Skip to content

Jadwiga Emilewicz ministrem przedsiębiorczości i technologii

loslos
edytowano January 2018 w Forum ogólne
«1345

Komentarz

  • Minister Oszczędności,
    Minister Dobroczynności,
    Minister d/s Dobrego Samopoczucia (ale żeby ludziom nie było za dobrze, to może tylko Pełnomocnik Rządu?),
    ....
    oooo, mam, dokładnie jak u futurystów i orłelystów:
    Ministerstwo Pomyślności (Departament Zadowolenia, Sekcja Wdrożeń Rozwiązań Obowiązkowych).
  • A miał być minister ds. smogu i cóż?
  • loslos
    edytowano January 2018
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
  • los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
    Dopsze, czym się zatem będzie zajmował podczas premierostwa?
  • edytowano January 2018
    a nie ma? plątał się w tle sali kolumnowej

    wiceminister ds. smoku

    przedsiębiorczość i technologia = PiT

    minister PiT
  • Filioquist napisal(a):

    minister PiT
    PiT-olenia, ale to MM raczej powinien być.
  • nie ma w was mniości
    i sprawiedliwojści społecznyj, jak mówił bp Bednorz
  • we Francji mógł być Sarkozi, a w jUKeju D'Israeli premierem i państwa te się nie zawaliły
    a tu takie ajwaj o PMM.

  • los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
    Kurwa mać!
    Jakie to smutne- robi imponujące wrażenie na wpływowych ludziach, a nam, szaraczkom, wygląda na gościa ligę niżej od domokrążcy z garnkami.
    Co się z tymi ludźmi porobiło? Ewidentnie przestali się modlić i chodzić do kościoła...
  • los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi.
    Czelisz znowusz ino dupa do podziwienia? A co zes kamienamy?

  • to inny wieszcz Gnębonie - Sienkiewicz
  • qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
    Kurwa mać!
    Jakie to smutne- robi imponujące wrażenie na wpływowych ludziach, a nam, szaraczkom, wygląda na gościa ligę niżej od domokrążcy z garnkami.
    Co się z tymi ludźmi porobiło? Ewidentnie przestali się modlić i chodzić do kościoła...
    Miałem dobre zdanie o panu Mateuszu, póki nie spojrzałem na niego profesjonalnymi oczami.
  • Przestrzegam przed niedocenianiem pana Mateuszka. To jest człowiek bardzo inteligentny i pracowity.
    Jadzia też spoko laska jest.
    Do tej pory była wickiem, toji teraz awansowała na ministra. Trzeba by popatrzeć, czy aby zakres obowiązków ma ten sam, czy też coś do niego doczepili.
    Osobiście jednak żałuję, że Łukaszowi nie dali tytułu Minister Zdrowia, Szczęścia i Pomyślności.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przestrzegam przed niedocenianiem pana Mateuszka. To jest człowiek bardzo inteligentny i pracowity.
    Zgadza się. Jak Donald Tusk.

  • 7dmy napisal(a):
    Przecież to nowa nazwa dawnego ministerstwa gospodarki.
    ooo, czyli jak ministerstwa nie będzie, to i gospodarki także?
  • DMC napisal(a):
    los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
    Dopsze, czym się zatem będzie zajmował podczas premierostwa?
    No przeca napisane jak wół czym? "Robieniem dobrego wrażenia na wpływowych ludziach." Zaczął z kopyta - zaraz po rekonstrukcji pojechał do Junckera, a po nominacji do Orbana. Nowego od MSZ posyła do Bułgarii, aby wstrzymanie się od głosu w sprawie sankcji na Polskę w RE uzyskać, bo Bułgaria za słaba aby głosować przeciw. Ma nas dowieźć minimalnym kosztem do kilku wyborów: samorządowych, parlamentarnych, do PE i nowej KE. Ma to zrobić pomimo kontynuacji i realizacji już uchwalonych reform - szczególnie sądownictwa i potem mediów. Ma uspokoić "rynki" i zachęcać inwestorów zagranicznych do polskich obligacji i di inwestycji bezpośrednich. Sam los przyznaje że ma do tego kwalifikacje.
  • qiz napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    Przecież to nowa nazwa dawnego ministerstwa gospodarki.
    ooo, czyli jak ministerstwa nie będzie, to i gospodarki także?
    Hehe.

    http://www.fronda.pl/forum/oszolomka-jakubiak-i-ekonomia-z-kosmosu,15748.html
  • los napisal(a):
    qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
    Kurwa mać!
    Jakie to smutne- robi imponujące wrażenie na wpływowych ludziach, a nam, szaraczkom, wygląda na gościa ligę niżej od domokrążcy z garnkami.
    Co się z tymi ludźmi porobiło? Ewidentnie przestali się modlić i chodzić do kościoła...
    Miałem dobre zdanie o panu Mateuszu, póki nie spojrzałem na niego profesjonalnymi oczami.

