Skip to content

Dziś ważne wybory

2

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Nie nie koledzy, to nie może być aż tak proste. Ktoś w PO musi myśleć, inaczej to by już dawno się rozjechało. I ci ludzie myślący postawili na opcję - odmłodzenie i odmóżdżenie. To są marionetki, całkiem dobrze się do tego nadające, będą mało gadać i to tylko wyuczone kwestie. To kto w tej PO tak naprawdę rządzi ?
    Duphawdy, diagnozuję u Kolegi niedobór oxenstierniny.
  • Słabo zarządzana partia, przez profesjonalistów, od 30 lat w polityce, ma być teraz lepiej zarządzana przez troje cymbałów ? Taki dobry wynik osiągnęliśmy, że możemy teraz zrobić gorszy ? Nie ma takiej możliwości, ktoś będzie pociągał za sznurki i to na bieżąco, blisko. Bardzo szybko zobaczymy kto.
  • edytowano January 2020
    Jest teoria, przedstawiła ja bodajże Julia Pitera w chwili szczerości w jakimś wywiadzie (bodajże po wyborach europejskich), że projekt PO jest wygaszany.

    Trochę na to wygląda.
  • Pigwa napisal(a):
    Jest teoria, przedstawiła ja bodajże Julia Pitera w chwili szczerości w jakimś wywiadzie (bodajże po wyborach europejskich), że projekt PO jest wygaszany.

    Trochę na to wygląda.
    a, to może m.in. za to ją zawiesili (bez powiadomienia jej), co wyszło przy wyborach na prezesa partii
  • Ja bym wygasił. SLD (czy jak to się teraz zowie) ma większy potencjał do uwodzenia ludzi.
  • Za to i za inne rzeczy: ona ogólnie występowała ze stanowiska, że obecne władze partii niszczą PO itd., że wszystko wskazuje na to, że marka/projekt Platformy jest wygaszana itp. Widać było wielki resentyment, ale może mieć rację: PO jest skompromitowana i raczej nic tego nie odkręci. Opozycji bardziej opłaca się stworzyć coś innego, ale - tu spekuluję - Schetyna mógł stać na drodze tego planu, dlatego go usunięto.
  • los napisal(a):
    Ja bym wygasił. SLD (czy jak to się teraz zowie) ma większy potencjał do uwodzenia ludzi.
    Też tak myślę.
  • Hofman miał rację.
  • edytowano January 2020
    Czy da się wygasić partię, która rządzi w większości dużych miast Polski ? To trzeba połączyć z nowotworem i ciągnąć równolegle. Ale OK, to jest teza która wiele tłumaczy. Jest jednak jedną z możliwych.
  • Jedynym kto pociąga za sznurki jest Oxenstierna.
  • Pewnie łatwo się nie da, ale jestem pewna, że to jest rozważane.
  • JORGE napisal(a):
    Słabo zarządzana partia, przez profesjonalistów, od 30 lat w polityce, ma być teraz lepiej zarządzana przez troje cymbałów ? Taki dobry wynik osiągnęliśmy, że możemy teraz zrobić gorszy ? Nie ma takiej możliwości, ktoś będzie pociągał za sznurki i to na bieżąco, blisko. Bardzo szybko zobaczymy kto.
    Zapomniałeś już kogo Donek postawił na czele po swoim odejściu?
  • qiz napisal(a):
    Zapomniałeś już kogo Donek postawił na czele po swoim odejściu?
    Czym przekreślił PO szanse na dobry wynik w wyborach 2015 i mocno utrudnił Schetynie odbudowę partii. Teraz ruch jest faktycznie podobny, ale dotyczący już bezpośrednio partii, nie rządu. Cóż, wszystko się chyba składa, dobijamy PO. To by też tłumaczyło zadziwiająco łatwe poddanie się Schetyny. Na tych 3 idiotów spadnie "wina".

  • Pigwa napisal(a):
    los napisal(a):
    Ja bym wygasił. SLD (czy jak to się teraz zowie) ma większy potencjał do uwodzenia ludzi.
    Też tak myślę.
    Czerwoni będą mieli jedną przewagę nad złodziejami. Teraz jak złodzieje deklarują: będziemy robić to i tamto, to zawsze jest na podorędziu odpeć:
    - Taa, będziecie, jasne.

    A czerwoni mogą obiecywać.

    Z drugiej strony jest jednak jakiś resentyment do komunistów części społeczeństwa, ale z trzeciej Kwach jednak wygrał.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jedynym kto pociąga za sznurki jest Oxenstierna.
    Noo, jednak wydaje się, że to nie pan hrabia wymyślił Ryżarta, Hujownię, Ciasteczkowego.
  • trep napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jedynym kto pociąga za sznurki jest Oxenstierna.
    Noo, jednak wydaje się, że to nie pan hrabia wymyślił Ryżarta, Hujownię, Ciasteczkowego.
    Nie mogę nie zgodzić się. Wszelako, wszystkie te przykłady dowodzą trafności jego maxymy.

