Skip to content

Ameryka w ogniu - maj 2020

1404143454650

Komentarz

  • Świąteczny obiad w tym roku 7% droższy niż w ubiegłym, ale można się spotkać z opiniami że najdroższy w historii.

    image
  • Dzisiaj trzech Południowców z Georgii uznanych za winnych kilku morderstw jednego Muzina (nie pytajcie - Ameryka to stan umysłu). Tchórzliwi 'konserwatyści' pewnie będą klaskać. Sprawa nie jest super oczywista, ale faceci dostaną długie wyroki, nawet może dożywocia. W lutym kolejne dożywocia dorzuci im pewnie sąd federalny i zamkną ich wszystkich w SuperMaxie obok Erica Rudolpha, bombardiera z Atlanty.

    A tymczasem parę dni temu oszalały murzyński rasista zmasakrował SUVem katolicką paradę w Waukesha niedaleko Kenoshy (na razie 6 ofiar śmiertelnych, ponad 60 rannych). Chciał prawdopodobnie "pomścić" degeneratów zabitych przez Kyle'a Rittenhouse'a. Media gównego nurtu usilnie próbują zamieść sprawę pod dywan, włącznie z retoryką identyczną jak po islamskich zamachach w Europie.
  • Interesujące sprawozdanie ze stanu zdrowia naszego Umniowanego Sojusznika:

    https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/11/scary-future-american-right-national-conservatism-conference/620746/

    Z jednej strony, no, miło się czyta że są tamże jacyś ludzie, którzy nawet przytomnie mówią i myślą na człowieczy wzór. Z drugiej, pytanie o pytania zastępcze. Zawsze jak poruszam, że np. nie podoba mi się robienie młodziankom wody z muzgó w postaci pedalskich Teletubisiów, to mi tłumaczą że jestem debil. Niby to racja, ale z trzeciej strony jakoś takoś uwiera mnie ono robienie wody ze wzmiankowanego podrobu.

  • edytowano November 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Interesujące sprawozdanie ze stanu zdrowia naszego Umniowanego Sojusznika:

    https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/11/scary-future-american-right-national-conservatism-conference/620746/

    Z jednej strony, no, miło się czyta że są tamże jacyś ludzie, którzy nawet przytomnie mówią i myślą na człowieczy wzór. Z drugiej, pytanie o pytania zastępcze. Zawsze jak poruszam, że np. nie podoba mi się robienie młodziankom wody z muzgó w postaci pedalskich Teletubisiów, to mi tłumaczą że jestem debil. Niby to racja, ale z trzeciej strony jakoś takoś uwiera mnie ono robienie wody ze wzmiankowanego podrobu.

    Ze Atlantik to esensja ameryckich Człowieków Rozumnych, z pełnoobjawowym roszczeniem wyższościowym, tak że.
  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Interesujące sprawozdanie ze stanu zdrowia naszego Umniowanego Sojusznika:

    https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/11/scary-future-american-right-national-conservatism-conference/620746/

    Z jednej strony, no, miło się czyta że są tamże jacyś ludzie, którzy nawet przytomnie mówią i myślą na człowieczy wzór. Z drugiej, pytanie o pytania zastępcze. Zawsze jak poruszam, że np. nie podoba mi się robienie młodziankom wody z muzgó w postaci pedalskich Teletubisiów, to mi tłumaczą że jestem debil. Niby to racja, ale z trzeciej strony jakoś takoś uwiera mnie ono robienie wody ze wzmiankowanego podrobu.

    Ze Atlantik to esensja ameryckich Człowieków Rozumnych, z pełnoobjawowym roszczeniem wyższościowym, tak że.
    To każdy wie. Ale atlantycki reporter zrobił ciekawą kamerę wśród zwierząt.
  • To zupełnie jak tow. Gdula Młodszy pod Warszawo, ale Partia Mać raportu nie doceniła.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    To każdy wie. Ale atlantycki reporter zrobił ciekawą kamerę wśród zwierząt.
    Można docenić, że dochował dystynkcji w rozumowaniu a nie walił cepem. Czyli taka subtelna różnica jak między twórczością z "Polityki" i tą z "GazWyb".

