Skip to content

Czy Polska jako naród ma swojego Anioła Stróża ?

24

Komentarz

  • edytowano July 2020
    adaho napisal(a):
    No to już namierzyliśmy sprawującego bezpośrednią pieczę nad ojczyzną. Spokojniejszy już jestem o wynik wyborów.
    +
    +
  • Maria napisal(a):
    O mój Boże - nie wiedziałam - a tak wierzę Aniołom Stróżom!
    Dzięki za wątek i informację:)

    +++
    niby wiedziałem od dawna (ze 30 lat), ale jakoś temat "duchów" mnie nie interesował...
  • JORGE napisal(a):

    Modlitwa do Michała Archanioła odmawiana pod koniec mszy to nawiązanie do jakiegoś okresu w polskim Kościele, nie pamiętam jednak jaki to był okres. Kościół uznał, że dzisiejszy świat, dzisiejsza sytuacja i ludzie wymagają takiego egzorcyzmu, bo ta modlitwa jest egzorcyzmem.
    nie
    do okresu całego Kościoła
    modlitwę tę napisał 29. lipca 1886 roku papież Leon XIII który miał wizję XX wieku, jego potworności i niejako panowania szatana oraz oblężenia przez demony Watykanu
    i polecił odmawiać po każdej mszy cichej (w trydenckiej w niedziele są śpiewane, w święta solenne)

    Decreta Liturgica, 1886, f. 44A, Ex Archiwum Kongregacji Obrzędów

    po drugim soborze watykańskim, weszła nowa msza i pomszalna modlitwa znikła



  • edytowano July 2020
    hm, w katowickiej diecezji jest ciut inna:

    "niech go Bóg poskromić raczy"

    image

  • „Demony Watykanu” - motzne!
  • +
    a swoją drogą na Rebelya była taka super tapeta z aniołem...
  • romeck napisal(a):
    JORGE napisal(a):

    Modlitwa do Michała Archanioła odmawiana pod koniec mszy to nawiązanie do jakiegoś okresu w polskim Kościele, nie pamiętam jednak jaki to był okres. Kościół uznał, że dzisiejszy świat, dzisiejsza sytuacja i ludzie wymagają takiego egzorcyzmu, bo ta modlitwa jest egzorcyzmem.
    nie
    do okresu całego Kościoła
    modlitwę tę napisał 29. lipca 1886 roku papież Leon XIII który miał wizję XX wieku, jego potworności i niejako panowania szatana oraz oblężenia przez demony Watykanu
    i polecił odmawiać po każdej mszy cichej (w trydenckiej w niedziele są śpiewane, w święta solenne)

    Decreta Liturgica, 1886, f. 44A, Ex Archiwum Kongregacji Obrzędów

    po drugim soborze watykańskim, weszła nowa msza i pomszalna modlitwa znikła



    Tak tak, nie zapamiętałem dobrze. W każdym razie to chyba nasz Kościół uznał, że czas do tematu wrócić.
  • Nie bez wpływu mogło być to, że w polskich parafiach prowadzonych przez xx Michalitów modlitwa była odmawiana cały czas - michaliccy rekolekcjoniści też masowo rozprowadzali obrazki z jej tekstem w parafiach w których gościli.
  • Pod strzechy modlitwa trafiła dzięki Radiu Maryja.
  • a czy regiony też mają swego Anioła Stróża?
    miasta mogą mieć patronów, jak Wilno ma św. Krzysztofa, czy też mają Aniołów ?
  • Wtem ujrzałam przy sobie jednego z siedmiu duchów, tak jak dawniej rozpromienionego, w postaci świetlanej; stale go widziałam przy sobie, kiedy jechałam pociągiem, widziałam. Widziałam, jak na każdym z mijanych kościołów stał anioł, jednak w bledszym świetle od ducha tego, który mi towarzyszył w podróży. A każdy z duchów, którzy strzegli świątyń, skłaniał się duchowi temu, który był przy mnie. Kiedy weszłam do furty w Warszawie, duch ten znikł; dziękowałam Bogu za Jego dobroć, że nam daje aniołów za towarzyszy. Ach, jak mało się nad tym ludzie zastanawiają, że zawsze mają przy sobie takiego gościa i zarazem świadka wszystkiego. Grzesznicy, pamiętajcie, że macie świadka czynów swoich. (Dz. 630).
  • edytowano July 2020
    dobranocka napisal(a):
    +
    a swoją drogą na Rebelya była taka super tapeta z aniołem...
    imageimage
  • Nie widać obrazków
    Arch anioł
    Czy mielone krasnoludki?
  • edytowano July 2020
    https://www.google.com/url?sa=i&url=https://twitter.com/fronda_pl&psig=AOvVaw1WvJujJ7K0kISNt4iJ66W6&ust=1594671128926000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCIjcj4XDyOoCFQAAAAAdAAAAABAJ


    e, bo to nie adres obrazka, tylko adres strony z tym obrazkiem (dokładnie: na góglu avatar @fronda_pl na twitterze, czyli.... archanioł Michał bije smoka kluczem

    czyli ten sam, co nasz, excathedrowy

    tylko na smartfonie nie pokazuje się logo...
    @polmisiek !

    image
  • Dziękuję Ci, Aniele Stróżu Polski
    +
  • Maria napisal(a):
    Dziękuję Ci, Aniele Stróżu Polski
    +
    Dokładnie.
    I Maryjo, Królowo Polski, Tobie także, a nawet przede wszystkim:)
  • TecumSeh napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Dziękuję Ci, Aniele Stróżu Polski
    +
    Dokładnie.
    I Maryjo, Królowo Polski, Tobie także, a nawet przede wszystkim:)
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dzięki Ci Panie Boże w Trójcy Jedyny
    Amen.
  • edytowano July 2020
    imagehttps://tech.wp.pl/ciemne-chmury-nad-polska-granice-kraju-sa-jednoczesnie-granica-zachmurzenia-6531669612279937a
    Czyżby obszar nad którym Nasz Anioł stróż roztoczył opiekę ? < kurcze - nie umiem wklejać grafiki>
  • +
    Chwała Panu!
    Bogu niech będą dzięki!
    A teraz proszę o bezpieczne zaprzysiężenie i bezpieczną drugą kadencję Pana Prezydenta
  • Dokładnie.
    +++
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.