Skip to content

Pierwsze starcie polsko-sowieckie w XXI wieku

124»

Komentarz

  • MarianoX napisal(a):
    Ale jaki....troling? Ja się odnosiłem do tego, że zarówno białoruskie jak i polskie babcie w chustkach już niestety w iększości odeszły. Niektórzy (nie Kolega akurat) nie zdają sobie z tego sprawy.
    No właśnie, nie wiem jak na Białorusi, ale w Polsce nie odeszły tylko nauczyły się wykorzystywać współczesną technologię. Jak zmniejszono restrykcje dalej poszły na Majowe, Czerwcowe, Koronki. Piszę o parafiach w Warszawie.


  • Mania napisal(a):
    Nadciąga bratnia pomoc z Moskwy; https://twitter.com/stumbras3/status/1295086821769125889
    to jest milicjant, płatna onuca
  • ...o co w tym chodzi
  • Objazdowy cyrk Łukaszenki w Grodnie.
  • Jednakże Pablo Escobar miał przy tym fajne sweterki.
  • edytowano August 2020
    dron: US RQ-4A Global Hawk
    image

    image

    USAF RQ-4A Global Hawk FORTE10/04-2021 operating over the Baltic States, along the borders with Russia and Belarus. From NAS Sigonella over eastern Europe.

    Tweet z dziś z południa. Trasa lotu amerykańskiego drona wzdłuż granic Białorusi.

    status-6 @Archer83Able






  • A tak swoją szosą, to czy w protestach Żółtych Kamizelek nie brało udziału więcej osób i to dużo dłużej?
    Co do metod postępowania, to jeżeli moje wiewiórki prawdziwie ćwierkały, to jest pomysł realizacji rozsądnego scenariusza, tz z przedstawicielami władzy robimy binzesy, a dla opozycji mamy fundusz i stypendia, z uwzględnieniem zbuntowanych dzieci obecnej elity ;)
    No ktoś ogarnął usańskie metody albo usańce nam je nakazały.
  • Rozsądne. Postawię dolary przeciw orzechom, że baćki dosyć mają wszyscy a najbardziej ludzie z jego otoczenia i Władimir Putin.
  • los napisal(a):
    Rozsądne. Postawię dolary przeciw orzechom, że baćki dosyć mają wszyscy a najbardziej ludzie z jego otoczenia i Władimir Putin.
    To dr Bartosiak z kolegami sugeruje, tz jeżeli System Władzy dostanie gwarancje pozycji materialnej oraz niekonfrontacyjnej dla Rosji przemiany, to się przeorientuje. Trzeba się tu z Rosją dogadywać i tyle.
    A tak bokotematycznie to:
    Jak donoszą media, ukraińskie służby specjalne, SBU, miały przeprowadzić akcję, jakiej nie powstydziliby się twórcy filmów z Jamesem Bondem. W tle najemnicy, ordery od Putina, lewe firmy, wieże naftowe, padaczka i samoloty a nawet wybory na Białorusi. I dementi samego SBU. Ale zacznijmy po kolei…
    Całość z Niebezpiecznik.pl, polecam ale nie mam jak tego zweryfikować.
    Jeżeli to prawda...:D :D:D

  • Taka drobna zaszłość, o kapitale co to nie ma narodowości:
    Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", austriacki koncern, do którego należy A1, czyli operator białoruskiej telefonii komórkowej, wyłączył Białorusinom dostęp do internetu. Stało się to w trakcie protestów po uznawanych za sfałszowane wyborach prezydenckich.
    (..)
    Koncern miał też przekazywać dane użytkowników reżimowi Aleksandra Łukaszenki. A1 Belarus to białoruski operator telefonii komórkowej, jego właścicielem jest austriacki koncern A1 Telkom – wskazuje "GW", powołując się na austriackie media.(..)
    Źródło, wtórne bo pierwotnego nie linkuję jak nie muszę.
    Ot taka ładna opowieść jak to zagraniczne koncerny to wolność i jeno rynek.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Taka drobna zaszłość, o kapitale co to nie ma narodowości:
    Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", austriacki koncern, do którego należy A1, czyli operator białoruskiej telefonii komórkowej, wyłączył Białorusinom dostęp do internetu. Stało się to w trakcie protestów po uznawanych za sfałszowane wyborach prezydenckich.
    (..)
    Koncern miał też przekazywać dane użytkowników reżimowi Aleksandra Łukaszenki. A1 Belarus to białoruski operator telefonii komórkowej, jego właścicielem jest austriacki koncern A1 Telkom – wskazuje "GW", powołując się na austriackie media.(..)
    Źródło, wtórne bo pierwotnego nie linkuję jak nie muszę.
    Ot taka ładna opowieść jak to zagraniczne koncerny to wolność i jeno rynek.
    Najsłynniejszy Austriak w historii byłby z nich dumny
  • Beethoven?
  • los napisal(a):
    Beethoven?
    Nie, Elfride Jelinek!
  • los napisal(a):
    Beethoven?
    On z Bonn
    Austriacy sławnych adoptują błyskawicznie i wyrzekają się swych sssynow
  • Spryciarze.
  • Tymczasem przejrzałem wczorajszą prasę w pomieszczeniu socjalnem i widzę ja, że praworządnoś wzmaga się!