  • Na Południu USA bez zmian, w tym przypadku w Georgii biali trampiści usuwają czarnych z komisji wyborczych. https://www.reuters.com/world/us/georgia-republicans-purge-black-democrats-county-election-boards-2021-12-09/
  • ograniczają ryzyko fałszerstw ;)
  • edytowano December 2021
    Noc już zapadła, pies zawył w budzie,
    Księżyc na niebie wstał blady,
    Więc posłuchajcie kochane ludzie,
    Tej to lewackiej ballady…


    Raz w Ameryce, w mieście Chicago,
    Jest to opowieść prawdziwa:
    Żył sobie Murzyn, przebrzydły faggot
    któren się Smollett nazywał.


    CHICAGO (AP) - Wyrok skazujący Jussiego Smolletta za okłamywanie policji w sprawie rasistowskiego, homofobicznego ataku zapadł prawie trzy lata po tym, jak jego raport o przerażającej zbrodni nienawiści szybko stał się częścią spolaryzowanego krajobrazu politycznego, z ludźmi - w tym prezydentem Stanów Zjednoczonych - ważącymi się na całym świecie.

    Prokurator powiedział, że czwartkowy werdykt był "odbijającym się echem przesłaniem ławy przysięgłych, że pan Smollett zrobił dokładnie to, co powiedzieliśmy, że zrobił" - zwerbował dwóch braci do sfingowania ataku, aby mógł być nagrany przez kamerę monitoringu i umieszczony na mediach społecznościowych dla rozgłosu.


    Bracia zeznali, że były aktor "Imperium" zapłacił im 3,500 dolarów za fałszywkę i dał im teksty do wykrzyczenia, w tym o "kraju MAGA", co było oczywistym nawiązaniem do ówczesnego sloganu prezydenta Donalda Trumpa "Make America Great Again".

    Raport ten trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie i wywołał masową obławę w Chicago, w którą włączyło się około dwóch tuzinów policji. Przyciągnęło to również krytykę ze strony Trumpa, który nazwał postępowanie departamentu policji w tej sprawie "absolutnym wstydem dla naszego kraju".

    "Nie tylko pan Smollett okłamał policję i siał spustoszenie tutaj w mieście przez wiele tygodni bez żadnego powodu, ale potem spotęgował problem, kłamiąc pod przysięgą przed ławą przysięgłych" - powiedział specjalny prokurator Dan Webb po czwartkowym werdykcie.

    Smollett, który jest czarnoskóry i jest gejem, utrzymywał przez całą prawie trzyletnią batalię prawną, że został zaatakowany w centrum Chicago w styczniu 2019 roku przez ludzi, którzy wykrzykiwali rasistowskie i antygejowskie obelgi i założyli mu pętlę na szyję.

    Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) https://toronto.citynews.ca/2021/12/10/jussie-smollett-guilty-verdict-latest-in-polarizing-case/

    --------------------------


    Śmietanka liberalnego społeczeństwa, w tym sam prezydent Joe Biden, zostali wyśmiani z powodu starych tweetów popierających Jussie Smolletta w następstwie jego skazania.

    Prezydent Biden, wiceprezydent Kamala Harris i szereg innych liberalnych celebrytów stają w obliczu pytań dotyczących ich tweetów, popierających Smolletta w tym samym dniu, co rzekomy atak ze stycznia 2019 roku, który został skazany za sfingowanie w czwartek.

    Odnosząc się do Jussiego Smolleta, prezydent Joe Biden, wówczas nadzieja prezydencka, zatweetował krótko po incydencie w 2019 roku: To, co stało się dzisiaj z @Jussie Smollet, nigdy nie może być tolerowane w tym kraju. Musimy wstać i żądać, abyśmy nie dawali już tej nienawiści bezpiecznej przystani; że homofobia i rasizm nie mają miejsca na naszych ulicach ani w naszych sercach. Jesteśmy z Tobą, Jessie".

