Skip to content

Czy Polska jako naród ma swojego Anioła Stróża ?

edytowano March 2015 w Kultura
Tak mi się nasunęło czytając wątek o ewolucji i delegowaniu uprawnień przez Najwyższego na anioły, że tak na logike - jako naród powinniśmy mieć oddelegowanego Anioła do stróżowania. Jeżeli moje rozumowanie jest poprawne - trza by było poprośić o interwencję w najbliższym czasie. I zacząć już teraz, żeby się wyrobił na niedzielę.
«134

Komentarz

  • ależ on ma swój pomnik!
    pod Krosnem, w Miejscu Piastowym (38-430), map google 49.631438,21.790739 tam też sanktuarium.św. Michała archanioła


    image
    Czcijmy Anioła Stróża Polski

    Z nauki Kościoła, z objawień królowej Nieba wiemy, że Pan Bóg postawił Swojego Anioła nie tylko przy każdym człowieku z osobna. Aniołów Stróżów mają także mniejsze i większe ludzkie wspólnoty oraz całe narody. Potwierdzenie tych prawd znajdujemy na kartach Pisma Świętego, zwłaszcza w Księdze Daniela (Dn 10,13).

    Pamiętamy, że doniosłe objawienia najświętszej Maryi Panny w Fatimie poprzedził Anioł Stróż Portugalii, który trzykrotnie ukazywał się wybranym przez Bożą Matkę dzieciom. Przybrawszy postać pięknego młodzieńca uczył je modlitwy oraz zachęcał do składania Bogu zadośćczynnych ofiar. W najnowszych czasach jest to jak dotąd jedyne, w pełni potwierdzone przez Kościół objawienie narodowego Anioła Stróża. Na tę rzadką łaskę portugalski Naród rzetelnie sobie zasłużył. Przez wieki całe Portugalczycy otaczali wielką czcią swego Niebiańskiego Opiekuna (któremu teologowie przypisują godność Archanioła). Pisze o tym w pięknej książce Pt. „Wszystko o Aniołach” irlandzki dominikanin, Ojciec Paul O’Sullivan.

    image

  • edytowano July 2020
    Aniele Stróżu, do roboty!
    +
  • Pokornie prosimy.
  • edytowano July 2020
    No to już namierzyliśmy sprawującego bezpośrednią pieczę nad ojczyzną. Spokojniejszy już jestem o wynik wyborów.
    +
  • adaho napisal(a):
    No to już namierzyliśmy sprawującego bezpośrednią pieczę nad ojczyzną. Spokojniejszy już jestem o wynik wyborów.
    +
    Jak może uspokoić spotkanie z branżystą ;-)
    +
  • Dla mnie ateiści są większymi wrogami niż muzułmanie.
  • To raczej jak negocjacje z bezpośrednim przełożonym o podwyżkę dla pracowników swojego działu....
  • los napisal(a):
    Dla mnie ateiści są większymi wrogami niż muzułmanie.
    Rozumiem i podzielam. Ale jak to się ma do aniołowania stróżowania ?
  • edytowano July 2020
    los napisal(a):
    Dla mnie ateiści są większymi wrogami niż muzułmanie.
    Muzułłmanie, których spotkałem myślą podobnie o nas. Co nie wyklucza dżihadu
  • christoph napisal(a):
    los napisal(a):
    Dla mnie ateiści są większymi wrogami niż muzułmanie.
    Muzułłmanie, których spotkałem myślą podobnie o nas. Co nie wyklucza dżihadu
    Ale tak naprawdę dopierdolili nam to tylko bracia protestanci i bracia prawosławni.
  • los napisal(a):
    christoph napisal(a):
    los napisal(a):
    Dla mnie ateiści są większymi wrogami niż muzułmanie.
    Muzułłmanie, których spotkałem myślą podobnie o nas. Co nie wyklucza dżihadu
    Ale tak naprawdę dopierdolili nam to tylko bracia protestanci i bracia prawosławni.

