Skip to content

Bandycka Rosja przeszła do wojny kinetycznej - czego oczekuję w tej dziedzinie

edytowano March 2015 w Forum ogólne
1. 'Natychmiastowego' dostarczenia systemu Patriot, może być chwilowe wypożyczenie już działającego, do czasu wyprodukowania docelowego.
2. 'Natychmiastowego' dostarczenia 250 czołgów Abrams, może być chwilowe wypożyczenie z którejś brygady U.S. Army, do czasu wyprodukowania docelowego.
3. 'Natychmiastowego' dostarczenia 32 samolotów F-35, może być chwilowe wypożyczenie z któregoś skrzydła U.S. Air Force, do czasu wyprodukowania docelowego.
4. Oficjalnego zakazu kupowania zaawansowanego sprzętu wojskowego od Izraela. Oświadczenie w stylu: Mając na uwadze doświadczenia Ukrainy z dronami tureckiej konstrukcji, które sprawnie walczą z armią Rosji oraz pamiętając agresję Rosji na Gruzję, gdzie drony wyprodukowane w Izraelu w dziwnych okolicznościach zostały obezwładnione przez Rosję wprowadzamy embargo na zakupy sprzętu z Izraela.
«13

Komentarz

  • Od Amerykanów dla nas znaczy się?
    Heh.. jakby to powiedzieć. Swoje dary, to już zostawili w Afganistanie, nie stać ich na więcej ;)

    A poza tym - a po co za darmo dawać komuś kto chętnie płaci?

    Ale tym oficjalnym zakazem kupowania od Izraela, to mnie Kolega rozbawił :)
  • Mnie nie chodzi o dary, tylko o przyspieszenie i modyfikację realizacji kontraktów. Czyli zamiast czekać na zgodne z dotychczasowymi harmonogramami dostawy nowego sprzętu, na czas przejściowy U.S. Army oddaje nam, do czasu docelowych dostaw, swój działający sprzęt, który my zwracamy, gdy dostaniemy zamówiony.
    Co do Izraela to zakaz proponowałem ubrać w słowo embargo, można jeszcze dodać do czasu wyjaśnienia tej zaskakującej usterki dronów z Izraela.
  • edytowano March 2022
    Znaczenie geopolityczne RussRaela ostatnio mocno dołuje, ale diaspora wciąż silna. Może by na tych rasistów BLM napuścić?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Mnie nie chodzi o dary, tylko o przyspieszenie i modyfikację realizacji kontraktów.
    To ma sens, acz trzebaby jasno i stanowczo. Z nimi się negocjuje ciężko niestety, zwłaszcza że pozycji negocjacyjnej dobrej nie mamy.
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Co do Izraela to zakaz proponowałem ubrać w słowo embargo, można jeszcze dodać do czasu wyjaśnienia tej zaskakującej usterki dronów z Izraela.
    Nadal uważam że to marzenia ściętej głowy - ale to nie problem. Nie my powinniśmy się martwić o zakaz czy embargo, tylko pamiętać o tym i niczego nie kupować.

  • 1. Bandycki atak Rosji na Ukrainę, trochę pozmieniał pozycje negocjacyjne.
    2. Drony z Izraela - tu nie chodzi o wnioski na przyszłość, tylko o odpłatę i pomszczenie Gruzinów, mamy być mściwi i pamiętliwi (jako państwo), a miłosierdzie okazywać zniszczonemu (a nie tylko pokonanemu) wrogowi.
  • edytowano March 2022
    ms.wygnaniec napisal(a):
    (...)mamy być mściwi i pamiętliwi (jako państwo), a miłosierdzie okazywać zniszczonemu (a nie tylko pokonanemu) wrogowi.
    Złotymi zgłoskami w marmurze lub granicie
  • Moich oczekiwań cd:
    - wywalenie natychmiast dwóch największych banków Rosji ze SWIFT
    - przelanie wszystkich należności za ropę i gaz na specjalny rachunek powierniczy, gdzie będą czekać na zakończenie agresji Rosji, jako zaliczka na poczet przyszłych odszkodowań jakie powinna płacić Rosja
    - publiczne głoszenie, że Niemcy (ma być piętnowane jedno państwo) płacąc za gaz i ropę Rosji finansują mordowanie ukraińskich cywili
    - zażądanie od Tuska (personifikacja) aby, korzystając ze swoich mitycznych wpływów na szczytach UE, doprowadził do uruchomienia funduszy pomocowych dla Polski, bo przyjmuje setki tysięcy imigrantów
  • loslos
    edytowano March 2022
    - powrót do tematu Smoleńska. Nie teraz, bo ludzie nie są w stanie pobudzać się dwiema rzeczami na raz, ale kiedy wojna spowszechnieje. Tuska i PO należy bezwzględnie zgrillować nie cofając się przed niczym - w interesie istnienia Polski i Polaków.
  • - powrót do tematu reparacji wojennych od Niemców.
  • ^ amen amen!
  • los napisal(a):
    - powrót do tematu Smoleńska. Nie teraz, bo ludzie nie są w stanie pobudzać się dwiema rzeczami na raz, ale kiedy wojna spowszechnieje. Tuska i PO należy bezwzględnie zgrillować nie cofając się przed niczym - w interesie istnienia Polski i Polaków.
    W świetle tego co Rosja robi teraz z ludnością cywilną dużo latwiej jest uwierzyć ze samolot z Lecehm Kaczyńskim w 2010 strącił Putin do spółki z Tuskiem i Merkel.
  • Powiem więcej - by podważać i wyśmiewać taką wersję wydarzeń trzeba być ostatnią kanalią plugawiącą ziemię, po której chodzi i nie zasługującą na nic. Bo głupców takich nie ma, eliminuje ich pierwsza próba przejścia przez ulicę.
  • los napisal(a):
    Powiem więcej - by podważać i wyśmiewać taką wersję wydarzeń trzeba być ostatnią kanalią plugawiącą ziemię, po której chodzi i nie zasługującą na nic. Bo głupców takich nie ma, eliminuje ich pierwsza próba przejścia przez ulicę.
    Wiele mamy w takim razie takich kanalii. To jest jak dogmat. Sprawdzałem w paru miejscach już po tej inwazji na Ukrainę.
  • Ciekawe, jak za pięć tygodni* będzie wyglądał stan wojny/pokoju i Rosja, i Tusk.

