Skip to content

CBOS uratował życie Ludwikowi Dornowi

13»

Komentarz

  • KAnia napisal(a):
    Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Ignac na prezydenta!
    +1000
    + 100 000 głosiów
    Ignac - do dzieła!

    Wszystko pięknie, serio to rozważałem, nuale po prostu tak wyjszło że nie mam wolnych śrzodków, żeby na ileś miesięcy rzucić robotę i przepalać gotowiznę w setkach tysięcy sztuk.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Okoliczność, że codzienna msza nie pomaga, zdumiewa i przyczynia się do mojej postępującej ateizacji
    Judasz Iskariota byl na mszy u samego Jezusa Chrystusa i nie pomoglo.
  • Okoliczności są ważne ale decyduje wewnętrzne nastawienie i osobisty wybór.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Ignac na prezydenta!
    +1000
    + 100 000 głosiów
    Ignac - do dzieła!
    Wszystko pięknie, serio to rozważałem, nuale po prostu tak wyjszło że nie mam wolnych śrzodków, żeby na ileś miesięcy rzucić robotę i przepalać gotowiznę w setkach tysięcy sztuk.

    Jakiś Mr.Gnycha potrzebny subito, który wymyśli i uruchomi odkurzacz finansowy (mogą być śniadanka i obiadki byznesowe, może być patronite), który elegancko zassie środki na projekt 'Nasz Prezydent'.
  • Mania napisal(a):
    los napisal(a):
    Od razu ateizacja... Ale istotnie jest jeden passus w Credzie Nicejskim z którym mam narastające kłopoty.
    Też mam z tym kłopot. Tyle, że "odpuszczanie" to nie to samo co pragnienie ziemskiej sprawiedliwości - tak sobie to tłumaczę.
    to jest odpuszczenie win(y),a nie kar(y)
  • http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/sondaz-ibris-dla-onetu-pis-362-proc-po-ko-296-proc-w-wyborach-do-pe/

    W wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 36,2 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska – 29,6 proc. głosów – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Trzecie miejsce zajęłaby nowa formacja Roberta Biedronia – 6,4 proc. głosów.
  • Formacja Biedronia nie została jeszcze poczęta, a już się ją karmi kaszką z mlekiem i zmienia pieluchy. Nawet płeć i orientacja tego nieistniejącego stworu nie jest znana publice.

    Sondaże ich mać.
  • Był pewien kandydat we Słupsku
    Z wyrytym bukietem na dupsku
    Kształt jego - olśniewał!
    Barw dobór- zdumiewał!
    Lecz zapach, niestety, był nie ten...
  • po co sie karmi Biedronia, skoro PO dobrze żre?
  • uhrr napisal(a):
    po co sie karmi Biedronia, skoro PO dobrze żre?
    Może to "nasz" kret?
  • Samo pelo PiSu nie zatrzyma. Biedroń ma zagospodarować niezdecydowanych.
  • Biedroń to taka pseudokonkurencja a la Palikot, Petru, Kukiz. Tworzenie fałszywej alternatywy
  • Trochę inna skala
  • Kukiz?
    Prze Cie on nasz
  • ONI uważają że nasz. My uważamy że ICH.
  • Nie należy słuchać opinii tylko rozpoznawać drzewo po owocach. Ich.
  • edytowano February 2019
    Obecnie w Polsce istnieją tylko dwie liczące się partie - obie wodzowskie: PO i PiS. Obie przeżywają kryzys przywództwa.
    Przywódca PO Tusk otrzymał w nagrodę za pacyfikację narodu polskiego wysokie stanowisko w Brukseli w celu dokonania takiej samej pacyfikacji na większą skalę w całej "nowej UE". Okazało się że radość demoliberałów z pacyfikacji była przedwczesna bo była to tylko chwilowa demobilizacja i sprytne oszustwo, które wyborcy dostrzegli z dużym opóźnieniem ale masowo i zdecydowanie. Tusk zostawił PO w marnym stanie i postawił na czele rządu żenującą Kopacz, a na czele partii poniżonego i złamanego przez siebie Scheta zapewne jako wyście awaryjne na wypadek konieczności powrotu do Polski. Po załamaniu PO, osłabieniu swoich protektorów w UE i nadwyrężeniu własnego wizerunku namiestnika Mitteleuropy próbuje scenariusz powrotu zrealizować. Samo PO jest tak skompromitowane, słabe i skłócone że mimo wsparcia szemranego biznesu postkomunistycznego i postprywatyzacyjnego, mediów i pasożytniczych tak zwanych elit oraz zagranicy nie ma szans na samodzielne zwycięstwo. Dlatego poszukuje kolejnych sojuszników tworząc jakieś hybrydy, pseudopartie z grubą nicią szytymi legendami postępu, liberalizmu, demokracji, świeżości, swobody obyczajowej i co tam jeszcze. W zasadzie nie PO je tworzy tylko jej założyciele i mocodawcy ze WSi i zagranicy. To niezbyt odkrywcze metody ale wciąż stosunkowo skuteczne. Wystarczają przynajmniej do zablokowania PiSowi większości konstytucyjnej, ochrony szemranego biznesu i blokowania szybkiego awansu Polski na arenie międzynarodowej.
    Przywódca PiS postarzał się i stracił energię i wyczucie społeczne. Nadal jest dość sprawny w taktycznych rozgrywkach gabinetowych i trzymaniu swojej starej gwardii za pysk. Zaplanował sukcesję, stawiając na dość śliskiego młodzieńca z trzeciego szeregu polityki z nadzieją na jego wybitne kwalifikacje i kontakty biznesowe. Nie zna się na tym i postawił źle. Istnieją poważne wątpliwości nie tylko co do kwalifikacji ale też lojalności, przyzwoitości i charakteru wpychanego na rympał następcy. Do tego powaliła się nieco narracja skromnego ascety jako przywódcy nieskazitelnej, bezinteresownej i fachowej drużyny. To nie jest coś przesądzającego bo nie ma wyboru, znaczy jest jeden i tak fatalny że PiSowi znacznie więcej ujdzie. Gorsze jest to że aktyw PiS, jak to w partii wodzowskiej, jest pozbawiony inicjatywy, odwagi i pomysłów. W zasadzie dla kontynuacji władzy przez ten obóz brakuje chyba tylko powielenia pomysłu PO na kreację sojuszników. Trzeba by utworzyć jakiś ruch prawicowy sztucznie odróżniający się od PiS i zagospodarowujący jakieś obrzeża aby urwać kilka procent lub przejąc Kukiza. Sam PiS tego nie zrobi bo wódz i delfin to centraliści uznający tylko władzę absolutną. Trzeba obserwować czy cisi mocodawcy lub choćby wspólnicy reprezentowani tu przez pana Danielsa i panią Mossbacher coś skonstruują. Mam jednak obawy że to wciąż nie ta klasa co wsioki. Może jednak ich centrale zauważą zagrożenie i wkroczą bardziej energicznie przejmując sterowanie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.