Skip to content

Zmarli: Kora i Stańko

2

Komentarz

  • ooooo!
    T. Stańko !
    burzliwe życie, światowa klasa trąbienia
    +++
  • I równie światowej klasy KODziarz, rzecz jasna.

    R.I.P.

  • @TecumSeh
    Zmieniłem tytuł wątku
    OK?

    Bedzie... wspominkowy muzyczny?
  • Kocham jazz
    w szkole średniej byłem klubowiczem jazz klubu Pod Filarami w Gorzowie.
    klubo-kawiarnia - stoliki jak w kawiarni, restauracji, i scena - praktycznie zero dystatnsu jak na typowych koncertach z ławami publicznościowymi
    a kiedy przychodził czas na jam session, to muzycy schodzili do stolików sią napić, siedzieli pośród nas...


    +
  • +++
  • romeck napisal(a):
    @TecumSeh
    Zmieniłem tytuł wątku
    OK?

    Bedzie... wspominkowy muzyczny?
    jasne, że OK.
  • romeck napisal(a):
    @TecumSeh
    Zmieniłem tytuł wątku
    OK?
    ?
    Taka mała sugestia, usuń z treści wątku zdanie "Miała raka jajników". Trochę niespójnie to brzmi w kontekście zmiany tytułu i rozszerzenia go o Stańke.

  • Jak wspomniał Los, uległa wpływom środowiska, obsiedli ją lewacy.
    E, ona do środowiska weszła z hippiserii więc...

  • edytowano July 2018
    romeck napisal(a):
    Zmieniłem tytuł wątku
    OK?
    Ok:)
    marniok Taka mała sugestia, usuń z treści wątku zdanie "Miała raka jajników". Trochę niespójnie to brzmi w kontekście zmiany tytułu i rozszerzenia go o Stańke.

    Słusznie:)

  • edytowano August 2018
    image

    Świecki pogrzeb Kory.
    Pytanie: co to za figurka? Czarna Madonna? Jakieś hinduizmy (wieniec hinduski na figurce)?
    image

    edit:
    znalazlem:
    Niejedna osoba może być zatem zaskoczona gdy usłyszy, że artystka od kilku lat w wolnych chwilach maluje… Madonny. Kolorowe figurki autorstwa Kory były już nawet sprzedawane na aukcjach, a ich kolekcja ciągle się powiększa.
    image

    prawie cała jej kolekcja: magic madonna
    w czasie rekonwalescencji po chorobie nowotworowej Kora znajdowała w malowaniu ukojenie i spokój.

    ...ale ostatniego namaszczenia jednak nie przyjęła.
  • Ale krzyża tam nie ma.
  • za to jest mandala...
  • Santeria zzieleniała z zazdrości.
  • RIP Kora. Pogubiona była. Słaby miała start życiowy i dalej poszło dość krętą drogą.Starała się i kolorowa była. Te figurki świadczą o tym że wciąż ją trawił niepokój i szukała.
  • Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia.

    KAMIL SIPOWICZ


    Czytaj więcej na https://www.styl.pl/newsy/gwiazdy/news-kora-wierna-religii-slonca,nId,2616350#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    Sprawa znana i głośna, ale nie chciałam Wam psuć wątku modlitewnego. Piosenkarka była antyteistką, a figurka przedstawia demona, więc uwaga!
  • Mąż tylko nie powiedział, że była satanistką.
    Przyjrzałam się bliżej - to antyteza postaci Maryi, straszne bluźnierstwo, prowokacja i obraza Pana Boga.
  • @KAnia, proszę podziel się spostrzeżeniami na temat figury. Na poważnie pytam.
    Dziękuję.
  • http://frondalux.pl/po-prostu-matka-madonny-kory-jackowskiej/

    A swoją drogą, szkoda że wmiksowaliście w ten wątek Stańkę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • wypadł z balkonu tez ten młody człowiek Zombie Boy co tyle zainwestował w tatuaże:
    image
  • Dyziu
    Hugs And kisses
    Dzieki za sprowadzanie wielu dyskusji do parteru. Jako jeden z nielicznych żyjących z pracy RĄK własnych, jak rzemieślnik i majster, masz ogląd rzeczy takimi jakimi są
  • Piosenkarka była antyteistką, a figurka przedstawia demona, więc uwaga!
    Ale w sensie jakiego? Mi na kij oko te wszystkie na zdjęciach wyglądają po prostu na hippisowsko arystowsko wymalowane gipsowe tanie figurki Matki Boskiej. Fakt to się już ociera o bluźnierstwo albo przynajmniej brak referencji, ale do kultu demonów jakowegoś daleko.
    wypadł z balkonu tez ten młody człowiek Zombie Boy co tyle zainwestował w tatuaże:
    A teraz rodzina twierdzi, że to wypadek był bo się ów performer oparł niefartownie o za niską barierkę.
    W sumie... widziałem już takie barierki że odmawiałem wejścia na balkon z szacunku dla własnej niezgrabności.
  • Z taką facjatą to może i samobójstwo było....
  • może tak, może nie

    nie wyrokowałbym to jednak nie tak oczywisty przypadek jak ten człowiek kot
  • AnnaE napisal(a):
    http://frondalux.pl/po-prostu-matka-madonny-kory-jackowskiej/

    A swoją drogą, szkoda że wmiksowaliście w ten wątek Stańkę.
    artystka tłumaczy, że Matka Boska to także prastara żeńska bogini, Pramatka, Opiekunka, Przyjaciółka. Potężna moc kobiety w zdominowanym dzisiaj przez system patriarchalny świecie.
    --
    Matka Boża nie jest boginią. To po porstu kult Izydy,
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogini_Matka

    Ważne także, kto pisał artykuł, i jakie tezy usiłuje przemycić jako przesłanki. Autor - Mateusz K. Dziób:
    Tworzenie sztuki religijnej – nawet kiczowatej – to przecież też forma modlitwy. Kto wie, czy nie bardziej szczerej niż odklepanie pacierza.
    Tworzenie sztuki religijnej może, ale nie musi być formą modlitwy.
    Kicz to kicz, natomiast sztuka to zupełnie coś innego.
    Nie jestem teologiem, ale uważam, że "odklepanie pacierza" ma większą wartość niż forma "szczerej" kiczowatej modlitwy (do kogo kierowanej? do bogini matki).

    Nie chcę nawet komentować tego całego tekstu. Przerażające, gdzie zaszła Fronda Lux (Lux - Lucis)?
    Tylko jedno:
    Nie wyczuwacie w całym tym tekście diabelskiej pogardy dla modlitwy, dla "odklepania pacierza", dla "kiczu religijnego", dla pobożności zwykłych prostych ludzi?
  • marniok napisal(a):
    @KAnia, proszę podziel się spostrzeżeniami na temat figury. Na poważnie pytam.
    Dziękuję.
    pozytyw i negatyw - jak w fotografii
    tu jest negatyw

    podobieństwo do figur Maryi to karykaturyzowanie, wyszydzanie
    to jest złe
  • chodzi o kolor?
    Czarna Madonna z Loreto
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.