Skip to content

CBOS uratował życie Ludwikowi Dornowi

«13

Komentarz

  • Nie hozumiem tytułu.
    Zgaduj zgadula którego?
  • Może chodzi o CBAOS?
  • edytowano January 2019
    uhrr napisal(a):
    Nie hozumiem tytułu.
    Zgaduj zgadula którego?
    Gdyby spadlo tak ze ciężko w inny sposób odrobić, kogoś by trzeba poswiecic. Jak ostatnie dni pokazują, szczegóły nie maja większego znaczenia, wiec poświęcanym mógłby być były członek
  • Okropnie cyniczne.
    A tytul w wpolityce jest podżeganiem czy uspokajaniem?
  • SLD (4 proc.)
    :-)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    SLD (4 proc.)
    :-)
    Petard Ryszru też zer gut, zer gut.

  • Listopad 2015 - koniec drugiej dekady stycznia 2019 (w wersji @Platforma_org + @Nowoczesna) https://t.co/2f170K6Qsu

    Średnia po dwóch sondażach stycznia (zdecydowani wyborcy, zmiana do grudnia 2018):

    @pisorgpl 45% (+3)
    @Platforma_org 28% (-3)
    @nowePSL 7% (+1)
    @Kukiz15 7% (0)
    @sldpoland 5% (-1)
    @_Wolnosc 3% (+1)
    @partiarazem 2% (0)
    @Nowoczesna 2% (-1)

    Ruch @RobertBiedron w średniej od lutego https://t.co/ImlGmxUGwd
  • edytowano January 2019
    Rozumiem że ludzie nie zaliczyli Adamowicza do PO. Bardzo słusznie zresztą. No i zapewne nie uznali mordu na nim za efekt pisowskiego hejtu. Być może nawet nie uznali go za efekt hejtu natomiast zauważyli hejt PO w związku z tym mordem i przypomnieli sobie co nieco z historii peowskiego hejtu. To oczywiście bardzo optymistyczna interpretacja. Zakłada ona że ludzie myślą i to w miarę sprawnie, przynajmniej większość.
  • loslos
    edytowano January 2019
    No proste - Grupa Trzymająca Władzię (GTW) liczyła na to, że gwałtowna śmierć polityka kojarzonego z PO choć spoza kręgów decyzyjnych tej partii poprawi wyniki PO i pogorszy wyniki PiS. Jeśliby po zejściu Budynia różnica się zmniejszyła o dajmy na to o 5%, starczyłaby odrobina arytmetyki, by wyliczyć ilu trzeba do zwycięstwa PO: Lutek, Radzio, może Vincent i jest jak było! Nic podobnego się nie stało, więc Lutek, Radzio i Vincent mogą spać spokojnie.

    Teraz GTW ma do wyboru: odpuścić albo sprawdzić efekt polityka z kręgów decyzyjnych PO. Zobaczymy jak będzie ale Borysławowi sugerowałbym uważać przy przechodzeniu przez ulicę.
  • los napisal(a):
    No proste - Grupa Trzymająca Władzię (GTW) liczyła na to, że gwałtowna śmierć polityka kojarzonego z PO choć spoza kręgów decyzyjnych tej partii poprawi wyniki PO i pogorszy wyniki PiS. Jeśliby po zejściu Budynia różnica się zmniejszyła o dajmy na to 5%, starczyłaby odrobina arytmetyki, by wyliczyć ilu trzeba do zwycięstwa PO: Lutek, Radzio, może Vincent i jest jak było! Nic podobnego się nie stało, więc Lutek, Radzio i Vincent mogą spać spokojnie.

    Teraz GTW ma do wyboru: odpuścić albo sprawdzić efekt polityka z kręgów decyzyjnych PO. Zobaczymy jak będzie ale Borysławowi sugerowałbym uważać przy przechodzeniu przez ulicę.
    A kto to jest Gnom Młodszy?

    Jak yebnąć, to z grubej rury. Na miejscu rezydenta Budy Ruskiej spałbym z flintą pod poduszką.
  • A HGW dadzo ochrone osobisto, o którą żebrze u Joja? Jak sądzicie?
    Tak na marginesie, kto się faktycznie boi i kogo ;)
  • No HGW to chyba ma się czego bać po mordzie gdańskim. Oczywiście jeśli strachliwa jest i w spiskowe teorie wierzy. Właściwie to cała trójka, ale ona jest najbardziej narażona. Bolesław moim zdaniem nie bo on kłamie zawsze i wszędzie więc nawet jakby prawdę powiedział nikt mu nie uwierzy. Tak więc nawet jak ma jakieś niebezpieczne informacje to fakt że pochodziłyby od niego z góry je dyskwalifikuje. Co do gajowego to już niekoniecznie.
  • Ciekawe, czy nie odpalą Seryjnego. Kandydata mają idealnego - tego zaszczuwanego, co się niedawno czuł, jak obozie koncentracyjnym. Może zbyt szybko zrezygnował z rezygnacji, ale wszystko do naprawienia, nieprawdaż? List pożegnalny dla fachowców to betka. Zresztą, głupoty piszę, po co jakiś list?
    Taki to mojej osobie się dzisiaj sen nad ranem przymajaczył 8-X
  • Maria napisal(a):
    Ciekawe, czy nie odpalą Seryjnego. Kandydata mają idealnego - tego zaszczuwanego, co się niedawno czuł, jak obozie koncentracyjnym. Może zbyt szybko zrezygnował z rezygnacji, ale wszystko do naprawienia, nieprawdaż? List pożegnalny dla fachowców to betka. Zresztą, głupoty piszę, po co jakiś list?
    Taki to mojej osobie się dzisiaj sen nad ranem przymajaczył 8-X
    Jeśli tak, to zaatakują raczej bliżej wyborów.

