Skip to content

Nasz nowy prezydent?

edytowano March 2020 w Forum ogólne
Łukasz Szumowski
Następna kadencja.
Uważam że lepszego na horyzoncie nie widać.

image

*
"Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

«134

Komentarz

  • Jak dożyjemy?
  • Jestem za.
  • Też mi taka myśl przemknęła przez głowę.
  • Na dzień dzisiejszy wygrałby w cuglach, w I turze.
    Natomiast niestety najnowsze sądaże pokazują że Kidawa pikuje a na czoło peletonu (czyli na II miejsce) wysuwa się K-K.
  • Wygląda na rozsądnego człowieka ,naprawdę myślicie że chciałby?
  • Widzę, że nie tylko mnie to przyszło ostatnio do głowy.
  • Kilka uwag do szczytnego pomysłu:
    1. Prawo Parkinsona: każdy wspina się na swój szczebel niekompetencji, a pracują ci, którzy tego szczebla jeszcze nie osiągnęli. Pan Szumowski jest obecnie na szczycie "piramidy kompetencyjnej" w dziedzinie, w której jest fachowcem. I ciągle pracuje. Szkoda by było odsyłać go tam, gdzie jest laikiem.
    2. Jak takie pomysły staną się głośniejsze, to M.M. go zetnie po samych butach. Szkoda by było...
  • loslos
    edytowano March 2020
    Ech, wy podskakiwacze sekundowi... Reakcja na impuls jest przecież zwierzęca, przecież człowiek wzorem aniołów ma w świadomości wieczność przed i wieczność po. Św. Tomasza z Akwinu nie czytali cyco?
  • @krzychol66 w pełni popieram obydwa punkty, może z drobną poprawka do 1. Zasada Petera. ;)
  • Może i w tej?

  • Prezydent nie pracuje sam. Nie musi znać się na wszystkim. Powinien mieć najlepszych doradców w każdej dziedzinie.
    Jeśli ktoś go namówi na kandydowanie, ja zagłosuję na niego.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jeszcze zobaczymy, jak się to wszystko skończy. Nie chwal dnia przed zachodem słońca - mówi porzekadło, i nie piszę tu o p. Szumowskim, bo porządny z niego gość, lecz o odbiorze sytuancji przez lud.
  • Kodziarze dziś protestowali znowu pod Pałacem pomimo zakazów. Podejrzewam że gdyby w Pałacu był Szumowski zachowywaliby się tak samo. Wydaje się że to obłęd. Nienawiść jest u nich silniejsza od strachu przed śmiercią. Druga hipoteza jest taka że oni są już ludźmi Zachodu. Nie wierzą w śmierć, nie przyjmują jej do wiadomości albo uważają że zdarza się tylko wrogom i pechowcom.
  • Na mnie zrobiło wrażenie, że jako młody człowiek pracował w Kalkucie w hospicjum św. matki Teresy.
    W porównaniu z informacją, że jacyś studenci medycyny odmówili praktyk w szpitalu z obawy przed koronawirusem, mogę powiedzieć - oto człowiek godny naśladowania.

    Niech nie zostaje prezydentem. Niech będzie ministrem zdrowia przez najbliższe 10 lat.
  • edytowano March 2020
    Ciekaw jestem, kiedy p. minister zacznie być hejtowany jako nie-dość-prawicowy, pamiętam jak onegdaj Andrzej Duda był bardzo chwalony za złapanie Hostii..

  • Zapewne już jest, ale staram się nie czytać komentów pod wiadomościami.
  • Znajomi KOdziarze są w ciężkim szoku, że taki dobry lekarz, a w rządzie PiS! Ja im tłumaczę, że do rządu PiS idą mądrzy i przyzwoici ludzie, bo do rządu PO poszły już kanalie, więc jest miejsce.
  • edytowano March 2020
    Prezydent ? Powinien być przygotowany do prowadzenia (wspólnie z rządem) polityki międzynarodowej. Mieć swego rodzaju blichtr i rozeznanie geopolityczne. Poruszać się między możnymi tego świata, znać protokół, jkod polityki zagranicznej. Znać języki. Dobrze się prezentować, mieć takt i wyczucie, posiadać atrakcyjną małżonkę. I tam takie.

