Skip to content

Jadwiga Emilewicz ministrem przedsiębiorczości i technologii

124

Komentarz

  • peterman napisal(a):
    Pierze z Jadźki po zderzeniu z Mazurkiem.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/377120-emilewicz-w-ogniu-pytan-mazurek-beda-drakonskie-oplaty-za-wjazd-do-centrum-emilewicz-dajemy-taka-mozliwosc-i-bedziemy-to-wspierac
    Na pytanie, co robiła wcześniej, odparła, że prowadziła Muzeum PRL w Krakowie.

    To był taki kulturowy start-up, posiadający budynek starego kina Światowid, gdzie musieliśmy rzeczywiście w trudzie i znoju z jednej strony budować scenariusz stałej ekspozycji, a z drugiej starać się opowiadać historię słusznie minioną

    —powiedziała.

    Niech się pani nie gniewa, ale nic z tego nie wyszło. Z tego całego muzeum

    —skomentował Mazurek.

    Emilewicz dodała, że jej resort będzie walczył ze smogiem, na co premier przeznaczył 170 mln zł.

    Nowymi ministrami?

    —rzucił Mazurek.

    I dodał: Niech się pani nie gniewa, ale te pieniądze nie wystarczą nawet na pensje dla urzędników.

    Te pieniądze wystarczą na walkę z ubóstwem energetycznym, a to jest podstawowy cel, któremu chcemy się poświęcić w tym roku. Co to znaczy: chcemy przestać rozdawać pieniądze tym, którzy brali je przez ostatnie 6-7 lat

    —tłumaczyła minister.

    Mazurek nie odpuszczał. Stwierdził, że 170 milionów to śmieszne pieniądze na walkę ze smogiem. Minister broniła się, że to jest tylko jeden z funduszy. A ponad 2 miliardy złotych są w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.

    Ale te 2 miliardy, jak pani doskonale wie, to nie są pieniądze tylko na walkę ze smogi
  • edytowano January 2018
    a doświadczony woźny przydałby się w każdym ministerstwie

    ps.
    170 mln to kupa kasy na granty
  • Filioquist napisal(a):
    susznje - smoka mogą pokonać jedynie przedsiębiorczość i technologia
    Ano. Zbudowanie antysmoka to nie takie hop siup.

  • Jak Wieńczysław Nieszczególny

    Czyżby pan Mateusz naprawdę nazywał się Poleander Partobon?
  • los napisal(a):
    .. Napoleon tylko wprowadził ruch prawostronny z jakiejś przyczyny i tak zostało.....
    Wojennej. Taktyki wojennej.
    Obserwacja z bardzo daleka bardzo odległej kolumny wojsk. I pytanie - maszerują w naszą stronę czy nazad.
    Więc zmiana strony dla zmyłki kierunku.

  • Swojo szoso wielgi ten ruch prawostronny na wyspie nie jest

    image
  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    .. Napoleon tylko wprowadził ruch prawostronny z jakiejś przyczyny i tak zostało.....
    Wojennej. Taktyki wojennej.
    Obserwacja z bardzo daleka bardzo odległej kolumny wojsk. I pytanie - maszerują w naszą stronę czy nazad.
    Więc zmiana strony dla zmyłki kierunku.

    Znam inną wersję- konni jeździli lewą stroną (aby prowokująco nie zderzać się szablami przy mijaniu).
    Wprawdzie przyzwyczajenie się do nowego przepisu było trudne, ale dla angielskich szpiegów odruchy były jeszcze trudniejsze- i zdecydowanie zbyt często jeździli złą stroną.
  • Dwóch niemieckich szpiegów wylądowało w Anglii. Przebrali się w tweedowe garnitury i zaszli do miejscowego pubu. Angielszczyzną z nienagannym akcentem jeden z nich złożył zamówienie:
    - Martini, please.
    - Dry?
    - Nein, zwei.

    Inna wersja jest taka, że chodząc lewo strono można uścisnąć nadchodzącemu prawicę. Rycerze też pojedynkowali się ruchem lewostronnym. Statki do dziś się tak mijajo.