    10. kwietnia

  • Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    Powiem więcej - by podważać i wyśmiewać taką wersję wydarzeń trzeba być ostatnią kanalią plugawiącą ziemię, po której chodzi i nie zasługującą na nic. Bo głupców takich nie ma, eliminuje ich pierwsza próba przejścia przez ulicę.
    Wiele mamy w takim razie takich kanalii. To jest jak dogmat. Sprawdzałem w paru miejscach już po tej inwazji na Ukrainę.
    Jeszcze nie wiedzą, gdzie będą Niemcy po zakończeniu wojny. Jeszcze trwają przy Niemcach.
  • romeck napisal(a):
    Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    Powiem więcej - by podważać i wyśmiewać taką wersję wydarzeń trzeba być ostatnią kanalią plugawiącą ziemię, po której chodzi i nie zasługującą na nic. Bo głupców takich nie ma, eliminuje ich pierwsza próba przejścia przez ulicę.
    Wiele mamy w takim razie takich kanalii. To jest jak dogmat. Sprawdzałem w paru miejscach już po tej inwazji na Ukrainę.
    Jeszcze nie wiedzą, gdzie będą Niemcy po zakończeniu wojny. Jeszcze trwają przy Niemcach.

    +1
  • los napisal(a):
    Powiem więcej - by podważać i wyśmiewać taką wersję wydarzeń trzeba być ostatnią kanalią plugawiącą ziemię, po której chodzi i nie zasługującą na nic. Bo głupców takich nie ma, eliminuje ich pierwsza próba przejścia przez ulicę.
    Młody Stuhr mówi "byliśmy naiwni". W rozmowie z Sekielskim. Nie odsłuchałam tego, żeby sobie nie popsuć zdrowia.
  • los napisal(a):
    Powiem więcej - by podważać i wyśmiewać taką wersję wydarzeń trzeba być ostatnią kanalią plugawiącą ziemię, po której chodzi i nie zasługującą na nic. Bo głupców takich nie ma, eliminuje ich pierwsza próba przejścia przez ulicę.
    Sądzę że jednak są.
    Kolega nie docenia ludzkiej głupoty, mechanizmu wyparcia itp.
    Oraz tego, ze naprawdę mnóstwo ludzi nie interesuje się dogłębnie większością tematów i opinie wyrabia sobie na podstawie tego co gdzieś tam usłyszy, np od sąsiada.

    Mówię o tzw zwykłych ludziach. Ci co mają pretensje do bycia inteligentnymi, to owszem, zwykłe kanalie i nic więcej.
  • Ja mam wrażenie że Francja i Niemcy nadal kibicują Putinowi tyle że po cichu. Początkowy plan szybkiej wojny nie wyszedł to trzeba poudawać demokratyczne zatroskane kraje. Teraz jest czekanie. Czekanie na wynik. Jezeli Rosjanie to przepchną to będzie można Amerykanów wypędzić z Europy.
  • janosik napisal(a):
    Ja mam wrażenie że Francja i Niemcy nadal kibicują Putinowi tyle że po cichu. Początkowy plan szybkiej wojny nie wyszedł to trzeba poudawać demokratyczne zatroskane kraje. Teraz jest czekanie. Czekanie na wynik. Jezeli Rosjanie to przepchną to będzie można Amerykanów wypędzić z Europy.
    Ależ oczywiście.
  • Maria Wiernikowska pie***li właśnie we WNET takie kocopoły, że aż strach (Kijów powinien się teraz poddać, żadnych samolotów dla Ukrainy bo za kilka tygodni już nas nie będzie etc.).

