mówił ze PBS "zaproponowała b.ciekawe zmiany strukturalne" Trudno wyrzucić kogoś kto je zaproponował oraz fakt ze one zaakceptowane przez Prezesa przeczą paplaninie Karnowskich.
  • edytowano November 2017
    O 13.00 wspólna konferencja prasowa PBS i JK w TVP.
  • Karnowscy kłamią jak psy: https://wpolityce.pl/polityka/366904-prawdziwa-reforma-sadow-coraz-blizej-to-dobry-moment-by-powiedziec-czytelnikom-dziekujemy-ze-wsparliscie-nas-w-tej-walce
    Mają wielkie negatywne zasługi w skłócaniu obozu Dobrej Zmiany. Do tego będąc dziennikarzami włączają się w wewnętrzny spór polityczny w tym obozie po jednej ze stron i bezpardonowo atakują drugą. Są w tych działaniach aroganccy, bezczelni i zwyczajnie głupi.Wstyd i zawód zważywszy znaczne zasługi i odwagę w przeszłości.Są młodzi i wciąż niezbyt doświadczeni więc możliwa jest łagodna ocena, ale to wymaga refleksji i chociaż pomilczenia, a nie kłamstw i krętactwa. Pora przestać bawić się w Michnika - manipulatora i guru obozu politycznego.
  • edytowano November 2017
    Wywiad mdły, ale ujdzie. Trudno niestety o inny jak opozycji brak, a notowania zbliżają się do 50%. Nie narzekam specjalnie. Mamy podpórkę w postaci opozycji wewnętrznej w postaci PAD i tak to się będzie toczyć co najmniej do kolejnych wyborów.Pozostaje mieć nadzieję że ta opozycja wewnętrzna plus doświadczenie, intuicja i autorytet JarKacza wystarczą do zapobiegania grubszym błędom i wynaturzeniom. Opozycja totalna poprzez swoją głupotę i agresję wręcz do nich skłania i radykalnie obniża ich koszty wizerunkowe i polityczne. Właściwie to należałoby sobie obecnie życzyć zupełnego i szybkiego zepchnięcia opozycji totalnej tj PO i N. w pobliże progu 5% i przekształcenia się opozycji wewnętrznej w obozie DZ, w kolejnej kadencji, w rozsądną opozycję rzeczywistą. Wtedy byłaby szans na cywilizowany układ dwupartyjny z niewielkimi przyległościami na lewicy i prawicy.
  • edytowano November 2017
    marniok napisal(a):
    O 13.00 wspólna konferencja prasowa PBS i JK w TVP.
    Leci na wp ale trzeba mieć pejsbuka żeby odbierać. Śledzi ktoś?
    Edit, jednak udało mi się złapać. JK mówi o Beacie w czasie przeszłym... dziękuje za to co robiła. Czyżby jednak?
  • Ciężko dziękować za to co się dopiero zrobi.
    Chyba jednak nie.
  • Brzost napisal(a):
    marniok napisal(a):
    O 13.00 wspólna konferencja prasowa PBS i JK w TVP.
    Leci na wp ale trzeba mieć pejsbuka żeby odbierać. Śledzi ktoś?
    Edit, jednak udało mi się złapać. JK mówi o Beacie w czasie przeszłym... dziękuje za to co robiła. Czyżby jednak?
    Beata odejdzie, kiedy sama zechce.
  • Wskoczyłem w połowie konferencji i zmyliło mnie zdanie bez kontekstu.


  • Jarosław Kaczyński podziękował także premier Szydło za dwa lata rządów. – Za to Beato, że w trudnych warunkach to prowadziłaś. Plany były proste, ale totalna opozycja rzucała kłody pod nogi. To wymagało decydowania i za to trzeba dziękować, że mimo nacisków nigdy w tych trudnych sytuacjach nie zawiodłaś. Ten proces zmian jest dziś trudniejszy niż kiedykolwiek. Jesteśmy zdeterminowani, aby te zmiany kontynuować. Do tego potrzeba więcej niż jednej kadencji, dlatego chcemy rządzić dłużej, aby dokonać w Polsce pełnych zmian – dodawał prezes PiS.
    (za WPROST)
  • Z tej konferencji nic konkretnego nie wynikało. Ale ogólny wydźwięk był taki, że Beata zostaje.
    Natomiast JarKacz ciekawie określił czas pod koniec lipca - zmieniła się rzeczywistość polityczna, czy jakoś tak :D
  • Na razie pijarowo bez zarzutu. Wygląda na to że Jarkacz wrócił do roli spokojnego arbitra i wywiązuje się z niej bez zarzutu. Znaczy wrócił aktywnie bo w czasie kryzysu z wetami i rekonstrukcją był jak sfinks. Ziobro się wreszcie schował, Morawiecki mniej się puszy, Macierewicz nieco mniej aktywny. Nie wierzę w poskromienie wybujałych ambicji, a nawet dobrą wolę pracy zespołowej tych trzech za grosz, ale jeśli Jarkacz pozwoli PBS mocniej ich dyscyplinować i będzie na bieżąco kontrolował największe ekscesy to może to się przez pewien czas utrzymać w równowadze. Narzekanie na weta i trudną sytuację po nich można różnie interpretować. Z jednej strony jest to wyrzut i dystansowanie się od Prezydenta, ale z drugiej budowanie jego niezależnej pozycji. W świetle hipotezy o budowie rozsądnej opozycji w miejsce totalnej wydaje się to początkiem realizacji śmiałego ale ciekawego planu.
  • erka napisal(a):
    Z tej konferencji nic konkretnego nie wynikało. Ale ogólny wydźwięk był taki, że Beata zostaje.
    Natomiast JarKacz ciekawie określił czas pod koniec lipca - zmieniła się rzeczywistość polityczna, czy jakoś tak :D
    Czy tam nowe warunki polityczne. Już nie pamiętam dokładnie. Pamiętam tylko, że jakoś to konkretnie ujął.
  • Dokładnie: "Zmieniły się okoliczności polityczne"
  • Brzost napisal(a):
    Dokładnie: "Zmieniły się okoliczności polityczne"
    O! :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.