Skip to content

Dupskiem do WIOSNY!

24

Komentarz

  • No jak w Die Welt dzisiaj artykuł założycielski Wiosny to chyba wiadomo skąd kasa.

    https://www.welt.de/politik/ausland/article188138507/Polen-Robert-Biedron-die-neue-Hoffnung-der-Opposition.html
  • Jak długo utrzymały się komuchy? Pomyślcie tylko - 45 lat władzy absolutnej, PRL stworzyli od zera, wszystko było ich, potężne tajne służby, kilka milionów partyjniaków... W 20 lat po odstawieniu od moskiewskiego cycka rozsypało się wszystko w pył pod własnym ciężarem a przecież nikt ich nawet nie ugryzł.

    A co ma Biebroń? Tylko kasę z Berlina, nawet jednego czołgu.
  • edytowano February 2019
    los napisal(a):
    Wprowadzimy zasadę, że płaca minimalna będzie wynosiła 60 proc. średniej krajowej
    Mało. Ja bym dał 120%.
    Ale jak trzymać się procentów i podnosić minimalną do 60% automatycznie wzrasta płaca średnia.
    No to automatycznie płaca minimalna procentowo spada względem średniej.
    No to trzeba automatycznie podnieść tą minimalną do 60%.
    No to automatycznie średnia wzrasta.
    No to automatycznie płaca minimalna procentowo spada względem średniej.
    No to trzeba automatycznie podnieść tą minimalną do 60%.
    No to automatycznie średnia wzrasta.
    No to automatycznie płaca minimalna procentowo spada względem średniej.
    No to trzeba automatycznie podnieść tą minimalną do 60%.
    No to... i tak bez końca.

    Jest co robić.
  • Nie ma zmiłuj! Pedały wymyśliły, że będziemy wytwarzać elektryczność zapierdalając na rowerkach:
    image
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    los napisal(a):
    Wprowadzimy zasadę, że płaca minimalna będzie wynosiła 60 proc. średniej krajowej
    Mało. Ja bym dał 120%.
    Ale jak trzymać się procentów i podnosić minimalną do 60% automatycznie wzrasta płaca średnia.

    No właśnie to jest ciekawe... Jakie będą konsekwencje nałożenia na siebie warunku, że minimalna to 60% średniej oraz rozkładu płac w Polsce? Późno już, więc myślenie mi słabuje, ale nie zdziwiłbym się, gdyby wyszły ciekawe1 skutki jak np. spadek średniej i minimalnej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Skończy jak nowoczesny Rysiek, a nam da to premię od p. d’Hondta.
    Również martwiła mnie nieobsadzona rola Ryśka na nowy sezon serialu wyborczego.
    Teraz pozostaje trzymać kciuki za wynik 5% minus 1 głos.

    W międzyczasie dla rozrywki można oglądać licytację POKO i Biedroniów kto jest bardziej postępowy obyczajowo.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Nie ma zmiłuj! Pedały wymyśliły, że będziemy wytwarzać elektryczność zapierdalając na rowerkach:
    image
    Sadysta. Nie znalazłem w necie i nie wiem - na serio to czy jaja szyderców.
  • Pewno, że jaja. Tak głupi to nawet oni nie są.
  • Pomysł z płacą minimalną jest nie mniej absurdalny.
  • Czekamy teraz na ruch Bęgowskiego.
  • krzychol66 napisal(a):
    Pewno, że jaja. Tak głupi to nawet oni nie są.
    Nie jestem pawian. 2 razy więcy pedałów niż dziewcząt!
  • los napisal(a):
    Pomysł z płacą minimalną jest nie mniej absurdalny.
    +1
    :D
  • Mruk napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    Pewno, że jaja. Tak głupi to nawet oni nie są.
    Nie jestem pawian. 2 razy więcy pedałów niż dziewcząt!
    To nie są jaja to pawdziwy materiał
  • Ukradli mi pomysł, open space z wmontowanymi pedałsami do zasilania minilaptopików :(
  • Dyzio_znowu napisal(a):

    To nie są jaja to pawdziwy materiał
    A skąd to wziąłeś?
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Mruk napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    Pewno, że jaja. Tak głupi to nawet oni nie są.
    Nie jestem pawian. 2 razy więcy pedałów niż dziewcząt!
    To nie są jaja to pawdziwy materiał
    400W jest w stanie wycisnąć z rowerka zawodowy kolarz światowej klasy na wyścigu. Przeciętny człowiek jak wyciśnie 100W to będzie wszystko. 200000*100W = 20MW. 1/18 jednego bloku z Bełchatowa.
    Niech któryś mądrala najpierw spróbuje obejrzeć telewizor zasilony własnymi mięśniami, potem takie obrazki wkleja ;)
    Poza tym - ludzie są z natury rzeczy leniwi. Jakby zobaczyli, że im Wiosna Ludów proponuje pracę w kieracie, to by z wielkim krzykiem uciekli.

  • krzychol66 napisal(a):
    Jakby zobaczyli, że im Wiosna Ludów proponuje pracę w kieracie, to by z wielkim krzykiem uciekli.

    W tym jest szansa Biebronia. Ludzie nic nie widzą.

  • "– Do 2035 roku zamkniemy wszystkie kopalnie węgla i będziemy mieli najczystsze powietrze w tej części Europy. Stworzymy także sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników oraz pracowników elektrowni. – powiedział w niedzielę Biedroń."

    a grafikę zamieścili na twitterze entyzjaści Biedronia
  • A poza tym - Biebroń jako pedał nie wie, czy te panienki są odnawialne. Przynajmniej jako źródła energii.
  • Kuba_ napisal(a):
    Ukradli mi pomysł, open space z wmontowanymi pedałsami do zasilania minilaptopików
    Nie Ci, nie Ci.
    To chiba stąd, jeśli moja osoba dobrze pamięta:

  • Ło, na trailerze nawet da się załważyć.
  • A ciekawym też czy Juras poprze Wiosnę.
  • "Wiosna" na wybory jesienią???
    A co z latem i zimą?

    (między 12.X a 12.XI)
  • edytowano February 2019
    romeck napisal(a):
    "Wiosna" na wybory jesienią???
    A co z latem i zimą?

    (między 12.X a 12.XI)
    o, doczytałem, że podkładem muzycznym konwencji Biedronia był utwór - księdza! - "Wiosna" z "czterech Pór Roku">
    oni się co kwartał będą inaczej nazywali!

    =
    ps. a jutro w Wyborczej wywiad z księdzem Vivaldim.... :)
  • Wiosna to któraś że spółek ks. Stryczka
  • Właśnie zastanawiałem się, co oni na to.
  • Gdzieś mi się obiła o oczy taka "rozkmina", wg której ks. Stryczek został uderzony celowo, żeby miejsce dla brandingu zrobić...
  • Proroctwo Stonogi, że nas Kaczyński będzie tentego w tamto, bardziej niż nas Tusk tentego, najwyraźniej się wypełniło. Teraz starsi i mądrzejsi wystrugali fagota, żeby nas już oficjalnie tentego.
    Najwyraźniej mają taką 4-latkę: 2011 Palikot z diabolicznym orszakiem (Biedroń, Bęgowski, Kotliński), 2015 Kukiz ochrzczony na narodowco-wolnorynkowco, a teraz nowa wersja wszechpedalizmu.
  • image
    Ciekawe skąd się te wiosenne wiatry wezmą ;)
  • Grubo, znowuż sflustrowane trepy natchnieniem dla młodzieży!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.