Skip to content

Irański generał Kasem Sulejmani został zabity

2

Komentarz

  • A ja myślę, że wojny nie będzie. Trump jest na to za mądry.
  • No ale nie tylko on decyduje. Władze Iranu też coś tam mogą. Być może jednak tak naprawdę to ubicie tego generała wojnie zapobiega a nie ją wywołuje. Jeśli prawdą jest że montował tam w Iraku wojskowy zamach stanu to zapobiega.
  • O ile ten generał tam był, bo podobnież zidentyfikowany został po pierścionku.
  • DNA też pobrali ale wyniku jeszcze nie ma.
  • edytowano January 2020
    Czy Iran może zrobić cokolwiek USA?
  • edytowano January 2020
    No pewnie że może. Moze mordować Amerykanów i podburzac szyitow co zresztą robi intensywnie i za co generał został.odstrzelony.
  • A coś co przekroczy napięcie z czasów zimnej wojny? Nie znam się na militariach ponad poziom szczelania z kałacha, ale z poziomu laika wygląda mi to tak, że decyzja o wojnie należy wyłącznie do USA.
  • Kuba_ napisal(a):
    Czy Iran może zrobić cokolwiek USA?
    Kolonii nie naruszy ale w Metropolii mają pełne gacie. Dwie, trzy atomówki i Metropolii nie ma.
  • W sensie ze wszystkie iglo zniszczą?
  • właśnie doczytałem, że zlikwidowano Irańczyka w Iraku
    (w jakim celu się wałęsał po usańskim prawie-stanie?)
  • Wszak gdy wstąpił w progi moje, włos mu z głowy spaść nie może.
  • los napisal(a):
    Wszak gdy wstąpił w progi moje, włos mu z głowy spaść nie może.
    No nie wiem czy ta zasada rozciąga się na wojskowych wrogich mocarstw przy mokrej robocie.
  • Ale dalej stoi:

    „Mocium panie, z nami zgoda".
  • los napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Czy Iran może zrobić cokolwiek USA?
    Kolonii nie naruszy ale w Metropolii mają pełne gacie. Dwie, trzy atomówki i Metropolii nie ma.
    Ojtam, ojtam - naprawdę tego się obawiają?!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Wszak gdy wstąpił w progi moje, włos mu z głowy spaść nie może.
    No nie wiem czy ta zasada rozciąga się na wojskowych wrogich mocarstw przy mokrej robocie.
    Dotyczy ich w pierwszej kolejności. Być może dotyczy tylko ich.
  • Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Czy Iran może zrobić cokolwiek USA?
    Kolonii nie naruszy ale w Metropolii mają pełne gacie. Dwie, trzy atomówki i Metropolii nie ma.
    Ojtam, ojtam - naprawdę tego się obawiają?!

    Uważam, że na to liczą.
  • A co by im to dało?
  • los napisal(a):
    Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Czy Iran może zrobić cokolwiek USA?
    Kolonii nie naruszy ale w Metropolii mają pełne gacie. Dwie, trzy atomówki i Metropolii nie ma.
    Ojtam, ojtam - naprawdę tego się obawiają?!
    Uważam, że na to liczą.

    Ale kto na to, tj. na wojnę Iran-Izrael (to państwo jest Metropolią?), liczy bo się trochę pogubiłem?
  • A kto lubi okupantów?
  • edytowano January 2020
    USA na przykład niespecjalnie by się zmartwiły (oczywiście oficjalnie wyrażając oburzenie), a 3/4 świata chlałoby na umór z radości przez miesiąc.
  • Trochę mi ten klangor w mediach i socjalmediach przypomina rok 1991 i szczerą panikę, jaką w społeczeństwie wywołała Pustynna Burza. Pamiętam jak koledzy z internatu latali po piętrach o północku krzycząc "III wojna światowa!!!"

    :D

    PS. Oczywiście mogłam to źle odczytać i był to tylko pretekst, żeby wejść do pokoju Marzenki.
  • Myślę, że 3/4 świata niespecjalnie by się nie zmartwiło a USA chlałyby na umór z radości przez miesiąc. Żydowska okupacja Stanów jest straszna.
  • los napisal(a):
    Myślę, że 3/4 świata niespecjalnie by się nie zmartwiło a USA chlałyby na umór z radości przez miesiąc. Żydowska okupacja Stanów jest straszna.
    Może być!
  • Notto napisal(a):
    PS. Oczywiście mogłam to źle odczytać i był to tylko pretekst, żeby wejść do pokoju Marzenki.
    Myślę, że się nic nie zmieniło.
    Chcą wejść do pokoju Zahry.
  • edytowano January 2020
    peterman napisal(a):
    Jest i Fox w tomacie, jak podejrzewałem.

    https://foxmulder2.blogspot.com/2020/01/nie-pakaem-po-generale-sulejmanim.html?m=1
    Tekst o niemieckich UFO pod tym o generale jest katastrofalny ! Zebrane do kupy fajnie brzmiące pierdoły, powoływanie się na gości, którzy wiedzą coś od innych gości, channelingi, jedna wielka sieczka. W tym wpisie jest wszystko. Jak można tego Foxa traktować poważnie w jakimkolwiek temacie ?
  • Bo w innych mniej sobie jaja robi.
  • edytowano January 2020
    los napisal(a):
    Bo w innych mniej sobie jaja robi.
    No nie wiem, tu lecą wpisy ciurkiem (po pod tamtym linkiem były tylko komenty):

    https://foxmulder2.blogspot.com/
  • Metropolia ma nader sprawne systemy obrony plus kody do rakiet Iranu, więc to jest groźne ale trochę jakby mniej. Na razie skala reakcji mnie bardzo zastanawia, bo mało jest bicia w bębny, co może oznaczać dwie możliwości:
    - szykują coś grubszego,
    - rytuał, bo obecna ekipa go wystawiła,
    - trwa wewnętrzne przesilenie.
    Co do destabilizacji, to mamy wrzącą wodę i dołączmy kolejny palnik, czy coś to zmieni?
  • Wszelkie spekulacje na temat wewnętrznej sytuacji w Iranie, w kręgach władzy i nie tylko, są bezcelowe, bo na temat Iranu nie wiemy zupełnie nic, natomiast propagandy dociera do nas sporo. Teoria filtracji mówi, że jeśli stosunek szumu do sygnału przekracza 10/1, nie warto się wysilać, by próbować coś odczytać. Tu stosunek szumu do sygnału pewnie przekracza 10000/1.

    Racjonalniej spekulować o Hameryce. Jeśli ten zamach był zachowaniem racjonalnym, znaczy to, że nad Irakiem stracili kontrolę całkowicie, na swym terenie nie dokonuje się zamachów. Kilka lat temu tę kontrolę mieli pełną i nikt jej im nie wyrwał. Czyli Amerykanie ze swym preziem na czele są największymi palantami w historii ludzkości.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.