    Gdyby nie zmiany klimatyczne ( ochłodzenie klimatu ) i co za tym idzie - głód który popchnął ludzi do radykalnych poglądów ( protestantyzm - wojny religijne) a z drugiej strony - gwałtowny wzrost popytu na futra ( ekspansja Rosji na Syberie - kozacy Jermaka) - budowa potęgi ekonomicznej Rosji - u nas upadek folwarków szlacheckich na rzecz magnackich latyfundiów ( zubożenie szlachty) - to by nam mogli jedni i drudzy skoczyć na pompkę. Turcy osmańscy zresztą też.
  • O mój Boże - nie wiedziałam - a tak wierzę Aniołom Stróżom!
    Dzięki za wątek i informację:)

    +++
  • No to nie rozumiem, ma jakieś imię tan nasz Anioł ?
  • JORGE napisal(a):
    No to nie rozumiem, ma jakieś imię tan nasz Anioł ?
    No chiba Michał ;)
  • qiz napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    No to nie rozumiem, ma jakieś imię tan nasz Anioł ?
    No chiba Michał ;)
    Z czego to wnosisz ?
  • Mateusz
  • Ze spontanicznego wzrostu kultu Michała Archanioła w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Wedle mojej wiedzy to rzecz unikalna w skali świata.
    A nie oszukujmy się- ostatnie naście lat, nawet uwzględniając czarną noc tuska (ortografja moralna), nie było tak straszne, jak dekada 90'.
  • christoph napisal(a):
    Mateusz
    święci Mateusz i Łukasz to przywoływani przez przepolitykowanych pieśniarzy z zespołu KEP :D
  • qiz napisal(a):
    Ze spontanicznego wzrostu kultu Michała Archanioła w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Wedle mojej wiedzy to rzecz unikalna w skali świata.
    A nie oszukujmy się- ostatnie naście lat, nawet uwzględniając czarną noc tuska (ortografja moralna), nie było tak straszne, jak dekada 90'.
    Modlitwa do Michała Archanioła odmawiana pod koniec mszy to nawiązanie do jakiegoś okresu w polskim Kościele, nie pamiętam jednak jaki to był okres. Kościół uznał, że dzisiejszy świat, dzisiejsza sytuacja i ludzie wymagają takiego egzorcyzmu, bo ta modlitwa jest egzorcyzmem.

    Nie zgadzam się co do strasznych okresów. Jest coraz gorzej, mimo że lepiej. Chodzi mi głownie o relacje międzyludzkie, dochodzimy do pewnej granicy. Właściwie to chyba już wszyscy czekają na mega tąpnięcie.
  • Moim zdaniem to nie kryzys, to rezultat. Teraz dorosłe jest pokolenie dzieci z rozbitych rodzin, rozwodników końca lat 90tych i początku 2000.
  • Nie zapominając o Aniele Polski, pamiętajmy o Maryi Królowej Polski :)
  • O. Pio: „Rozwód jest paszportem do piekła”
  • MarianoX napisal(a):
    O. Pio: „Rozwód jest paszportem do piekła”
    Ale czasem bywa wyzwoleniem z piekła.
    Nawet kościół to uznaje.
  • edytowano July 2020
    JORGE napisal(a):
    No to nie rozumiem, ma jakieś imię tan nasz Anioł ?
    ten z Fatimy przedstawił się tylko 'jestem anioł stróż Portugalii' (1916 rok)

    jest konsekwencja w tym niepodawaniu imion aniołów (i serafów i cherubów);
    prócz trojga imion arcyaniołow - MichaEl, GabriEl, RafaEl - nie znamy nawet tego pierwszego, najpotężniejszego, co się zbuntował! bo Lucyfer to rzymskie imię, a (cała) Biblia nie wymienia jego imienia! (wzięło się z wersetu, że był jak jutrzenka (gwiazda zaranna, czyli planeta Wenus), co po łacinie lucis-ferre, niosący (zapowiadający) światło (czyli słońce, czyli... Pana Boga))

    więc sobie myślę, że
    Anioł Stróż Polski
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.