Skip to content

Czy Polska jako naród ma swojego Anioła Stróża ?

13

Komentarz

  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • aż myślałem że fejk!

    warto oglądać na twitterze @meteoprognoza.pl
    z wczoraj - kometa! jest kilkanaście zdjęć (poniższe uważam za 'powyciągane' photoshopem, bo widać raczej jako plamkę


    image
  • edytowano July 2020
    adaho napisal(a):

    Czyżby obszar nad którym Nasz Anioł stróż roztoczył opiekę ?
    mam taką hipotezę (a propos fotki chmur nad wyborczą niedzielą):

    (od dwóch miesięcy zimno jak cholera, pochmurno i nonstop pada/leje/mży/rząsi z jedno lub dwudniowymi przerwami...
    u mnie w ogrodzie ziemia przesiąknięta wodą na pół metra, a jak popada to 10 cm wody na glinie stoi...
    czadem nie pada, ale chmurno...)

    że to może być sprawka Anioła Stróża, by nie mieć ochoty wychodzić z domu i łamać koronawirusowy zakaz dystansu społecznego!

    serio!
    kiedy porównamy fotki 'społeczne' z Zachodu, to u nas naprawdę pustawo



  • TecumSeh napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Dziękuję Ci, Aniele Stróżu Polski
    +
    Dokładnie.
    I Maryjo, Królowo Polski, Tobie także, a nawet przede wszystkim:)
    +++
  • Oj było blisko.... ale się udało. A oni dalej nie potrafią sobie wytłumaczyć jak mogli przegrać przy takiej mobilizacji. :D
  • edytowano July 2020
    adaho napisal(a):
    Wydaje mi się, że informacja w temacie :
    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/przekop-mierzei-wislanej-69-ton-bursztynu/q4s7nks
    Mój dawny szef-ateista zżymał się z pewnym podziwem mówiąc o ks. Rydzyku, że ten czego się dotknie (np. niszowe radio, geotermia) to ma szczęście, również w sensie ekonomicznym..
  • adaho napisal(a):
    Wydaje mi się, że informacja w temacie :
    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/przekop-mierzei-wislanej-69-ton-bursztynu/q4s7nks
    e, te 7.000.000 gramów bursztynu to cała Mierzeja, a budujące drogi (obok przekopu) Państwo ich nie wudobywa (niejako przy okazji) bo leżą głębiej niż fundamenty...


  • Ciekawy1 jestem, co porabiają aniołowie stróże Jaćwingów albo Czrezpienian.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawy1 jestem, co porabiają aniołowie stróże Jaćwingów albo Czrezpienian.
    Mogą np. grać w brydża z aniołami Rzymian i Fenicjan
  • Ale w taką odmianę „double dummy” raczej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawy1 jestem, co porabiają aniołowie stróże Jaćwingów albo Czrezpienian.
    Ciekawe2, czy są aniołowie wciąż bezrobotni, jeszcze czekający na swoje 'wejście'?

  • A kolegę przesuniemy z sekcji wieleckiej do sekcji kosowarskiej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawy1 jestem, co porabiają aniołowie stróże Jaćwingów albo Czrezpienian.
    Pewnie w niebie oszczędności. Łączą stanowiska. Anioł Jaćwingow przekazał obowiązki aniołowi Krzyżaków czyli Protoprusaków. Nie wiadomo czy zredukowany dostał jakieś inne zadanie. Obawiam się trochę aby nie przesunęli go na odcinek ślunski. Trza by zapytać Twardocha jeśli jeszcze wierzący.
  • To regiony też mają AS?
  • Oczywiście i ile to są Euroregiony czyli państwa w stadium zalążkowym i szczątkowym zarazem. Wydaje się jednak ze są to upadłe anioły.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawy1 jestem, co porabiają aniołowie stróże Jaćwingów albo Czrezpienian.
    Modlą się za tych w czyśćcu
  • A Euroregiony?
  • Ej bo skończycie w Talmudzie:)

    A co np robią Aniołowie Stróżowie potępionych dusz?
  • edytowano July 2020
    TecumSeh napisal(a):

    A co np robią Aniołowie Stróżowie potępionych dusz?
    Skończyli pracę?
  • romeck napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):

    A co np robią Aniołowie Stróżowie potępionych dusz?
    Skończyli pracę?
    Ponoć nie.
    Była jakaś przedwojenna wizjonerka, imienia nie pomnę, co chyba nawet została przez Kościół uznana - i ona twierdzi że Anioł taki dostaje inną duszę. A to dlatego, że dusza ma wolność i jeśli trafia do piekła to nie dlatego że Anioł spieprzył robotę.

    Ale ja się nie znam - choć św Ojciec Pio twierdził że swojego Anioła Stróża jeszcze za życia może zobaczyć każdy - to mnie się nie zdarzyło, nauk też nie pobrałem żadnych.
    A szkoda w sumie, bo to temat wielce dla mnie interesujący.
  • edytowano August 2020
    Francuski Anioł Stróż powinien dostać dyscyplinarke w trybie natychmiastowym.
  • A ja zwiedzam ziemie Bartów. Jako że nikt nie wie, kim wogle byli Bartowie, zakładam że ich anioł jest na bezrobociu.
  • Prusowie i Jaćwingowie to tak średnio z Aniołami się kolegowali. O ile myślimy o tych samych Bartach.
  • Nooo, o Bartach z Barcji, między Natankami a Galindami.
  • adaho napisal(a):
    Francuski Anioł Stróż powinien dostać dyscyplinarke w trybie natychmiastowym.
    Nożesz post wyżej tłumaczę Koledze że to nie Anioła wina.
    Anioł człowiekowi wolnej woli nie zabierze. A jeśli człowiek (albo naród) upracie chce być idiotą, chce odrzucić zbawcze dary, chce podążać w stronę ciemności - to Anioł nic z tym nie zrobi.
    Mało tego - Bóg z tym nic nie zrobi. Może oczywiście wysyłać ostrzeżenia, wstrząsy itp - ale w mocy człowieka (i narodu) jest to zignorować. Bo inaczej nie byłoby wolnej woli.
    Elementarz Panie.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.