  • Ciasteczkowego nakręcił Petelicki ale niedane mu było doczekać realizacji projektu, Brzeszczota promuje Kobosko a za nim jest Atlantic Council.
  • Znaczysie odejście z Atlantic Council było jeno taktyczne?
  • A jest choć jedna znacząca firma, którą można opuścić?
  • A ja się na tym nie znam, sorry. Domniemywam, że miałam rację ;)

    W każdym bąć razie wszystko zmierza ku temu, że będę musiała iść i głosiować na pą prezidenta jusz w I turze. A tak se chciałam zademonstrować, cholera jasna, itd...
  • Przypomnę tylko, że PO to partia, która miała ukraść sprzeciw i modernizację kraju. Jak się wywiązywała to była, jak przestała to przestała.
  • Zażondywam opświecenia gdyż nic nie rozumie.

    Pierwszy raz słyszę nazwisko Kobosko i nazwę Atlantic Council. Weszłem w google i wpisałem oba i mi wyszło, jak to Kobosko w imieniu AC zachwala, że Amerykanie będą mieli w Polsce swoje bazy.

    A doradcą Hujowni jest generał ze Złotego Funduszu, który bazom amerykańskim i wojskom po prawej od Vistuli mówi HNET.

    To jakaś podwójna gra?
  • Amerykański establiszment, z tego mnie zażydzonego (zupełnie niezażydzonego nie ma). Różne miewają poglądy, jak to arystokracja.
  • Pigwa napisal(a):
    Jest teoria, przedstawiła ja bodajże Julia Pitera w chwili szczerości w jakimś wywiadzie (bodajże po wyborach europejskich), że projekt PO jest wygaszany.

    Trochę na to wygląda.
    Tylko czy najwierniejszy, wcale niemały erektorat pozwoli na wygaszenie?
    Ostatnie lata pokazują, że to jest grupa ludzi gotowa popierać cokolwiek i kogokolwiek, byle pod tym szyldem.
    Nie ma drugiej partii z taką, ekhmm, rzeszą wyznawców.
  • UD+KLD->UW->UW+PO tak więc takie 'zmiany' już były testowane.
  • loslos
    edytowano January 2020
    natenczas napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Jest teoria, przedstawiła ja bodajże Julia Pitera w chwili szczerości w jakimś wywiadzie (bodajże po wyborach europejskich), że projekt PO jest wygaszany.

    Trochę na to wygląda.
    Tylko czy najwierniejszy, wcale niemały erektorat pozwoli na wygaszenie?
    Będzie głosować na SLD, to się chyba teraz inaczej nazywa.

    SLD ma spójniejszy przekaz:

    1. Antypisim łączy się praktycznie zawsze z wrogością do chrześcijaństwa a PO sobie robiła rekolekcje i domowe ołtarzyki a niektórzy biskupi wręcz uwielbiali się z nimi niuniać. Leming przełknie ale lepiej go do tego zmuszać.

    2. PO deklarowała troskę o budżet, krytykowali 500+ i wcześniejsze emerytury, więc muszą w obietnicach być powściągliwi. SLD nie ma tych ograniczeń, mogą każdemu obiecać Wawel i kolumnę Zygmunta.
  • Były zmiany, przepływy, nawet rebrandingi, ale obecna sytuacja wygląda trochę precedensowo. Takiego przywiązania do logo chyba nie było. Powiedziane/obiecane może być cokolwiek i przez kogokolwiek, byleby w tle widać było uśmiechnięty kontur Polski.
    Może to błędna ocena, ale to nie ułatwia wygaszania i budowy Nowej Siły.

    Czego w sumie sobie i wszystkim życzę (tzn. niech żyje 100 lat albo 200 partia wariatów warta 20%).
  • lepiej 10%
  • natenczas napisal(a):
    Były zmiany, przepływy, nawet rebrandingi, ale obecna sytuacja wygląda trochę precedensowo. Takiego przywiązania do logo chyba nie było. Powiedziane/obiecane może być cokolwiek i przez kogokolwiek, byleby w tle widać było uśmiechnięty kontur Polski.
    Może to błędna ocena, ale to nie ułatwia wygaszania i budowy Nowej Siły.

    Czego w sumie sobie i wszystkim życzę (tzn. niech żyje 100 lat albo 200 partia wariatów warta 20%).
    Popieram, popieram, zwłaszcza że bałdzo pasuje to do koncepcji FE "PO", jak również do mądrości szfeckiego kanclerza i nauk braciszka Wilhelma z brzytwą.

    Ale obstawiam raczej coś w zakresie 5-10%. Niestety.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.