    Auta też są raczej dostosowane do ruchu lewostronnego: prawa ręka prowadzi, lewa tylko zmienia biegi. Ja akurat nie narzekam - jako śmaja łapa jeżdżę sobie lewą ręką.
  • Adam_w_formie
    " Od razu nasunęły mi się pytania, które chętnie bym zadał pani minister:

    -Jak spróbujemy ściągnąć know-how do Polski?
    -Jak możemy konkurować z firmami, które przebijają nas kapitałem nierzadko kilkudziesięciokrotnie?
    -Jak się Pani podoba nazwa "Polo Alto"?

    Ale zanim zacząłem pisać mejla, zybciutko wrzuciłem ją na bęben.

    I tak (według swojego wiki) jest "polską politolog i menedżerem kultury"(sic!).
    (...)
    Wisienką na torcie jest fakt, że pani minister zakładała kwartalnik "Pressje", który otrzymał trzy lata z rzędu gran pri w konkursie "periodyk który zalega w Empiku, ale nawet tam wstyd go czytać, bo przy przewracaniu stron wydaje donośne odgłosy przemądrzałego pierdzenia". "
  • Moze tez jako forumek o dotacje wystapimy? Jakas innowacje sie wymysli, zaden problem
  • Filioquist napisal(a):
    30 za co konkretnie? za jednorazowy wjazd? :D
    Czyli co? Jednak banda czworga?
  • Gowin to taki trochę lepszy Lepper.
  • trep napisal(a):
    Dwóch niemieckich szpiegów wylądowało w Anglii. Przebrali się w tweedowe garnitury i zaszli do miejscowego pubu. Angielszczyzną z nienagannym akcentem jeden z nich złożył zamówienie:
    - Martini, please.
    - Dry?
    - Nein, zwei.

    Inna wersja jest taka, że chodząc lewo strono można uścisnąć nadchodzącemu prawicę. Rycerze też pojedynkowali się ruchem lewostronnym. Statki do dziś się tak mijajo.

    Auta też są raczej dostosowane do ruchu lewostronnego: prawa ręka prowadzi, lewa tylko zmienia biegi. Ja akurat nie narzekam - jako śmaja łapa jeżdżę sobie lewą ręką.
    Zmiana biegów lewą ręką? Dziękuję pan Napoleon za ruch prawostronny.
  • Po pierwsze, zmiana biegów to zmiana biegów. Czynność automatyczna nie wymagająca precyzji, w przeciwięstwie do prowadzenia. Po drugie, wymyślono automaty.
  • KAnia napisal(a):
    Gowin to taki trochę lepszy Lepper.
    Lepszy dzięki krótszej smyczy - wspólna lista.
  • ferb napisal(a):
    Adam_w_formie
    " Od razu nasunęły mi się pytania, które chętnie bym zadał pani minister:

    -Jak spróbujemy ściągnąć know-how do Polski?
    -Jak możemy konkurować z firmami, które przebijają nas kapitałem nierzadko kilkudziesięciokrotnie?
    -Jak się Pani podoba nazwa "Polo Alto"?

    Ale zanim zacząłem pisać mejla, zybciutko wrzuciłem ją na bęben.

    I tak (według swojego wiki) jest "polską politolog i menedżerem kultury"(sic!).
    (...)
    Wisienką na torcie jest fakt, że pani minister zakładała kwartalnik "Pressje", który otrzymał trzy lata z rzędu gran pri w konkursie "periodyk który zalega w Empiku, ale nawet tam wstyd go czytać, bo przy przewracaniu stron wydaje donośne odgłosy przemądrzałego pierdzenia". "
    Co to za Adam?
  • Nie wię ale ciągle się śmieję z charakterystyki Pressji i pani ministry.
  • ferb napisal(a):
    -Jak spróbujemy ściągnąć know-how do Polski?
    -Jak możemy konkurować z firmami, które przebijają nas kapitałem nierzadko kilkudziesięciokrotnie?
    kluczowe pytania
  • Brzost napisal(a):

    Co to za Adam?
    Autor "gdzie nie bywać, kogo nie znać". Mógłbym napisać, że internetowy śmieszek, ale to jakbym nic nie napisał. Koleś jest jakoś w moim wieku (ciut powyżej 30-tki). Czasem publikuje krótkie komentarze na czasie:
    Chodzą słuchy, że Matełusz oprócz bycia premierem i ministrem tego i owego, będzie prowadził jeszcze jakiś klub w ekstraklasie.