    Tymczasem wiceprezydent Kamala Harris - która była wtedy senatorem Kalifornii i kandydatką na prezydenta - podzieliła się swoim własnym symetrycznym tweetem tego samego dnia.

    Napisała: "@jussiesmollett jest jedną z najmilszych, najdelikatniejszych istot ludzkich, jakie znam. Modlę się o jego szybki powrót do zdrowia. To była próba współczesnego linczu. Nikt nie powinien musieć obawiać się o swoje życie z powodu swojej seksualności lub koloru skóry. Musimy stawić czoła tej nienawiści".



    Ich kompromitujące tweety nadal znajdują się na ich kontach i przyciągnęły mnóstwo prześmiewczych komentarzy w czwartek w związku z wyrokiem skazującym Smolletta.

    Donald Trump Jr również włączył się do akcji, dzieląc się kolażem pro-jussie'owych tweetów wysłanych przez czołowych liberałów, w tym listów Bidena i Harrisa.

    Swój post opatrzył podpisem: '#JusticeForJussie we got him guys we got the guy that did this heinous act. #juicy'.

    Ponad na Twitterze, Don Jr odpowiedział na inny stary tweet od działacza na rzecz praw obywatelskich, wielebnego Ala Sharptona, mówiąc, że "winni muszą stawić czoła maksimum".

    Syn byłego prezydenta dodał: "Jestem z tobą Al, myślę, że cała Ameryka jest z tobą w tej sprawie. Winni muszą zmierzyć się z maksimum".

    Donald Trump podzielił się wieloma starymi tweetami popierającymi Jussie w następstwie sfingowanego ataku i dodał swój własny sarkastyczny komentarz:

    image

    Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa) https://www.dailymail.co.uk/news/article-10289921/How-Jussie-Smolletts-lies-impacted-America.html?ito=social-twitter_dailymailus

    👣

    🐾
    🐾

  • Niby prawda wyszła na jaw ale kto ma milion dolarów w bagażniku samochodu? Bidet i Kamala.
  • Pierwsza próba rewolucji. W styczniu 2019 się nie udało, ale wyszło latem 2020.
  • edytowano December 2021
    trep napisal(a):
    Niby prawda wyszła na jaw ale kto ma milion dolarów w bagażniku samochodu? Bidet i Kamala.
    Własnie, dla lewactwa to oczywisty mesydż: oszustwo się opłaca, bo ten wyrok to w kontekście wyborów musztarda po obiedzie. Jak to szło? Kłamcie, kłamcie - zawsze coś się przyczepi.
  • edytowano December 2021
    To jest mesydż trumpistów do trumpistów, skończy się jak szturmem na Capitol, a potem będzie wylewanie łez że wyroki więzienia itd. Mam na myśli moją wrzutkę.
  • MarianoX napisal(a):
    trep napisal(a):
    Niby prawda wyszła na jaw ale kto ma milion dolarów w bagażniku samochodu? Bidet i Kamala.
    Własnie, dla lewactwa to oczywisty mesydż: oszustwo się opłaca, bo ten wyrok to w kontekście wyborów musztarda po obiedzie. Jak to szło? Kłamcie, kłamcie - zawsze coś się przyczepi.
    Karaluchy z BLM na razie się przyczaiły, ale w 2024 znowu zostaną przyzwane do boju. Może nawet jeszcze w 2022, jeśli bideciarni zrobi się naprawdę gorąco pod rzyciami.

    Republikańskie prawybory, na wszystkich szczeblach władzy - tutaj zdecyduje się WSZYSTKO.
  • Moje OZI z USA:

