Skip to content

Wojna

24567285

Komentarz

  • Na doniesienia z frontu rynki zareagowały ostrożnym entuzjazmem:

    image
  • A jak tam tow. Chińscy? Jakie sankcje nałożyli?
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    A jak tam tow. Chińscy? Jakie sankcje nałożyli?
    Na Raytheon i Lockheed.

    https://apnews.com/article/technology-business-china-beijing-taiwan-31a82dc9c290133fc56a46fef6987293
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mówiąc w skrócie, nie ma dowodów, że Bandera wiedział.
    Za rzezie Polaków istotnie ciężko go winić ale jeśli idzie o starszych braci w wieży, rzecz ma się inaczej. Co więcej - za to właśnie przerażeni zbrodniami Niemcy wysłali go do sanatorium w Saskim Domu.
  • "A tu widzimy lotnisko, które próbowało być zdobyte w wyniku ataku sił rosyjskich." - takie zdanie usłyszałam przed chwilką w TVPInfo. :-t
  • Mania napisal(a):
    "A tu widzimy lotnisko, które próbowało być zdobyte w wyniku ataku sił rosyjskich." - takie zdanie usłyszałam przed chwilką w TVPInfo. :-t
    Zakamrki strony biernej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "A tu widzimy lotnisko, które próbowało być zdobyte w wyniku ataku sił rosyjskich." - takie zdanie usłyszałam przed chwilką w TVPInfo. :-t
    Zakamrki strony biernej.
    https://fb.watch/bn94agACom/

    i filmik ilustrujący tę próbę...
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "A tu widzimy lotnisko, które próbowało być zdobyte w wyniku ataku sił rosyjskich." - takie zdanie usłyszałam przed chwilką w TVPInfo. :-t
    Zakamrki strony biernej.
    https://fb.watch/bn94agACom/

    i filmik ilustrujący tę próbę...


    Mój dziadek tam był na jednostce przed wojną.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "A tu widzimy lotnisko, które próbowało być zdobyte w wyniku ataku sił rosyjskich." - takie zdanie usłyszałam przed chwilką w TVPInfo. :-t
    Zakamrki strony biernej.
    https://fb.watch/bn94agACom/

    i filmik ilustrujący tę próbę...
    Mój dziadek tam był na jednostce przed wojną.

    Zwiedził jakeś zakamrki?
  • trep napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "A tu widzimy lotnisko, które próbowało być zdobyte w wyniku ataku sił rosyjskich." - takie zdanie usłyszałam przed chwilką w TVPInfo. :-t
    Zakamrki strony biernej.
    https://fb.watch/bn94agACom/

    i filmik ilustrujący tę próbę...
    Mój dziadek tam był na jednostce przed wojną.
    Zwiedził jakeś zakamrki?

    Na przepustce pewnie tak ;-) mnie chodziło o Stanisławów :-D
  • +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • A tak wogóle...
    Ab ovo.

    O co chodzi w tej wojnie?
    Dlaczego Rosja musiała zatakować zbrojnie Ukrainę?
    (Musiała, inaczej by nie zrobiła. Odrzucam irracjonalność Rosji, szaleństwo.)
  • Never underestimate the predictability of stupidity.

  • romeck napisal(a):
    A tak wogóle...
    Ab ovo.

    O co chodzi w tej wojnie?
    Dlaczego Rosja musiała zatakować zbrojnie Ukrainę?
    (Musiała, inaczej by nie zrobiła. Odrzucam irracjonalność Rosji, szaleństwo.)
    Moja teoria, równie dobra jak każda wyjęta z rzyci: Ruskie chcą Bideta nadal w Białym Domu. Naród skupia się wokół przywódcy, więc liczą, że Demokraci wygrają tegoroczne wybory.
  • edytowano February 2022

    czw. 13:10
    rosyjskie śmigłowce przeprowadziły atak na lotnisko wojskowe w Hostomelu w obwodzie kijowskim - poinformowała ukraińska straż graniczna.



    obrona lotniska (zestrzelono trzy wiertoloty)


  • romeck napisal(a):
    A tak wogóle...
    Ab ovo.

