Skip to content

Pytanie losowe - czy obniżanie podatków obniża ceny?

13»

Komentarz

  • Nie: "okaże-się", tylko "to-przez-pis".
    Słyszę to codziennie przez okienko...
  • KazioToJa napisal(a):

    ad. 1 ponieważ inflacja ma globalne powody i jest duża lokalna walka poprzez obniżanie podatków nie da oczekiwanych skutków. Chwilowo tak, ale nie wiem czy ta chwila będzie trwać miesiąc, dwa miesiące?
    Ale to jednak da, da na jakiś czas, nic nie da, bo wpisy lekko bełkotliwe.

  • edytowano January 2022
    Taka przygoda z korpo podwórka:

    Pan z fudtraka z burgerami powiedział że od dziś podnosi ceny, bo żywność drożeje (np mięso).
    Ja mu na to, że przecież zaraz stanieje bo vatu nie będzie.
    On na to: jakoś w to nie wierze a poza tym i tak będzie mi ciężko, więc podnosze ceny mimo wszystko.
    No i co mi po tym obniżaniu podatków?
  • edytowano January 2022
    Taka przygoda z dyskontów podwórka:

    Biedronka i Lidl podniosły ceny na spożywkę nawet o kilkanaście procent (wt. 25.01.2022). A za tydzień wchodzi 'zerovat' i hucznie ogłoszą bezvatowe zakupy (hucznie obniżą ceny). Takżetak - takżevat.
  • Żona była wczoraj w Biedronce i nie widziała podwyżek, jogurty super tanie
  • za @RafalMundry na TR

    żeby widzieć, trzeba by przejrzeć ze 500 produktów
  • kulawy_greg napisal(a):
    Żona była wczoraj w Biedronce i nie widziała podwyżek, jogurty super tanie
    Też byłem. Zakupy robię standardowe. Większoś była w tych cenach co zawsze. Masło w promocji - 3 opakowania po niespełna 5 zyli, wino też było w promocji - 2 flaszki taniej o jakeś 5-6 złoty na sztuce.
  • BTW a mam pytanko w tomacie: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/auchan-zaplacil-w-polsce-cit-na-poziomie-0004-proc-przychodow/7wrs577

    Na uwagę także zasługuje fakt:
    W latach 2015-2019 firma Orange Polska uzyskała od państwa polskiego więcej niż odprowadzony przez nią podatek CIT

    a tu szczegóły

    image

    Naprawdę się nie da z tym nic zrobić mając kolejną kadencję? Cóż to za powód by mieć święte krowy w państwie?
  • Chyba pan premier nie jest dobrym finansistą. Miałem takie podejrzenie jeszcze w czasach, gdy niuniał się z Vincentem.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Taka przygoda z korpo podwórka:

    Pan z fudtraka z burgerami powiedział że od dziś podnosi ceny, bo żywność drożeje (np mięso).
    Ja mu na to, że przecież zaraz stanieje bo vatu nie będzie.
    On na to: jakoś w to nie wierze a poza tym i tak będzie mi ciężko, więc podnosze ceny mimo wszystko.
    No i co mi po tym obniżaniu podatków?
    Jak to jest z burgerami to nie wiem, ale znajomy piekarz pluje sobie w brodę, że niedawno (~ 3 lata) przerobił piece z węglowych na gazowe. Bo będzie musiał podnieść ceny co prawdopodobnie dla klientów zniweluje efekt wyzerowania VAT.
  • lubię Miszlę i są Gobę
  • allium napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    Taka przygoda z korpo podwórka:

    Pan z fudtraka z burgerami powiedział że od dziś podnosi ceny, bo żywność drożeje (np mięso).
    Ja mu na to, że przecież zaraz stanieje bo vatu nie będzie.
    On na to: jakoś w to nie wierze a poza tym i tak będzie mi ciężko, więc podnosze ceny mimo wszystko.
    No i co mi po tym obniżaniu podatków?
    Jak to jest z burgerami to nie wiem, ale znajomy piekarz pluje sobie w brodę, że niedawno (~ 3 lata) przerobił piece z węglowych na gazowe. Bo będzie musiał podnieść ceny co prawdopodobnie dla klientów zniweluje efekt wyzerowania VAT.
    Ale mimo wszyatko bedzie taniej niż by było, mniejsza podwyżka niż byłaby bez obniżki VAT.

    Ta sprawa z francuskimi koncernami nieplacacymi podatków to już wyszła latem, Związek Pracodawców Polskich zrobił raport.

    https://zpp.net.pl/wp-content/uploads/2021/08/05.08.2021-Raport-ZPP-Francuskie-firmy-w-Polsce.pdf


  • Przemko napisal(a):
    allium napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    Taka przygoda z korpo podwórka:

    Pan z fudtraka z burgerami powiedział że od dziś podnosi ceny, bo żywność drożeje (np mięso).
    Ja mu na to, że przecież zaraz stanieje bo vatu nie będzie.
    On na to: jakoś w to nie wierze a poza tym i tak będzie mi ciężko, więc podnosze ceny mimo wszystko.
    No i co mi po tym obniżaniu podatków?
    Jak to jest z burgerami to nie wiem, ale znajomy piekarz pluje sobie w brodę, że niedawno (~ 3 lata) przerobił piece z węglowych na gazowe. Bo będzie musiał podnieść ceny co prawdopodobnie dla klientów zniweluje efekt wyzerowania VAT.
    Ale mimo wszyatko bedzie taniej niż by było, mniejsza podwyżka niż byłaby bez obniżki VAT.

    Ta sprawa z francuskimi koncernami nieplacacymi podatków to już wyszła latem, Związek Pracodawców Polskich zrobił raport.

    https://zpp.net.pl/wp-content/uploads/2021/08/05.08.2021-Raport-ZPP-Francuskie-firmy-w-Polsce.pdf




    Tego, że będzie taniej niż byłoby bez wyzerowania VAT ten piekarz bynajmniej nie neguje. Zauważył tylko, że klienci spodziewający się obniżki będą prawdopodobnie rozczarowaniem. Bo w piekarni koszt paliwa jest bardzo ważnym elementem ceny, a od października wzrósł mu prawie trzykrotnie.
  • romeck napisal(a):
    za @RafalMundry na TR

    żeby widzieć, trzeba by przejrzeć ze 500 produktów
    A co mnie obchodzą produkty, których nie kupuję? Ostrygi niech drożeją.
  • kulawy_greg napisal(a):
    romeck napisal(a):
    za @RafalMundry na TR

    żeby widzieć, trzeba by przejrzeć ze 500 produktów
    A co mnie obchodzą produkty, których nie kupuję? Ostrygi niech drożeją.
    To prawda, infacja dla każdego z nas jest inna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.