    Jednocześnie zastanawiając się na głos, dlaczego wyleciała "z telewizji" 12 lat temu i Polska nie pozwoliła jej pojechać na granicę, gdy Baćka wpychał nam "uchodźców".
  • janosik napisal(a):
    Ja mam wrażenie że Francja i Niemcy nadal kibicują Putinowi tyle że po cichu.
    No bo ciągle jest koncert mocarstw i Anglia, Francja, Prusy, Austria i Rosja decydują o tym, co się będzie dziać w Europie. Sto lat opóźnienia w postrzeganiu rzeczywistości - to nie jest tak dużo.

  • edytowano March 2022
    los napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ja mam wrażenie że Francja i Niemcy nadal kibicują Putinowi tyle że po cichu.
    No bo ciągle jest koncert mocarstw i Anglia, Francja, Prusy, Austria i Rosja decydują o tym, co się będzie dziać w Europie. Sto lat opóźnienia w postrzeganiu rzeczywistości - to nie jest tak dużo.

    Tylko, że to że my jesteśmy łatwowierni to najmniejszy problem. Amerykanie też się obudzili z ręką w nocniku wierząc naiwnie w mityczną jedność Zachodu. Obudzili się co najmniej o dekadę za późno.
  • I na koniec dodam, że jeżeli Amerykanie zmiękną to może nas czekać powtórka z historii czyli zabory, obym się mylił.
  • los napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ja mam wrażenie że Francja i Niemcy nadal kibicują Putinowi tyle że po cichu.
    No bo ciągle jest koncert mocarstw i Anglia, Francja, Prusy, Austria i Rosja decydują o tym, co się będzie dziać w Europie. Sto lat opóźnienia w postrzeganiu rzeczywistości - to nie jest tak dużo.

    Zdaje się niektórzy Węgrzy też są mentalnie w wesołych czasach CK Monarchii i chcą rozgrywać.
  • MarianoX napisal(a):
    los napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ja mam wrażenie że Francja i Niemcy nadal kibicują Putinowi tyle że po cichu.
    No bo ciągle jest koncert mocarstw i Anglia, Francja, Prusy, Austria i Rosja decydują o tym, co się będzie dziać w Europie. Sto lat opóźnienia w postrzeganiu rzeczywistości - to nie jest tak dużo.

    Zdaje się niektórzy Węgrzy też są mentalnie w wesołych czasach CK Monarchii i chcą rozgrywać.
    Zdaje się że wszyscy są w tych czasach, tylko Polska zawieszona między I RP a III RP nie może się zdecydować gdzie być.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Oficjalnego zakazu kupowania zaawansowanego sprzętu wojskowego od Izraela. Oświadczenie w stylu: Mając na uwadze doświadczenia Ukrainy z dronami tureckiej konstrukcji, które sprawnie walczą z armią Rosji oraz pamiętając agresję Rosji na Gruzję, gdzie drony wyprodukowane w Izraelu w dziwnych okolicznościach zostały obezwładnione przez Rosję wprowadzamy embargo na zakupy sprzętu z Izraela.
    Tak się zastanowiłem nad przyczynami takiego nieracjonalnego zachowania Izraela i mnie olśniło. Z dokładnie tego samego powodu durnie zachowują się Stany - bo to nie jest państwo autonomiczne tylko ze względu na kretyńską religię ekspozytura innego państwa, o tyle USA mają sens, o ile realizują interesy Izraela. Ale ze względu na ostatnie fale imigracji Izrael też nie jest autonomiczny i realizuje interesy państwa, którego patriotami jest znacząca ilość Izraelczyków: Rosji. Zdaje się, że dociera to do bardziej przytomnych Amerykanów i to raczej demokratów a nie republikanów, bezwarunkowe wsparcie Izraela stało się ostatnio nieco mniej bezwarunkowe.
  • No właśnie, to mnie dziwiło - jeśli chodzi o proeskimoskość, to demokraty były znacznie bardziej trzeźwe od republikanów (a już zwłaszcza Trumpa).
    Mało tego - lewica wprost oskarżała Eskimosów o ludobójstwo i się nie pierdzieliła.
  • Mania napisal(a):
    Młody Stuhr mówi "byliśmy naiwni".
    Powtarza staliwne słowa klasyka:
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.