    "To już drugi sążnisty artykuł w ostatnich miesiącach, opisujący co tak naprawdę wydarzyło się 6 stycznia 2021, dlaczego do tego doszło i dlaczego w nadchodzącej przyszłości Małpa-z-brzytwą będzie dużo lepiej przygotowana. Nie robiłbym sobie nadziei na 2022. Do jesieni prawnicy Złotego dalej będą przeciągać absurdalnymi wnioskami przed sądami prace komisji Kongresu dotyczące 6 stycznia, udziału w nim dygnitarzy Trumpa, komunikacji etc. Tak samo do jesieni muszą pod kuriozalnymi pretekstami przeciągnąć udostępnienie Kongresowi zeznań podatkowych Kabotyna i jego firm. Nos podpowiada mi, iż spomiędzy tych fiskalnych kwitów, smród ruskiej onucy unosi się pod najwyższe sklepienia, stąd aż tak gorliwa obrona ich tajemnicy. Jesienią Repsi, po odpowiednim przemalowaniu okręgów w stanach Południa z uwagi na migracje ludności, przejmą Izbę Reprezentantów i jej komisje. Donald Trump przejdzie do kontry bez obawy uderzenia z flanki.

    Swoją drogą, granice okręgów wyborczych, które zmieniane są po każdym spisie powszechnym, a ten odbył się kulawo w covidowym 2020, to majstersztyk politycznej machinacji. Odpływ mieszkańców z wysokoopodatkowanych stanów Wybrzeży: California, New York, New Jersey, Connecticut, został zwielokrotniony reformą podatkową z 2017, która m.in. likwidowała możliwość odliczania od podstawy opodatkowania federalnego - danin zapłaconych jako podatki stanowe i lokalne. Przeciętnego zjadacza chleba ten myk mało interesuje, ale klasę średnią z San Francisco czy New York już bardziej. Reforma, która sama w sobie była świetna, spowodowała, iż strumyczki emigracji z Wybrzeży zamieniły się w dość wartkie potoki. Zasilane były "czerwone" stany Południa, głównie Texas, Floryda, Georgia z uwagi na niższe podatki niż w "błękitnych" twierdzach progresistów.
    Prostoduszny umysł uznałby to za niekorzystne dla Repsów. Sprowadzili sobie reformą podatkową lewaków do mateczników, tak? Kochani, w tym momencie na naiwne uwagi kierownika planu filmowego odpowiada Ochucki Ryszard, prezes naszego klubu Tęcza. Otóż tak się składa, iż legislatura stanowa rysuje poprzez swych dygnitarzy w jakichś tam komisjach, granice okręgów wyborczych. I nie po to pan Bóg dał gerrymandering, żeby jakieś przyjezdne słoiki mieszały w zestawieniach głosów. Oni WZMOCNIĄ siłę czerwonych stanów. Ich błękitne głosy posłużą do wygenerowania +3 reprezentantów Izby Kongresu Federalnego w samym Texasie, to samo stanie się w Georgii czy Florydzie. I to nie jest ich ostarnie słowo!"

    https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2022/01/january-6-insurrection-trump-coup-2024-election/620843/

    Prawnicy Bidena, Giuliani i Sidney Powell stracili licencje prawników po tym jak sądy oddaliły wszystkie ich skargi, jakoś mnie to ominęło.

    Z kolei Floryda prawdopodobnie stanie się stanem republikańskim! "Wyprowadzili się tam nie tylko byznesmani ale i pomniejszy płaz. Deweloperzy w Palm Beach nie wiedzą w co ręce włożyć, tyle roboty. Bo tam i taxy niższe, i masek nosić nie wolno i co w warstwie meta najistotniejsze, tam Zeus osiadł po krzywdzie wyborczej."
  • Moje OZI z USA:

    Partia demokratyczna w calym kraju grala w primaries na trumpistow, zeby wygrali.
    Jakis senator z Chicago demokratyczny wylozyl 30mln na kampanie w repsa-ultratrumpisty w primaries. I ten trumpista wygral.
  • Tak bym robił.
  • Przemko napisal(a):
    Moje OZI z USA:

    Partia demokratyczna w calym kraju grala w primaries na trumpistow, zeby wygrali.
    Jakis senator z Chicago demokratyczny wylozyl 30mln na kampanie w repsa-ultratrumpisty w primaries. I ten trumpista wygral.
    Zgadza się. W listopadzie ci sami ludzie będą odstawiać Rejtanów broniących własno piersio Ameryki przed "nazistami".