    I podobno żabkę ma wziąć we franczyzę, w niezłym miejscu w centrum Poznania.

    Osobiście uważam, że występ w KSW to tylko kwestia czasu.
    Czasem dłuższe formy literackie z zaskakującymi zwrotami akcji. Początek jednej poniżej:
    Jak byłem mały to czytałem dużo różnych Januszów Korwinów-Mikków i oglądałem sporo filmików z żółtymi napisami.

    Naturalną konsekwencją tego były: nienaturalnie późna inicjajca seksualna i lokowanie oszczędności w kruszce.

    Jednego roku przez wakacje zaoszczędziłem tysiąc złotych i kupiłem sobię za to ćwierć uncji złota, które od tego czasu, czort wie po co, chowałem w różnych wymyślnych skrytkach.

    Wiecie, tam w świecie zawirowania, bańki spekulacyjne, niepokoje na bliskim wschodzie, spektakularne bankructwa, pieniądz fiducjarny, Rotszyldowie i totalitarne zapędy rządów, a u mnie tysiąc złotych w kruszcu schowane w bezpiecznym miejscu.

    Spałem dzięki temu jak dziecko, wiedziałem, że jakby coś się stało - wojna, katastrofa, czy coś - to ja, jak ta pracowita mrówka, mam złoto za które mogę kupić średniej klasy używany rower albo przyzwoity garnitur z niższej półki (pod warunkiem, że będzie promka w Bytomiu).
  • polmisiek napisal(a):
    Moze tez jako forumek o dotacje wystapimy? Jakas innowacje sie wymysli, zaden problem
    Wkraczamy!
    a raczej:
    Występujemy!
  • innowacją z dofinansowaniem 50 000 był portal założony przez położną dla młodych mam
    proszę wpisywac możliwe tytuły i zakresy działania innowacyjnej innowacji forumowej
    może zacznę -

    Badanie wpływu prawicowego forum internetowego z koncesjonowanymi lewakami na percepcję myśli socjalnej i narodowej naszych Wieszczów pośród przedstawicieli klasy politycznej, którzy zabłądzili na jego łamy

    btw
    czy internet ma łamy?
    bo w prasie łamy są, poza tem łamie się druk
  • christoph napisal(a):
    ...forum internetowego ..., którzy zabłądzili na jego łamy
    btw
    czy internet ma łamy?
    bo w prasie łamy są, poza tem łamie się druk
    O, ciekawe. Żywy język.
    Stał się kolega świadkiem jego życia (języka) :)

    to jest pióro:image
    to jest pióro wieczne (wersja uboga):image

    to jest pióro wieczne (wersja de luxe, choć już bez dudki):image

    a to też jest pióro wieczne (wersja dizajnerska, jedyne 130 zł): image
    A gdzie chorągiewka, gdzie stosina, gdzie dudka? :)

    W j. angielskim długopis to także jest pióro! (ball pen)


    Więc pisanie na łamach ExCathedry, mimo że jej się nie łamie, jest już chyba orto grafją! :)
  • ad rem
    Czy w innych krajach (poważnych - USA, WB, Niemcy itp) są takie ministerstwa?
    I chodzi mi o nazwę, nie o kompetencje.
  • romeck napisal(a):
    ad rem
    Czy w innych krajach (poważnych - USA, WB, Niemcy itp) są takie ministerstwa?
    I chodzi mi o nazwę, nie o kompetencje.
    no masz, a głupie kroki skąd się wzięły?
  • romeck napisal(a):
    Więc pisanie na łamach ExCathedry, mimo że jej się nie łamie, jest już chyba orto grafją! :)
    BTW, czasem brakuje mi tu na forum Krusejdera z jego ortografją :-)
  • pisze się: gOOpie
    © by fatus
    :)
  • @romeck
    Gratuluję
    Lamy to naprawdę dobre pióro. Pelikan z Peine niedaleko Hanoveru w malezyjskich rękach i sie chyli, a Lamy niedaleko Heidelbergu jako MŚP daje rade. Niedawno chyba 135 lat świętowali
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.