Skip to content

Zmarli: Kora i Stańko

edytowano July 2018 w Forum ogólne
Wszyscy wiemy co i jak,
ale mimo wszystko

+

.
Otagowano:
«13

Komentarz

  • +++
  • za dzieciaka bylem fanem Maanam
    wiec jakis sentyment jest
    +
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • loslos
    edytowano July 2018
    Potrzebuje jak mało kto +

    W sumie chyba nie była złą osobą, zniszczyło ją towarzystwo.
  • ethanol napisal(a):
    za dzieciaka bylem fanem Maanam
    wiec jakis sentyment jest
    +
    yess! jeszcze z Jackowskim
    Jackowski też ok
    +++
  • marek jackowski, mąż i ojciec jej dziecka
    wrócił do katolicyzmu i zmarł jako wierzący-praktkujący (2013)

    olga jackowska do końca pluła jadem na Kościół plus prochy.... ale myślę że modlitwy marka... on też uważał ją za dobrego człowieka
  • czy do końca pluła na Kościół tego nie wiemy
  • edytowano July 2018
    Plucie chyba się skończyło, gdy dzięki rządowi PiS potaniały jej refundowane lekarstwa.

    R.I.P.
  • I powiedziano jej to w oczy.
  • R.I.P.
    +++
  • No natomiast jeśli chodzi o dorobek artystyczny, to czy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza stworzyła coś godnego uwagi?
  • Nie. Falowała i spadała. Przede wszystkim to ostatnie.
  • Maria napisal(a):
    Przede wszystkim to ostatnie.
    Od 1990 roku... (Dosłownie, reaktywowany zespół to już "odgrzewane kotlety" i bez Marka zupełniie coś innego)

    dyskografia
    Tak sobie lubiłem, nie moje klimaty,,,

  • Moje też nie do końca, ale Maanam napisał kawał historii polskiej muzyki popularnej w dobrym tego słowa znaczeniu.
    Baby szczerze to nie lubiłem nigdy i to na długo przed podziałem na my i oni - widziałem z nią jakiś dłuugaśny wywiad w tv i po prostu sprawiała niezbyt sympatyczne wrażenie.
    Dołączyła do mojej długiej listy artystów których nie trawię, ale dzieła doceniam (niekwestionowany lider na tej liście to Jacek Kaczmarski).
    Mimo wszystko - coś zrobiła, coś pozostawiła po sobie, sędzią jej nie będę, Panie święć nad jej duszą. Muzyki słucha się przyjemnie - bodajże w Trójce była audycja po jej śmierci, której słuchałem ze dwie godziny - leciały tylko jej piosenki, i wszystkie słuchało się dość przyjemnie.
  • Spiewala swietnie,
    ale denerwowala jak mowila:"cos od siebie"

    Polska Patti Smith ?
  • Słyszałem środowiskowe komunały w jej tekstach ale nie słyszałem jadu.
  • Była oryginalna, nikogo nie małpowała, w przeciwieństwie do...( tu można wpisać dziesiątki naszych gwiazdeczek wzorujących się na zachodnich idolach, łącznie z Edytą Górniak).
    To już dużo. Poza tym miała własne teksty i była atrakcyjną kobietą.
    Jak wspomniał Los, uległa wpływom środowiska, obsiedli ją lewacy.
  • Żeby nie zakładać nowego wątku - dziś rano zmarł Tomasz Stańko (76 lat) jeden z ojców założycieli polskiego jazzu. Mówią o nim: muzyczny geniusz.
    RIP
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.