    Najpierw proponuję zobaczyć jakie ma uprawnienia prezydent w Polsce i do tego dobrać profil potencjalnego kandydata. Bo bardzo łatwo wsadzić kogoś w nieswoje buty. Naprawdę źle życzycie Szumowskiemu ?
  • JORGE ok
    W sumie racja
  • Nadałby się na MON albo przynajmniej Sztab Generalny. Ma talent, odwagę i wolę. Reszta, czyli wiedza wojskowa to ozdobniki. Da się uzupełnić. Z pewnością to łatwiejsze niż medycyna.
  • Nic w pobliżu Dudy!
  • Jorge ma rację, ale z drugiej strony w Polsce prezydent to także taka trochę "ojcowska" figura, ludzie też chcą, żeby trochę był, a trochę nie był politykiem. W tym sensie prof. Szumowskii spełnia oczekiwania, i pewnie też dlatego pojawiły się takie głosy (bo forum nie jest odosobnione).

    Ale 5 lat to za dużo, żeby wysuwać jakąkolwiek kandydaturę. Za kilka lat będziemy żyli zupełnie czymś innym.
  • edytowano March 2020
    Jak juz ponaprawia co sie da w MZ to za Gowina go. Wszelkie kwalifikacje posiada.
  • Trza by z 50 % na PiS sam w wyborach mieć aby Gowina wyautować.
  • Luuuuuuuuuuuuuuuuuuudzie!
    Dajcie spokój!
    Wreszcie nam się trafił prawdziwy fachowiec na najtrudniejszym odcinku i natychmiast chcecie go wszędzie.
    Oby wytrwał w MZ. Niech Pan Bóg nad nim czuwa i wspiera go tam, gdzie jest.
    Niech mu kłód pod nogi nie rzucają. Zwłaszcza swoi.
    Ejmen
  • I niech mu zdrowie dopisuje i siły. +++
  • Ważniejsze jest to, że przed ministrowaniem (pamiętajcie, że był wickiem nauki u Gowęę!) był zaangażowany w firmę założoną przez brata. Jako że młodszy opchnął swoje udziały, a firma do niedawna jakoś sobie radziła na giełdzie, to mam nadzieję, że i starszy z braci coś na tym zarobił. Jeśli tak- to z dużym prawdopodobieństwem jest niezależny finansowo i nie wejdzie w buty typowego politycznego pieczeniarza.
  • Hohoho! Brat naszego ministra to nie byle kto w świecie nauki. Szkoda takich umysłów do polityki. Więcej dobrego zdziałają w swoich specjalnościach.

    "Marcin Szumowski jest z wykształcenia fizykiem atmosfery. Jako młody naukowiec prowadził w USA badania dotyczące metod i symulacji związanych z zachmurzeniami w obszarach przybrzeżnych. Jego badania były opłacane przez amerykańskie ministerstwo obrony."
  • Mania napisal(a):
    Hohoho! Brat naszego ministra to nie byle kto w świecie nauki. Szkoda takich umysłów do polityki. Więcej dobrego zdziałają w swoich specjalnościach.

    "Marcin Szumowski jest z wykształcenia fizykiem atmosfery. Jako młody naukowiec prowadził w USA badania dotyczące metod i symulacji związanych z zachmurzeniami w obszarach przybrzeżnych. Jego badania były opłacane przez amerykańskie ministerstwo obrony."
    Kasę zrobił na firmie informatycznej obsługującej EKG, biznes z bratem. W świecie nauki nie jest żadną postacią. To jest high-tech biznes.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.