    A w miedzyczasie płomień hejtu buchnie zapewne ze zdwojoną siłą - po gdańskiej horror-szopie pogrzebowej i otwartych groźbach totalnych nie może być inaczej.
  • Po mojemu wszystko musi się rozegrać przed wyborami do EU. Czyli czasu zostało niewiele.
  • Czyli byłyby góra dwa-trzy miesiące do ostatecznego rozdupcu.
  • Maria napisal(a):
    Ciekawe, czy nie odpalą Seryjnego. Kandydata mają idealnego - tego zaszczuwanego, co się niedawno czuł, jak obozie koncentracyjnym. Może zbyt szybko zrezygnował z rezygnacji, ale wszystko do naprawienia, nieprawdaż? List pożegnalny dla fachowców to betka. Zresztą, głupoty piszę, po co jakiś list?
    Taki to mojej osobie się dzisiaj sen nad ranem przymajaczył 8-X
    Gliński?
  • Zwróciłbym uwagę na biskupów otwartych i progresywnych. Postępowi katolicy mogą dać decydujące procenty. Tacy by poszli w kondukcie ramię w ramie z muzułmanami i LGBT.
  • Rafał napisal(a):
    Zwróciłbym uwagę na biskupów otwartych i progresywnych. Postępowi katolicy mogą dać decydujące procenty. Tacy by poszli w kondukcie ramię w ramie z muzułmanami i LGBT.
    Niestety. Koktajl Gazownia + Obłudnik Powszechny + WSI24 + Superstacja + codzienna msza znam z pierwszej ręki.
  • Okoliczność, że codzienna msza nie pomaga, zdumiewa i przyczynia się do mojej postępującej ateizacji
  • Pomaga jeśli się w niej uczestniczy, a nie wystarczy być obecnym. No i warto z pokorą przyjąć, ze nieznane są wyroki boskie, a więc i pokrętne drogi niektórych katolików mogą jednak prowadzić do celu, ich prowadzić.

    Co do biskupów progresistów to miałem na myśli że powinni uważać bo świetnie się nadają na ofiary fanatyzmu i męczenników tolerancji. Oby się nimi w ten sposób nie posłużono. Zakładam że w przyszłym roku Arcybiskup Nycz weźmie udział w finale WOŚP w objęciach z Jurasem Owsiakiem.
  • Od razu ateizacja... Ale istotnie jest jeden passus w Credzie Nicejskim z którym mam narastające kłopoty.
  • los napisal(a):
    Od razu ateizacja... Ale istotnie jest jeden passus w Credzie Nicejskim z którym mam narastające kłopoty.
    Też mam z tym kłopot. Tyle, że "odpuszczanie" to nie to samo co pragnienie ziemskiej sprawiedliwości - tak sobie to tłumaczę.
  • Ja mam problem z tekstem "Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół."
  • edytowano January 2019
    Z tym nie mam.
    Chętnie bym ponownie przytoczyła stosowny tekst o. Salija, ale mi się gdzieś zaplątał. Może ktoś odnajdzie?

    Był na ten temat niezwykle splątanej i trudnej historii Kościoła, pamiętam komentarz (chyba Christopha?), że tekst "krzepiący" i niedawno chciałam go odgrzebać dla siostry. I nie znalazłam.
  • los napisal(a):
    Ja mam problem z tekstem "Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół."
    Podobnie jak Maria, nie mam z tym kłopotu. Zbyt potężna armia ludzi dobrej woli, zbyt wielu świętych jest jego częścią by jeden czy drugi zbłąkany (słaby, zaprzedany złu) człowiek miał wpływ na całość. Ten gmach stoi na skale.
  • edytowano January 2019
    Maria napisal(a):
    Z tym nie mam.
    Chętnie bym ponownie przytoczyła stosowny tekst o. Salija, ale mi się gdzieś zaplątał. Może ktoś odnajdzie?

    Był na ten temat niezwykle splątanej i trudnej historii Kościoła, pamiętam komentarz (chyba Christopha?), że tekst "krzepiący" i niedawno chciałam go odgrzebać dla siostry. I nie znalazłam.
    Nie kojarzę tego konkretnie tekstu, ale może znajdzie Koleżanka na mateusz.pl:
    http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/
    http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/
    http://mateusz.pl/ksiazki/js-pww/
    http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/

    los napisal(a):
    Ja mam problem z tekstem "Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół."
    Zechciałby Kolega rozwinąć?
  • Empiria nie wspiera wiary.
  • los napisal(a):
    Empiria nie wspiera wiary.
    To normalne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.