Skip to content

Polski problem z Francją

2»

Komentarz

  • Neuhoffów jak psów ale idzie o tych Neuhoffów.

  • edytowano October 2023

    Francuzi to bystry naród, który swoich dobrych pomysłów nie potrafi wprowadzać w życie.

    Normalizacja jest podstawą produkcji masowej. Czyli możliwości zapewnienia szerokim masom ludzkim znacznie wyższego komfortu życia.
    Pomysł normalizacji narodził się we Francji 1717 roku. Oczywiście chodziło o broń.
    Próby wytrwale podejmowano i w 1785 roku kolejny śmiałek pochwalił się swoimi osiągnięciami posłowi Stanów Zjednoczonych ( późniejszy prezydent ).
    Pomysł jednak znowu upadł.

    W 1800 roku rusza masowa produkcja muszkietów w USA.

    ( W Polsce pierwsze prace normalizacyjne w XIX prowadziło Stowarzyszenie Polskich Elektryków . Następnie Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich z Ameryki)

  • Nie wiem, czy produkcję masową wymyślono w Polsce ale wiem, że Rzplita stała produkcją masową zanim to było modne. I że produkcję masową na kontynent amerykański przywieźli Polacy. Jest wątek https://excathedra.pl/discussion/11366/technologia-rzplitej-dla-ignaca-i-nie-tylko/p1

  • @posix powiedział(a):
    Francuzi to bystry naród, który swoich dobrych pomysłów nie potrafi wprowadzać w życie.

    Normalizacja jest podstawą produkcji masowej. Czyli możliwości zapewnienia szerokim masom ludzkim znacznie wyższego komfortu życia.
    Pomysł normalizacji narodził się we Francji 1717 roku. Oczywiście chodziło o broń.
    Próby wytrwale podejmowano i w 1785 roku kolejny śmiałek pochwalił się swoimi osiągnięciami posłowi Stanów Zjednoczonych ( późniejszy prezydent ).
    Pomysł jednak znowu upadł.

    W 1800 roku rusza masowa produkcja muszkietów w USA.

    ( W Polsce pierwsze prace normalizacyjne w XIX prowadziło Stowarzyszenie Polskich Elektryków . Następnie Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich z Ameryki)

    Pierwszą nowoczesną linię produkcyjną przypisuje się Coltowi, do produkcji broni, długo przed samochodami Forda.

  • Normalizacja a linia produkcyjna to chyba nie to samo.

  • @posix powiedział(a):
    Francuzi to bystry naród, który swoich dobrych pomysłów nie potrafi wprowadzać w życie.

    Normalizacja jest podstawą produkcji masowej. Czyli możliwości zapewnienia szerokim masom ludzkim znacznie wyższego komfortu życia.
    Pomysł normalizacji narodził się we Francji 1717 roku. Oczywiście chodziło o broń.
    Próby wytrwale podejmowano i w 1785 roku kolejny śmiałek pochwalił się swoimi osiągnięciami posłowi Stanów Zjednoczonych ( późniejszy prezydent ).
    Pomysł jednak znowu upadł.

    W 1800 roku rusza masowa produkcja muszkietów w USA.

    ( W Polsce pierwsze prace normalizacyjne w XIX prowadziło Stowarzyszenie Polskich Elektryków . Następnie Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich z Ameryki)

    Skąd jest ten cytat?

  • edytowano October 2023

    Znikąd ( mój ? ). Napisałem to, bo tak mi wskoczyło do głowy, jakiś czas po lekturze książki gdzie nakreślono historię normalizacji ( potem sięgnąłem po daty tylko ).

    Pierwsze zdanie to hipoteza wypowiedziana bez specjalnego zastanowienia.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.