Skip to content

Manfred Weber chce zatrzymać PiS

... ponieważ PiS nie jest europejski. Jedyną gwarancją dla postępowej Europy jest proniemiecki rząd w Polsce.

«13

Komentarz

  • 19.11.1557 r.

  • @trep powiedział(a):
    19.11.1557 r.

    ... no, ale tak otwarcie nikt przed nim tego nie powiedział.

  • Tylko cytował swojego partyjnego kolegę, Donalda Tuska.

  • Teraz Tuskowi należy odpowiadać: Cicho, dziecko. Przyjdź z tatusiem, niech on się tłumaczy.

  • Apropo tego co się tam dzieje w Germanii:

  • Plan modernizacji armii nie musi wzbudzać obaw Niemiec. Liczą one, że przeprowadzą federalizację i przejmą kontrolę, stawiając na czele armii europejskiej generała von Klinkerhofena. Czyli: my będziemy spłacać armię, która będzie narzędziem niemieckiej dominacji nad nami. Przypominam, ze premier Morawiecki jest za budową armii europejskiej.

  • werbalnie jest za tą armią czy realnie?

    Bo Duda też swego czasu zadeklarował kupno euroczołgów, dodając "gdy one powstaną".

  • edytowano June 2023

    Morawiecki nie jest za "armia europejską" ale za "armią europejską zintegrowaną z NATO", zacznijmy od tego. Skoro nie można zmusić do wydawania na armie poprzez członkostwo w NATO to może poprzez członkostwo w UE się uda, nie możemy znowu bronić zachodu przed Rosją ma swój koszt.

  • edytowano June 2023

    @trep powiedział(a):
    19.11.1557 r.

    Hehe, aż musiałem wygóglać co to za data :-)

  • @janosik powiedział(a):
    Apropo tego co się tam dzieje w Germanii:

    Ciekawe są te uwagi p. Czabana nt. powstrzymywania AfD.
    Na razie wygląda bowiem tak, że największa z partii rządzących jest w sondowaniach na ciecim miejscu

    Pierwsze jest CDU/CSU, tak ze 25-26%
    Drugie AfD — dwajsia %
    No i ciecie SPD bez kozery 19%

  • AfD będzie mogła mówić i robić to co Niemcy uważają że im nie wypada.

  • Hodują po to te AfD, żeby w jedną lub dwie kadencję odwaliło za nich czarną robotę, będzie wesoło.

  • Tak, jak Węgry Orbana.

  • A co takiego jest w AfD gorszego niż w pozostałych Niemcach?

  • @los powiedział(a):
    A co takiego jest w AfD gorszego niż w pozostałych Niemcach?

    większy odsetek służbistów niż gdzie indziej.

  • @los powiedział(a):
    A co takiego jest w AfD gorszego niż w pozostałych Niemcach?

    Otóż, imaginuj Waćpan sobie, w odróżnieniu od pozostałych partii w Tamtenkraju, AfD nie stawia sobie za cel likwidacji Niemiec.

  • Poza tem mają asystenta zkonfy

  • Teraz Jarro powinien powiedzieć, że ma coś co zastąpi CDU, hehe.

  • @Przemko powiedział(a):
    Teraz Jarro powinien powiedzieć, że ma coś co zastąpi CDU, hehe.

    Jestę za!

  • Ten się nie liczy.

  • @los powiedział(a):
    Ten się nie liczy.

    wiara w polonocentryzm jest u resztek Tutejszych żydów nieprawdopodobna!

  • Zbanowałam dziś tego starego komsomolca.

    PS. Dzisiejszy Reset przygnębiający. Jakie jeszcze dokumenty dostaniemy od wujka Joe?
    Co wstrząsnęłoby lemingami?

  • @Mania powiedział(a):
    Co wstrząsnęłoby lemingami?

    Z dokumentów/sensacji nic. Nawet gdyby putin się przypadkiem wysypał co do Smoleńska, to jeszcze by się większość cieszyła.
    Ich ruszyłby tylko strach, gdyby PiS zaczął rozdawać razy.

  • edytowano June 2023

    @Mania powiedział(a):
    Zbanowałam dziś tego starego komsomolca.

    PS. Dzisiejszy Reset przygnębiający. Jakie jeszcze dokumenty dostaniemy od wujka Joe?
    Co wstrząsnęłoby lemingami?

    One są za.

    @los powiedział(a):
    A co takiego jest w AfD gorszego niż w pozostałych Niemcach?

    Tak gada Ziemniak

  • @Przemko powiedział(a):
    Morawiecki nie jest za "armia europejską" ale za "armią europejską zintegrowaną z NATO", zacznijmy od tego. Skoro nie można zmusić do wydawania na armie poprzez członkostwo w NATO to może poprzez członkostwo w UE się uda, nie możemy znowu bronić zachodu przed Rosją ma swój koszt.

    Klinkerhofen zostanie szefem armii europejskiej i to będzie fakt. A czy będzie ona zintegrowana z NATO to się zobaczy.
    2. Zachodu nie trzeba bronić przed Rosją bo ona nie jest dla niego zagrożeniem. Idź i się spytaj.

  • @Mania powiedział(a):
    Zbanowałam dziś tego starego komsomolca.

    PS. Dzisiejszy Reset przygnębiający. Jakie jeszcze dokumenty dostaniemy od wujka Joe?
    Co wstrząsnęłoby lemingami?

    a możesz w paru zdaniach streścić? Wierciłem w suficie i montowałem lampy, więc nie usłyszałem przypomnienia w komórce...

  • @Brzost powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    19.11.1557 r.

    Hehe, aż musiałem wygóglać co to za data :-)

    Czy muszę i ja?...

    → śmierć królowej Bony Sforzy i jej testament, czyli "sumy neapolitańskie" i hapspurkowie

  • edytowano June 2023

    @Brzost powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    19.11.1557 r.

    Hehe, aż musiałem wygóglać co to za data :-)

    Czy muszę i ja?...

    → śmierć królowej Bony Sforzy i jej testament, czyli "sumy neapolitańskie" i haps!-burgowie

    Habsburgowie nigdy nie ponieśli odpowiedzialności za zlecenie owej zbrodni. (zlecenie otrucia Bony)

    Habsburgowie, przed którymi całe życie ostrzegała Bona, skorzystali na jej śmierci poprzez sfałszowanie jej testamentu i uniknięciu spłaty tzw. sum neapolitańskich. Pożyczkę tą w wysokości 430 000 dukatów Bona udzieliła księciu Albie i nigdy nie została spłacona. Zarówno spłata „sum neapolitańskich”, jak i olbrzymi majątek królowej nigdy nie zdołały zostać odzyskane przez Polskę, której na mocy prawowitego testamentu królowej przysługiwały. Sprawa spłaty zagarniętego majątku królowej i „sum neapolitańskich” ciągnęła się aż do schyłku I Rzeczpospolitej. Przez 250 lat udało się jedynie odzyskać małą część odsetek, parę sreber i klejnotów Bony Sforzy.

    Określenie „sumy neapolitańskie” weszło od tej pory do potocznego języka na oznaczenie wielkich straconych i niemożliwych do odzyskania pieniędzy.

  • TYmczasem śmierć wielkiej polskiej Królowej duża część polskiej szlachty przyjęła zupełnie tak samo jak palikotowcy śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Niemcy o to zadbali... "Królowa Bona umarła"
    Polacy mają wciąż jednego i tego samego wroga - bo Rosja to po prostu filia Niemiec nach Osten. I wciąż wobec niego okazują się totalnymi głupcami.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.