    Pytanie brzmi - jak duże struktury lokalne zdołał przed ostatnie dwa lata zbudować Bannon.
  • "Trumpisci odwolali marszalka. House nie moze nic przeglosowac bez marszalka. Odwolali swojego marszalka, to po prostu niebywale jest, to pierwszy raz w historii."

  • edytowano October 2023

    @Przemko powiedział(a):
    "Trumpisci odwolali marszalka. House nie moze nic przeglosowac bez marszalka. Odwolali swojego marszalka, to po prostu niebywale jest, to pierwszy raz w historii."

    Mam dziwne wrażenie, że tzw. independents się ta chryja nie spodoba i dadzą temu wyraz przy urnach.

    Kożuszek w tomacie.

  • edytowano October 2023

    Trochę przeglądałem instagrama ostatnio, żeby zobaczyć co to i nawet ciekawe materiały tam są. Skoncentrujmy się na pewnym często przewijającym się motywem. Jest dużo filmów jak hordy czarnych okradają sklepy, naprawdę tych filmów nie jest mało. To wygląda jakby to była jakaś plaga i wszyscy rozkładają ręce.

    Widziałem jak baba dla telewizji powiedziała, że to są reparacje za niewolnictwo, a sklepy mają ubezpieczenie więc wszystko spoko ;-)

  • "Republikański senator Tommy Tuberville wielokrotnie wyśmiewał Bidena za potknięcie się w samolocie"

    https://www.veed.io/view/1d243143-1504-406c-9749-fda868cba56f

  • Bibi wprost potwierdza to co pisał Los, tj. że Amerykanami łatwo sterować:

    https://x.com/trtworld/status/1711750682733355146?s=46

  • loslos
    edytowano November 2023

    @polmisiek powiedział(a):
    Bibi wprost potwierdza to co pisał Los, tj. że Amerykanami łatwo sterować:

    Taka jest struktura ich demokracji. Państwo europejskie ma króla, który jest ostateczną instancją decyzyjną. Teraz jest to oczywiście król malowany ale to nic nie szkodzi, bo to odwołanie jest nie do osoby króla ale do idei królestwa. A nawet jeśli jest republiką, to ciągle ma fantomowe ciało króla, idea królestwa jest nadal obecna. Amerykanie mają "we the people" czyli gówno, naród tworzy ogólną atmosferę zgody lub sprzeciwu ale w sprawach szczegółowych nie jest w stanie konsekwentnie decydować.

    Drugim ważnym elementem jest amerykańska pseudo-religia. Nie wiem, kto ustawił ich na pozycji wice-Żydów ale tej osobie należy się diamentowy pomnik na każdym skwerze w Izraelu. Mnie ta denominacja wydaje się bardziej odrażająca niż ateizm.

  • @los powiedział(a):

    Drugim ważnym elementem jest amerykańska pseudo-religia. Nie wiem, kto ustawił ich na pozycji wice-Żydów ale tej osobie należy się diamentowy pomnik na każdym skwerze w Izraelu. Mnie ta denominacja wydaje się bardziej odrażająca niż ateizm.

    A to nie jest jeszcze wariactwo ze starego kraju? Może tylko bardziej zwariowane, bo jak każdy może sobie postawić własny kościół, to próbuje się odróżnić od konkurencji, wskutek czego powstają coraz to dziwniejsze pomysły.

    Z tego wynika, że diamentowy pomnik należy się Henrykowi VIII, bo to on to rozkręcił. Za Elżbiety to Anglicy już chyba otwarcie myśleli o sobie jako o kolejnym narodzie wybranym, czyli tacy Żydzi drudzy w kolejce.

  • Przepraszam ale jest różnica między braniem się za następnych Żydów a byciem wice-Żydami.

  • @los powiedział(a):
    Przepraszam ale jest różnica między braniem się za następnych Żydów a byciem wice-Żydami.

    Osobiście nie widzę różnicy, ale jestem otwarty na wyjaśnienie, czym Żyd drugi w kolejce różni się od vice-Żyda. Dla mnie to jak vice-prezydent, który jest drugi w kolejce do bycia prezydentem po prezydencie-elekcie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.