    Od początku miałeś złe zdanie o Panu Mateuszu.
  • Jakie znaczenie ma jakie ministerstwa mają nazwy? Może sobie i być ministerswo dlubania w dupie, jeżeli se premier wymyśli jeżeli rząd będzie rządził dobrze. A żeby to ocenić bez narażenia się na śmieszność musimy zaczekać pół roku.
  • raste napisal(a):
    los napisal(a):
    qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    Niech to ja powiem jako pierwszy - król jest nagi. Pan Mateusz ma niezwykły talent do robienia dobrego wrażenia na wpływowych ludziach, wspierają go w tym profesjonalni i sowicie opłaceni pomocnicy i... tyle. Facet nie ma bladego pojęcia, co to jest państwo, nie rozeznaje się w jego funkcjach, nie jest tym tematem ani trochę zainteresowany. Z każdym dniem dostrzeżemy coraz więcej symptomów tego stanu rzeczy.
    Kurwa mać!
    Jakie to smutne- robi imponujące wrażenie na wpływowych ludziach, a nam, szaraczkom, wygląda na gościa ligę niżej od domokrążcy z garnkami.
    Co się z tymi ludźmi porobiło? Ewidentnie przestali się modlić i chodzić do kościoła...
    Miałem dobre zdanie o panu Mateuszu, póki nie spojrzałem na niego profesjonalnymi oczami.
    Od początku miałeś złe zdanie o Panu Mateuszu.

    Od początku czyli od momentu, kiedy usłyszeliście o istnieniu osoby. Moja wiedza jest kilka/kilkanaście lat wcześniejsza.
  • zobaczymy jak będzie... nazwy ministerstw- ogólnie świat wpada w Idiotokrację i za pare lat pewnie powstanie Ministerstwo LOLu czy XD
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    zobaczymy jak będzie... nazwy ministerstw- ogólnie świat wpada w Idiotokrację i za pare lat pewnie powstanie Ministerstwo LOLu czy XD
    są dwa wzorce, oba z pop-kultury
    Monty Python z jego ministerstwem
    oraz inny Brytol - Orwell (a może on jakiś Ir? Irre? znaczy IRRlandczyk?)) w swoim wielkopomnym dziele
  • Angol, ale z irlandzką żoną.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    zobaczymy jak będzie... nazwy ministerstw- ogólnie świat wpada w Idiotokrację i za pare lat pewnie powstanie Ministerstwo LOLu czy XD
    Ministerstwo LOLkontentu
  • Ministerstwo wielkich planów, Ministerstwo slajdów i reszta to dodatek
  • Wizje i plany, a więc i slajdy z wizjami i planami, maja sens i wagę jeśli ludzie w nie uwierzą i postępują zgodnie, albo wbrew, nim.
  • najważniejsze jak będą mówić w TVPitepe, internety mozna zablokować, Chiny pokazały że można, to w ramach jedwabnego Szlaku przekażą nouhou. a jak trza będzie, to wprowadzi się nowy alfabet
  • edytowano January 2018
    @Rafał
    Ludzkość od niepamiętnych czasów darzyła szacunkiem rozmaitych Jackowskich i Wróżbitów Maciejów.
    Skoro skłonność do hazardu można instytucjonalizować (totolotek) z korzyścią dla państwa, to Ministerstwo Prekognicji, Antycypacji i Dywinacji byłoby podobnym sukcesem w sferze zaglądania w przyszłość.

    @christoph
    W TVP mają Petepa, który w ramach pobierania pensji dyra może nauczyć swojego pracodawcę jak się odcina i likwiduje balast zaszłości w imię lepszego jutra.
  • no tak czasem wystarczy wyciągnąć wtyczkę
  • randolph napisal(a):
    @Rafał
    Ludzkość od niepamiętnych czasów darzyła szacunkiem rozmaitych Jackowskich i Wróżbitów Maciejów.
    Skoro skłonność do hazardu można instytucjonalizować (totolotek) z korzyścią dla państwa, to Ministerstwo Prekognicji, Antycypacji i Dywinacji byłoby podobnym sukcesem w sferze zaglądania w przyszłość.

    @christoph
    W TVP mają Petepa, który w ramach pobierania pensji dyra może nauczyć swojego pracodawcę jak się odcina i likwiduje balast zaszłości w imię lepszego jutra.
    Triumf realu nad virtualem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.