    O co chodzi w tej wojnie?
    Dlaczego Rosja musiała zatakować zbrojnie Ukrainę?
    (Musiała, inaczej by nie zrobiła. Odrzucam irracjonalność Rosji, szaleństwo.)
    Przelicytował. Twarda postawa Brytyjczyków, Polski i państw ościennych, brak posłuchu dla Niemiec itd. spowodowała, że nie wylicytował nic. Żeby go ktokolwiek jeszcze kiedyś wziął poważnie musiał choć częściowo spełnić groźby.
  • edytowano February 2022
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Przelicytował.
    Twarda postawa Brytyjczyków, Polski i państw ościennych, brak posłuchu dla Niemiec itd. spowodowała, że nie wylicytował nic. Żeby go ktokolwiek jeszcze kiedyś wziął poważnie musiał choć częściowo spełnić groźby.
    O!
  • edytowano February 2022
    Faza Trzecia
    image


    za TT @PeterZeihen
  • Albo wie coś czego my nie wiemy albo nie chcemy wiedzieć.
  • podłoże poprzedniej mapy

    image
  • Bollocks, I'm going for a wank.
  • edytowano February 2022
    A nad Polską B-52 do przenoszenia atomówek sobie fruwa.
  • W Sejmie posiedzenie, szefowie klubów grzmią z mównicy.
    Kosiniak:
    domaga się powołania do Rady Bezpieczeństwa Kwaśniewskiego, Millera i Cimoszewicza oraz Wałęsy i Pawlaka!
  • romeck napisal(a):
    A tak wogóle...
    Ab ovo.

    O co chodzi w tej wojnie?
    Dlaczego Rosja musiała zatakować zbrojnie Ukrainę?
    (Musiała, inaczej by nie zrobiła. Odrzucam irracjonalność Rosji, szaleństwo.)
    Przecież powiedział: odbudować układ sił sprzed 1991 roku, czyli NATO ma się wynieść z Eur. Wschodniej.
  • Mania napisal(a):
    ...odbudować układ sił sprzed 1991 roku, czyli NATO ma się wynieść z Eur. Wschodniej.
    Acha.
    A z Niemcami razem czy bez nich?
    (Mają w duszy tajne układy!)
  • romeck napisal(a):
    W Sejmie posiedzenie, szefowie klubów grzmią z mównicy.
    Kosiniak:
    domaga się powołania do Rady Bezpieczeństwa Kwaśniewskiego, Millera i Cimoszewicza oraz Wałęsy i Pawlaka!
    ...to żart?
  • Borys Budka także "żartowniś":
    Chwila jest bezprecedensowa. Dlatego należy po pierwsze odstąpić od wszelki konfliktów międzynarodowych, od niepotrzebnej walki z przyjaciółmi, a nie wrogami. Mam na myśli UE i kraje NATO.

    Tym różni się autokratyczna Rosja od demokratycznych krajów UE, że tam nie ma wolnych sądów. Dlatego tak ważne jest, by przywrócić w Polsce praworządność i zakończyć spór z UE. Tego wymaga polska racja stanu.
  • Filioquist napisal(a):
    romeck napisal(a):
    W Sejmie posiedzenie, szefowie klubów grzmią z mównicy.
    Kosiniak:
    domaga się powołania do Rady Bezpieczeństwa Kwaśniewskiego, Millera i Cimoszewicza oraz Wałęsy i Pawlaka!
    ...to żart?

    Rosyjska próba uzyskania dostępu do informacyj niejawnych.
  • Piękne zdjęcia na TT widziałem. Rosyjski T-80 dostał takiego strzała, że wyrwało mu wieże, która spadła kilkanaście metrów obok. Jedna zniszczona kolumna pancerna pod Charkowem. Ale oddziały z Krymu - weszły w Ukraine jak w masło.
  • @adaho linkuj zatem:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.