    Ovaj, okazuje się że jednak grupy turystyczne Baćki to problem Tenkraju, a nie Tamtychkrajów, no któż by się spodziewał się!!!

    image

    Oczywiście, nie znam rozporządzenia Dublin III i za darmo wczytywać się w nie nie będę, ale zakładam że jest tam obowiązek zbudowania kacetów dla tych ludzi i trzymania ich za drutem, aż WSA, a co najmniej SKO czy tam minister wojny zdecyduje, że jednak asilo politico nie budziet.

    A potem tradycyjna zachodnioeuropejska zabawa w berka kucanego, że my odwozimy ich za swoje pieniądze do Iranu, a Iran odpowiada, że pierwszy raz widzi delikwentów na oczy i życzy nam miłego dnia.
  • Podoba mi się ta zabawa w berka kucanego. Może do marzących o statusie niewolnika dotrze, że los niewolnika nie jest taki słodki.
  • Ważne, by warunki bytowe we wspomnianych kacetach były należycie formujące, a wieść o nich przekazana niezależnymi mediami do krajów rodzinnych gości.
  • O media się pan nie martw, panie kochanku! Jeden mój znajomy zna język arabicki, a chyba też i trochę urdu, i okazywał mi, jak wiedza o przebojach na granicy BY-PL rozlewa się po bliskowschodnich socsieciach.

    Jedno co zastanawia mnie, to jaki jest dzisiej stan naporu na płot graniczny. Wiele o tem nie słyszę, ucichły wieści o lekarzach i inżynierach spędzających wiele tygodni w granicznych rzekach. Więc nie wiem co o tem myśleć, tak?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    O media się pan nie martw, panie kochanku! Jeden mój znajomy zna język arabicki, a chyba też i trochę urdu, i okazywał mi, jak wiedza o przebojach na granicy BY-PL rozlewa się po bliskowschodnich socsieciach.

    Jedno co zastanawia mnie, to jaki jest dzisiej stan naporu na płot graniczny. Wiele o tem nie słyszę, ucichły wieści o lekarzach i inżynierach spędzających wiele tygodni w granicznych rzekach. Więc nie wiem co o tem myśleć, tak?
    Codziennie śledzę raporty SG na Ćwiterze.

    Napór i przemyt trwają aż miło. Martwi jedynie to, że nie słychać nic o natychmiastowych egzekucjach "pomagaczy".
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jedno co zastanawia mnie, to jaki jest dzisiej stan naporu na płot graniczny. Wiele o tem nie słyszę, ucichły wieści o lekarzach i inżynierach spędzających wiele tygodni w granicznych rzekach. Więc nie wiem co o tem myśleć, tak?
    Rzeki zamarzły.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Oczywiście, nie znam rozporządzenia Dublin III i za darmo wczytywać się w nie nie będę, ale zakładam że jest tam obowiązek zbudowania kacetów dla tych ludzi i trzymania ich za drutem, aż WSA, a co najmniej SKO czy tam minister wojny zdecyduje, że jednak asilo politico nie budziet.

    A potem tradycyjna zachodnioeuropejska zabawa w berka kucanego, że my odwozimy ich za swoje pieniądze do Iranu, a Iran odpowiada, że pierwszy raz widzi delikwentów na oczy i życzy nam miłego dnia.
    Paczpan jakie wygodne to rozporządzenie dla krajów nie leżących przy granicy UE, wliczając tą śródziemnomorską
  • Przecie na samym początku było powiedziane, że UE ma być polem bitwy, na którym nie leje się krew. A my to bierzemy za klub gentlemanów.
  • "Klub Gentlemanów" miał też w kulturze zachodniej inne znaczenie, rzeczywiście bliskie realiom UE.... :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.